Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

macalc
20. pro 2009

mirunda ano chodím sňou von ale tvár jej natieram detskou niveou tou čo sa používa v zime ej ked idem von tak len na pol hodinu hodinu a viac nie.som zvedava teraz nepojdeme von lebo u nás napadol v noci sneh asi 15 cm tak nejdeme nikde lebo nie je otprataa cesta.

mirunda
20. pro 2009

Hani a rozeznají holčičky v okolí od sebe? Nebo tohle "umění" mají jen maminky? 🙂

Maci, tak uvidíš, třeba když nepůjdete ven, tak to bude dobrý.. tady je taky sníh, hodně, ale od úterka má být už nad nulou, tak to bude tát.. :( Švagříčky jsou bobovat, tak půjdeme s Lilčou taky, aspoň se sveze poprvý :DDD

zuzkaaaa
20. pro 2009

ahojte babenky...
konečne je aj u nás sniežik je to krááásne včera husto snežilo Sofinka spinkala v kočíku a mi sme sa prechádzali bole super, dnes sa celý deň malá hraje s ockom takže ja mám veget ale je nejak mrzutá stále len sedieť chce, ozaj maminy vám deti spia na brušku? mne už asi týždeň sa sofi stále v noci pretočí na brucho a spí ale potom sa zobudí a je lenivá sa sama otočiť tak plače 😅
baby dnes sa zapaluje posledná sviečka na venci 😀 už mám darčeky zabalené už len ježiško musí prísť 😀 😀 😀

jabera
20. pro 2009

baby, ahojte.

ja som upiekla vanilkove rohlicky trosku som prepiskla ich velkost, tak mame take bagety, hahhaha. ale su dobre.

zuzi, ty sa mas, ze mas pobalene, ja akosi nestiham, aj ked uz manzel pomaha, ked bart by stale rad chrapal a to bud vonku, alebo so mnou... 😒 no, bart nikdy nespi na bruchu. minule spal 1.x na boku, bolo to zlate, bol zrazu ako clovek... ale na brusku mi nespal od malilinka.

hanulko, a tvoje holky su rovnake? ja osm mala dojem, ze su dvojvajecne... teraz som z toho magor.

macka, to bude z toho mrazu, fakt.. ja stale neviem, ma sa vlastne chodit von, ked je tak, ze -15? mne sa to paci, ale nemoze to decku uskodit? nestudovali ste to niekto?

mirunda
20. pro 2009

Zuzi, Lilianka jinak už nespinká.. pouze na bříšku.. jen vždycky otáčí hlavičkou na pravou a levou stranu.. někdy si pod sebe strčí nožičky a je jak žabička, je to hrozně rozkošný.. až bude mít Sofinka víc síly, tak se bude otáčet sama i na zádíčka, tak vydrž 🙂

Jaber, nestudovala jsem, do kolika stupňů se může chodit ven s mimčem.. ale já tam teda nechávám Lilču spát pořád, i dneska tam spinkala, zabalená, namazaná.. a žije, tak dobrý 🙂

jabera
20. pro 2009

haha, tak lilča je namazana?
ale super, tak aj my pojdeme von... az vstane dieta moje... spi sam uz skoro hodinu, som nadsena...

mirunda
20. pro 2009

Jaber, Bartik ti to potom vynahradí to spaní 😀 Hele, teď jsem jí měřila vlasy a máme nejdelší taky 13cm 🙂

mirunda
20. pro 2009

Jabeeer, dneska je Superstaar 🙂 To jsem teda zvědavá.. u nás v anketě vyhrává o chlup Chodur.. ale fakt jen o chloupek.. 😉

zuzkaaaa
20. pro 2009

tak aké rožky som aj ja chela spaviť len manžel na mňa, že zas suché pečieš.... on aké nemá rád, tak som mu slúbila, že mu napečiem pudingový závin, kysnuté ja moc neviem robiť tak s pomocou mami
janka malá mi spí stále na boku a nohy si strká medzi medzierky v postieke však jednu takú fotku na boku mám aj v albume ale toto spnanie na brušku je vyčerpajúce lebo stále musím vstať z postele a otočiť ju 😅

macalc
20. pro 2009

Ahojte..... Asi to bude zo zimy ale vždy ju natriem a tak ideme von.

Jabera také rožky mám rada aj ja ale nepečiem ich lebo chlapy majú radi koláče z krémom 😒 a ešte nie som rozhodnutá čo budem piecť lebo chlapy vybraly 7 druhov a toľko sa mi zase piecť neche a chcela som piecžť dnes ale je veeelka zima tak ostali všetci doma a tak nerada pečiem ked mi niekto zavadzia a starie sa do všetkého

michala.l
20. pro 2009

Baby vy tu peciete vo velkom a ja som neskutocne stastna, ze sme zvladli aspon medovniky 😀
Sice sme ich robili skoro tyzden, ale nevadi 😝 ... a viac u nepecem nic ...ved aj tak nic nestiham 😒
Dieta mi od rana spalo 3 krat po pol hodine a to je setko ☹ Som uz na prasky ,ale uz tyzden plne kojim, ziadny nutrilon, tak aspon z toho sa vytesujem 😵
Inak krpata ma tiez pupaciky na lickach, Dr. vravela, ze z toho, co som zjedla, tak neviem 😒

Ach zas reve, letiiim 🙄

hanula83
20. pro 2009

Miru a Jaber, holky jsou dvojvaječné a jsou každá úplně jiná, takže jsou dobře rozeznat. Akorát kdo je vidí poprvé třeba v kočáru (když jsou stejně oblečené), tak se mě ptá, jak je rozeznám. Ale jinak jsou v obličeji fakt každá jiná.

Ty pupínky jsou opravdu od zimy, holkám už zmizely, několik dní jsme nebyli venku a jsou pryč. A pořád mažem.

mirunda
20. pro 2009

Michalko, gratuluju, že plně kojíš.. Malá ti bude spinkat v noci, když nespinká teď 🙂 Jinak to je fakt, může to mít i z toho, co jíš.. Lili se mi teď osypala a já pořád přemýšlela, co jedla divnýho, nakonec jsem si uvědomila, že jsem vypila 100% jahodovej džus snad na ex.. pak jí to druhý den zmizelo..

Hani, tak to se omlouvám, já myslela, že jsou jednovaječná.. jsou si podle foteček hrozně podobný.. možná kdybych je viděla, tak mluvím jinak 😅

michala.l
20. pro 2009

No ja som pozrala dva orechove kolace, tak cakam, co sa bude diat 😅 ...dufam, ze nebude samy pupak 😕
Mirun, iez by to tak fungovalo, ze bude v noci 😅 ...jaaaj, sotva si sadnem k PC, tak je zle ... ach jaj, ja snad nic poriadne nenapisem 😒

michala.l
20. pro 2009

cha chaaa ...a som tu zas. Nebojte sa, este nie som uplny cvok 😀 ... i ked nedostatokspanku spravil svoje 😝

Baby ja mam do 10 dni nahlasit temu na diplomovku a nemam ani sajnu o com budem pisat 😀
No a inak na mna lezie choroba .. a nemam ani vsetky darceky a syn vcera zistil, ze Jezisko neexistuje ☹

Vynimocne odchazam odtialto dobrovolne, bez akehokolvek revu naokolo 😀 ...kde ste vsetky?

macalc
20. pro 2009

michala.l no kde by sme boli sme na facebooku ako vždy ked tu nikto nie je!!! Nerob si starosti so spankom ja spím v noci a som šiši tak sa nezaťažuj touto témou xi xi xi 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mirunda
20. pro 2009

Michalko, jak to zjistil Ríša? To je škoda takhle před Vánocema.. ☹ Mám 8-mi letýho švagříčka a ten ještě věří, je to hrozně hezký.. dneska se nás ptal, kam se schováme, aby nám Ježíšek mohl dát dárečky pod stromeček.. já se taaaak těším, až se bude těšit i Lilinka..

michala.l
21. pro 2009

Mirun, chalani vonku ho peke informovali ako sa veci maju ... a snazila som sa to nejako zaobalit, ale ked mi dal priamu otazku, tak som musela s pravdou von - ja totiz neviem klamat ani nahodou 😒 ... zatlkat ano, ale ked je piama otazka, tak som v koncoch 😀 . Keby sa opytal muza, tak mozno este Jezisko existuje - on klamat vie 😝

Byggy by uz dnes mohla ist domov podla mojich vypoctov, teda ak je vsetko OK ...som zdava, ako sa ma 🙂

No idem chvilku upratovat, kym to nase babo chvilu spinka - ja uz mam take debilne sny, ze az - v noci som ju udajne odmietala nakojit a odovodnila som to nejakou lavickou ci co ...no muz si uzil 😀

mirunda
21. pro 2009

Michalko a není zklamaný? Jedna naše známá má taky 8-letýho kluka a ten se taky letos ptal, jestli existuje a ona mu jen řekla, že ona tomu věří, že existuje a že je to na každým zlášť, jestli věří nebo ne.. 🙂 Tak u toho ještě letos zůstal 😀

lulupopo
21. pro 2009

Ahojte Baby, nuz Michalka uplne ta chapem ako sa citis s tou diplomovkou, ja by som mala cez sviatky, alebo behom januara mat uz napisany projekt svojej dizertacky... 😠 a tapam ako diva... a uz sa vidim, ako sa tomu budem venovat cez vianoce, ked budem statsna, ze mam konecne doma a sme spolu... ja som tu minuly tyzden moc neprispievala, lebo som mala podozrenie, ze som sa zblaznila...uplne mi vysivalo taky stav som nikdy v zivote nemala, absolutne som nespala, revala stale ako kon, lonove kosti sa roztahovali, tak, ze v piatok som uz mala pocit, ze asi uz sa mam pomalicky balit do porodnice...bola som neskutocne zufala, ani neviem z coho... uz chapem tie spravy, ked tehotne vyskakuju v skratovych situaciach von z okna a podobne... fakt som bola ako zmyslov zbavena, pevne verim, ze sa mi takyto stav uz nezopakuje do konca tehu / samozrejme ak neratam porod/, bolo to hrozne pre mna pre moje okolie a vobec....
dufam, ze byggy uz bude so svojim mimcom uz domka,inak kolace co som piekla uz davno nemame.. zozrali sme ich.. a dalsie uz piect nebudem

michala.l
21. pro 2009

Mirun, tvaril sa, ze nie ...,ale podla mna urcite trocha bol ... Ale zobral to nateraztak, ze Hanka je este mala a tak dalej budeme robit Jeziska aspon jej a on jej kupi na buduci rok babiku 😅 ...taky bol zlaty, ale videla som chvilami, ze sa mu chcelo plakat ... Bola to otazka casu, ale tiez som dufala, ze tieto Vianoce este budu zazraky 🙂 ... No co uz. Ja som to tiez skusala recami, ze ak on tomu veri, tak Jezisko existue a az ked prestane verit, tak zmizne aj Jezisko ...ale potom dosla informacia, ze Jezisko neexistuje ani ked na neho veris a priama otazka, ci to tak je ... 😅 ... a to uz som bola v haji 😀

Lulupopo, to nevadi, mna tie stavy pochytia aj teraz...casom si zvyknes 😀 . Ale balit by si sa uz pomaly mohla, utecie to ako voda 🙂 Jeee, a co studujes? Nemas tip na diplomovku 😀 ... no pockaj, ty pracujes na dizertacke? Cize uz mas VS, ze? Nechces byt moj skolitel? 😀 Kokos, ja som uz uplne bezradna 😕 ...idem rozmyslat 😅

lulupopo
21. pro 2009

Michalka, si ma ukludnila, lebo som bola doslovne na nervy... no tipov na diplomovku mam ojojoj🙂), ale neviem, ci studujes ten odbor, v ktorom ja posobim /dejiny umenia/... a doteraz som robila len oponentury diplomoviek, skolitelku som este nerobila 😉

pocahontas35
21. pro 2009

Ahojte baby,

bola som u diabetologa, v piatok som pila vodu a vysledky, ktore boli dnes su otrasne, mam tehotensku cukrovku ako vysitu !!! No, preco by som mala byt vynimka, som zvedava, co sa este ide na mna nalepit !!! Dnes mi doktorka povedala 4 hlavne zasady, ktore sa budu tykat diety, takze neostava mi nic ine len ju dodrziavat, lebo chcem, aby bol maly v poriadku, sice den pre kontrolou sa robia odbery, to si celkom neviem predstavit, ako to budem realizovat, ale nie som prva ani posledna, tak hadam to zvladnem ....

zuzkaaaa
21. pro 2009

ahojte babenky...
lulupopo jeeej dejiny umenia ja som to mala škole 6 rokov som zlatníčka takže som z toho aj maturovala
aj učíš niekde?

lulupopo
21. pro 2009

zuzka ucim v ramci doktorandskeho studia na univerzite, a kde si studovala zlatnictvo? Ja som studovala na strednej skole umelecke spracovanie kovov a drahych kamenov, ale so zameranim na odlievanie kovov, bolo to v Kremnici

evuse
21. pro 2009

Ahojte holčiny.

Lulu já měla koncem těhu už taky pocit, že zešílim, ale spíš z toho, jak jsem už byla protivná i sama sobě, natož na manžela, chudáka 😀

Pocahontas ,m buď v klidu, řiď se tou tabulkou, co jsem ti poslala. Už máš před sebou jen 11týdnů, to zvládneš. A víš, jaké jsi měla hodnoty na tom testu?

Zuzko, Tereza spí jedině na břiše, jak píše Mirun, je výhoda, že se sama otočí. Sofinka se to taky brzo naučí
😉

Jaber, vanilkové bagety 😀 😀 .
My byli včera s Terezou venku v -9°C a nezdálo se, že by jí to nějak vadilo. Ale já jsem pak byla hotová, měla jsem úplně zmrzlý stehna, trvalo mi doma snad hodinu, než mě přestaly studit a zahřála jsem se. Příšerný.

Doprala mi pračka, tak já jdu 😝 . A večer musím žehlit 😝 😝

zuzkaaaa
21. pro 2009

lulu ja som chodila do bratislavy na sou pre spl na koceľovej

evka tak dúfam, že sa naučí otáčať v spánku

hanula83
21. pro 2009

Miru, nic se neděje, kdybys je viděla ve skutečnosti, tak ti určitě nepřipadnou stejné. Já teda hned viděla dva různé obličejíky 🙂

Michalko a jaký obor studuješ? Teda pokud jsem to tady někde už nepřehlédla... Já chodila na ekonomku a diplomku jsem dělala na hradě Bouzově. Bylo to na téma Zvýšení návštěvnosti hradu.. Jinak mě také mrzí, že synáček už nevěří na Ježíška, je to škoda. Na druhou stranu některé děti se tu krutou pravdu dozví i dřív. Tak aspoň bude s tebou vybírat dárky pro Haničku 🙂...

Lulu, já teda měla v těhotenství tak šílené zvraty v mých náladách, že ani Chocholoušek by si se mnou nevěděl rady 😉. A po porodu ještě taky... až teď mám pocit, že to trochu odeznívá...

jabera
21. pro 2009

baby moje, nestiham ani prd. a ochorela som.. mam z toho uplne depku, nenavidim, ked som nefunkcna a este aj chora.. beham tu s ruskou na hube, dokonca som dnes spala pri mojom dietati, ktore sa hralo... no, drbnut ma ide, lebo som mala v plane x veci este...

michalka, to je skoda s jeziskom, ale aj ak vydrzal dlho... ja teda budem zatloukat zatloukat zatloukat kolko to pojde... moja segra obcas urobila malej take, ze " no, ale o tomto darceku nic neviem, to musel byt jezisko" a ona, chudatko, tak rada uverila... teraz ma 10 a akoze vie, ze jezisko ee, ale obcas zavaha.. ze mozno je.

baby, ja vas tak obdivujem, ze chodite do skoly... bozemoj, umrela by som.. nechapem, ako to dokazete v tomto veku 😀 a este aj s deckom..

orlica tu nebola od tej choroby svojej, dufam, ze jej nic nei.. asi od nas uz odisla.

jezis, ja krava, ved kvoli byggyt pisem!!! no, este su v spitali, chuderky! vivi ma zltacku silnu.. aj jej ju beru prec, je mi ich oboch luto....

pocahontas, ja viem, ze je to des s tou cukrovkou, ale ber to tak, ze aspon urcite vela nepriberies, to je velka vyhoda.

maci, zuzi, aj ja lubim take kremovejsie kolaciky, ale k vianociam sa mi to moc nehodi, my sme vzdy take pecivovitejsie robili. viem, ze na madaroch ficia take, ze torty, srncie chrbty a tak.. boris je tiez od madarov a oni vzdy torty piekli... som rada, ze sa mi plne prisposobil, co sa zvykov vianocnych tyka, lebo to by sa mi teraz piect nechcelo... ale keby mi on take upiekol, tak sa prekonam a zjem 😝

zuzkaaaa
21. pro 2009

ahoj janka,tak to mi lúto, že si chorá a ešte takto pred sviatkami...
práve som myslela na byggyt chudinka a ešte k tomu aj ltačka ale snáď na vianoce ich už pustia domov....
sofinka konečne spinká už sa to začína upravovať myslím spánok nie je to ešte bez zobudenia budí sa asi 4krát ale aj tak nie každú polhodinku, klop-klop-klop

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru