Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

mirunda
1. pro 2009

Jaber, včera jsi viděla superstar? Nebo ani včera ti to nešlo?

evuse
1. pro 2009

Byggyt, já měla taky crocsy a i ty mi byly dost natěsno 😒

Pocahontas je úžasná, snad zkousne to další dítě a bude úžasná i nadále.

Jaber tak už náme pronajato, včera jsme podepsali smlouvu. Konečně, už to začínalo být docela blbý s penězma. Zlatá mateřská a neschopenka.

Odpoledne jdem s Terezou na desetiměsíční prohlídku. Přijde mi, že nějak vyrostla,tak se těším, že jí změří. Včera mi došla pěkná kombinéza 9-12 měsíců a je jí to malý. Skoro se jí to zařezává do plíny. Tak to mě trochu otrávilo.

simisimca
1. pro 2009

Byggyt drzime palce...!!!!!!! 🙂

Mirun ano to je moj prvy termin a jediny od zaciatku tehotenstva....vzdy vsetko sedelo aj vyvojovo, tak nebol dovod ho menit... 😒

Jaberka pytala som sa pre to ci si prenasala, lebo kazdy vravi ze chlapci sa prenasaju... 😒 ...ale v tvojom pripade vidno ze to nie je pravda.. 🙂

mirunda
1. pro 2009

Simčo, já měla taky jen jeden termín.. a přestože jsem čekala holčičku, tak jsem přenášela 10 dní.. Ale nápoj od Jaberky jsem nezkoušela, jsem srab 😀

Evi, tak to jsem taky zvědavá.. asi pěkně papá, aby měla sílu chodit 😉

evuse
1. pro 2009

No Mirun, zas tak pěkne nepapá. Zelenino/masových věcí sní dost málo. Někdy tak málo, že to po hodině zkouším znova, aby snědla spoň 3/4. S ovocem je to docela v pohodě. A housky k snídani miluje. Nechutnaj jí věci s rejží, to jí musím namixovat. Ale špagety nakrájené, k tomu rajče a mrkev a hovězí snědla pěkně. Tam jí kousky nevadily. Nechápu. Asi bude po mě vybíravá 😀
Jak jste na tom s masíčkem vy? Už ho dáváš pravidelně?

Jaber a co ty křupky? Už jsi Bártovi dopřála? Nevím, jestli jsi to náhodou už nepsala...

evuse
1. pro 2009

Jo Mirun, ty ses mě ptala, kolik udělá Tereza krůčků? No já už to počítám na metry 😀 . Včera dole u tchánů šla z obýváku do haly, takže asi tak 5 metrů?? Na krůčky jsem to počítala jen kdaž začínala sama, asi před 14-ti dny, to byly tak 3-5. Ale ona už před tím měla pěknou stabilitu. Opírala se loktem o stolek , obě ruce plný a poskakovala 😀 . A teď poskakuje v prostoru, bez držení 😀

mirunda
1. pro 2009

Evi, Lilča taky raději ovoce.. ale teď teda musim zaklepat, že tak pátý den za sebou mi snědla všechnu zeleninu s masem, fakt hezky.. uplně jak večer kaši - to vždycky tak hezky otevírá pusinku 🙂
Dáváš jí rajče?To děti smí?Ty jo a vidíš, zkusím těstoviny.. já vůbec nevím co jí mám dělat pořád za novinky.. musí jí to taky štvát, že dostává v podstatě pořád to samý..

evuse
1. pro 2009

Mirun, určitě jí to neštve, přece měla půl roku jen mlíko. Já se teď právě snažím zkoušet nové věci, ne pro chuť, ale aby si zvykla, abysme třeba v roce a půl-dvou, najeli na normální jídlo. Rajče jsem zkusila, neosypala se, chutná jí, takže OK.

byggyt
1. pro 2009

Ahojte, tak som doma ale bolo to zas o chlp mala som 170/90 tak chcel aby som zajtra prišla ležať potom premerali a mala som 130/80 tak ma poslal na ultrazvuk ten je našťastie v poriadku malá váži 3000 gramov prietoky sú v ok, musím ísť znovu k internistke či mi nenasadí lieky ale to by som nechcela lebo v utorok idem do poradne a potom ten týždeň už ideme na to tak malá sa narodí skôr aj tak som už otvorená a aspoň budeme na Vianoce doma ak nebude mať chúďa tú hnusnú žltačku tak ako to mala Laura

Evi aj ja tie kroksy len tak tak 😒

To je neuveritelné že už čoskoro budem držať malú na rukách 😉 😉 😉 😉 😉 , no ale som srab ináč sa bojím 😕 😕 😕 😕 😕 😕

jabera
1. pro 2009

byggy, neboj, my ti budeme drzat palce!!!! vies kolko ludi bude na teba strasne mysliet?

mirunko, pozerala som superstar aj vyhodnotenie, takze vsecko viem!!!
len uz teraz urcite vypadne niekto, koho mam rada... ale co uz... obavam sa o dominiku, alebo mira.

eviku, krupky nejsou a nebudou, 20 let uz neprisli, ani neprijdou........ proste sme si s panom munule nerozumeli 😀 ale mamina mi donesie cez sviatky z prahy.

ozaj, kde konkretne to kupujete? chcem poprosit segru, nech to kupi. mamina tam vianocuje a sem pride rovno z prahy... si obehne deti 😀

zuzkaaaa
1. pro 2009

janka v avione sú v bio obchode oproti hypernove

zuzkaaaa
1. pro 2009

v bratislave

zuzimia
1. pro 2009

Pocahontas, neda mi neuzvat sa. Ten cukor po dvoch hodinach je OK, mierne zvyseny je ten nalacno. Ale nie je to nic hrozne, nemaj obavy.
Inak uz vas dlho pravidelne citam, ale zetial nie som tehu, tak nemam cim prispiet. Snad to coskoro zmenime.

simisimca
1. pro 2009

Byggyt ty tusim porodis este skor ako ja.... 😉 ....ale musim priznat ze aj ja sa uz zacinam bat...na jednej strane uz chcem aby to prislo, ale zacinam mat strachy... 😕 ...

baby ja som dnes mala take krce v bruchu ako nikdy....nechapem co to bolo...ale bol to strasne divny pocit... 😒

evuse
1. pro 2009

Simisimca, třeba už se ti to chystá 😉

Jaber, já je kupuje v lékárně, ale mají to v bio prodejnách a zdravé výživě.

Mirun, tak jsme napekla ty perníky. Co s tím teď mám dělat? Jak to mám uložit, stačí do plechovky od sušenek? A kdy se to zdobí? Hned, nebo po změknutí?

pocahontas35
1. pro 2009

zuzimia: ahoj a kludne sa pridaj medzi nas ... dakujem ti za povzbdenie, coskoro pojdem na vysetrenie, tak uvidim, ze co to je, ale priznavam bez mucenia, v pondelok som mala bobky, lebo ma to velmi zaskocilo, ale dnes som v pohode, som si nastudovala veci ... 🙂

simi: uz sa ti to velmi krati, neboj ja budem na teba mysliet, a vsetko bude dobre, coskoro bude Filipko pri tebe 🙂 aj Vivien pri Byggy .. oj, baby budete to mat za sebou .. bude vam super ...

byggy: je super, ze si ta tam nenachali a si doma 🙂
Miska tu davno nebola, asi mala Hanka neposlucha ....

Evka: ako sa citis, si v poho ?? Nevolnosti ta netrapia ? Je to druhe tehotenstvo ine ako prve ?

Baby, vas nazor na kuskus ??? Chuti vam ???

simisimca
1. pro 2009

jaj evi keby si mala pravdu... 😉 ..ale zajtra sa spytam doktorky....viem ze aj ty mas zajtra poradnu, tak nech vsetko dobre dopadne... 😉

evuse
1. pro 2009

Pocahontas, kuskus jsem zkoušela a sním ho jedině nasladko, jinak mi nechutná.
Blbě mi není, jen občas těžko od žaludku. S Terezou mi blbě bylo. Ale nejvíc blbě mi bylo v prvním těhotenství, kdy jsme o mimino přišli. Asi si tělo zvyká, jinak si to neumím vysvětlit. Ani nejsem nějak moc unavená, zkrátka se těhotně necítím, tak čekám, jak dopadne zítra kontrola 😕 .

mirunda
1. pro 2009

Evi, taky si myslím, že je dobrý je zvykat na všechny chutě.. tak zítra zkusím ty těstoviny, už se těším.. o rajčeti jsem četla, že až po roce.. ale ono taky všude píšou jinak 🙂 Jinak perníčky dej někam do chladu, na chodbu, na balkon.. podle možností.. a zdobit - až budeš mít náladu.. 🙂 A dělala jsi recept co psala Zuzka?Nebo nějakej svůj?A jak se povedly?

Jaberko, a nechcete se všichni sejít v Praze u ségry? 😀 Aby mamka nemusela tak cestovat.. a můžeš si tady nakoupit křupek kolik chceš a jaký druhy chceš.. 🙂

Simčo, Byggyt - uplně chápu.. měla jsem taky před porodem takovýhle pocity.. tak držím hlavně palce, ať to pak dlouho netrvá..

Pocahontas, kuskus mi nechutná 😝 Ale prej je zdravej 🙂

martasl
1. pro 2009

Ahojky maminy.Ještě k těm plenkám.Těším se,až budu používat ty látkové-hrozně ráda věším prádlo a plínky na šňůře vypadaj bezvadně...vím,jsem asi cvok 😉 .Koukala jsem na ten odkaz na ty plenky a musím se přiznat,že nevím o co jde.Když jsem měla holky mrňata,tak takový nebyly.Do těch kalhote-plenek,se už nic nevkládá??Jednorázovky budu samozřejmě používat taky-na procházky,návštěvy a k doktorce.Koukala jsem ne nějaké ty bio plenky a něco o tom četla,ale milionář fakt nejsem ☹ a vycházely děsně draho.To byly ty v tom odkaze??
Jinak maminky,co máte každou chvilku rodit,držím palce a ať to proběhne rychle a hladce.A samozřejmě,ať vás nemocniční personál opečovává jako královny 😉 Tak se držte a není čeho se bát. 🙂 😉

hanula83
1. pro 2009

Ahojte holky, tak jsem se zase přišla kouknout. Holky jsou sice hodny, ale většinou když se sem konečně mrknu a chci něco napsat,tak mi začnou pomrčovávat a já bych se stejně pak na psaní nesoustředila ;)...

Martasl: Nevím, o čem byla řeč o plenkách, ale my máme bio plenky - froté a bavlněné kalhotky. Jsou sice univerzální velikost, ale holky mají teď 3,4 kg a druhá 3 kg a asi jsou ještě malé, protože jim čůrání protíká z těch nohaviček. Tak asi musí ještě vyrůst. Každopádně zatím jim dávám papírové plenky a na to dávám ty látkové kalhotky - kvůli širokému balení. Vypadají v tom jak mravenečci s obrovským zadečkem 🙂)). Ale pro kyčle cokoliv 😉... Jo a jsou to vlastně kalhotky, do těch je taková látková vložka a na tu vložku se dává ještě taková separační vložka (papírová). Když je do toho zabalíš, tak se na to celé navlečou ještě takové další kalhotky, aby se to více utěsnilo a neprotékalo. Jenže nám jsou ty kalhotky právě ještě velké.

Jinak sem dám další fotečky... 🙂

mirunda
1. pro 2009

Marta, napíšu ti něco o látkovkách do IP, holky to tu už nemůže zajímat.. 🙂 Pořád se opakuju..

Jinak Hanulko, klobouk dolu, že i u dvojčátek látkuješ.. jinak Lili byla ještě větší a taky jí byly ty nejmenší kalhotky větší, ale prostě jsme to hodně utáhly.. teď se už obávám, že se do nich za chvíli lilča nevejde 😀 Jinak taky používám ty vícevelikostní, od 3kg do 15kg, na patentky.. nemůžu si je vynachválit..

martasl
1. pro 2009

Hanulo-máš nádherný holčičky.A chválím výběr jmen 😉 Přidej ještě nějaký fotečky 🙂

Mirundo-tak to budou asi ty bio.Cena děsná...

mirunda
1. pro 2009

jj, určitě jsou to ty bio.. cena je sice děsná, to je blbý, že to musíš investovat najednou.. já mám v plenkách cca 11-12tis.. mám tu výhodu, že to využiju i na další mimčo, ty už neplánuješ.. jestli nechceš moc investovat, tak látkuj s těma čtvercovýma plenkama - nevýhoda je taková, že je musíš skládat.. ale dneska už se dělají i tyhle čtvercovky nežehlící..

hanula83
1. pro 2009

Martasl: Moc děkuji 🙂... já se pořád snažím ty fotky zmenšit, ale vůbec to zas nejde, asi jsem fakt kopyto. Fotka se sice opticky zmenší, ale ve vlastnostech má pořád 1,29 MB, což je moc... ach jo, už nevím, jak to teda zmenšit.

hanula83
1. pro 2009

Miru, já se to snažím hodně utahovat, ale u těch stehýnek to stejně utáhnout nejde... tak nevím, asi musím počkat, až trošku přiberou 🙂, zatím jsou to taková kuřátka, ráda bych sem dala ty fotky, ale fakt mi to nejde... ty, co jsem sem dala byly už vyfocené menší, tak to šlo.

martasl
1. pro 2009

Pokud fotíš foťákem,tak ty fotky jsou velký-používala jsem na to nějakej program.na zmenšení.ale už nevím jakej.Počítačovej analfabet-z rodiny největš.Už i holky to mají více zmáklý než já. 😠 Takže fotím většinou mobilem(ale to není nic moc)a velikost dobrá.

Nežehlící plínky?? 😲 to slyším poprvé...

martasl
1. pro 2009

Maminy,co máte už větší bříško,kde jste sháněly těhu rifle??Já co jsem našla v obchodech nebo na netu jsou pro hooodně hubený maminky.Absolutně nevím,v čem budu za pár měsíců chodit.Na rifle pro pořádný maminy jsem narazila u jedné firmy,kde měli v nabídce rifle 4XL i 5XL.ale už mají vyprodáno.Tak co by jste poradily??

jabera
1. pro 2009

marti, C und A, na tom sme sa zhodli vsetky. tam su rifle pre skoro vsetky megamatky. nosim ich doteraz 😀

zuzi, dik za tip na chrumky, ale nechcem nahanat maminu s nakupom, tak si to necham kupit v tej prahe od sestry radsej.

tak poviem segre, nech sa opyta normalne v lekarni a basta. snad mi to niekde splasi do vianoc.

martasl
1. pro 2009

a mají estránky??nic mi to neříká...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru