Těhotenství. Bylo stejné u jiného pohlaví miminek nebo jiné?

arwen666
12. kvě 2021

Ahoj maminky, jen ze zvědavosti měly jste stejna těhotenství u rozdílných pohlavních maminek nebo každé těhotenství bylo jiné?

meronym
12. kvě 2021

@arwen666 Tehotenstvi vice-mene stejne, pohlavi ruzne.

mandala
12. kvě 2021

Čtyři těhotenství a každé jiné... 😄 Tři holky a jeden kluk.

cherie24
12. kvě 2021

@arwen666 mamka rozdíly měla, má 3 děti, u holek jí bylo vždy hrozně zle a zvracela, u bráchy to prý bylo klidné a pohodové těhotenství, včetně porodu, bez klečení nad záchodovou mísou. Já s malou myslela, že umřu, jak mi bylo zle a u dalšího jsem zvědavá, jak to budu zvládat. S dítětem už si nemůžu dovolit si jít lehnout, když mi bude echt zle. 🙄

mamikry
12. kvě 2021

@arwen666 Ctyrikrat totez pohlavi a jedine, co se menilo, bylo to, ze mi bylo tehotenstvi od tehotenstvi dele spatne.

michaela_2
12. kvě 2021

4 těhotenství a průběh podobný, jen s každým dalším (a věkem taky), jsem taková rozlamanejsi 😂 U dcery jsem měla ještě horší pleť a pupinky i na zádech - to prý nebývá výjimečné, při dvojnasobne dávce ženských hormonů v jednom těle 🙂) ale je mi jasný, že X holek tady, bude mít zkušenost jinou 😃
U kluků jsem pleť měla hezkou.
Špatne mi u všech 4 bylo ten první trimestr.
Teď nevíme, co to bude ;)

levandule_k
12. kvě 2021

@cherie24 Věda nezná důvod nevolností, doktoři říkají, že to k tomu patří a ani na to nejsou pořádné léky. No jediný vysvětlení, který mně dávalo smysl, jsem četla v knížce Tvoje dítě jako šance pro tebe, kdy autorka uvádí, že pokud je ti v těhotenství špatně, tak na nějaké úrovni vědomí nejsi s tím těhotenstvím srovnaná. Např. sice se těšíš na dítě, ale zároveň chceš dělat kariéru, bydlíte v bytě je 1+kk a ty máš podvědomě strach, jak se tam vejdete, bojíš se porodu atd.

PS. Nechci se tady tou větou nikoho dotknout, je to jen teorie.

michaelarousova
12. kvě 2021

@arwen666 ja cekam deuheho kluka a tejotenstvi jsou to uplne odlisne ☺️ Jediny co je stejme je tvar bricha☺️

michaela_2
12. kvě 2021

@levandule_k nevolnosti prý bývají k růstu hcg hormonu, což právě způsobuje stav těch žaludečních nevolností, nechutenství, zažívacích problémů atd 🙂
Proto také ve většině případů odezní v tom druhem trimestru, kdy už hcg neroste.
Ale někomu je blbě celých 9 měsíců no. To je fakt 🙂

cherie24
12. kvě 2021

@levandule_k no můj brácha byl zrovna takový ten pokus o záchranu manželství, takže jestli byla mamka smířená s těhotenstvím, tak to bylo spíš u mě, protože to byli ještě mladí a zamilovaní a já ji dávala pěkně zabrat 😄 U bráchy už v těhu věděla, že to nebylo zrovna vhodné řešení ...

levandule_k
13. kvě 2021

@cherie24 Tak nezbývá doufat, že jsi si svoje nevolnosti vybrala dopředu už prvním těhotenství 🙂

digklariska
13. kvě 2021

1 tehotenstvi holka a byvalo mi rano zle nic hrozneho.Tehotenske kalhoty jsem mela snad od 13tt.2 tehotenstvi ted pry kluk a nevolnosti jsem mela hodne a dlouho,ale nezvracela jsem,ale spatne mi bylo dost.Jsem zatim v 18tt a zatim nosim stejne obleceni jako pred otehotnenim 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru