Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

mirunda
25. led 2010

Pocahontas.. už to máš opravdu za chviličku.. my budem slavit rok a ty budeš rodit 🙂 Už máš všechno nachystané? Já už asi měla v tvém týdnu, kromě tašky do porodnice, to jsem nebyla schopná 😀 Vlastně jsem jí dobalovala až když mi praskla voda - 10 dní po termínu 😀 😀 Ale z toho si příklad neber 🙂 Prostě jsem si říkala, že když něco zapomenu, tak mi to někdo přiveze 🙂

Storm - já mám Danny Sport 2009, 4 kola, sportovní, hezký barvičky, nafukovací kola, do přírody supr, už jsem s ním byla tisíckrát v lese, v horách.. 🙂 A 3-kombinace stojí 10.000,- -cena surp! a teď jsem koukala, že je mají nové barvičky z kolekce 2010 - stačí vybrat.. a váží 15kg..
Marti, ten Adamex se mi líbí 🙂 Možná bych příště uvažovala o jiném kočárku, kvůli košíku, u toho mýho je takovej pitomej 🙂 Uvidíme..

martasl
25. led 2010

mirun-jo Adamex je velkej favorit.já chtěla klasickej hlubokej a aby se dala vyměnit sport.sedačka.určitě do něho pak půjdu,pokud ho někde naživo seženu.nikde v obchodech jsem ho neviděla.jen na netu.jsem zamilovaná do té zelenkavošedé nebo ten tyrkys 😀 😀 a košík má skvělej. 😉

martasl
25. led 2010

tak jsem koukla na nový danny sport-potahy krásný.taky se mi hodně líbil,ale s těma kolečkama do našeho terénu-to by asi neklaplo....bych brzo odrovnala.k baráku to máme do kopce a větší kamení-ještě to musíme dát do kupy.ale je hezoučkej...

pocahontas35
25. led 2010

marti, kde ja budem zo zaciatku velmi nervozna mamina, budem sledovat ci dycha atd ... vies, bude to prvykrat, kym si na seba zvykneme, "navod na pouzitie" v nemocnici nedaju, ale aj napriek tomu viem, ze budeme skvely team s malym a s tatinom 🙂 budem sa vas skusenych mamiciek, pytat na vselico 🙂)
mas pravdu, sme velmi stastni v byte, aj ked je mensi, kupili sme si ho pred 4 rokmi, mame klud, dovtedy sme stale boli len v prenajatych bytoch, lebo nie sme original z Ba, len tam pracujeme, teda ja, manzel robi v Pezinku 🙂. Splacame hypoteku, ale kto ju dnes nema ... za ten klud, ktory mame nam to stoji 🙂)
storm, vitaj medzi nami 🙂 nas kocik je 4-kolka, je kupovany spod ruky, cize nie novy, a tiez ma nafukovacie kolieska, ked sa mi bude chciet tak vsetko pofotim a dam do albumu. Ale teraz je to uz so mnou take, ze raz mi je fajn, potom ofkam a ufkam, sedim, neviem si najst miesto, ved to poznate a aj napriek tomu vravim, ze tehotenstvo je uzasna vec 🙂 ja milujem, ked ma maly kope, aj ked dost casto do mechura, ale ved este inak so mnou komunikovat nevie, tak musi kopat 🙂 alebo mi dost casto vytrca ritku🙂 a ked sa mi tak 2h neozyva, tak mu klopem na domcek, ze halo, kde si kopni ma, nech viem, ze si v poriadku, on mi odpovie kopanim, ze mama neotravuj spim 🙂) ale ja som spokojna kopne 🙂) som sa rozpisala, ale asi poznate tieto pocity velmi doverne, ze som v pohode, este mi nesibe, len to prezivam 🙂))
ozaj, velmi dlho tu neboli Miska, ani Lulu, a ktovie co je s orlicou, ta naposledy pisala pred vianocami ....hm, dufam, ze su v poriadku ...
Byggy, ako si zvladla ovocny den ??? Inak, tento rok, asi je 90dnova dieta nejaky boom, lebo aj moje kolegyne to zacali drzat 🙂 a dokonca aj moj sef o tom uvazoval ...

pocahontas35
25. led 2010

Mirun, tvoj prispevok som si ani nevsimla, sorry, iba teraz citam a ty tu 🙂 mam nachystanu tasku asi tak od 30teho tt, aj ked si musim dokupit nejake malickosti, ale to je nic .. ja som v tomto strasny pedant, musim mat vsetko tip top, preto aj tak taska strasi v spalni par tyzdnov, aj saty pre maleho su nachystane, ale tie potom prinesie muz .... 🙂)) baby, velmi sa tesim ... ak by som povedala, ze sa nebojim, to by bolo klamstvo, urcite ten nejaky strach tam je, ja sa poznam, budem to strasne prezivat, ale za ten vysledok to stoji, dufam, ze maly bude v pohode a bude zdravy ... teda, ze obaja prezijeme porod bez ujmy na zdravi ... 🙂

martasl
25. led 2010

pocahontas35-každá se bojí,hlavně prvorodičky.Ale ten zážitek je opravdu k nezaplacení.já pokaždé,když mi dali mimi do ruk,tak jsem bulela štěstím jak malý děcko. prostě nááádhera 🙂 🙂 já chci taky....

pocahontas35
25. led 2010

marti: budes mat a to este tento rok sa zadari, uvidis 🙂 my vsetky ti drzime palce 🙂

luci.kon
25. led 2010

Ahoj holky, všem bych chtěla moc poděkovat za názory, neskutečně jste mi pomohly 🙂 🙂 🙂 🙂

martasl
25. led 2010

no nic.budu končit,starší tady stepuje a čeká na internet,aby si mohla s notebookem zalést do pokoje,abych náhodou něco nezahlídla.tak se mějte kráásně a opatrujte sebe i dětičky 🙂

hanula83
25. led 2010

Miru, ano holky byly neplánované - rozhodně ne nechtěné. Ale tak nějak se naplánovaly samy a mělo to tak být 🙂.

Jaberko, já už nekojím vůbec, ani trošičku, jak jsem s Aničkou vzdala kojení, tak jsem jí ještě něco odstříkávala, ale šlo to méně a méně až jsem ztratila nervy. Elenka pila pěkně od začátku, ale hrooozně dlouho jí to trvalo a stejně vůbec nebyla napitá. Té jsem ještě nějakou dobu dávala od sebe, ale bylo šíleně únavné hodinu ji kojit, pak ještě odsát Aničce a dát jí to a pak ještě nachystat Nutrilon a obě dokrmit. Když jsem skončila, tak jsem pomalu mohla znovu přebalovat a chystat se na další krmení... Mezitím řvaní jakoby je na nože bral...

hanula83
25. led 2010

Evi, no dvě housky s Nutelou považuju za nic, to já toho sním mnohem víc ☹, já bych chtěla hubnout, ale nemám motivaci. Manža by mě sice podporoval, ale nějak to nevyžaduje, tak to je pak naprd, že.

Marti, já taky su co chvíli u postýlky a kontroluju, jestli obě dýchají. Tak jsem ráda, že nejsem úplny psycho v tomhle 😉... A to mají teď už obě monitory dechu...

hanula83
25. led 2010

Holky, mně se na spaní osvědčilo "Mléko na dobré spaní" od Johnson and Johnson... Nemažu je tím každej den, ale když je vykoupu, tak je tím celé namažu a ony pak krásně spinkají...

mirunda
25. led 2010

Hanul, já jsem ze začátku lilinku kojila třeba hodinu, usnula mi u toho, za 10min se probudila, přebalit a znova kojit hodinu atd atd.. mít dvě Lilinky, tak taky nekojim, to by nešlo.. nejhorší bylo, že mi fakt uplně u každého kojení usnula a tím pádem se pořádně nenajedla a jakmile se vzbudila, tak chtěla znova jíst.. zvláštní je, že první 3 měsíce mi spala celou noc bez probuzení..
Jinak já sleduju Lilinku jestli dýchá při každé příležitosti - když se v noci vzbudím, když jdu spát a jdu kolem postýlky.. když spinká neobvykle dlouho..
Já bych taky hubla a budu muset, stále doufám, že se budu vdávat 😀 😀 😀 Tak chci být hezká, aspoň ve velikosti 40 🙂 Dneska mi mamka poslala email s odkazem na svatební šaty - nevím co tím chtěla říct 😒 😝 Měla to spíš poslat Kubovi, že? 😀
Mno, kočky moje, jdu na kutě.. papánek a hezký sníky a dlouhý spánek dětiček..

hanula83
26. led 2010

Miru, tak to se teda děsím, aby si to spaní pak zase nepřehoupli zpět, že se v noci budou budit... Teď se v intervalu od osmi večer do cca 7 ráno budí jen jednou a to hned jak se napapají, tak spinkají dál. Nemůžu si teď na ně stěžovat, ale jestli se to potom zase obrátí... ☹ Jinak přes den jsou zase vzhůru skoro pořád, musím na ně minimálně něco mluvit v lepším případě se na ně musím smát, to se jim líbí a smějou se taky, nebo pod hrazdičkou čučí kolem sebe, nejlépe na mě, jak ze sebe dělám opici a magora 🙂))... A bavíte se s tím tvým o svatbě? 🙂... Já zase kdybych měla na výběr, tak se nevdávám, v tomhle se ze mě stal pesimista. Ale je fakt, že jsem o manželství měla pochyby už i před svatbou. To ten můj se zase ženit chtěl až moc, jenže to bude asi tím věkem, je o 10 let starší a už asi chtěl mít to svoje hnízdečko jisté 😉..

mirunda
26. led 2010

Hani, nechtěla jsem strašit.. já si myslím, že Lilinka byla "rozmazlená" tím kojením, že věděla, že si houkne a já k ní běžím s prsama ☹ Ona se začala budit tak okolo 4. měsíce, byly hrozný vedra, tak jsem si říkala, že má prostě žízeň, ale bylo to horší a horší ☹ A teď mi kočka vynahrazuje 🙂
Hele, bavíme se 😀 Ale skutek utek 😀 On pořád, že si mě chce vzít ještě letos.. on není takový ten tip, co by vymýšlel jak originálně mě požádat o ruku (ani to po něm nechci), ale prý se bojí, že si představuju bůhví co a že mě zklame.. taky prý neumí vybrat prstýnek a tak.. mno, uvidíme, co z něj vyleze, v březnu budu mít narozky, v dubnu budeme mít spolu 4 roky.. nehrotim to, jen chci mít jistotu, že se jednou vdávat budu, to bych si nechtěla nechat ujít 😠 A proč by jsi se nevdávala?Nelíbí se ti v manželství? Možná to je i tím věkem, Kubovi je teprve 24 😅

hanula83
26. led 2010

Miru, a (že se tak ptám) kolik je tobě? Ten věk na to určitě nějaký vliv mít bude. Mojemu je 36 a o ruku mě "požádal" v 33.. Nebyla to vlastně žádost, ale počítal s tím jako s hotovou věcí 😉... Je fakt, že my se o tom taky pořád bavili a ten prstýnek už pak byla jen formalita. Nooo, neříkám, že manželství je špatné, ale já bych se bez toho asi obešla. My jsme sice v pohodě, ale papír bych k tomu vážně nepotřebovala. Samozřejmě mě někdy dost rozčiluje a jindy ho zase úplně zbožňuju, ale to by jistě bylo i bez toho papíru... Teď v lednu to bylo 7 let, co jsme spolu a z toho to letos budou 3 roky, co jsme manželé - vše pořád stejné.

hanula83
26. led 2010

Holky, ještě jsem dodatečně vložila fota, jak jsem vypadala před porodem...

mirunda
26. led 2010

Je mi 25. Taky si nemyslím, že by ten papír měl vliv na naše soužití 🙂 Jen nechci o ten den přijít.. jak každej bude koukat jen na mě, bude si říkat, jak mi to sluší.. a nemůžu se teď ještě víc dočkat, jak načančám Lilinku 🙂 Budou na ní víc koukat než na mě 🙂 Prostě se o to nechci nechat připravit 🙂 O ty přípravy, vybírání šatů, a nejvíc o tu rozlučku se svobodou 😀 😀 😀 😀
Měla jsi krásný bříško, byla jsi krásná těhule!!! Hani, budete chtít ještě mimčo?Nebo holkama končíte?

evuse
26. led 2010

Ahojte.

Hani, mega pupík 🙂
Mirun, když si vzpomenu na stavební den, na ty nervy, já byla úplně mimo, navíc těhule, takže jsem si ani nedala panáka na uklidněnou. Svatební obřad si nepamatuju, až pak z videa... Říkala jsem si, že už nikdy a hele, dneska bych si to zopákla, právě proto, jak jsem byla načančaná, načesaná, hezká , jak všichni byly pěkný, vyoblíkaný, slavnostní, bylo veselo.

hanula83
26. led 2010

Miru, hned když se holky narodily, tak jsem si říkala, že bych chtěla ještě jedny dvojčata 🙂))... Nebo aspoň ještě jedno mimčo... no ale uvidíme, jak budu mluvit třeba za dva roky. Po tom císaři se stejně hned otěhotnět znova nemůže, tak uvidíme pak... ale teď rozhodně chceme další... Já si to vybírání šatů a přípravy právě moc neužila, protože měsíc před svatbou jsem státnicovala a tak jsem se učila a vše zařizovala mamka. Manžel pak akorát vybral a koupil prstýnky.... S tou těhulí si doufám děláš srandu 😉, holky z dvojčat se předháněly, která má větší břicho, tak jsem je chtěla jenom trumfnout, tak jsem to sem dala 🙂)))...

martasl
26. led 2010

ahoj holčiny.
hanulo-tak někam jsi ty dvě prdelky malinký dát musla,tak na takový bříško jsi měla nárok 😉 já mám o něco menší a nejsem těhu 😠 😖

jinak já jsem s manžou od mích 14 let.po 5 letech chození(z toho 3 společného bydlení)jsme se vzali a nestěžuju si.neměnila bych.je o necelých 7 let starší,tím pádem velice rozumnej 😀

mirunda
26. led 2010

Hani, já měla taky tak velkej pupek a to jsem tam fakt měla jen jedno mimčo 😀
Holky, já vám na jednu stranu závidim, že už tu svatbu máte za sebou.. Já chcííí takýýý 🙂 Prostě každá nevěsta je tak hezká.. koukala jsem ze zvědavosti na beremese.cz a normálně mě to rozbrečelo 😀 Jak to všem slušelo a jak mě štve, že... mno prostě.. 🙂
Těhotná bych se vdávat nechtěla (co není, může být 😀 ).. rozhodně bych se nevdávala jen proto, že čekám mimi.. když je to naplánované a do toho se otěhu, tak je to jiný..

marti, gratuluju - tak dlouho s jedním chlapem 😀 Takže jsi se vdávala v 19-ti letech? Nechceš taky přidat nějaký fotečky? 🙂

Ty jo, za půl hodiny mám jít cvičit a Kuba nikde, Lili spí.. tchánovci jsou na dovolený.. tak doufám, že někdo dorazí mi hlídat tu dračici 😀

martasl
26. led 2010

jo,v 19 a ve 3měsíci 🙂 😀 ale taky jsem měla o 40kg míííííň ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ No a to jsem si ho všimla už ve 13 letech a pak ve 14 si ho sbalila.Holt co si nezařídím,nemám 😀 I teď všechno vyřizuju já.Prostě první velká láska a tak si ji nechtěla nechat utýct 🙂 😉 pokud mi půjdou naskenovat fotky,tak přihodím,ale počítejte s tím,že je to už skoro 15 let,takže modely nic moc 😒

mirunda
26. led 2010

ty jo.. a nevadí ti, že jsi "nevyzkoušela" nic jinýho? 🙂 Nebo vyzkoušela? 😀 😀

hanula83
26. led 2010

Já sem taky dodám ještě svatební fotky, ty mi tu ještě chybí 😉)

Miru, dorazilo hlídání? Cvičit by se mi teda nechtělo, to raděj nejíst ☹... A co vy a druhé mimčo? Bude? Nebude? 🙂

pocahontas35
26. led 2010

My sme spolu 12r, z toho 8r manzelia, svadba po 4r. /3r. v spolocnej domocnosti/, my sme po 1r isli spolu byvat 🙂 ja si nestazujem je nam fajn ... 🙂 Fotku, aki sme boli v den svadby dam do albumu 🙂 tu mam v PC 🙂

simisimca
26. led 2010

Pocahontas...sem s tymi foteckami....uz sa tesim... 🙂 🙂 🙂
Daj aj aktualnu s bruskom, ved o chvilku uz brusko nebudeee.... 😉 😉 😉
Uz si bola na tej Antolskej?

hanula83
26. led 2010

Holky, nevíte, jak změním fotku BMP na JPG?

mirunda
26. led 2010

jéé, holky, dejte sem vaše svatební fotečky.. já se ráda pokochám a trošku pozávidím 🙂
Hani, Kuba dorazil, ještě jsem musela Lilinku budit po 3hod spánku, abych jí nakojila.. chodit cvičit mě baví, ale spíš proto, že se tam s holkama pobavim 🙂 Baví mě ta atmosféra.. dneska jsem ještě zašla na pivečko, tak jsem dorazila až před chvílí 🙂 To by byl život - Lilinka najedená, vykoupaná, uspaná 😀
Hani, fotku je nejlepší přepsat koncovku při ukládání do počítače.. 🙂 ale jsou k tomu pak programy - nebo spíš editory na obrázky.. umí to Photoshop třeba.. zeptej se chlapa 😀

Pocahontas, taky klobouk dolu, 12 let.. dejte ty fotečky..

Jo a my druhé mimi ano, ale ráda bych otěhotněla tak za rok.. z ekonomického hlediska by bylo nejlepší, abych porodila v době, kdy mi bude končit takhle mateřská 😀 Ale uvidíme.. ale nejdřív se chci vdát, nechci, abych měla jiné příjmení než mý děti..

dandelion
26. led 2010

Ahojky holky.. 🙂 můžu mezi vás? my se snažíme o miminko od listopadu, zrovna by měla probíhat ovulka, tak se snažíme co to dá ;) jinak jsem Eliška je mi 21 a mám pár kileček přes 100 :/ chtěla jsem se zaptat jestli některá z vás měla třeba problémy otěhotnět kůli váze? 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru