Stalo se, že doktor nepoznal, jak dlouho jste těhotná?

lucinkis
10. zář 2015

Např.mě doktor 2.4 2015 napsal že jsem v 5 týdnu ,a zajímá mě jestli jsem nemohla být třeba déle těhotná.I když mi řekl že jsem otěhotněla před třemi týdny.Protože jsem si nebyla jistá svou posledni ms.Přece to musí poznat podle utz ne?Děkuji moooc mooc 😉 😉

terez225
10. zář 2015

@lucinkis dle mého názoru to možné je , ale nebude to velký rozdíl (měsíce) ,spíše jen dny - třeba i týden . Nejpřesněji se to dá určit až na genetice ve 12 tt . Tam pak i upřesní termín porodu podle velikosti plodu atd. 🙂

bajana
10. zář 2015

Mne sa aj prvý utz aj prvý veľký screening zhodli v určení TP a teda aj príslušnej veľkosti miminka. Keďže som cítila ovulku, vedela som, kedy som počala a sedelo to na utz, nie na termín MS - ovulku som nemala 14DC, ale 10DC a teda oba utz v 1. trimestri boli úplne presne...takže ja potvrdzujem to, že podľa UTZ sa dá pomerne spoľahlivo určiť ovulka, počas ktorej došlo k oplodneniu

ivasad.
11. zář 2015

No vvždyť ti to přece řekl přesně, ne? Tři týdny starý plod, takže pátý týden těhotenství. V prvním trimestru se stáří těhotenství určí ultrazvukem přesně, plus mínus dva tři dny.

maudn
11. zář 2015

Jak je napsáno výše na té první kontrole je většinou max nepřesnost do těch 4 dní

ty_na
22. zář 2015

Nejpřesnější je 1. UZ screening ( 11.-13.tt). Tam je datace stáří těhotenství nejpřesnější a to i za předpokladu, že si nejsi jistá datem prvního dne poslední menstruace nebo že to datum vůbec neznáš. I kdybys toto datum neznala, tak těhotenství se datuje jakoby o dva týdny delší než jsi skutečně těhotná. Takže kdybys ten den na 1. UZ screeningu byla třeba 12+4tt , tak ve skutečnosti jsi otěhotněla přibližně před 10-ti týdny, né před 12-ti. To jen tak na vysvělenou, abys netápala 🙂

bledulka84
22. zář 2015

jak píše @ivasad jsi v pátém týdnu, pokud k početí došlo před 3mi týdny. Těhotenství se počítá od poslední menstruace, přestože k ovulaci a následnému početí dochází o cca 10-14 dní později 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru