Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

elennka
29. črc 2009

ahojda holky, nějak nestíhám ☹, tak Vás alespoň zdravím 😉

evuse
29. črc 2009

Ahojte.

Adel a Péťa spí v dětské postýlce? To je takovej čahoun, že to přelezl? No hlavně že mu nic není.

mirunda
30. črc 2009

Ahojte, tady se stále nic neděje.. 🙂
Evi, jak jsme si psaly, že nám holky nespí na bříšku, tak dneska mi Lilinka tak usnula v kočárku.. 🙂 Tak jsem si na tebe vzpomněla 😉

Jinak příští týden jdu ke kadeřníkovi (po roce!!!), tak jsem zvědavá, jak to tam Lilča zvládne.. aby mi to tam neprořvala, to by bylo v prdeli, to bych z novýho sestřihu snad ani neměla radost 🙂

Taky příští víkend jedeme konečně pryč z Prahy, ještě si ho o 2 dny prodoužíme a jedeme stanovat 😎 Tak snad bude hezky, teda spíš aby nepršelo, to bychom tam s Lilinkou nevydrželi.. Teda spíš ona s náma.. bejt zavřená ve stanu..

Tak jsem vám napsala, co je u nás novýho, tak koukejte taky psát!!!Kam jedete na dovču?

byggyt
30. črc 2009

Mirun- ja už mám dovolenku za sebou ale kludne by som ešte išla, dúfam že vám tá stanovačka vyjde. Ja som chodila ako malá a vždy bolo super. Teraz by to asi nešlo, lebo moja dcéra nenávidí všetok lietajúci a lezúci hmyz.
Ten kaderník to je dobrý nápad aj ja by som mala ísť, moj melír je na tom už dosť biedne, ale v tomto teple sa mi ani do obchodu nechce ísť a to ho mám velmi velmi blízko.

evuš- robila si tie šúlance? 🙂

mirunda
30. črc 2009

ahoj Byggyt, já taky nenávidim ten hnusnej hmyz, jakejkoliv, ale stanování miluju, musim to přežít 🙂 Spíš se bojim, aby třeba Lilinka nechytla nějaký klíště, a asi ty přípravky proti klíšťatům nejsou na takhle malý děti, nechci jí něco patlat na kůži.. 😒
Já nebyla u kadeřnice fakt skoro rok, byla jsem tam naposledy v těhu tak ve 3.-4. měcíci a pak jsem jí slíbila, že přivezu ukázat mimčo a až teď mi to tak nějak vyšlo.. tak se těšim, nejraději bych šla nakrátko jako Evuse, ale to by se ten můj posral 😀 A taky se asi příští rok teda budu vdávat, tak chci bejt nevěsta dlouhovlasá 🙂

A jak snášíš tyhle vedra Byggyt?Je to hnus v těhu, co?Já byla loni na začátku těhu, tak jsem to snášela dobře, žádnej pupek ještě, takže pohoda.. nikdy nechci v létě rodit, kdo ten pupek má tahat 😀 😀

evuse
30. črc 2009

Ahojte holky.

Byggyt, nerobila 😅 , zatím, ale aspoň jsem koupila mák 🙂 .
A s hmyzem jsem na tom, stejně jako tvoje dcera 😝 😝 😝
Jo souhlasím s Mirun, štěstí, že jsme v létě neměla velkej pupek, asi bych zdechla, i tak to bylo dost hrozný. Druhý dítě budu plánovat taky nějak na zimu.

Mirun, přece když Lilinka nepoleze po trávě, ale na dece, tak klíště nechytí.
Já to mám s vlasama střídavě. Rok, dva krátký a pak to zas nechám dorůst. Na svatbu jsem původně chtěla účes z krátkých vlasů, ale nakonec jsem si je nechala během roku dorůst, z dlouhých je to prostě nějak ženštější, nebo co 😵 . I z vlasů po ramena udělá šikovná kadeřnice bezva zamotanej účes.

My jedem na dovču na ten Mácháč koncem srpna.

Jo a dneska jsme byly na šestiměsíční kontrole (Tereze bylo včera 6m). Tak má 7720g a 69cm. A asi o víkendu začnem s mrkvičkou, dneska kaši zblajzla perfektně, papulu jsem jí otírala jem 3x, už to pěkně polyká, šikulka moje.
A dobrej vtípek, doktorka si myslela, že jí 8m, když jí viděla, jak si na břiše hned dala pod sebe kolínka, byla na všech čtyřech a šahala po hračce 😀

byggyt
30. črc 2009

Mirunda- toto teplo v Blave je fakt na skapanie ale dúfam že sa trochu ochladí, v piatok sme sa vrátili z Bulharska a tam to bolo v pohode predsa ten vzduch je tam taký iný od toho mora.
Dnes som bola s kamoškou na Železnej studničke v lese a tam bolo tak akurát odhliadnuc od toho,že ma zožrali komáre.
Ja neviem čo majú muži s tými dlhými vlasmi, ja keby som sa dala na krátko to by bol prúser..... ani dvere by sa so mnou nebavili. Ale ako nevesta budeš šik s dlhšími.

Evuš- no maličká je veru riadna šikula

Prajem všetkým dobrú noc, idem tá prechádzka ma nejako odrovnala

mirunda
30. črc 2009

Evi, já mám z klíšťat hroznou fobii, představuju si je všude, takže položit Lilinku na deku, tak už vidím, jak tam vleze i to klíště a rovnou na ní nebo na ní nějaký spadne ze stromu.. fuj.. je si to představuju a je mi hrozně.. 😝 😝 😝

Já si nikdy takhle dlouhý vlasy narůst nenechala, občas jsem bývala i na kluka, ještě před 2 rokama jsem byla uplně nakrátko.. je to hrozně pohodlný 😉 A pak Kuba přišel s tim, že mi dlouhý vlasy slušej a já zamilovaná mu chtěla udělat radost 😀 Ne, samozřejmě jsem ráda, že se mu takhle líbím, to je jasný.. a i důvod kvůli té nevěstě.. 😵

Evi, na mácháč jedete do chatiček?Stanovat asi ne, co?Nebo jste taky takový blázni jako my? 😉
Terezka je šikulka a pěkně roste, je už veliká.. mno jo, vy už začínáte s příkrmem..já se zrovna dneska koukala na netu na nějaký talířky a lžičky pro takhle malý děti.. a taky takový ty netekoucí hrnečky, vůbec se v tom neorientuju, jestli je něco dobrý nebo něco blbý.. vůbec nemám zdání..

Byggyt - Bulharsko závidim 🙂 Taky bych jela, ale to bych si asi netroufla s Lili tu cestu, to až příští rok 🙂 Taky nechápu, co maj chlapi s těma dlouhejma vlasama, aby se neposr*** 😀 Moje mamka byla nedávno u kadeřnice a ta jí to vzala hrozně nakrátko a táta s ní víkend nemluvil 😀 Mamča to ani nechtěla takhle krátký, byl to omyl, ale to táta nemohl pochopit 😀 A má to na talíři snad dodneška 😀

Tak frčim za Lilinkou spinkat, mějte se báječně papa a hezký sníííky 😵

mirunda
30. črc 2009

jo a přidala jsem nějakou fotečku, tak se jukněte, jak rosteme.. 🙂 A jak už začíná mít Lili vlasy po celý hlavě a ne jen toho kohouta 😀 Za chvíli bude vlasatice a budu jí dělat culíčky 😵 😵 😵

adelinka
31. črc 2009

ahojky

jj v detske..ja nechapu jak to prelez..no hruza ale nastesti je o.k. 😵

jdu juknout na fotecky vase 😵

mirunda
31. črc 2009

Ahoj Adel!Tak to jsem ráda, že je aspoň Péťa ok a že se mu nic nestalo.. neumim si představit, jak to přelezl..ikdyž on už je chlap velkej 🙂 Tak asi zkouší, co jeho nožičky a síla dovedou 😀 A neuvědomuje si následky.. 🙂 Tak snad si to teď zapamatuje, že přelejzat postýlky je blbost..

evuse
31. črc 2009

Ahojte.

Ty brďo, ta má ty vlasy dloooouhýýý, to má asi taťka radost 😀 😀 😀 A je podobná tobě Mirun, že jo?
Jo zapoměla jsem včera k tomu spaní na břiše, zrovna ten den, co jsme se o tom bavily tak v noci se pořád ve spaní na břicho přetáčela. Ale od tý doby nic a už zase spí na bůčku, nebo na zádech.

na ten Mácháč jedem do penzionu, na chatičky nemám odvahu. Já v noci chodím třeba 3x na záchod a chodit tam někde venku v pažamu, no dej pokoj. Navíc se bojím, v jakém by to bylo stavu, pamatuju jak to vypadalo na táboře a občas zahlídnu něco při výletech a přijde mi to dost děsný, starý, hnusný...

Jo táta taky nemůže vydejchat, když máma přijde od kadeřnice víc na krátko, něž nějakých 8cm.
Já se právě manžela ptala, jestli si myslí, že k ženský patří dlouhý vlasy ( jako, že bych to nekrátila) ale řekl, že mu je to jedno. Já sama si myslím, že mi krátký slušej víc.

mirunda
31. črc 2009

jj, to má taťka radost 😀 😀 😀 Mno, skoro každý říká, že je do Kubový rodiny.. já v ní hodně vidím toho Kubovýho brášku Marečka, jak ho znám už od narození, tak si jsou hodně podobný, mají krásný ďolíčky, když se usmějou, to já nemám.. tak uvidíme časem.. ale každopádně - máš u mě plus, když si myslíš, že je po mně 😀
Víš, Kuba by se taky neposral, kdybych přišla nakrátko.. jen mi dal prostě jasně najevo, že dlouhý jsou lepší.. a já bych vyloženě na kluka už nešla.. ale třeba něco pod uši, to jo, aby s tim nebylo tolik práce.. ještě nevím, jak se nechám ošmikat, ráda bych zkusila ofinu nebo tak něco.. uvidím, co mi navrhne kadeřnice..

zuzkaaaa
31. črc 2009

ahojte babenky...
ako sa máte? mi sa máme super, maličká pekne rastie a papá, už sa začína usmievať ak ju položím na bruško super si drží hlavičku, budúci týždeň ideme do poradne tak som zvedavá koľko bude vážiť má pekne buclatú tváričku a zdá sa mi že aj do dlžky narástla, každý deň chodíme do záhrady na vzduchu sa jej spinká najlepšie, budúci týždeň idem ku gynekologovy na prehliadku po pôrode už mi je teraz zle 😅
mirunda maličká je krásna aj tie naušničky zajtra troška aj ja pofotím a potom pridám pár fotiek 😉

byggyt
2. srp 2009

halooo kde ste všetky?????

mirunda
2. srp 2009

nikdo nikde.. 😠
Tak mi řekněte, kdy začne mimčo aspoň tak nějak slyšet na svý jméno..? 🙂

Zuzi, naslibovala jsi fotečky, ale nic jsi nepřidala 😉

evuse
2. srp 2009

Já tady 😀 , Mirun na prodlouženém víkendu, Jaber se sem teď moc nedostane, Adel má málo času, no a ostatní nevím 😵

Ahojte holčičky.
Tady začalo tak pěkně pršet, aspoň se trochu ochladilo, bylo fakt vedro k padnutí 😝 😝
Včera jsem Tereze dávala první mrkvičku. Snědla to bez problému a bez zaváhání. Dneska dostala taky porci a taky v pohodě. A pozor, dneska měla první tuhej bobek 😉 , oranžovej 😀 , má od toho obarvenej zadek, to mě pobavilo 😀 .

Zuzko a co ty potničky? Čím jsi to nakonec mazala?

byggyt
2. srp 2009

evus- to je super že malej chutí aj ja som dávala dcére prvú mrkvu z tuhej stravy a na ten farebný zadok si pametám 🙂. Tak ten dážď závidím tu je teplo na skapanie, len dúfam že aj tu zaprší a mohlo by sa trochu ochladiť.

Ozaj ja by som už mala cítiť aj pohyby malej a zatial nič. Som z toho dosť na nervy. Že by z tej slaniny čo mám na bruchu?

elennka
2. srp 2009

ahojda holky.. nějak vůbec nestíhám 😖 😖 😖

zuzkaaaa
2. srp 2009

mirunda keď ja nemám čas 😀
evuse pár krát som ju natrela sudokremom a je to už ok
ja musím ísť zajtra k zubárke celý výkend trpím strašne ma bolí ďasno ten sprostý zub múdrosti nechce vyjsť tak ma to bolí že už aj ucho ma z toho bolí, ozaj menzes po pôrode som mala 4-5 týždňov potom skoro 10dní nič a včera som už dostala normálne menzes, to asi preto lebo nekojím a to som sa chystala na gynekologiu vo štvrtok.... 😅

byggyt
2. srp 2009

zuzka- súcitím s tebou ani mne sa nechcel ten zub prerezať bolo to iba jednu noc žiadne tabletky ani v kombinácii s kvapkami nezabrali slintala som celú noc ako bábetko, potom to našťastie prešlo,držím palce.

mirunda
3. srp 2009

Evi, prodlouženej víkend máme až za týden 😉
To je paráda, že Terka takhle krásně papá.. je vidět, že už si zvykla, když jsi jí lžičkou dávala už dřív.. je to šikulka!!!

Maminky, kdy teda mimčo začne slyšet na svoje jméno??

Zuzi, určitě to je tím, že nekojíš, ale není to pravidlem - myslím, že Jaberka psala, že i přesto, že plně kojí, tak to dostala taky.. já zatím nic, heč 😀 😀 😀 Jsem za to hrozně ráda, už vlastně víc než rok jsem to neměla.. to je kráááásný 😎 😵 😀

byggyt
4. srp 2009

a čo babule štrajkujete?

evuse
4. srp 2009

Ahojte.

Byggyt neee. Vstávala jsme už po 5h 😝 😝 , musela jsem na kontrolní test na cukrovku, takže jsem strávila přes 2 hodiny v laboratoři. Naštěstí mám hodné dítě, celou dobu byla v klidu. Jen nějak nechce jíst, přide mi, že od té doby co má ty příkrmy a už před tím tu kaši, tak už jí to mlíko nějak nejede..

Už mám z ní tik, pořád se otáčím a hlídám kam leze. Její oblíbené je police s TV, kde se hrabe v dívídíčkách , jako by nestačilo, že už manžel v tom dělá bordel a rozhrabává to. No a je to na zemi. Jdu uklízet, ach jo 🙄

byggyt
4. srp 2009

evuš- no na dobré veci si malá velmi rýchlo zvykne asi sa z toho viac napapá ako z mlieka no a to lozenie to poznám človek je z toho na nervy aby si niečo neurobila

zuzkaaaa
4. srp 2009

pridala som fotky

evuse
4. srp 2009

Zuzi pěkný. Malá má krásně tvarované pery - doufám, že jsem to napsala správně, u nás jsou to rty.
A jaká je to párádnice i náramek na ručičce má 😵

evuse
4. srp 2009

Taky jsem přidala

byggyt
4. srp 2009

zuzka- malá je kočka v tej riflovej sukni, nemá chybu 🙂
evuš- tvoja má pekný kukuč

mirunda
5. srp 2009

čaute holčiny, neuvěříte, co se nám dneska stalo - normálně jsem se ráno probudila a Lilinka spala na břiše mimo postel!!!Spinkala totiž s náma, ještě že máme matrace na zemi - sundali jsme je z patra, protože tam bylo hrozný vedro.. Každopádně vůbec nechápu, jak se tam dostala.. jestli bude takhle cestovat každou noc, tak se máme na co těšit 😀

Jinak dneska jdu k té kadeřnici, tak mi držte palce, aby byla Lili hodná, abych se mohla nechat v klidu zkrášlit.. 🙂

Evi a Zuzi - holký jsou náádherný!!!Hrozně rostou..Terezka už leze?A slyší už na jméno?A Sofinka je krásně vláskatá 🙂 Jako byla naše Lilinka.. teď už má dlouhý vlásky, možná jí taky nechám dneska udělat nějakej sestřih 😀 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru