Strie - co na ně v těhotenství pomáhá?

novacka1276
12. říj 2018

Ahoj holky.. co vám pomohlo ale opravdu výrazně pomohlo na strie.. jsem teď ve 28tt a strie mi vyskočily na boky a zadek.. Ale dost.. :/ používám Bioil ale žádné výsledky nevidím...
Děkuji 🙂

biedronka10
12. říj 2018

@novacka1276 no me nepomohlo nic :-/ az ted po 15 mesicich od porodu samy vybelaly a nejsou uz tak viditelne, je to lepsi. Bohuzel, ja se mazala vsim moznym, ale tohle je hodne o genetice, kdo k tomu ma dispozice, tomu vyskacou. Moje kamaradka se nemazala vubec a nema ani po 2 detech jedinou.

vzkazyzuniverza
12. říj 2018

Ja jsem se mazala denne po koupeli vlastni smesi bio oleju - kokos, levandule, divoka ruze. Kokos zaklad, zbytek potroskach a zadne strie, ale nemela je ani moje mamka po 2 detech, takze asi i geny.

verca024
13. říj 2018

Asi tě mým komentářem moc nepotěším. Já jsem se bála strií jak čert kříže. Od 7tt co jsem měla potvrzené těhotenství jsem se začala mazat Bi-oilem a Elastic Q. Mažu se ráno,večer a kolikrát i během dne,když jsem cítila pnutí. Během sprchy masíruji boky,zadek,prsa a břicho houbičkou abych kůži prokrvovala. Opravdu ani jednou jsem nevynechala a hádej co? V 25tt mě popraskaly boky a zadek. Ve 30tt mě popraskaly zevnitř stehna a momentálně jsem v 37tt a začínají se mě dělat strie na břiše. Děsím se co za ty 3 týdny ještě popraská. Jsem jako zebra a jsem z toho opravdu nešťastná,protože si myslím že dělám proto maximum a to nemluvím kolik jsem do toho vrazila! Ani mi nepřijde,že by po tom Bi-oilu strie bledly což by měly! Takže ať říká kdo chce co chce,ale moje zkušenost je,že ikdyž se mažeš těma "nejlepšíma" přípravkama na trhu a děláš proto co můžeš,záleží opravdu na kůži jak je elastická. Pokud není,tak nepomůže ani ten nejdražší krém nebo olej. Nemá to prostě vůbec vliv akorát to stojí prachy 😔 Na druhou stranu jsou to jen strie a jinak mám bezproblémové těhotenství a opravdu si ho užívám. Miminko je zdravé,všechny výsledky mám ukázkové,nepálí mě žáha,nemám cukrovku,nemám otoky a ani jsem moc doteď nepřibrala a jediné co mě trápí ohledně těhu jsou ty strie.Holt je to daň za to,že odnosíme miminko,já se s tím už trochu smířila.

hanih
13. říj 2018

@novacka1276 Já jsem se strií taky hodně bála. Moje mamka jich má po dvou porodech plné břicho a já jsem v pubertě taky nějaké získala na zadku. Takže jakmile jsem zjistila, že jsem těhotná, začala jsem se mazat. Používala jsem hlavně oleje Saloos (Antistri a Těhotenský pěstící) - těmi jsem mazala ráno a večer po sprše. Během dne jsem pak ještě sem tam mázla něčím, co jsme zrovna měla po ruce - tělovým mlékem, krémem na ruce... Nakonec jsem po prvním těhotenství měla pár nových strií na stehnech, která jsem nemazala, ale břicho zůstalo bez jediné strie. Po druhém těhotenství, kdy jsem mazala břicho i zadek, mi nepřibyla ani jedna strie.

kristyn.g
13. říj 2018

já používám bioil a docela to funguje, ale není to spásné jen je to o něco lepší. Kamarádka používala kokosový olej a taky říkal že dobrý... asi je to individuální

kajsav
13. říj 2018

Mám sklony ke striím, moje mamka má po mě a sestře celé břicho, já vlivem hubnutí a častému cvičení jsem měla strie na bocích a zadku, udělaly se ze dne na den. Těhotenství jsem se bála jako čert kříže. Myslím si, že důležitější než mazání zvenčí je dodávat kůži živiny zevnitř, takže jsem celá dvě těhotenství brala denně Colafit a mazala břicho olejem od Weledy - u obou dětí jsem měla obří břicho jako bych čekala trojčata, před porodem už byla kůže úplně průsvitná a nic, nemám jedinou strii. 😉

lachtanice86
13. říj 2018

@kristyn.g mne třeba bioil strašně smrdí, koupila jsem si elqstiq nebo tak nějak a taky mi to smrdí a navíc jsem se po tom osypala. A kokosak nesnesu taky. Zkoušela jsem již dřív na pleť, vlasy i tělo. Tak už nevím.

kristyn.g
13. říj 2018

@lachtanice86 kamarádka teď používá meruňkový olej ale nevím jak to funguje na strie

laja64
13. říj 2018

@kristyn.g @lachtanice86 když jsem čekala dcerku, mazala jsem se obden kokosovým olejem. Udělaly se mi na bocích tak 3 ministrie-dlouhe tak 2-3cm. Skoro jsem si jich nevšimla. Teď v druhém těhotenství se mažu 2x denně meruňkovym olejem od Renovality, nekdy pouziju i olej od Saloosu. Merunkovy krásně voni,ale strie jsou z 99% geny. Někdo se nemaže celé těhotenství a nemá nic, někdo se patlá od začátku 3x denně a má šílené strie vsude. Bohužel je to daň za těhotenství, už jsem se s tím taky smířila. Popraskalo mi teď ke konci těhotenství břicho na jedné strane, řekla bych tak 10 strií po pár centimetrech, dost jsem to obrecela. Ale pak to přešlo, mely by casem zesvetlat,ale když se mi to nebude líbit tak za pár měsíců půjdu třeba na laser at jdou méně vidět. A možná když porodim, tak mi to bude fuk 😊

veronikanj
13. říj 2018

Ahoj, bohuzel musim souhlasit se vseobecnym nazorem. Strie jsou geny. Mazala jsem se od cca 12tt minimalne 3x denne. Stridala jsem bioil, kokosak, ricinovy olej, elastiqQ, nejaky q10, pak neco na strie od Vichy, a ve tretim trimestru jsem se mazala nejakym francouzskym kremem, asi za 1500. Za cele tehotenstvi jsem do toho investovala velke mnouzstvi penez a hadej co, strie mam. Mazu porad a teda uz je mam po skoro 9m skoro neviditelne, ale myslim, ze kdybych zustala u toho kokosaku dopadlo by to stejne. Ale tezko rict, treba kdybych se tak nestarala, bylo by to jeste horsi. Treba.... no... aspon se tim chlacholim 😀

hannasweet
13. říj 2018

Asi ani já nepotesim. Od zacatku tehu jsem pravidelně a hojně mazala... Bio-oil, arganovy olej, kokosak, indulona... No během posledního měsíce se mi břicho potrhalo brutálně 😏 Ale prý je dobrý sádlo 🤷‍♀️

lachtanice86
14. říj 2018

@laja64 jj budou to geny. Mamka má hodně popraskane bricho. Mně to popraskala až teď ke konci. Ve 34tt, přibrala jsem taky málo a ještě jen v místech kde byly stehy po laparkach. Ale štve mě to no

kajsav
14. říj 2018

Jak už jsem napsala ve svém předchozím příspěvku, na kolagen nedám dopustit a mohu jen doporučit. Znám pár holek, které ho také v těhotenství užívaly a také jsou bez jediné strie a kombinace s olejem od Weledy je u mě top kombinace. 👌 😉

hannasweet
14. říj 2018

@kajsav colafit jsou takové měkké kostičky? Dávala jsem to myslím psovi na klouby ale nejsem si úplně jistá. Určitě tělu potřebuji něco takového dodat, tak pouvazuji a asi koupím 🤗🤗

kajsav
14. říj 2018

@hannasweet jojo, je v podobě kostiček. 😉 Super na klouby, vlasy, nehty 😉 nestojí zase tolik a tělu neuškodí a na mazání doporučuji ten olej od Weledy. 👌

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru