Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

lienocka_m
25. lis 2010

no myslim ze zatial dostatok pohybu aj hej.... lebo chodim na vysku kde chodime na prax ako sestricka a robim este aj v nemocnici kde sa poriadne clovek nabeha... ale asi uz som na taky pohyb zvyknuta tak chcem skusit zacat cvicit na fit lopte ktoru mam..

iriel
25. lis 2010

@lienocka_m Tak pokud se hybes a jis normalne, tak spis zadrzujes vodu, muzes zkusit hodne omezit ci prestat solit a jist slane veci, kavu asi nepijes tak jako tak, ale vic s tim asi nenadelas, to je individualni, nekdo pribere 25kg, ale necha je v porodnici a nekdo 15kg a treba 5ti se nezbavi dalsi rok, dulezite pro tebe i pro mimco je, aby ses neprejidala, nejedla jednoduche cukry, mela dostatek vlakniny a bilkovin a pokud to delas, tak si nedelej vrasky s pribiranim, holt to pak vykojis nebo vybehas, tys udelala maximum... ja jsem v 19tt, a nejdriv jsem shodila 7kg a pak 1.5kg nabrala, takze jsem ted -5.5kg i kdyz bricho uz videt je 🙂 kazda to ma proste jinak...

lienocka_m
25. lis 2010

@iriel no ja uz som mala aj predtym par kil naviac takze ja mam nato nabeh... bojujem s vahou cely zivot raz schudnem potom zase naberiem. najhorsie je ze sa ani poriadne nemozem normalne stravovat.... cely den som v skole alebo v praci.. v skole si clovek nevie nic zohriat lebo neni kde.... a potom sa stravujem suchou stravou... brusko je mi uz dost vidiet ale este by si kazdy hned nepomyslel ze som tehotna 🙂 🙂 je pravda ze trocha na slane som, sladke nemusim... ale dufam ze to po porode dam dolu... budem sa snazit....

martasl
25. lis 2010

ahoj holky i nově příchozí 😉
tak asi nebude co testovat.dnes jsem začala špinit,břicho začalo pobolívat.takže čekám,že se ms rozjede. .už nevěřím tomu,že ještě někdy otěhotním a budu mít miminko.prostě konec roku opět stojí za h..no. ☹ 😒 😠 😠 😠 😠 😠 😠

byggyt
26. lis 2010

@lienocka_m no presne aj ja mám celý život problém s váhou 😠 ale nikdy to nevzdám, to je otras keď si pomyslím že by som už nedala do úst rezeň alebo tak 😝

@martasl Marti nevzdávaj to, určite to príde a ani nebudeš vedieť ako

lienocka_m
27. lis 2010

@byggyt to ani ja nevzdám... teraz sa hlavne sústredím na iné problémi než je váha... čaká ma sťahovanie do nového bytu, skúšky v škole a vymyslieť ako prežijeme s drahým keď sa to narodí.. aby sme nejako vyžili ☹ .... taký už je život... 😒

byggyt
27. lis 2010

@lienocka_m presne tak, teraz to ani nerieš sú iné priority, fúúúúú sťahovanie tak to držím palce !!!!! 😉

lienocka_m
27. lis 2010

@byggyt dakujem si zlata... dufam ze to zvladneme....

martasl
27. lis 2010

holky,tak ms se samozřejmě rozjela 😠 😠 .tak holt další kolo.ach jo... ☹

tetamon
28. lis 2010

@martasl achjo, ja bych ti tak rada poslala kousek neceho na rozptyleni, abys mohla vypnout hlavu. Fakt verim tomu, ze by to bylo jen "sup" a je to tam. Jenze tomuto se da tak tezko porucit. To neni fer :(
A ze by se zrovna u vas melo miminko fajn, a ty, ktery o to ani nestoji, a navic na deti prdi, tak jsou tehotny furt a jenom projdou kolem chlapa ☹
Ale nezoufej, verim tomu, ze to prijde, navzdory vsemu a vsem 😉 Konec roku aspon vychutnas cukrovi a vsechno, a neproblindis svatky na wc, a treba si zrovna v tom volnu stihnete pekne vyrobit male Marťátko 🙂

martasl
28. lis 2010

tetamon-,,Marťátko" tos mě pobavila 😀 .no uvidíme,doufám,že dlouho čekat nebudem.A jak se cítíš.už se ti to pěkně krátí.to bude krásnej vánoční dáreček 🙂 .už jste Jasmínce pořídili vozítko a jaké?a co tchýně,už dorazila??jaká je,je to v pohodě?

tetamon
29. lis 2010

@martasl ale tak...pokud pominu fakt, ze tchyne tu (i kdyz je to zlata pani, furt v malem 2+1, a chlap se chova jak typicky maminac, tak me to stve), rekonstrukce v byte nahore nad nami, vytopeni diky tomu, ze tam neco poondili s vodou, dneska nam kopali douru na wc (vymenovali stupacky), pri tom nejak pokazili nadobku na splachovani, takze nam protyka, kolem 6. ma dorazit instalater na protazeni odpadu (normalni nefungoval, takze dorazi "strojovy" - nastesti domaci uznal, ze to je uz jeho boj, takze by mel zacalovat), tak vcelku v pohode. Jestli pri tomto vsem zvladnu kojit (ono bude vykon i donosit do terminu, ale podezrivam Minu, ze na me pak bude delat dlouhy nos ;)), tak jsem skvela (nezminila jsem se o tom, ze drahemu skrtli pulku platu, takze i financne bude velka sranda, protoze jsme pocitali s tim, ze s jeho platem vyjdem tak nejak hodne nadrc, ale vyjdem. Ted k poslednimu roku studia musi jeste zkusit najit brigadu, s kterou to pujde skloubit..)

martasl
30. lis 2010

tetamon-koukám,že se vám ten konec roku pěkně vybarvil.jako u nás.u kás je to každej rok,jak končí,tak se všechno s..e.od peněz,baráku až po zdraví.tak hlavně,že je tchýně ok.s těma platama je to mazec,ještě že nejsme státní zaměstnanci.ale i tak je to děs běs.
naše Simona mái pořád problém s krevním obrazem.má úplně tu nejspodnější hraniční hodnotu hemoglobinu.nesmí jí to klesnout.jakmile začne krvácet např.z nosu,při čištění zubů nebo jinak tak okamžitě na odběry na hematolku.taky musíme hlídat modřiny a petechie-jinak taky okamžitě na odběry.ve středu jdeme ještě na orl aby ji koukl doktor na sliznici,jestli tam ty petechye nemá.musím ji pořád prohlížet.ještě budeme řešit tu její únavu a zadýchávání.chudák-vyžere si co se zdraví týče kde co.

martasl
30. lis 2010

jaberko,pocahontas,evi,eri,miru,macalc-kde jste všechny??už jste tady dlouho nebyly!!!co je u vás nového??

tetamon
30. lis 2010

@martasl a z ceho to? a reseni?

No, jinak..jo. A dneska me rozesmala dr. Jednak mladoska je cvalda, podle PM jsem 34+4 dneska, podle utz dneska rikali 36+0 nebo tak nejak. Ma kolem 3 kg (pravda, odhady podle utz, takze obcas je to nepresny 🙂). Tak to vypada, ze z toho lednatka mozna sejde a bude to prosincatko 🙂
Uz jsem pootevrena ("kdybych chtela, tak do vas ten prst dostanu"), takze uvidime, jestli ta cesta na Moravu projde, nebo jestli nakonec mladosku vytresu driv (nebo ji vytrese ten presun na Vanoce na Moravu - i kdyz to by asi byla varianta pro me nejlepsi, pac tam mam mamku a segru a vozeni kocarkem a navareny a ...proste takove blbosti, ktere tady s tchyni a drahousem (ktery se me vcera po nekolika mesicich v novem byte a prosklenem kredenci ptal, kde mame talirky) asi necekaly, a ktere mi v sestinedeli ale zatracene pomuzou... 🙂

macalc
30. lis 2010

Ahojte babulky ................................

Zdravym vsetky nove tehulky a aj netehulky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Uz dlho som tu nebola ale sem tam pridem kuk na vas 🙂 🙂 🙂 🙂

Mame toho dost noveho manzel odisiel pracovat do Malaciek a budeme sa strtavat dost malo ale co urobime ked u nas je roboty malo a nie je zaplatena ☹ ☹ ☹ ako sa patri.Nejako to musime vydrzat.

Emke idu zubky uz ich mame 9 a 10 ty sa nam este neprerezal a mala to velmi zle znasa je nervozna a vela place nepomahaju ani tie gely a vela krat ani sirup od bolesti je slaby ale musime to vydrzat kim zubky nebudu von 😒 😒 😒
A vela krat mi je smutno ze som z malou sama doma a hlavne vecer cez den mi ujde cas chodime vom a potom po prechadzke idem k mojim rodicom a domkov.Jaj a mala neznasa rukavice uz sme vyskusali vsetko mozne ale aj tak si ich stiahne z ruk 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Chodime od 10-tich mesiacov a to by ste mali vydiet ked zoberie nieco co nesmie ako dokaze bezkat 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Dnes som malu chcela dat ostrihat ale kamoska kadernicka neprisla ☹ ☹ Je mi malej luto lebo od 4-5 mesiacov jej kazde rano robim copik a uz ju to nebavy sa nechat cesat je nervozna s toho ale nechem aby sa jej pokazili ocka ked jej necham rozpustene vlasy a aj sponky sa jej z nich hned vyklznu ma ich velmi jemnucke a dlheeeee.

Majte sa krasne a niekedy sem zase kuk 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

martasl
1. pro 2010

no konečně se někdo ozval!ahoj macalc.já to mám s manželem taky tak.věčně pryč.teď po 3 týdnech byl 1,5 dne doma-já v práci.včera se přijel jen vyspat a ráno jel na Slovensko.budu ráda,když bude o vánocích 2 dny doma.to se pak otěhotní těžko.asi se už nedoškám.a máš nějaký aktuální fotky ve fotoblogu nebo fb??a co vámoce,nakoupeno napečeno??já mám zatím neozdobený perníčky a dárky skoro žádný.prostě hrůza.a nějak mě ty vánoce neberou.doufala jsem,že do vánoc budu těhu.a ,,výročí"potratu se blíží.nejraději bych příští týden přeskočila. ☹

tetamon-no dostala ještě nějaký prášky.takže baští 4 denně.dnes jsme byli na ORL,jestli nemá na sliznicích petechie-nemá,vše ok.ještě nám doktorka zařídí vyšetření kvůli té její únavě a zadýchávání.prohlížela ji a měla Simona pár modřin z tv a od psa.tak ji dala na 14 dní pohov z těláku.jé,tak třeba se malá narodí přímo pod stromeček.těším se na fotečky.

tetamon
1. pro 2010

@martasl tak doufam, ze se o nejak spravi. Hernajs, to je nejhorsi, kdyz je vsechno v poradku, ale evidentne neco spatne funguje.. Tak snad uz bude jenom lip.
No uvidime. Treba bude prdka stromeckova, ale ja bych rada na Stedry vecer byla domaaaa 😀

martasl
2. pro 2010

ahoj.tak nám doktorka domluvila to Simonino dovyšetření kvůli té únavě a zadýchávání.v pondělí nastupuje na pár dní do nemocnice.tomu říkám fofr. tak jí doufám nic nezjistěj.holky,taky vás ten sníh už tak štve?ježdění autem je mazec.mám co dělat abych to ustála 😝 😝

tetamon
3. pro 2010

@martasl ja jsem doma na materske, me nestve 🙂 Stve me akorat to, ze pejskari neuklizeji bobky a v tom snehu nejsou videt, navic se nedegradujou tak, jak je to bezny v celym roce, takze jsou pekne konzervovany a pockaji si na jarni tani a bude tu najednou celej chodnik zahovnenej 😖 Jinak ja snih rad (ale pravda, na chvatani nebo denodenni dojizdeni, ev. odklizeni kolem baraku, to by zase tak nadseny asi nebylo 🙂)
Tak drzim palce, aby Simca dopadla dobre.

lji
5. pro 2010

Ahojte kočičky. som tu dlho nebola tak sa mi snad podarí aspon zistiť ako sa máte 😉 😉

@tetamon ako sa cítiš?aké máš pocity? všetko pripravené pre bábo?? 😀 nejak to rýchlo ubehlo nie? 😅

tetamon
5. pro 2010

@lji sleduju na FB obcas statusy, krasne vam cacorka roste do krasy 🙂

No, ani mi nemluv. Ja bych brala jeste tak mesic (jeste jsem se nedopracovala k tomup ocitu, aby "uz" 😀 Zatim je to sice tezkopadny, ale porad dost ne dostatecne, abych vyhlizela porod a to zabihani do materskych starosti potom 🙂) I kdyz se na malou mooooc tesim, to zase jo, tak zatim mi vyhovuje tam, co je 😀
Veci na babo jsou vice-mene nachystane, az na tasku do porodnice a lekarnu, odsavacka na hledy, lih na pupik a takove veci, tak to obehnu ted pres tyden, vcetne vlozek a sexy gatek do porodky 🙂, ale ja fakt uvidim, kde mladou budu vytrasat 😀 Pokud se ona nerozhodne jinak, tak na svatky jedu domu na Moravu, takze je mozny, ze ji cesta vlakem ukeca, no, pokud ne, tak mozna cesta zpatky 😀

martasl
6. pro 2010

áhoj holky.nejde mi krátké ,,á"-ták místo něho píšu dlouhé á.vypádá to děsně blbě,snád vám to nebude ták vádit.dnes jsme vezli Simču do nemocnice.doktorká ji pořádně ná příjmu prokleplá á prej si ji tám nechájí ná pozorování á nějáké ty testy á že ráději máme počítát ták do konce týdne,že bude v nemocnici.náše doktorká teď pořád zmiňuje tu boreliozu,co Simoná mělá před 2 rokámá.jestli tomu dobře rozumím,ták si myslí,že by to mohly být i její dozvuky.ták jsem zvědává.
včerá jsme si s mánželem promluvili.prej nejpozději o letních prázdninách budu muset dát výpověď.tedá pokud do té doby nebudu těhu.nepřeji se,áby Simoná bylá přez noc sámá domá.Kátká bude ná intru.tákže od ledná se poohlídnu po něčem jiném,buď ná 2 směny nebo jáko prodáváčká do obchodu.uvidíme.ále doufám,že se mi podáří otěhotnět.když jsem se ho ptálá,jestli-pokud tse nezádáří,bychom šly ná umělý,ták prej ne.že pokud to nepůjde normálně ták nic.ták mě vůbec nepotěšil á doufám,že pokud to bude třebá,ták změní názor.řeklá jsem mu,že po miminku strášně toužím.ách jo..... teď 8.12 á 9.12 je zlé dátum.8 jsem se dozvědělá,že miminko umřelo á 9.mi vyvoláváli potrát.kdybych áspoň bylá domá,ták se závřu do ložnice á pobulím si.jenže jdu ná noční á bojím se,že mě to tám přepádne á budu bulet v práci.nejráději bych tenhle týden přeskočilá.

tetamon
7. pro 2010

@martasl to tvoje dlouhe a vypada povetsinou pomerne vtipne 😀

Tak doufam, ze se Simca nejak poresi. I s tou praci.

A treba ti zrovna pomuze byt mezi lidma, treba tam na tebe ciha nejaka historka, ktera te privede na jiny myslenky, i kdyz je jasny, ze si vzpomenes 😢

martasl
7. pro 2010

tetamon-už zase ,,a " jde.ale musím pořádně přitlačit.jsem zvědavá,jak dlouho půjde.Simoně dnes brali jen krev,jinak ještě nikde nebyla.zítra tam budu volat.na to hledání práce jsem sam zvědavá,doufám,že se mi podaří co nejdřív otěhotnět.v lednu chci zajít k doktorovi a začít to řešit.tak uvidíme.

tetamon
7. pro 2010

@martasl tak gratuluju, taky mi obcas zlobi klavesnice, ale me to dela jiny pismenko (ted si nevzpomenu), ale niz, ja diakritiku nepouzivam (lemra lina 🙂)

No, me strasne mrzi, ze ti neumim pomoct, ze nejspis ten problem bude hlavne v hlave, jenze jak se ta da vypnout, kdyz clovek moc CHCE? To je jako kdyz clovek nemuze najit partnera pro vztah.. "nemysli na to, oni to poznaji a utikaji", no kdyz je clovek jak safaruv dvorecek, protoze kolem samy pary, tak jak to ma sakra asi tak udelat?? A tohle je jeste o to vic, ze je to "v jednom tele", nejen "vysilany"... Do prkvancic.. :-/
Ale vy to proste vymyslite, s drem ci drou, a budes tu chodit nestastna, ze je ti zle a takovy ty strachy, ktery si ted pripominam s usmevem a zaroven hruzou, jak to tehu je dlouhy, i kydz mi tak rychle uteklo... 😵

martasl
8. pro 2010

tetamon-no možná to je i v hlavě,le hlvně v tom,že se s manželem opravdu málo sejdem a trefit se do ovulky,když pořádně nevím,kdy ji mám je asi ten kámen úrazu.ale v lednu chci zajít k doktorovi a začít řešit.tak uvidíme.

tetamon
8. pro 2010

@martasl jo, urcite vyresite. Uz aby tu byly ty dve carky od tebe 🙂

martasl
10. pro 2010

ahoj holky 😉 před chvilkou jsme dojeli z nemocnice.podle jedné doktorky měla Simona hraniční hodnotu na boreliozu(už jí ji 2krát léčili,poprvé ani boreliozu nepoznali).jinak je všechno ok.podle druhé doktorky je Simona v pořádku,pokud budou přetrvávat potíže,tak prej máme zajít k psychologovi.srdce,moč klouby-vše v pořádku,zánět v těle nemá.za 2-3 týdny budou ještě další výsledky,tk uvidíme.jsem ráda,že je to v pořádku,ale skra ať každej doktor neříká něco jiného-pk člověk neví na čem je.
ted tky máte u vás takovej fičák a sněžení??to je mazec.než jsme odjížděli pro Simonu,tak jsem si odhrabala cestičku a teď cesta nikde. 😝 😝 😝 😠 😠 😠 😠

luci.kon
10. pro 2010

Ahoj holky, nějak zapomínat sem chodit, jak jste nadšený ze sněhu? Já moc, sice je to někdy záhul protlačit kočárek těma závějema u chodníků ale je to nádhera když chumelí 🙂
@tetamon koukám že už to máš taky zapár, no letí to jako blázen, držím palečky, kdybych se tu už neukázala, at máš tak pohodový porod jako já 😉

@martasl marti neboj i jeden sex stačí k otěhotnění, mi měli nechráněný sex max dvakrát během ovulky jinak ne a povedlo se. 🙂
přidávám fotečky,na té první je nám 18 dnů, ty dvě jsou z posledních dnů, už se krásně řehní ale zachytit to je fakt dřina 🙂
zatím ahoj

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru