Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

usak
22. led 2009

Tak to jo 🙂 Hlavně, že jsi si to užila, to je nejduležitější - určitě budeš mít zdravé a šťastné miminko 🙂

mirunda
22. led 2009

jo, to doufám, o nic jiného mi teď nejde.. ale abych se potom nezcvokla z toho, že stále do ničeho nevejdu 😀 Být tebou, tak si to taky užívám, tedy do jisté míry samozřejmě.. a těšila se s manžou na miminko.. 🙂

usak
22. led 2009

🙂 mám plnou skříň S triček a podprsenek vel 75B. Teď jsem momentálně na XL, 85 C 🙂 já se určitě nevlezu 🙂 ze začátku jsem nosila manželovi kalhoty - tak to zkus po porodu taky. A já si to užívám ale snažím se bez plného talíře 🙂

mirunda
22. led 2009

Jéé, vidíš, to si půjčím jeho kaťata a bude to 😀 Určitě je lepší se nepřejídat, kdo se umí ovládnout, tak je to plus pro něj.. už víte pohlaví mimi?Nebo se necháváte překvapit? 😉

evuse
22. led 2009

Ahoj, opět se hlásím 😉 nějak se nám to tu rozmnožilo, to je fajn 😵

Mirundo, chodím od 36tt na kontroly do poradny v porodnici a to 1x za týden. Jen mě dost překvapuje, že mi tam nedělají monitor. Jen utz, průtoky v placentě a prohmátnou vnitřně čípek. Jo a moč. Na gyndě mi utz dělali na každé návštěvě tuším do 28tt?
Dneska mě něja celé odpoledne pobolívá břicho, ale podařilo se mi i absolvovat dokonce nákup. Třeba už si ale manža o víkendu navaří sám 😀

Mirundo spolu jsme si psali o tom maliníkovém čaji? Od té doby, co ho piju denně a postupně 2-3, tak žádný posly nemám. Žádný. Skoro bych řekla, že je to tím.

evuse
22. led 2009

Luckar ten sex na vyvolání porodu chápu, ale co s tou pupálkou? Koukám, že máme vybraný stejný jméno 🙂 A jaký máte pro případného kluka? My Honzíka.

evuse
22. led 2009

Lilithko, já měla tlak zvýšený od začátku těhu - 140/90 . Dali mi prášky. Těhu cukrovku mi nakonec zjistili taky. A koukej, zatím nerodím, preeklampsie nikde , mimi je velké jak má být. Všechno je prostě v pořádku. Nemá smysl se bát dopředu, prostě věř, že to bude všechno v pohodě a užívej si .

evuse
22. led 2009

Usak, to jsme na tom stejně, já taky už před těhu byla znusená z toho jak vypadám začínala jsem na 85. Tedy v oblečení to tak nebylo vidět, jako když se člověk svlíkne. Teď je to samozřejmě ještě horší dneska jsem v poradně nahlásila 98, ale je to tochu lež 😉 .
Nejvíc mě se..u ty strie, fakt příšerný, ačkoliv se poctivě mažu několikrát denně. Tělo mě prostě zrazuje. Sádlo a celulitida se ztratí když zhubnu, ale ty fialový pruhy 😖 . No každopádně s tím momentálně nic nenadělám, je to prostě daň za miminko. Kdysi jsem četla v rozhovoru s Kate Winslet (Titanic) , říkala tam něco zhruba v tom smyslu, že když se podívá na svoje břicho vytahaný od těhotenství, tak si vzpomene, že si tam 9 měsíců hověla její krásná holčička a je ráda za takovou památku na to krásné období. To je sakra pozitivní přístup !

evuse
22. led 2009

Jo a skladování triček o velikosti M/L jsem už vzdala. Měla jsem slušný zásoby vůbec nenošených. Donesla jsem to v několika etapách kolegyni. Když zhubnu, aspoň si koupím nový a budu mít o to větší radost - z ubraných kil a nových hadrů 😀 😀

mirunda
22. led 2009

Evi, se mnou to nebylo - a od kdy ho piješ?Od kdy se vůbec objevují poslíčci?A vy sexujete na vyvolání porodu? 😉 Nebo budete, pokud budeš přenášet?

lilithka
23. led 2009

holky neřešte te´d jak vypadáte a kolik jste přibraly, hlavně že jste zdravé a miminka taky!! Ja myslím, že po porodu se ty nabraný kila v těhotenství vylítají a a stáím co jste měli před tím a nebyli jste spokojeni se dá taky něco udělat. Horší už to je udržet. U mě vždy perfektně zafungoval jojo efekt.
Evuse , díky, celkem jsi me uklidnila, že jsi měla ty samé problémy a miminko je o.k ty jsi to dotáhla až do 40 týdne, inkubátoru se hrozím. Ale raději jsem si vybrala v Ostravě nemocnici v Porubě, protože tam je dětské oddělení prý nejlíp vybaveno, tak abych měla jistotu.Musel ajsi jít dřív na mateřskou kvůli te cukrovce a tlaku? Já bych chtěla zustat v praci co nejdýl, nevím, co bych doma dělala. Doktorka mi od středy zvýšila dávku Dopegytu a aasi to zabralo. Tak slava. Zatim mam 118-126/70. Jaký prášky jsi brala ty?
Jo a co se týká toho kalendáře, na happy foto prý je taky nějaký program, kde si kalendář vytvoříš a oni ti ho vytisknou. Teda aspon o vánocích to bylo. ALe jak vypada netuším.

lilithka
23. led 2009

omlouvám se za ty překlepy 😅

gerdusha
23. led 2009

ahojte baby, chcela by som sa vas spytat, kedze ste uz TEHULKY a nie len SNAZILKY...mavali ste pri menstruacii /najma prvy den/ bolesti, take, ze ste to riesili nejakym ibalginom a napriek tomu sa vam podarilo otehotniet? Viem, ze menstruacne bolesti mozu ukazovat na nejaky problem, napriklad zrasty atd..., som trochu vyplasena, prosim, skuste mi vliat trochu nadeje..🙂...da sa otehotniet aj v takomto pripade?

ps. Vam drzim palce! a tisko UZ zavidim...

lilithka
23. led 2009

Já mívala první nebo druhý den bolesti od první menstruace, myslím, že je to běžné, mám spoustu takových kamarádek, spíš si myslím, že je vyjímka, když někoho nebolí břicho když dostane menstruaci. řešila jsem to ibalginem, mám kámošku, ketrá snědla plato ibalginu za jendu menstruaci tak ji doktor předepsal něco silnýho a ten si vezme jeden denně a v poho. A otěhotněla v pohodě 😉 Takže toho bych se vůbec nebála

lilithka
23. led 2009

oprava, já jsem otěhotněla v pohodě, ne ta kámoška, ta ještě těhotná není, ani se nesnaží

zuzkaaaa
23. led 2009

ahojte babenky, co nove? dalsi den pred nami, esteze je v praci nuda tak si mozem s vami popisat, pravda ak je tu niekto,
Gerdusha ja som pred tehu trpela obrovskymi bolestami vzdy pred a pocas celej menstruacie, brala som stale lieky, a som tehu, dokonca som uz bola tehu, este som o tom nevedela a dala som si lieky na bolest krizov a vdaka bohu vsetko je v poriadku, zatial a dufam ze aj zostane.
S kilami sa uz nebudem trapit budem si uzivat tehu a babatko ktore ma dnes po prvy krat koplo 😅

lilithka
23. led 2009

zuzkaaaaaaa ježiš to ti závidíííííím!!!! Já už se nemůžu dočkat až ho ucítím. Ale u nás baculek je to prý až později ☹

evuse
23. led 2009

Ahoj všichni.

Mirundo někde píšou, že se má pít od 34, někde že od 36tt, ze začátku 1 a postupně přidávat. Já piju 3 šálky denně a víc jich ani nestíhám, mezi kafema a vodou.

Poslíčky se dle chytré knihy mohou objevovat od 20tt, ale většinou spíš až později. Já je slabě pociťovala od 33, dole v podbřišku slabá bolest jako při menstruaci.
Jinak sexujeme průběžně pravidelně,ale nepřeháníme to. Ono už to s tím pupkem ani neni moc pohodlný.
Přenášet mě asi nenechají, na dibetologii jim to vyloženě doktorka psala do zprávy, že nemám přenášet.

zuzkaaaa
23. led 2009

lilithka ani ja som sa nevedela dockat ale predsa, myslela som si ze tak najskor az v 22tyzdni ale prislo to skor

evuse
23. led 2009

Lilithko, já byla na neschopence asi od 6tt, kvůli nevolnostem, do toho mi zjistili ten tlak, doktor chtěl, abych byla v klidu a já se ani do práce nehnala a i jsem mu to narovinu řekla, že si nedovedu představit, jak bych to zvládala dlouhé dojíždění, ty hromady práce... Navíc asi od 3 měsíce jsem začala být děsně unavená, fakt úplně příšerně. Běhen dne jsem i několik hodin spala. Srovnalo se to asi v 7 měsící a teď už jsem zase pořád unavená. Na mateřskou jsem tedy vzhledem k neschopence šla až 6 týdnů před termínem ve 34tt a to jsem si tehdy říkala, že kdo do teď chodil do práce, toho obdivuju a nechápu jak to dělá. Pro mě bylo vyčerpávající jet i nakupovat, pořád na záchod, záda bolely už po půl hodině. Uvidíš sama, že to není legrace. Možná u někoho, kdo celkově netahá tolik kilo, ale já už před pár týdny měla pocit, že se prostě neunesu.

evuse
23. led 2009

Zuzko, tak gratuluju k prvnímu kopanci ! 😉

Lilitkho, já cítila pohyby od 17+4 a ne nějaké šimrání,ale prostě kopanečky a jak se tam mimi mele.

evuse
23. led 2009

Jo a na ten tlak beru Dopegyt 1x . A díky za ten tip na kalendář

zuzkaaaa
23. led 2009

evuse aspon dufam, za to bolo baby 😀

lilithka
23. led 2009

evuse - únava u mě byla právě tak do 3 měsíce, to bych spala od rána do večera a ted je to v pohodě, cítim se moc dobře. Ale asi s cim bude břicho větší, tak to bude fakt horší, 30 května mám jít kámošce na svatbu, tak už jsem se jí ptala, jesltri jí nebude vadit, že pujdu v teplakach, pač nic jinýho neobleču 😀 A nevadí jí to.
zuzkaaaaaaaa právě se dost bojím, že to nerozeznám, co je kopanec

zuzkaaaa
23. led 2009

ani ja nie som si na 100% ista, ze to to bolo ale tak asi hej 😉

petrach
23. led 2009

ahoj maminy 🙂
teda tady to jede,než to všechno dočtu 😉

gerdusha ja mela před prvnim tehu desne bolesti,jak pišeš brufeny atd. otehotnela jsem hned prvni mesic a po porodu bolesti zmizeli,takže se teš...pry se to bežne ztraci po porodu ty bolesti...

zuzi gratuluju,ted to bude častej 😉
lilithko ja citila prvni mimi až kolem 22tt a ted už v 16tt..neboj to přijde

holky jsem se na sebe kukala rano a stracim pupik 😀 teda mam to břicho velike 😉
desim se te gyndy na rozikove,co řeknou na mou krasnou vahu,jestli budou kecy,nebo ne..no ale co už,ted už to dolu nedam..
dneska jsem byla v kaufu a nakoupila zeleniny na kila a syry,me se ted zmenili chute a jim zdrave,mi to fakt chutna,jinak jsem spiš na lovecky salam atd. 😀

mirunda
23. led 2009

Evi - takže když neporodíš do termínu, tak ti ho hned vyvolají?To je zas na jednu stranu dobrý, že víš, že nebudeš mít pupek ještě třeba 14 dní 😀 Tak dneska čaj z maliníku koupím a zkusíme a uvidíme.. má být pak jednodušší porod?Má s tím někdo osobní zkušenosti?

mirunda
23. led 2009

Petrach - aspoň, že se ti změnily chutě k lepšímu a zdravějšímu 🙂 Já byla ze začátku doslova úchylná na rajčata, snědla jsem jich kila denně 😀

evuse
23. led 2009

Mirundo je tu na to diskuse

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Asi to pomáhá jak komu

zuzkaaaa
23. led 2009

😉 ja som si teraz dala mnamky bananik, ale aj syr by som si dala, vlastne celu chladnicku by som teraz vedela zjest 😀
petrach neboj vsetko bude v poriadku a nech ta nezaujima co ostatny hovoria o tebe hlavne ze sa citis dobre a miminko je v poriadku 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru