Screening - Downův syndrom 1:4, máte zkušenost?

neominka
16. srp 2013

Ahoj maminky, vcera jsme byli na screeningu 12+3tt a hodnoty nevysly jak by mely :-/ 1:4 nam hrozi Downuv syndrom. takze je jeste 75% nadeje, ze bude vse v poradku dle plodove vody na kterou jdu 2.9.2013. Hrozne se bojim - mate nejake vlastni zksenosti????

evcounek
16. srp 2013

Tak drzim pesti aby ste byli v poradku.

sonka.77
16. srp 2013

Nám vyšlo riziko Downova syndromu 1:6. Byla jsem do dvou dnů na CVS a mimčo je v pořádku. Držím palce, vím, jaké to jsou nervy.
Proč nejdeš na CVS, ale až na plodovku? CVS dělají už v tom 13. týdnu, měli byste jasno dřív.

surdovka264
16. srp 2013

Přesně tak a navíc to není tak rizikové. Držím palečky

monika6e
16. srp 2013

ty testy vychází hodně často falešně pozitivně, což mi potvrdil i můj gyndař. Jsme sice země, kde jsou těhule nejvíc pruděný různejma testama, ale v tomhle případě taky sakra zastaralýma a nepřesnýma... Držím pěsti, ať je všechno OK ♥

moniquegr
16. srp 2013

ahoj plati se ten screening? dr mi rekla ze nee jen 30kč tak nevim a muzu tam na lacno ? nebo se muzu napapat 🙂

carolineg1
17. srp 2013

screening v první trimestru že vychazí často falešně? pokud si dodržela pokyny jít na lačno.
Je to nejpřesnější test, Tripple testy v druhém trimestru vychazí falešně, ale screening je celkem přesný, hodně lidem se pak narodí zdravé dítě, ale nevychází falešně. Je to spíš takovým varováním, aby se to vyšetřilo dál.....Doktoři přeci ví co dělají a jak vyhodnocují, 🙂 hodně štěstí dopadne to dobře uvidíš.

adusmamus
17. srp 2013

me vysel taky blbe,riziko na edwardsuv syndrom,nervy 3 tydny nez jsme jely na genetiku do Brna-tam nam rekly vse je v poradku,a taky ze testy vychazi falesne pozitivne,takze ja bych se vubec nestresovala a ani bych nesla na plodovku mela jste jit prvne na ten ultrazvuk...

petrasd
17. srp 2013

taky mi vyšlo z krve riziko na dawna, ultrazvuk byl sice ok, ale pro jistotu jsem šla i na plodovku. Výsledky jsem měla do druhého dne a teď už máme doma skoro 4 měsíčního zdravého chlapečka

ivapo
27. srp 2013

já měla podezření 1:260 a na plodovku jsem teda radši šla.. to bych se porád strachovala jestli bude zdrave.. .. nebolelo to.. akorát jak vyzehli tu jehlu tak mě v pod bříšku píchlo. jak při Menzes... pěkně jsem se lekla.. ptala jsem se jestli to neni příznaky potratu a oni.. jestli do dvou dnu nepotratite tak bude vse pak o.k.. docela drsne že?

nelly2711
12. led 2015

Ja mam s timto zkusenost, bohužel ne se stastnym koncem.Mela jsem riziko 1:4, spatnou krev, šijove projasnení 2,5, nosní kůstka byla videt, UZ jinak v pořádku.Podstoupila jsem odber plodové vody, kde se to do druheho dne potvrdilo a ja se rozhodla to ukončit.Bylo to příserné trápení které trvalo od 11 tydne do 17.Porodila jsem holčičku do rukou na wc, nejhorsi zázitek na ktery jen tak nezapomenu.Precetla jsem zde mnoho diskuzí a pořad se uklidnovala že vse dobře dopadne.Bohužel ne.Nejhorsi na tom vsem bylo kdyz jsem volala na genetiku na kompletní vysledky, tak mi podle rodného cisla laborantka sdelila že je plodová voda v porádku a jestli chci vedet pohlavi miminka...uz jsem byla po potratu a malem to se mnou seklo.Nastestí se to opravdu potvrdilo, uklidnil me muj gynekolog.Ale ze strany genetiky ..ani omluva..nic..jako by jsme mluvili o kusu hadru.strasny. ☹

ondravojta
12. led 2015

Dobrý večer já měla 1:2 dow.byly to kruté chvilky čekání,odběru plodové vody a z plodové vody vše v pořádku!!!Dnes už skoro roční andílek klepu klepu zdravoučký jako řípa-takže nevěšte hlavu testy mnohdy ukazují falešné výsledky. 🙂 🙂

d_dee
13. led 2015

Tak to, co psala @nelly2711 je drastické. Co to proboha je za zdravotnictví !!!! Já bych to tak nenechala nedej bože být na tvým místě. Jako já nevím já bych je hnala dokud by všichni nepochcípali věř mi !!! Ale obdivuju tě, za to, jak se dokážeš udržet. Se mnou by byl amen. .... Jinak k tématu - mě vyšly výsledku tripple trestů 1:110 riziko na Downa. První screening jsem neměla. Chtěla jsem jít na odběr plodovky, ale nakonec jsem si to rozmyslela a dnes jdu na Velký UTZ tak se modlím ať to dopadne co nejlépe. Držím palečky všem silným maminkám. Nebojte, bude dobře !

misar91
13. led 2015

ahojda.já přímo ne ale mám kamarádku,které se mělo taky narodit miminko s downem,měla jít na plodovou vodu ale nakonec nešla,bála se že mi to miminku ublížilo.Celé těhotenství prožila s obavami jak to zvládne ale nakonec se jí narodila uplně zdravá holčička...hlavu vzhůru a držím palce at to dobře dopadne.... 🙂

sofie2015
13. led 2015

Ahoj holky, potřebovala bych se Vám tu svěřit ... do včera bylo vše krásné, ale včera nás čekal scrrenig a ten moc dobře nedopadl... miminko vypadalo v pořádku.... ale paní doktorka pořád nemohla změřit šíji... miminko moc nespolupracovalo a vůbec nešlo do polohy, která proto měření byla potřeba..... takže nám ho změřila v jiné poloze a tam nám vyšlo NT 3,5 mm. Ze vyšetření jsem byla vystresovaná a odpoledne mě dorazila doktorka, která volala výsledky.... s tím že je to pozitivní, ještě jedna vyšší hodnota v pondělí v 8 na genetice,.,.,. to mě poslalo do kolen když sem viděla i zprávu a výsledek 1:5 tak jsem se doslova zhroutila .... Přítel se mě snažil podržet... a je v tomhle báječný, asi se s tím musím vyrovnávat taky tak nějak sama.... a Chtěla bych se zeptat, jestli to může ovlivnit větší nadváha a taky viroza, kterou jsem v době vyšetření měla.... moc děkuju za odpověď

adelaslaba
13. led 2015

Ahoj, před 6 roky nám vyšlo z prvotrimestrállního screeningu 1:6 Down. NT 2,8, nosní kůstka nebyla vidět. Vyšetření stálo 1200,-. Byly jsme pak na genetice kde nám doktorka řekla, že to není stoprocentní, nakonec jsme na další vyšetření nešla. Bála jsem se potratu u amniocintézy. A máme zdravého 6letého kluka. opravdu vycházejí dost často falešně. Po této zkušenosti na žádné tyto screeningy nechodím.

martika7
14. led 2015

Ahoj muže to ovlivnit spousta věcí.Ja měla riziko 1:3 fakt hrozné.Ja se taky hroutila a zbytečne.Byla jsem na amniocenteze kterou doporučuji a vše dopadlo v pořadku.Holčička bude zdravá, tak bud hlavne v klidu a mysli na to že ty testy ovlivnuje opravdu mnoho věcí 🙂

cruanna
23. led 2015

Ahoj holky, predem se omlouvam za pravopis a gramatiku, nejsem ceska. Po prvnim screeningu vysem pozitivni vysledek na SD 1:4. Pani doktorka rekla, ze miminko nevypada dobre na svuj vek. V utery jdu na CVS. Citim se hrozne a na zazraky neverim.....

bilkovalucie
23. led 2015

Každopádně zvolit amniocentézu = vyš.plodové vody, kde se tohle zjistí na 100%. Já jsem zrovna sama človíček, který měl hrozné vyhlídky... nepřežiju porod, budu mentálně nebo fyzicky retardovaná, downův syndrom určitě, k tomu hromada ostatních problémů... amniocentéza ukázala, že jsem zdravá ... a vážně jsem plně zdravá, jen mám potíže se srdcem, ale to mám asi darem od otce... Narodila jsem se, když mé matce bylo skoro 42let jako první a jediné dítě, do té doby ze zdr.důvodů nemohla a nevěděli, proč. Takže fakt prozkoumat plodovku a tím se řídit.

miskuli
4. kvě 2015

Ahoj holky, já byla dnes v Gennetu, v rodině postižení není, přesto vyšlo riziko DS 1:3, no jsem na zhroucení, říkám si, že mi není 40 (je mi 25), kdejaká s prominutím fetka má vše v pohodě a já tohle... NT 2,8, dle dr zvýšené, nízká hodnota PAPPA, potom vysoké hCG, nosní kůstka malá, menší než 1,5mm, 1,79 MOM. Doporučili mi okamžitý odběr choriových klků - to jsem odmítla, jelikož jsem nebyla ve stavu něco podstupovat, předběžně jsem souhlasila s amnio za měsíc, ale nervy to tedy jsou...Říkám si, že až tam půjdu, nechám si udělat znova ultrazvuk, jestli se hodnota NT nezlepšila a jestli už nosní kůstka povyrostla, pokud ano, na amnio asi nepůjdu, bojím se o mimi... tak nevím co mám dělat...

elu
4. kvě 2015

holky, ja vim, ze je to hrozné, ale ja bych tedy šla na ty klky, protože v případě nuceného potratu, můžete podstoupit potrat dříve než v tom cca 18 týdnu, to už jsou pohyby,velke břicho, to už je trochu drasťák, nehledě na to, že se uklidníte hned a nemusíte mít tak dlouho nervy zase v případě, že je to ok

anellka
4. kvě 2015

ahojky, my teda měli krev v pořádku, ale na tom prvním screeningu se malýmu na bříšku objevila ohromná cysta. Nikdo mi nedokázal říct, co to je, kde to přesně je atd (že je mimi ještě moc malé). Hned druhý den jsme naběhli na genetiku a tam mi taky nabídli CVS hned, nebo amnio za 6 týdnů. Já bych to 6 týdnů stopro nevydržela. Už tak jsem byla na zhroucení a celý den jen brečela. CVS bylo úplně v poho, jen manžel se hroutil, když viděl tu jehlu 🙂 ale zase si mě pak pěkně opečovával. Výsledky byly do tří dnů. A cysta do příští kontroly sama zmizela a jsme ve 33tt a zatím vše v poho. Píšu proto, že CVS je v poho, sice tam nějaký riziko je, ale říkali jsme si, že to nedají spíš asi miminka, který by v pohodě stejně nebyly. A za ten klid to určitě stojí.. Nebo si zaplatit a nechat si udělat testy z krve, ale my těch cca 15000 neměli. ;)

martpro
5. kvě 2015

Tak jsem včera měla prvotrim screening s rizikem 1:77 vyšlo to kvůli zpětnému toku krve v žíle která se hodnotí v tomto vyšetření , hroutila jsem se celej den dokud jsem si nepřečetla tolik diskuzí a tolik případů že je pak vše ok,Dnes echo srdce a vypadá to líp než včera možná jen momnetální věc ve vývoji ve 13. týdnu takže neklesám na mysli každou 2. straší a posílají na cvs nebo plodovku a pak maj vše ok, nechci si dělat žádné riziko potratu zbytečně.Takže snad vše bude ok a je to jen srdíčko a ne down.Už nikdy více bych nešla na prvotrim. screening člověk zaplatí 900Kč a odchází s brekem vystreslej.A pak to nic není.

kimor
27. srp 2015

Ahoj,

Jsem ve 13+3 včera jsem byla na screening na genetice, ultrazvuk mi vyšel úplně krásný, odcházela jsem s pocitem že je vše v naprostém pořádku i doktor podle UTZ to říkal. Horší bylo když mi po dvou hodinách volali, že mé výsledky jsou na hranici a že se mám do 14 dní dostavit s přítele a sepíšeme rodokmen a domluvíme se na odebrání plodové vody nebo si mohu zaplatit prenascan z DNA za 12500,–.Prosím Vás máte někdo zkušenosti s krví na hraně( bohužel výsledky u sebe nemám jen mi je volali, ale nepamatuji si).Hrozně dlouho jsme na miminko čekali a strašně se bojím

Díky moc všem za zkušenosti

maggi
27. srp 2015

Ahoj, já jsem měla screening negativní, ale celkový výsledek byl 1/453 a to už bylo právě na hranici, takže mi taky doporučili tu konzultaci a pak se rozhodnout jestli chci amniocentézu. Tu jsem nechtěla, takže jsme si zaplatili ten Prenascan a dopadlo to dobře, teď už máme zdravou holčičku. Je to sice docela dost peněz, ale stálo to za to a ty výsledky byly hodně rychle.

marcet
27. srp 2015

Já jsem měla riziko DS 1:200 výsledky krev,na ultrazvuku bylo vše v pořádku.Byli jsem na genetice a pak bylo na mě,zda se rozhodnu jít na odběr plodové vody,šla jsem(jsem zdravotní sestra a vím,že do konce těhotenství bych se strachovala co a jak a nebyla v klidu),odběr plodové vody dopadl dobře a výsledky také....takže už nám dělá radost 16 měsíců náš druhý syn🙂
Držím palce!

karlajasmine
27. srp 2015

@kimor tak at ti hlavne ty vysledky ukazou a reknou ti jak ''na hranici'', jako ze co je presne na hranici...
Me rekli u 1.screeningu, ze mi vychazi zvysene riziko preeklampsie, a nikdo mi nebyl schopnej vysvetlit na zaklade jakych hodnot jim tohle vyslo.. a kdyz jsem to hodila do googlu (ty vysledky), tak u vsech vychazelo, ze vse v norme... takze to fakt nechapu.
Takze bych jim na tvem miste rekla, at ti vysvetli rozbor tech vysledku, co presne tam vychazi a proc te chteji poslat na dalsi vysetreni..

barmare
27. srp 2015

Ahoj , ja jsem mela 1:7 . A nikdo se mi nevydadřil ke kostní kustce , tak jsme jezdily do 23 tydne na genetiku , echala jsejm si udelat odver plodovky a porad nejeka vyšetření , ultrazvuk krev , pak zase na genetiku no des .. ale nic by pro me nebylo tak hrozne jak mít postižene dite , Vše jsme absolvovali , nosík se objevil a potvdily mi že mam na 150 % zdraveho chapečka . Dnes mu je 8tydnu a jevi se jako uplne zdravi díte 🙂

bonulinka
27. srp 2015

Riziko u nás bylo 1:30 z triple testu. Hned jsem se měla objednat do Gennetu. Tam genetická konzultace a doporučení na odběr plodové vody. Nikoho nezajímalo, že 1. screening dopadl negativně, riziko DS 1:2381 ( a to jen díky mému věku 40 let ). Pokud by první screening dopadl špatně, tak bych asi na odběr plodovky šla, ale takto jsem byla rozhodnuta, že ne. Navíc už jsem cítila, jak se ve mně miminko hýbe. Po poradě s manželem a zvážení všech pro a proti jsme se rozhodli, že ať mi udělají hned podrobnější ultrazvuk a když by navíc ještě zjistili nějaké VVV, tak budeme souhlasit s odběrem plodové vody, ale jinak ne.
Všechny ultrazvuky dopadly dobře, ale vždy jsme byli upozorněni, že 100% záruku nám nikdo nedá. Ale co je v životě 100% ? Občas mi probleskne hlavou, co když se nám skutečně narodí dítě s DS...
Do porodu už mi zbývá jen pár týdnů a já pevně věřím, že vše dobře dopadne a narodí se nám zdravé miminko.

madlis
10. zář 2015

Ahojky holky, tak i já přidám svou zkušenost. Po precteni příspěvku a zkusenosti zakladatelky vlákna musím říct, ze mám velký štěstí. V 10.tt jsem byla na krvi, ve 12.tt ultrazvuk, kde vse v poradku, a přelom 15 a 16tt znovu krev. Hned druhý den mi volali, že špatný, že za 2 dny jsem objednana na genetiku (Budějovice). Na genetice si nejdřív udělali malý rodokmen a čekala jsem na vyšetření. Riziko trisomie neboli Downa a spol. 3:4... Krev z 10. i 15.tt měla špatné hodnoty. Následoval ultrazvuk, kde se zdálo vše v pohodě, potom hned plodovka (ani jsem nezaváhala jestli ji chci nebo ne), a nasledne dalsi krev. Za 2 dny byly vysledky. Trisomie vyloucena, zbytek vysledku bude do 3 tydnu. Musím říct, ze v dobrý konec jsem nevěřila... 🙂 Jinak odběr plodovky bych přirovnala k odběru krve, jen to ke konci trosku zabolelo. Nasledne je potreba se nekolik dni opravdu šetřit! I po vyjiti schodů jsem dostávala křeče a pichani v břiše.. Takže holky, vsem držím palce, které máte tohle pred sebou, naděje umírá poslední a pokud to nedopadne, tak neveste hlavy, další pokus vyjde, tak jako zakladatelce vlákna 🙂

anetagsxr
9. čer 2017

Ahoj holky včera jsem byla na screeningu ve 12+4 s jednovaječnými dvojčaty, krev mi brali 24.5. Už při příchodu mi řekli, že moje krev dopadla dost mizerně Udělali UTZ zjistili že pupíci mají všechny orgány, ručičky a nožičky, nosní kůstky. šíjové projasnění mi doktorka řekla 2,18 a 2,31 v papírech jsem si doma všimla, že mám 2,3 a 3,0 tak tomu ted nerozumí. řekli mi že mám obrovské riziko na Downa 1:4 a poslali mě na genetiku, kde mě na uterý objednali na odběr choriových klků. Po přečtení diskuze se trošku uklidňuji, že tím straší každou druhou, ale stejně to tam trochu hlodá....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru