Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

evuse
7. únor 2009

Marianeta, přiznám se, že jsem si dokonce přála, jestli by to nešlo císařem, byla jsem tak vyřízená, že jsem myslela, že jí neporodím. I když samozřejmě vím, že císař je prostě operace a zotavení je mnohem, mnohem delší.

evuse
7. únor 2009

Mirundo, kojení nebolí, když je dítě správně přisáté a nedrží se jen za bradavku, ale i tak jsemměla bradavny první dny jakoby odřené. Já masaž nedělala. Myslím, žes měla si začít dřív.

Malá pláče pořád, navíc se oprudila, takže přebalujeme často a je to vždycky "operace" . Včera jsme se dostali do kolotoče, kdy jsme za 1,5 hodiny přebalovali 5x. Manžel jí choval, takže vždycky pocítil jak se pokadila. Kadí totiž pořád. No bylo to hrozný, přišlo mi, že to má čím dál červenější už tím, jak jí pořád meju a suším. Dneska už to vypadá líp, ale ten kravál co dělá ( i normálně, ne těď, kvůli opruzení)... Při posledním přebalování - po krmení, předtím to mená cenu,protože se během krmení vždycky pokadí , jsem to už nevydržela, dala jí dudlík a byl ve vteřině klid. Okamžitě změkla, naprosto klidná. Pak šup do pelíšku, tam dumlala a koukala, asi 10 min, pak usnula, dudlík jí vypadl, ale spí zatím klidně dál. Musím vymyslet, jak s tím nakládat, nedŕada bych, aby ho měla pořád.

Adelinko, za jak dlouho ti to začlo hnisat? Mě se už zahojilo to šikmé směrem ke stehnu, mám to ještě nateklý, ale ten začátek, co je hned od poš. vchodu mě bolí a přijde mi, že tam to ještě zahojený není, tak se právě bojím nějaké infekce, ale zase vzhledem k tomu, kde to je, se to asi hojí dýl, než mimo tu sliznici na kůži...

mirunda
7. únor 2009

A epidural jsi nechtěla?Po tolika hodinách takové bolesti to musí být vysvobození..

A proč nechceš dávat dudlíčky?Od toho jsou, aby bylo miminko klidnější.. já taky nechci aby dudalo do bůhví kolik let, ale my ho taky používali a taky se odnaučili.. 🙂 Prý jsme si chvíli pobrečeli a chtěli ho zpátky, ale už jsme ho prostě nedostali a basta 🙂 A než poslouchat pořád ten kravál teď, tak to snad za to bude stát 🙂)
Držím palečky, ať vám to všecko jde dobře!

adelinka
7. únor 2009

evuse..no ja uz presne nevim ale asi tak kolem 2 az 3 tydne a to jsem po kazdem wc sla do sprchy ale petrik byl velky a ja moc poskubana..byl o 6 cm vetsi nez tvoje mimi a o 700 mel vic..bylo to hrozne ja nemohla ani sedet ani lezet ani chodit ☹ ☹ ☹

evuse
7. únor 2009

Adelinko dik . Ja si sedla už myslím 2-3 den, sice opatrně... ale chodilo se mi taky blbě, udělal se mi tam hematom a ještě teď to pořád mám celkem nateklý. A to mi na to v porodce dávali denně 6 prášků 😒 , efekt jsme nepozorovala.

Mirundo, epi jsem se bála a vlastně na to nebyl čas, oni jí myslím dáváj až když je člověk víc otevřenej, než já byla dlouho na ty 3. A pak už to šlo rychle, od té přípravy za 2 hoďky.

Jo a hlásim, že dudlík funguje, malá je úžasně klidná. Já mám jen strach pak jí to odnaučit, nebo o to, že budu fungovat jedině s dudlíkem po celý den/noc a nikdy bez něj.

adelinka
7. únor 2009

evuse..no ja jsem to citila i 8 po porodu..to siti a vse..fuuuuuuuuuj..tak takovej porod bych taky chtela ..ja jsem tam trpela 16hod. 😝 ☹

jabera
7. únor 2009

ade, diky moc za tabulku
evi, tak toto som nemala citat... je mi mdlo.

evuse
7. únor 2009

Jaberko sorry, sorry 😒 No fakt je, že člověk rychle zapomíná, i ten týden stačí a už to není tak děsný. Ještě před porodem jsem tvrdila, že už NIKDY další dítě a teď už to nevidím tak radikálně 🙂

Adelinko, když to vezmu od prasklé vody a prvních stahů, tak je to taky 16h, ale to nepříjemný bylo asi 12??

zuzkaaaa
7. únor 2009

evuse ííhaaa tak to si si vytrpela, ale som si istá, že to stálo za to lebo máš čarokrásnu dcérku 😉

evuse
7. únor 2009

😀 Je to moje princezna líbezná

mirunda
7. únor 2009

Jabera - je mi taktéž mdlo.. ale teď už se tomu nevyhneme a musíme věřit, že to bude všecko dobrý.. 😅

A Evi, a co kila jak jdou dolu?Kolik jsi nechala v porodnici? 😕

zuzkaaaa
7. únor 2009

😉 tak to ti verím

evuse
7. únor 2009

Mirundo, ještě k tomu epiduralu, ono se za něj v Krči platí 5700. Když si k tomu při počteš nadstandart, který v době mého nástupu tam byl volný jen za 2000, tak jsi na 15.tis.
Já šla na nadstandart na poslední 2 dny, protože už jsem tam fakt nemohla vydržet a to zázemí na klas. šeštinedělí je teda docela blbý( sprchy, toalety, postele...). Tak jsem se chtěla cítit víc jako doma , prostě v příjemnějším prostředí, šla jsem na levnější , který byl zrovna volný, za 1100 se spol. sprchou a wc s dalším pokojem a dobře jsem udělala. Ale fakt je, že těch 6 dní bych tam zas nevydržela sama na pokoji, má to něco do sebe být tam ještě s někým a moct pokecat.

evuse
7. únor 2009

A kde je Peťa, nějak jí tu nevidím. Halóó Peťo.

zuzkaaaa
7. únor 2009

evuse ona sa tu už dosť dávno neukázala, dúfam, že je s ňou všetko v poriadku 😖

mirunda
7. únor 2009

jj, už jsi psala, že se za epi platí skoro 6tis..nechápu za co, když skoro všude jinde je to zdarma - tedy hradí to pojišťovna.. U Apolináře je nadstandart buď pro dvě maminky za 700 nebo když chceš být sama, tak za 1000,- ale stejně, když tam budeš týden, tak by mi bylo líto dát 7tis jen za pokoje.. nevím u jaké jsi pojišťovny, ale některé část pobytu v porodnici proplácí, tak si to zjisti..já jsem u OZP a proplatí mi i např. předporodní kurz, vitamíny v těhu a spousty dalších výdajů, samozřejmě do určité částky, ale každá kačka dobrá, ne?

adelinka
8. únor 2009

ahojky..tak u nas noc priserna a jsem jak prastena..ty decka fakt zlobi 😠

jo melo tam bejt napsane 8 mesicu 😝

marianeta
8. únor 2009

Fiiiiiiiiii taky drahy epi? U nas 2800 pred rokom ked som ja sla rodit.
Ozaj tiez som vcera myslela na Petu ze tu dlho nebola.

Evus kludne malej dudu daj oducanie nieje az take tazke.
Sestrina mala do dvoch rokov kym som jej ju nevyhodila von balkonom a ani si nan v noci nespomenula 😉 .
A tie kakanice nema malinka z Nutrilonu?MOj tak kakal z Beby.

evuse
8. únor 2009

Mirundo jsem u Min. vnitra, taky něco proplácí, ale jde snad jen o nějaké pětikilo, nebo tisícovku. Musím se na to podívat.

Marianeta, asi to bude z toho nutrilonu.

evuse
9. únor 2009

Adelinko, až teď jsem to já bezmozková pochopila. 8 měsíců?? To snad ne, já se už teď těsím na s.x ☹

adelinka
9. únor 2009

evu..no ja se na sex necitila ani po 3 mesicich..jeste ze manza jezdi kamionem a je doma tak 2 dny v mesici..

marianeta
9. únor 2009

Pekne popoludnie kocky.

U nas krasne svieti slniecko 😵 uz aby bolo teplo.
Evus ako s Terezkou?
Boze baby aj ked cisar nic moc ale toto si ani nechcem predstavit 😲 ake to je mat zasitu juchuchu. 😒

adelinka
9. únor 2009

ahojky..
marianeta..no nic moc.. 😝

zuzu_z
9. únor 2009

ahoj holky po víkendu...
evuse tak to sis koukám taky pěkně užila...jájsem to měla podobně jako ty, akorát teda bez nátřihu, malá měla 3250g a 50cm, trošinku šití, takže to šlo... ale rpůběh hodně podobný...
ad sex: no po 6ti nedělí jsme zkusili opatrně, dlouho jsemz toho nic neměla, ale nebolelo mě to. Ani si přesně nevzpomínám,kdy jsem si zase něco užila,ale nebylo to tak dlouho 😉 měla jsem asi štěstí... už se začínám bát, jak to bude u druhého... 😒

jabera
9. únor 2009

evi, ja ti normalne zavidim, ze to mas za sebou... ked som sem zacala pisat, bola si tusim v takom tyzdni ako ja teraz a vtedy mi prislo, ze uz skoro rodis a uz to aj mas za sebou.... tak snad ja mne to uz tak ubehne, lebo sa valim jak koule uz.. a to ma 2 dni zlatu zilu, 1.x v zivote...

mirundo ty to mas presne o mesiac skor ako ja. ked nam tu budes pisat, ze uz si po, ja uz budem uplne poto... jak to budem mat blizko... jaaaaaaaaaaj

zuzkaaaa
9. únor 2009

ahojte babenky, dnes som sa trošku fišantila, malovala som na stenu Macka Pu (foto album)
baby podla mňa ten pôrod stojí za to aj s tymi bolesťami, potom už len ten krásny pocit držať malinké v náručí, juj už sa neviem dočkať, nie na ten pôrod ale na baby 😀

jabera
9. únor 2009

ja sa uz tiez neviem dockat!! ja sa ani tak strasne nebojim, ale ked potom citam realitu niektorych porodov, neni mi vsetko fuk. ale tesim sa,az uz bude pri mne. uz som bolakuknut porodnicu, aj salu, tak som taka pokojnejsia, ze akoze pojdem do znameho prostredia.

mirunda
9. únor 2009

Zuzi, já se taky nemůžu dočkat, až budu držet to moje miminko a konečně uvidím, jestli je podobný po mě nebo po tátovi 😵 Ale kdyby byl každý porod aspoň stejný, abych věděla, co čeho jdu a co mě čeká a nemine.. 😠
Jaber, ani nevíš, jak mi to hrozně uteklo, a čim víc se to blíží, tím to utíká víc a víc.. než se pak doma s miminkem rozkoukám, tak to budeš mít taky za sebou 😉 A máte hezký datum, na apríla 🙂

jabera
9. únor 2009

miri, ja by som rada este v breznu, aby som stihla rybu. lebo chlap baran, to bude makacka....

mirunda
9. únor 2009

Tak to chápu 😀 Já taky doufám, že budu mít rybičku, rybičky jsou miloučký.. a taky bych ráda březen, celá moje rodina je březnová (i já - ale já už jsem ten beran 😀 jinak všichni ryby)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru