Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

evuse
30. říj 2009

Jaber, tak mu dej .... teda až se uzdraví, aby to udejchal.

Jo asi budu kupovat ten sourozeneckej kočárek. Uvidíme, jak na tom bude Tereza s chozením. Teď už normálně chodí za ruce v pohodě, asi budem muset koupit boty, aspoň na doma, pořád někde stojí.

jabera
30. říj 2009

hahaha.... to fakt, aby sa nezacal dusit. ale on by asi ani nechel teraz.

tie surodenecke su inac velmi pekne. ono asi terezka bude chodit, ale moc toho este nezmakne..
a citis sa aspon unavenejsia,a lebo take nieco? ci vobec vobec nic?

jabera
30. říj 2009

baby, ta maca dnes nefarmarcila, podla mna... veeelmi podozrive!

jabera
31. říj 2009

deutche nachrichten aus der slowakei:

macke odteka voda, nic ju neboli... toto mi napisal moj manzel z bratislavy... cize mi dosla na moj telefon sms... ani jej neviem odpisat, lebo nemam jej cislo a ani dalsi kredit na nemeckom, takze musim pockat, kym boris pride domov. vsetky vas maca pozdravuje. predpokladam, ze to poslala niekedy v noci, lebo je tam napisane, ze od rana mi odteka voda. zrejme je uz v porodke, preto nema urodu obratu....
michalka, tlaaaaaaac!!!!!!
jaj, chuderka, mozno prave teraz uz je na sale, alebo uz je emka aj vonku. sakra, ani napisat jej nemozem, to ma stve..

zuzkaaaa
31. říj 2009

čaute kočky...
janka aj ja som pozerala na facebooku že am včera vôbec nebola, jej tak strašnw silno jej držím palce nech má pôrod za sebou a nech je všetko v poriadku

jabera
31. říj 2009

aj ja na nu stale myslim... hlavne, nech to netrva dlho... snad jej dovolia ,a by tam bol manzel s nou aj pred porodom, aby sa mala aspon s kym bavit..
jaj, toto nezavidim veru nikomu...

pocahontas35
31. říj 2009

caute baby ... dufam, ze sa este ozve, ze je vsetko v poriadku .... velmi jej drzim palce ...

Baby, absolvovali ste niektora 3D ultrazvuk ? Viem, ze to robia v BA na zahradnickej, ak ste boli niektora, ake s tym mate skusenosti ....

jabera
31. říj 2009

ja som bola. je to mile, ked vidis mimino ako naozaj. len niekedy sa moc neukaze... mne ho robili vzdy a tvar sme videli az asi 2 tyzdne pred porodom! hahaa. uz trosku pozde..ale tu sa za to neplati navyse.

mirunda
31. říj 2009

Evi, s kočárkem bych počkala co nejdýl, mám kamarádku, ta má dvě děti, které jsou od sebe přesně o rok a sourozenecký kočárek nepotřebovala.. ten starší měl odstrkovadlo, to mu na ven na procházky stačilo.. mno, uvidíš..
Mě se teda ty sourozenecký kočárky nelíbí, nejhorší jsou ty, jak je to jedno mimčo dole - jakoby pod kočárkem.. je mi ho líto, jak nic nevidí 🙂 Ale je to o vkusu, chápu.. 😉

Zkusím napsat Hanuli, jak na tom je.. ale myslím, že ještě neporodila.. 🙂

Macalc už teda asi rodí.. mno.. a co Michalka??Kde ta je??

Pocahontas, já na 3D nebyla, tak neporadím.. 😉

jabera
31. říj 2009

mirun, mne sa prave strasne pacia, preto som chcela mimi rychlo po sebe 😀 😀 😀
ale neviem si predstavit to vlacit do pivnice kazdy den... a do auta...

pocahontas35
31. říj 2009

jaberka: vdaka ... preco som sa pytala ? teraz ked som bola na tom morfologickom ultrzvuku 2D, tak som sa pytala doktora, ci to nemoze spojit aj s 3D, ale on mi povedal, ze kvoli hrubsej brusnej stene, tak by sa oplatil ten 3D len v neskorsom tyzdni a to nie je iste, ze tam nieco uvidim ... hm .... ☹ ze vacsinou, co su take skvele fotky z 3D, tak to su take uplne chuducke baby ...
Inak, poviem Vam, ze neviem spavat, ked konecne zaspim, tak musim ist na WC atd ... takze cela noc je taka o nicom a to som len v 21t, co bude neskor .... ale patri to k tomu, tak to tak beriem, no nie 🙂) ved aj Vy ste s tym presli ...
Tak baby a teraz radte .... v noci, ked sa mi nedalo spat, tak som znova studovala mena .... Adam, Matúš, Lukáš, Dominik ... povodne to malo byt Samuel, ale kedze kolegova zena rodila 13.10. tak mi to meno vyfukli a to doslova a dopismena, lebo chceli uplne ine, len ja som sa stale rozplyvala v robote, ze ked to bude chlapcek, ze to bude Samko atd .... ktore z tychto 4 by sa hodilo najviac? Ja som naklonena k menu Dominik, alebo Lukas .... hm ... ale mozte mi daj aj nove tipy 🙂)) dik
a este cosi: stale zabudnem napisat, ze vam dakujem za darceky, ktore mi posielate na farmu, ja sa z nich tesim, ako male decko, ste velmi zlate 🙂

jabera
31. říj 2009

jaaj, nedakuj! ved si vsetky vzajomne posielame.
co sa mna tyka, z toho vyberu som za matusa.
a ten ultrazvuk,,, no ja som bola s velmi hrubou brusnou stenou a videla som... co ukazal, to som videla, ale neviem, mozno to bola nahoda,,,

mirunda
31. říj 2009

Pocahontas, jsem pro Dominika.. moc moc hezký jméno!Samuela jsem chtěla taky, ale Kubovi se nelíbilo.. pak jsem chtěla Maxmiliána a Richarda, s tím už by se Kuba "smířil". Nakonec kdyby to byl u nás kluk, tak by to byl Tobiáš..

jabera
31. říj 2009

mirun, idem robit zas zemlovku, nedojdes?

mirunda
31. říj 2009

uááá, Jaber.. asi bych se poblila 😝 😀 😀 Ale pošlu Kubu, ten ji miluje.. 😉

evuse
31. říj 2009

Ahojte.

Jaber, já bych si dost dala, nechceš mi porcičku poslat kurýrem 😀

macalc určitě rodí, jestli včera ráno praskla voda a neporodila, tak jí to dneska budou vyvolávat.

Pcahontas, já taky v nopci pořád lítám na wc, děsný. Na 3D jsme byli, Tereza byla vidět, jenže měla před obličejem ruku a nohu a druhou ruku mezi nohama. Takže jsem vlastně neviděli nic ☹ . Ani jsme si tedy nenechali dělat fotky, nebo video. Jméno pro kluka se mi moc líbí Jakub, ale už ho v rodině máme. Lukáš je taky bezva, taky bych o něm případně uvažovala.

Mirun já právě chci s tím kočárkem počkat, taky si myslím, že by to možná šlo bez. Případně bych koupila jakoby golfky, kde jsou děti za sebou, vzadu mimino. Na bazaru jsou okolo 3000, to je slušný. Ten kočár jak píšeš, že je mimino dole, to je fakt dost hrozný, to bych nechtěla, ani kdyby mi to někdo daroval.

mirunda
31. říj 2009

Evi, necháte si vůbec říct pohlaví miminka?My se s Kubou dohodli, že u příštího si to necháme jako překvapení, ani jména nikomu neřeknem.. (ani na Koníkovi nic nepovím 😀 ) Nenecháte se překvapit? Jinak Terezece bude rok a půl, tak si třeba pořiďte jen takovou tu krosnu na nošení dětí.. to taky maminky dělají..

Jaberko, teď mě napadlo, když jsem psala o nošení dětí - nezkoušela jsi Barta dát do toho šátku na záda?Ikdyž nevím, jestli se to smí, dokud mimčo nesedí samo.. já už bych to zkusila, ale bojím se 🙂

Holky, Lili slintá jak čokl.. jestli z tohodle nebudou do tejdne zuby, tak už vážně nevim 😀 😀 😀

evuse
31. říj 2009

Jo určitě to chci vědět do předu, abych se s tím srovnala.
Krosnu si nedovedu představit. Už takhle vleču 30kg nadváhy a ještě nosit krosnu?

A když se Lilince koukneš ze předu na spodní dásně, nerýsujou se tam už obrysy zoubků?

mirunda
31. říj 2009

Srovnala?Jako kdyby to byl náhodou kluk? 😀 Já doufám, že to vydržim příště.. ale nikdy neříkám nikdy, jsem hrozně zvědavá.. V tý krosničce je to pohodlný, je to spíš na delší výlety - mohl by nosit manžel.. tchánovci ji nosí pro Marečka, když jdou na fakt celej den pryč, tak jsem ráda, že ji zdědíme 🙂

Hele, když jí tam šahám, tak mi přijde, že má ty dásničky takový tvrdší.. ale jinak tam nic nemá, lžička necinká, dásně nejsou rudý.. dělám si z toho prču, ale je fakt, že čekám každým dnem.. 🙂

Evi, co na to vůbec říkal manžel?A co rodiče a tchánovci?Jak reagovali?

jabera
31. říj 2009

evi, jasne, poslem, ved to stoji iba 100eur! u mna je teda jedna porcicka polovica remosky, neviem, ako to vidis ty...
strasne soms a pobavila na tereze, ze mala jednu ruku tam, druhu tam, hahahah, sikula...
jak tu voni ta zemlovkaaaa!!!!!!!!!

inac, ja som desna sikula, lebo som prave dovarila polievku a zemlovka sa pece a krmim barta cerstvo uvarenou stravou... a to vsetko som robila s nim v satke. a prejdem teda pozvolna na temu satka 😀
mirun, ja si to planujem prestudovat, akos a to ma robit, ale akosi sa mi zda, ze by sa ma mal vediet chytit za krk, ne? aby nekydol, chudak... rozhodne to planujem. len sa bojim, aby som nim neomlatila trebars ram dveri a tak, ked ho nevidim.

a este musim male jazykove okienko, ktore ma napadlo pri vareni polievky.
viete o tom, ze po slovensky je kapusta to, co je po cesky zeli a po slovensky kel je po cesky kapusta?
ja osm varila polievku z ruzickoveho kelu. po cesky z ruzickovej kapusty..

evuse
31. říj 2009

Jabr ještě mi upřesni, když se řekne "do kelu" co to jako znamená? Nebo to není po vašem?

Polovica remosky by bala fajn. Já jí mám ráda, ale nikdy jsem jí napekla. Pošleš mi do IP recept?

Při nošení na zádech by sis šátek připravila na postel, do něj dala Bárta a pak by sis na něj "lehla" zádama a zavazála šátek. Někde jsem to jednou viděla

Jo Mirun, abych se srovnala s tím, že to bude kluk 😉 Tereza ty dásně taky naměla rudý. Nejdřív se jí obrysy celých zubů rýsovaly ze předu a pak nahoře v dásni začalo prosvítat bílé, pak jí to prasklo a pak teprve oteklo,a le rudé to neměla

jabera
31. říj 2009

evi, poslem, jasne... ja ked si lahnem na barta, tak mam po nom, 😀 😀 😀

jabera
31. říj 2009

jo a do kelu, je take ako do prdele, ale slusnejsie.. asi tak by som to definovala. take ako "kurnik" ked povies.

happy018
31. říj 2009

ahoj babulkly mozem poprosit o pom. S manzelikom sa pokusame o babetko no a asi piaty den po moznej ovulaciii som dostala velmi slabunku menstruaciu ktora trvala 10 dni naozaj len slabunke spinenie, vlastne prestala vcera no a asi 3n dni ma bolia prsia a picha ma aj v podbrusku vlastne vcera aj bolelo jak na menzes ale ziadny nemam vlastne len vcera mi skoncilo to nekonecne spinenie, myslite ze mozem byt tehu, mam si spravit testik?

evuse
31. říj 2009

Happy, no určitě si udělej test, já myslím, že bys mohla být těhu 😉

jabera
31. říj 2009

test si urob, ale asi sa este netes... niekedy tak kramy proste blbnu. daj nam vediet, ako si dopadla.

evuse
31. říj 2009

Jo Mirun zapoměla jsem odpovědět. Manžel to ví od začátku, je v klidu, dokonce by úrej bral dvojčata. Tchánovci to ještě neví. MOji rodiče z toho byli vykulený a mají radost. Brácha - kočkomil, majitel 2 kocourů- mi pogratuloval a pal řek, že jsme jako kočky, tím asi myslel frekvenci vrhu 😠

Jaber díky.

happy018
31. říj 2009

no hej babenky jasne ze dam vediet , som z toho troska nervoznma neviem sa dockat spravit si testik ale skusim asi dnes, neviem uz sa snazime od februara a stale nic este sa mi nikdy nestalo ze som mala menzes len taky slabunky, a vlastne za posledny rok sledovania sa sa mi nestalo ze mi dosiel menzes n a18. den vlastne na 5 den po predpokladanej ovulacii. no ale dufam ze som uvidime... co vi nato?

michala.l
31. říj 2009

Ahojte,
Tak Maci moja zlata uz isla do nemocky? 😵 A uz mozno aj mam babulku u seba ...jeee, zavidim ..aj ja uz chceem 😅 Dufam, ze jej vsetko OK dopadlo a coskoro nam da vediet 🙂 . juchuu, sa tak tesim 🙂
A byggy kde je? Ta asi teraz jazdi s kocikom hore dole ako ja nedavno 😀

Happy, ja som mala 2 dni menstruaciu - slabulinku (stacila by mi jedna vlozka na 2 dni 😀) , ale to uz som bola tehu asi v 2 tt - teda podla UZV mi to tak vychadzalo a vsetky tie tehotenske priznaky som zacala citit asi tak tyzden po nej (ale vtedy som ten vytok brala ako kramy a myslela som si, ze mi sibe 😀 ) ... tehu test som si robila asi dva tyzdne po nej a bol uz sakra pozitivny..aj druhy ..aj treti...aj stvrty 😀 , takze mozne to je 😉

petrach
31. říj 2009

Ahoj holky,

evusko moooooc gratuluju.to je teda překvapko 🙂 parada
pocohontas me delali 3D ve 22tt a bylo vydetr krasne,i fotky mame nadherné a to mám teda tuku taky požehnane 😀 klidne do toho bež,stojí to za to 😉

holky vy jedete,vas dočíst 😀 ješte kuknu večer..zase vas flákám 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru