Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

evuse
7. črc 2009

Ahojte holky.
Ahoj Marianeta, a jak se pořád máš 😉 , myslím mimo to marodění. Jaktože my nemůžem okukovat tvoje fotky??

Jo děvčata, příště se tu zas budu o něčem bavit... 😒 Tereza už má potničky taky! 😠

Marian, toho hypermanganu bych se bála,vím, že to barví jako prase. Někde jsem četla že na potničky do koupele vylouhovat pytlíček černého čaje. Ale nám fakt pomáhá ten Sudocrem. Jednak je v něm mimo jiné zinek a ten je proti pocení a navíc je tam i nějaké antiseptikum. Nabízeli mi to i v lékárně, že je to na různé vyrážky, prasklé koutky atd.. Já ho taky dostala v balíčku v porodnici jen maličkej kelímek.

Teda Jaber, 8 hodin v kuse, to mu dáváš odvar z makovic 😀 😀 😀 ??? To fakt nechápu 😨 😨

Zuzko, vy máte Sofinku nějakou vlasatou ! Ale musím se pochlubit, Rézi už taky rostou. Už to nevypadá jako chlupy 😀 , ale začíná to být jako vlasy, já jí moc přemlouvala, ať s tím něco dělá, tak mě asi poslechla 😀

evuse
7. črc 2009

Tak koukám, že nikdo ☹ Tak dobrou.

vercak.
7. črc 2009

Ahoj, náhodou jsem narazila na vaše téma a zaujalo mě. Od porodu už se taky řadim mezi ty větší lidičky. Snad mě mezi sebe přijmete? Teď už tu asi nikdo nebude, tak snad ráno. 😵

byggyt
8. črc 2009

ahojte baby budeme mať dievčatko 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mirunda
8. črc 2009

čaute!
Jaberko, já ti to asi vyfotim 😀 Ona se ta poloha blbě popisuje..ale dítě rozhodně ven nevypadne 😀 Jakože si klekne do toho kočárku ke kraji a ručičkama se zahákne o ten okraj..takže kouká ven a nepotí se..
To je supr, že tam Bartík takhle spinká, asi se mu tam líbí..

Zuzi, malá je moc krásná!A krásně vlasatá 😵

Evi, potničky určo brzy zmizí, teď už ty vedra končí, tak bude lepší.. fakt jí začínaj růst vlásky?Blonďatý?jééé, tak sem pak šoupni fotečku.. my to mám zvláštní, Lili má vlásky vzadu a pak nahoře má takovýho šílenýho kohouta 😀 😀 Toho si každej všimne jako první..a ještě Kuba jí ty vlasy vždycky staví, takže má fakt jako číro, stačí jen obarvit 😀 A na zbytku hlavičky má krátší vlásky, ale už jí to hrozně blonďatí a roste.. my budeme mít bloncku určitě..

Vercak. - určitě se přidej!!!Vítám!Máš krásnýho kloučka, hlavně na té 27.fotce s těma kukadlama 😵 😵

Byggyt - no gratuluju k holčičce!!!!Tak si uprav pas, ať to všichni vidí 🙂 A co jméno?

michala.l
8. črc 2009

Ahojte, ja sem len obcas nakuknem vzdy, pocitam a hned zas letim - kedze ma krpec prazdniny, tak som v jednom kole 😒

Zuzkaaa, malinka je nadherna 😵

My sme hypermangan pouzivali velmi casto - krpec mal nejake kozne "ekzemy" do dnesneho dna nedosli na to, co to je a vzdy cez zimu sa to zhorsi, ale poslednu dobu je to uz lepsie ... ked mal rok, tak s tym bol mesiac v nemocnici na koznom a mal za sebou kopu vysetreni, sterov, biopsii a nic... no kto vie, ale ten hypermangan krasne pomahal - fakt je, ze farbil jak prasa - maly mal z neho taky zlty nadych a vana bola tiez nejaka oranzova ... a bolo ho treba po kupeli poriadne namazat, lebo to vysusuj, ale my sme ho asi rok denno denne mazali vselijakymi kreikmi 3x denne - poviem vam, ze to bola fuska - som rada, ze uz sa to zlepsilo 🙂

Ked bol mainky, a mal potnicky, tak sme zacali pouzivat na kremovanie len indulonu - ta nechtikova bola naj - doteraz sa maly kremuje len indulonou 🙂
Ale o tom sudocreme som tu uz vela pocitala, tak ten urcite vyskusam 😉

Baby, popridavajte foky, nech vidime, ako vam vasi anjelikovia pekne rastu a vlasatia sa 😀

marianeta
8. črc 2009

Cafte.

Evus vobec ten hypermangan nefarbi iba vodu ale pokozku vobec.
My sme ho v tom kupali minule leto kazdy druhy den..

Fotky som zmazala bo som chcela dat nejake aktualnejsie tak od roka ,ale neviem sa k tomu dostat.Zaberie to hodne casu a ten ja nemam.

Dnes som objednala dalsie latkovky,poviem vam je to ako choroba su uzasne a banujem ze sme ich nemali od narodenia.
Uz na tie stranky nemozem chodit lebo by som sa nedoplatila 😀 .

marianeta
8. črc 2009

No vida zasa som sa sem dostala a zasa nikde nikoho 😢

elennka
8. črc 2009

ahojda, holky zdravím Vás, absolutně nestíhám ☹

lucik26
8. črc 2009

Ahojky 🙂 omlouvam se ze odepisuji MIRUNDA az ted,ale nejako nestiham 🙂 stehovani a baleni..a chystani na prichod spuntika.. 😵

jinak jak se mi podarilo tak skvele zhubnout?Chodila jsem 2x tydne na aerobick,2x tydne na jogu..kdyz jsem mela volno tak jsem si po vecer cvicila na mici..pak jsem taky hned po praci chodila vencit hafika jedny pani a to bylo na cely odpoledne..pravidelna snidane zrnicka s jogurtem,obed plnohodnotny a vecere uz zadna,pac na ni nezbyval cas..kazdopadne jsem k tomu vsemu vypustila co nejvic tucna jidla...

a taky jsem se kazdy vecer mazala zestuihlujicima gelama od garnier 😀 ..no jedno s druhym a ja si to dlooouho udrzela..jenze ted jsem zase jako cunce..tak jsem zvedava,kdyz budu mit mimiska jak to udelam aby se mi opet zadarilo... 😉

PS:vubec jsem nestradala a telo dostalo vse potrebne..a hlavne je fakt dulezity pohyb..a ja jak se prestanu hybat tak to leti vsechno pekne nahoru.. 😠 ..papa Lucík

mirunda
8. črc 2009

Tak jsem přidala pár foteček a už nic nestihnu napsat, Lili mi pláče, tak frčíme spát.. napíšu ráno.. papapa

evuse
8. črc 2009

Týýý jooo Mirun, dť Lili už taky nevypadá tak miminkově, ale dospělejc, jako holčička. Hlavně na tý poslední fotce. A to čírko je bezva 😉
Rézi má tedy do čírka daleko, teď má si tak 1cm ježuru, ale lehlýho, to ani vyfotit nejde. Možná na makro, kdyby sebou nemrskala. Zkusím.
Zatím přidám fotku, kde se sama běhen ranního přebalování krmí. To děláme posledná dobou skoro každej den, páč už nemůže vydržet a začne při přebalování pobrekávat. Jinak obecně když při krmeních není líná, tak si láhev drží sama.

mirunda
9. črc 2009

Evi, mno jo, už to není to malinký miminko, který sotva mžouralo očičkama, když jsme si jí přivezli z porodnice 🙂 Dneska má přesně 4 měsíce 😵 A taky jdeme k dr. na vážení, měření, tak jsem moc zvědavá a hlavně na druhý očkování 😢 Já to zase probrečim 😢 😢 Už teď jsem nervozní a celá nesvá..
Terezka je teda moc šikovná s tou flaškou!!!A otáčí se vám už Terezka?A už jezdíte ve sporťáku?

Luciku - vy už to máte fakt za chviličku..nechceš přidat nějaký fotečky?
Jinak s hubnutím teda klobouk dolu, neměla bych čas (ani před porodem) chodit 4x týdně někam cvičit, ale je fakt, že pohyb je nutnej.. mno, po roce, co vlastně nic nedělám, tak se těšim..ale nevim jak to vykoumat, když kojim každý 2 - 2,5hod 🙂

evuse
9. črc 2009

Ahojte.

Mirun tereza se začala otáčet na břicho sama přesně jeden den po 4 měsících. Ve sporťáku nejezdím, přijde mi, že v hlubokým je víc ve stínu . Zatím jí to tak stačí, že čumí nahoru na stromy. Jen občas se jí tam nelíbí. Ale když je vzhůru musím s ní jezdit, jinak jí to nebaví jak se to okolo nemění a právě se zvedá a chce ven. Když usne, tak je to jedno, houpání nevyžaduje.

Tak držím palce s očkováním.

mirunda
9. črc 2009

Tak máme po očkování, bylo to lepší než to první, Lili jen trošku brekla, ale v poho.. dala jsem jí homeopatika, tak uvidíme.. jen doufám, že nebude mít nějaký hrozný horečky 😢

Jinak jsem u dr. dostala kontakt na doktorku ORL kvůli těm naušničkám, tak se jí pokouším dovolat.. tak je u ní necháme prostřelit.. už se nemůžu dočkat 😵 😵

Evi, to je fajn, že Terce stačí zírat na stromy, naší Lili už to prostě nestačí - respektive, kdyby byly stromy uplně všude po celý cestě, tak možná ještě dobrý, ale jakmile vjedem někam, kde čučí na oblohu, tak je hrozně zle 🙂

mirunda
9. črc 2009

Jo a ještě jak malá vyrostla - tak má 64cm a 6000g 😵

evuse
9. črc 2009

Tak to fajn, že očkování je v poho.

My jsme na náušnice objednaný na úterý.

Jinak s tím kočárem, ono záleží na tom, na jak dlouho s Lili chodíš ven. Já s Terzou tak na 2 hoďky. Zkrátka mezi krmeníma. Na delší dobu jen výjimečně. Ono už jí to tam pak taky nebaví. Takže pokud s ní jdu na prochajdu a pak ještě chci sedět na zahradě, nebo grilujem, tak mi nakonec skončí na klíně. A my máme stomy všude, jsme tu jak na vesnici. Většinou s ní dojdu do parku, kde si sednu, nebaví mě někde bezcílně chodit. Tady totiž krom domků a pár hospod nic není 😢 . Jo a ještě cukrárna a koloniál.

A máš pro ní v kočárku nějaký hračky?, ma Terezu to docela zabírá.

zuzkaaaa
9. črc 2009

ahojte babenky...
tak maličká konečne zaspinkala tak vám napíšem, zajtra idem s ňou k lekárke v pusinke sa jej urobili také botečky neviem ako sa to volá myslím hnis či čo, dáva sa na to taká fialová vodička, očko má od narodenia zapálené a mne sa zdá že sa jej to vôbec nelepší pritom jéj dávam kvapky aj krémik do oka, a pod bradou sa jej vytvorila taká neviem čo podľa mňa z tej druhej brady jej nedýcha pokožka a také vlhké to tam má a biele, jaj a ešte stále grcká už menej ale ešte stále dnes sa stalo že po hodine po papaní sa mi vygrcala ale také žlté ☹ takže tých problémov sa nazbieralo dosť tak musím ísť radšej...

mirunda
9. črc 2009

Evi, mno, my chodíme většinou na dýl.. podle toho, kam jdeme, ale častokrát venku kojím, takže někdy to je na několik hodin.. V kočárku mám hračky, má tam panenku od Lamaze, ta se jí líbí a chvíli zabaví..pak nějaký chrastítka, plyšáčka.. mno, možná bych jí to mohla vyměnit, třeba jí taky už nudí.. 😖 Ale dneska jsem byla překvapená, byli jsme venku a ona přestože neusnula, tak jí to bavilo, pořád si povídala, smála se.. tak nevím, co bylo v tý injekci na očkování 😀 Nám prostě zabírá, když může koukat ven..proto teď s sebou nosím ten šátek a když je fakt k nevydržení, tak jí dám do šátku, abych jí už nemusela tahat v ruce..

Zuzi, neboj, ono to všechno zmizí a budete ok..není to nic vážnýho, jen nevím co má s tím očičkem, to jsem nepochopila..tak držím palečky zítra u doktorky!!!A dej vědět..

zuzkaaaa
9. črc 2009

to očko jej stále slzí a potom sa jej zalepí neviem od čoho to má dúfam že sa to už zlepší lebo chúďatko keď sa zobudí tak očko ani nevie poriadne otvoriť, ozaj Lilinka ej strašne zlatá a Terezka už strašne narástla a je tiež krásnučká 😉

mirunda
10. črc 2009

halooo, halooo!Tady nikdo nide!!! Budete chodit plavat s miminkama? 🙂

evuse
10. črc 2009

Ahojte holčičky.

Leda by plaval nikdo jinej, do plavek mě nikdo nedostane!
Mirun já myslím, že se ti Lili bude nudit čím dál víc, to vidím na Terze jak už se obrací a dlouho vydrží na břiše, umí si podat hračku a podobně, tak už jí dlouhé ležení bez zábavy nebaví. Ale musím jí pochválit, dneska se mnou vydržela 2,5 hodiny u kadeřnice+ cesta(autem). Konečně jsem prubla ty golfky, je to trochu nezvyk je tlačit, taky to, že na ní nevidím, ale jinak OK.
A taky mi přijde, že jí hračky po nějaké době už nebaví a chce nové. Jedinej držák je pejsek se kterým spí a slon z Ikea, má takový oranžový kousací uši. A ještě takový velký "céčka " od Sassy spojený do řetězu

Zuzko to oko měla Terza taky, ale jen chvíli, to je neprůchodnej ten odtokovej kanálek v koutku očíčka. Taky jsme kapali a doktorka mi radila jí to občas ve vnitřním koutku u spodního víčka promasírovat a zpehka poťukat prstem, aby se uvolnilo. To mají děti často.
Ono se vám toho sice nasbíralo víc, ale nic to není 😉 jen to nevypadá hezky. Tereza se mi hodně osypala, asi v 7-mi týdnech. Celej obličej, krk, uči, pak i tělíčko.... To se prostě nedá nic dělat,ty malý miminečka jsou holt moc citlivý.

mirunda
10. črc 2009

Jo, Evi, to je jediný, co mě sere - že bych musela do plavek.. hlavně bych si musela koupit nový - jednodílný, ty strie na tom obr břichu - to bych se propadla hanbou 😠
Je fakt, že Lili na bříšku taky vydrží dlouho, když má co cucat.. ještě si uplně moc hračku nepodá, jenom když je uplně u ní, ale pak jí třeba i 20min cumlá.. jinak máme taky oblíbený hračky - panenka Emilka od Lamaze a taky takový céčka, co se spojujou.. jo a ještě cinkací barevný mouchy 😀 Ale stejně i to jí asi jednou omrzí..tak já jí to v kočárku zkusím obměnit, ale třeba jí bude jedno, co bude cucat..
Představ si, že jsem se dovolala tý ORL doktorce a říkala mi, že prostřelují uši taky až od půl roku a po 3. hexe, že ty ouška jsou pak větší a líp se strefuje to místo a že je menší pravděpodobnost zanícení a tak.. tak nevim jestli mam počkat nebo jí to udělat jinde..
Fakt jsi vytáhla golfky už?Mno, vždyť vlastně Terka už je velká ženská, co se divim 🤐 A líbilo se jí tam?Nevadilo jí, že na tebe nevidí?

Jinak Lilinka po očkování hodně spinká, mezi každym kojením, ale snad dobrý, nepřijde mi, že by měla teplotu, tak jsem jí ani neměřila..tak snad to bude bez újmy.. 🙂 Ještě jsem se s ní dneska nedokopala ani ven, vůbec se mi nechce, nejradši bych spala s ní 😀 Ale mám doma co dělat...

evuse
10. črc 2009

Tak já jsem po odpoledním šlofíčku, fakt jsem musela.

Dvoudílný plavky bych zkousla, nejsem jediná, kdo má strie,
mě spíš dost vadí ten nadbytečnej zbytek-rozuměj ->sádlo a ukrutná celulitida. Ale do hubnutí jsme se ještě nedokopala.

Golfky jí nevadily, venku v nich jela asi tak 400m od auta a zpátky, jinak u kadeřnice na mě viděla . Navíc už z domova ví, že ve střeše jo okýnko a tím na mě vidí, když jí vezu. Jo a koupila jsem jí od Taf Toys takovou kostku co má spoustu aktivit, je bezva, s tím si docela vyhraje.

No s těma nášnicema nevím, každej říká něco jinýho, na slovensku to píchaj už v porodnici, jak jsem četla v jedný diskusi. Myslím, že rozdíl ve velikosti boltce mezi 4. a 6. měsícem není fakt žádnej 😵 . Dyť i normálně naše dětská to píchá po prní hexe ve 3m. A ta snad má pak tu zpětnpu vazbu, jestli něco hnisá. S tím asi spíš člověk pujde k dětské , než zpět na ušní.

Já jí to nastřelení objednala ve studiu.
http://nastrelovani-nausnic.webnode.cz/
Když si přečteš, co tam píšou, maj pravdu, že oni, když nastřelují x krát denně, tak maj asi větší zkušenosti než dětská doktorka která to píchá, nebo nastřeluje asi jednou za čas. A i ostatní věci co tam píšou maj hlavu a patu, takže jejich profesionalitě tak nějak věřím. A objednala jsem si, že k nám dojedou domů.

evuse
10. črc 2009

A navíc, čím je menší, tak je to lepší, že si na to nebude šahat. Tereza jak je teď osypaná, tak se naučila drbat vzadu na hlavě, asi jí trochu svědí (je přitom jak opička). Tak mám trochu obavu, aby se za ty uši netahala apod.

zuzkaaaa
10. črc 2009

ahojte babenky...
tak dnes sme boli u dokiho s tým očkom nás posiela do bratislavy k očnému, ozaj máme náušničky, v poradni bola so mnou mamka tak keď jej prepichovali tak ja som odišla do čakárne, dosť plakala ale potom hneď zaspala. jaj máme 3868g takže sme pribrali, znemocnice nás púšťali s 3390g a má 50cm, hlavne že keď nás púšťali z pôrodnice mala 52cm takže ju niekde zle zmerali.

evuse
10. črc 2009

Jé máte nášnice, to je bezva. Závidíme. To je legrace, že o 2cm menší 😀 .

elennka
11. črc 2009

dobré ránko holky 🙂

mirunda
11. črc 2009

My chceme taky naušnice!!! 😠 Nechápu, co se s tim tak crcaj 😝 🙄 Nám to píchali v porodnici a nikdo z toho nic nedělal..Zuzi, závidim..
Evi, díky za odkaz, asi to tam taky necháme prostřelit.. nechce se mi ještě dva měsíce čekat 🙄

Zuzi, dej fotečky s naušničkama 🙂 My měli teď taky od 2cm méně než minule, tak nás změřil znova, že je to blbost a nakonec jsme měli o 2cm víc než minule.. 😵

marianeta
11. črc 2009

Cavte 🙂

Zuzkaaaa aj my sme mali peripetie so slznym kanalom.Malemu ho preplacchovali a kym som prisla domov tak mu tak spuchlo oko,ze ho nemohol otvorit.Tak sme zas vecer utekali na poho.tam mu vymenili kvapky a mal tam silnu infekciu.Neviem co ten blb doktor s nim robil lebo ma vyhodil z ambulancie a ja som len pocula ako maly strasne reve.

V ziadnom pripade ta nechcem vystrasit lebo vam to moze prejst po kvapkach,len pisem co sme si my prezili a to mal len 3 tyzdne.

Aj mi vysvetlil,ze tieto kanaliky sa upchaju preto,lebo pocas vnutromat.vyvinu su v nich akesi blany aby sa plod voda nedostala do pluc ci co a tie maju po porode prasknut.
No niekedy k tomu nepride a preto su tie kanaliky nepriechodne.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru