Těhotenství a dovolená. Mám ji plánovat?

szedivka
16. čer 2006

Ahoj, zakládám nové téma, protože jsem nikde nenašla co by mě zajímalo a koho se zeptat než těch nejpovolanějších, že? Chtěla bych zjistit jak je to s plánováním rodičovství a dovolenou. O miminko se snažíme od začátku tohoto měsíce a nevím jestli je dobré plánovat dovolenou někde u moře, když není jisté že budu nebo nebudu těhotná. Máte někdo podobné zkušenosti? Díky za každou radu...

zuzule
16. čer 2006

Ahojky 🙂 Tak já už jsem v 15. týdnu a v červenci jedem na víkend na mini dovču na Jižní Moravu do campu a to buď do chatky nebo pod stan - záleží na počasí - jsem hrozná zmrzlina. Nejedem sice k moři - šetříme na autíčko, ale myslím, že pokud je vše v pořádku, nejedná se o rizikové těhotenství, tak klidně do 5. - 6.měsíce můžeš jet na dovču. Četla jsem to v časopise "maminka" nebo "betynka" teď nevím jistě ve kterém. Takže myslím, že můžeš být v klidu.

ivett
16. čer 2006

szedivka, ja teda jeste mimi necekam, ale kolem me se to ted rodi jak na bezicim pasu 😀 a co se tyce dovolenych, pokud jeste ani nevis, jestli v te dobe budes tehotna, tak bych to vubec neresila a na dovcu klidne jela...
Znama je tehotna, je v 3 mesici a chtela v zari na dovcu k mori do Chrovatska nez se teda dozvedela, ze je tehotna, ale pak si rekla, ze mimi je prednejsi, doktor ji to neodporucil, jako ze ta cesta autem je dlouha a ze zmena klimatu mimcu nesvedci (je to samozrejme individualni) a taky jeji tchyne ji rekla, ze kdyz byla ona na dovolene u more, kdyz cekala sveho syna, manzela te moji zname, tak pri navratu a pri dalsi zmene k nasim klimat. podminkam malem potratila, proste zacla mit problemy a mohla o mimi prijit, takze znama si rekla, ze mimi je prednejsi a nebude riskovat, na dvocu pojedou jindy... 🙂

len
16. čer 2006

Já bych se po ČR nebála, do ciziny asi trochu jo, obzvlášť pokud by to bylo něco, jako plánujeme my - poletíme několika letadly do několika zemí, spát budeme po kempech i pod širákem... Asi bych měla docela strach, že bych měla velké těhotenské nevolnosti nebo jakékoli jiné problémy... Prostě po pečlivém zvážení jsme se rozhodli, že se o mimi začneme pokoušet až na té dovče, dva měsíce se budeme ještě chránit a v srpnu si to pěkně užijeme 🙂

zvizatinka
16. čer 2006

Kolegyne leti s pritelem do Recka a je asi tak v sestem mesici.. 😅 Doufam, ze jim to dopadne a bude vsechno v poradku 😵

len
16. čer 2006

A víš, že v šestém bych se asi bála míň než ve druhém? 😒 Mimojiné právě kvůli těm nevolnostem, kvůli kterým bych si dovču třeba vůbec neužila... Samozřejmě po konzultaci s doktorem, mé bývalé šéfové třeba doporučil, že pokud chce k moři, má si vybrat nějakou "civilizovanou" zemi, třeba v Tunisku by se prý bál nějaké infekce či špatné hygieny, popřípadě, že kdyby byly nějaké komplikace, nenašla by dobrého doktora...

szedivka
autor
16. čer 2006

Tak já nevím, nejhorší je že prostě nevím jestli jsem nebo nejsem těhotná, ale to přece nemusím být dlouhou dobu - a kvůli tomu si neudělat dovolenou kde by se to mohlo povést... Prostě nevím... ☹

ivett
16. čer 2006

no ja bych se ani tak nebala nevolnosti v tehotenstvi jako spis te zmeny podnebi apod. Na telo, ktere proziva tehotenstvi a ma urcite jistym způsobem "zblaznene" hormony reaguje ruzne...V 6 mesici bych se rozhodne bala letet letadlem na dovcu, ten tlak pri stoupani a klesani a vubec, myslim, ze to neni dobre, proc by jinak tehotne zeny nemely radsi letat...Nez bych riskovala, ze se miminku muze neco stat, radsi bych jela nekam po republice...Letadlem rozhodne ne... 🙂 Ale je to muj nazor, jak rikam, tehotna zatim nejsem...Tak nevim

zvizatinka
17. čer 2006

Leni, to si myslim taky.... Ona prave chtela do Tuniska 😀 Ale nakonec jedou do Recka (resp. leti) 😉

zirafka105
17. čer 2006

Ja bych se te cesty do teplejsich krajin hodne bala. Vsak po lonskem lete bylo vsude plno clanku na tema, ze se Cesi na cestach neumej chovat. Jednak ze jich v Chorvatsku spousta bourala, protoze chvatali, aby uz uz byli v cili cesty. A druhak protoze spousta tehulek behem dlouhy cesty neodpocivaly, pak se hned placly na celej den na slunicko k mori... a par dni na to, jeste na dovolene, o miminka prisly... 😖 😖 😖

gedren
18. čer 2006

Ahoj,

kdysi byl na rodine pekny clanek o cestovani v tehotenstvi. Obecne by to nemel byt problem, pokud nejedete do vylozene rizikovych krajin (exoticke nemoci apod. - protoze nemuzete na ockovani), zejmena ve 2. trimestru se dokonce doporucuje "abyste si jeste nekam zajeli, pak to nejakou dobu nepujde" 🙂. Delali i nejake pruzkumy na tehotnych letuskach, jestli ten tlak nezvysuje riziko potratu a tak, a pry ne 🙂. Ve 3. trimestru uz bych nikam moc nejezdila, mimo jine letecke spolecnosti po vas tak od 30. tydne chteji potvrzeni od doktora, ze neporodite predcasne 🙂. No a v 1. - tam to clovek tezko naplanuje, ale kdyz si vzpomenu, jak mi bylo blbe, tak fakt nic moc 🙂. Kazdopadne kdyz uz nekam jet, tak spis tim letadlem, nez se kodrcat autem/busem, asi vadi spis ty dlouhe cesty pozemni nez kratky let.

Ja bych to asi udelala tak, ze bych dovolenou zadnou neplanovala a pak si pripadne sehnala nejaky last minute, dneska se da vsechno zaridit dost rychle 🙂. Nam taky maminka furt cpala, ze nas posle na nejakou svatebni cestu buhvikam a ja jsem nechtela, co kdyz budeme tehotny, a taky ze jo 🙂. Jinak pozor - jak jsou takova ta pojisteni storna zajezdu v pripade zdravotnich komplikaci (ja s cestovkama nejezdim, tak nevim presne, ale nekdo to resil), tak typicky se to na tehotenstvi, resp. na zdravotni problemy zpusobene tehotenstvim, nevztahuje! Takze bych rozhodne v pripade planovaneho tehotenstvi nic moc dopredu nezarizovala a hlavne neplatila zadne zalohy 🙂.

iruska
24. lis 2007

.

zuzik03
25. lis 2007

Holky, ja jsem v sestem mesici a pred tydnem jsme se vratili z ponekud pozdni letosni dovolene (v lete jsme to kvuli praci nestihli) a nemuzu si to vynachvalit - byli jsme autem na severu Italie (cca 950 km cesty), cestovali jsme po mestech a hodne se presouvali, byli jsme i v horach.
Uz jsme toho sice nenachodili tolik jako driv (po prvnim dnu jsem mela pocit, ze mi upadnou nohy, jak jsme to prepiskli), ale pak jsme zvolnili a bylo to skvele. Rozhodne doporucuju 🙂 i kdyz do exoticke zeme bych asi nejela.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru