Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

stardust
15. bře 2011

@zuzanazuzana jaaaj, este ked som mala velkost 42 a tehotna v siedmom tyzdni, mi otec hovoril, ze vyzeram ako pred porodom. Pre neho som bola vzdy tlsta, aj ked som bola chuda...ale to je problem v jeho vnimani, nie moj. Po druhom som uz na povodnej vahe, ale bodaj by to bolo naopak...po prvom sa vratit na povodnu vahu a po druhom aj zostat na tej vahe...ale osud sa rozhodol inak. Cez vikend som bola trochu vynervovana zo svokrovych poznamok ohladom mojej postavy. Moja babka tiez tak radikalne pribrala po prvom porode, nepodarilo sa jej nijak schudnut, neverim, ze to nie je o genetike v mojom pripade a ked je tak, preco mi ludia vycitaju genetiku???
Asi sa budes musiet obrnit proti blbym poznamkam okolia...teraz je dolezita tvoja pohoda, nie zrakova nepohoda ostatnych...

zuzanazuzana
15. bře 2011

@stardust ja ked som vychadzala zakladnu skolu, tak som mala 63 kil a doktorka mi do papierov napisala, ze mam obezitu, cez prazdniny som schudla sama od seba na 51kil a doktorovi to neslo do hlavy, hihi.....vsetko je tak divne, lebo na strednej som potom cely cas mala okolo 56 kil a a sem tam sa mi smiali, ze som pri tele...pochopis? ked pozeram foto, tak total chuda....je to sialene, vsetci naokoo riesia stale vahu, jedlo, kolko zjedli, co je zdrave, nezdrave....teraz riesim syna.....ma 180 cm a vazi 62 kil...schudol uz 6 kil......sam prisiel za mnou, aby sme isli na gastro, ze mu nechuti jest...on zase odjakziva ma taketo problemy, na gastro chodime uz 10 rokov, lebo stale ma na hranici lepok

stardust
15. bře 2011

@zuzanazuzana to iste som mala aj ja! Hoci som bola chuda, bola som furt tucna v ociach druhych...ked sa tiez teraz pozeram na stare fotky, sama seba sa pytam, preco som sa tak psychicky nicila, ked som mala krasne telo?! To su cele roky nespokojnosti, strata dusevnej pohody! Teraz som citala knihu o blaznivych receptoch a bol tam opisany jeden experiment, robeny este tusim pocas WWII v Amerike, zistovanie ucinkov hladovania na obyvatelstvo..Americania sa mali dobre v USA, Europania hladovali, tak chceli vediet, ake to je. Vyhladnuti dobrovolnici nemysleli na nic ine, ako na jedlo, niektori sa dokonca po experimente vyucili za kucharov...mozno preto sa teraz riesi vo velkom zradlo, lebo ti ludia hladuju, dietuju...

stardust
15. bře 2011

@zuzanazuzana v nemocke mi hovorili, aby som jedla co najmenej, aby maly este viac nenarastol. Vykaslala som sa na nich, dala som na svoj vnutorny hlas (a zacala jest aj kolace 😀), maly sa aj napriek tomu narodil zdravy...V tej knihe este pisali o tom, ako kedysi v USA nejaky vedec hlasal, ze malym babatkam sa nema venovat prilis vela pozornosti...co je totalna kravina ako mraky....Kazdopadne, treba dat na zdravy sedliacky rozum..

zuzanazuzana
15. bře 2011

@stardust presne tak....je lahke sa vyhovorit na obezitu, ze to skodi zdraviu, pri tehotnej zene babatku.....ale nevidia tie vyziabnute zenske.....bez vitaminov a tak....potom maju nezdrave zuby, chore srdce atd....kamaratky pocas tehotenstva fajcili, aby im menej chutilo jest...chore, padnute na hlavu

stardust
15. bře 2011

@zuzanazuzana co som videla v nemocke, v siestom mesiaci s predcasne odtecenou plodovou vodou boli vychrtliny. S jednou som lezala na izbe, ta nechcela nic jest, len aby nepribrala.

zuzanazuzana
15. bře 2011

@stardust nerozumiem take zeny.....tak nasa rodina je odchovana na mase, lebo dedko robil v masokombinate a aj priatel robi v maso vyrobe....hihi....u nas sa dava maso hadam aj do dzemu....ale ja nemusim mat maso.....mne kolkokrat stacia aj spagety s kecupom a syrom, ja som strasne na sladke.....a u mna obezita aj sposobuje troska zdravotne problemy....mam zvacsenu pecen, troska aj srdce a vysoky tlak, niekedy inafarktove stavy....tlak krvi 200/100, ale priemer mam 170/120

stardust
15. bře 2011

@zuzanazuzana napokon, kazdy si zodpoveda sam za seba. Moj manzel je strasne na maso a aj Anton 😀 Ja sa citim dobre, az na jedno koleno, ale to mam z lyzovania..

zuzanazuzana
15. bře 2011

@stardust tak to mas super, ja to nemozem povedat.....ale ja som napriklad aj so zlcnikom dopadla zle, ked som kedysi diety drzala

stardust
15. bře 2011

@zuzanazuzana raz som pozerala v telke jednu reportaz o jednej obeznej zene. Hovorila, ze sa cele roky trapila dietovanim, bez patricnych vysledkov. Jedneho dna v styridsiatke sa sekla, zmierila sa so svojim vzhladom a odvtedy viedla zivot podla svojich predstav a spokojna. Tak je to asi aj u mna.

zuzanazuzana
15. bře 2011

@stardust to mas svatu pravdu.....ja sa s tym nejako stale nemozem vnutorne vyrovnat,aj priatel to vie, ale ten kazdy den vravi ako ma ma rad taku aka som a to je to najdolezitejsie

iwusskaa
16. bře 2011

ahojte...poradite mi? treba pocas tehotenstva si upravit nejak specialne stravu???ja totiz strasne zboznujem sladke a jem to na kila(potom tak aj vyzeram)...bojim sa ze nedokazem odolat ☹ dakujem ☹

martinex
16. bře 2011

@zuzanazuzana
@stardust vy dve tu vzdy diskutujete po nociach a cez den je tu ticho 😒 to ja uz daaavno spim-lebo sak clovek nikdy nevie co si na mna ti moji chlapi v noci nachystaju 😎
inak suhlas,ze genetika v tom urcite hra velku rolu..ja som cela po babke-moja mama aj otec su chuducki a ja mam po babke postavu,krive a ploche nohy a urcite este nejake "fajnotky" 😀
@iwusskaa ja osobne si myslim,ze vsetkeho vela skodi a ak budes jest sladke-ale s mierou tak by to malo byt ok... ale to sama uvidis.. ja som sladke moc nejedla a aj tak som pribrala 25kil 😠

adinkag
16. bře 2011

@martinex dobre dakujem🙂

adinkag
16. bře 2011

@iwusskaa mne stravu obmedzil aby om jedla viac ovocia za zeleniny a vetko na prirodno kedze som tucna🙂ale to neznamena ze obcas nezalovim po vyprazanom syre alebo milke🙂)) 😝 😝

adinkag
16. bře 2011

@martinex no to mi hovor u nas u vetky zeny gulatee ci uz z maminej alebo otcovej strany 😅

vierka0
16. bře 2011

..caute dievcata, tak ja som uz mozem oficialne pridat k xxl tehulkam 🙂 dnes mi to potvrdili z krvi 🙂

martinex
16. bře 2011

@vierka0 gratulujeeeeeem 😵 😵 😵

vierka0
16. bře 2011

@martinex citim sa ako z tej pesnicky ..dopadlo to vyborne, jsem jen trochu v soku " 🙂

martinex
16. bře 2011

@vierka0 😵 😵 😵 moja super...neboj zvyknes si 😉

zuzanazuzana
16. bře 2011

@vierka0 este raz gratulujem...tak to ste sikovni, ked sa vam to tak hned podarilo...drzim palce, nech vsetko prebieha bez komplikacii

zuzanazuzana
16. bře 2011

@martinex tak ja to mam zapnute aj cez, ale nikoho tu niet....ja vzdy len cakam kto je prihlaseny....hihi

martinex
16. bře 2011

@zuzanazuzana jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😀 😀 😀

zuzanazuzana
16. bře 2011

@iwusskaa upravit jedalnicek si mozes, ale chut na sladke je niekedy silnejsia....hihi....aj ja som na sladke, ale zrovna teraz mi moc nechuti comu sa aj sama cudujem.....nemam rada ovocie a teraz jem same hrozno, jablka....aspon dobre pre babo.....a vidim , ze mas termin 15.12:....ja mam o dva mesiace skor....takze celkom sa to aj priblizuje....hihi

zuzanazuzana
16. bře 2011

@martinex tak teraz vidim, ze si tu aj ty.....a deticky co robia? ja som dnes bola so synom na koznom, ma akne.....taky je ufrflany ako stary dedko....dnes maju v skole riaditelske volno a sa mu nepacilo, ze musi ist k lekarovi....a to este teraz mal doma doucovanie z matiky a za chvilku ide na doucovanie z anglictiny

iwusskaa
16. bře 2011

@zuzanazuzana zacnem si uz aj ja namiesto cokolady radsej ovocie kupovat...ja mam celkovo strach ze to nezvladnem...totalne som z toho na nervy :(

zuzanazuzana
16. bře 2011

@iwusskaa to ti verim, lebo aj ja som na nervy z priberania...ale co uz....zacinam sa zmierovat s tym, ze pojdem rodit ako metracik a nejake to kilo este aj navyse

vierka0
16. bře 2011

@iwusskaa ako mozes mat termin 15.12. ? ja mam termin 23.11 a to som sa este len dnes dozvedela, ze som tehotna (resp. pred dvoma dnami, ked mi prvykrat ukazal test ciarocku) a splodili sme pred dvoma tyzdnami..

vierka0
16. bře 2011

@zuzanazuzana joj, ta sak ja som sa tu o tolkych problemoch docitala, ze to budem povazovat za zazrak, ked to prezijeme 🙂 inak, vobec sa ako tehotna necitim 🙂

iwusskaa
16. bře 2011

@vierka0 to som si len tipla....este mi to musi potvrdit lekar...aj to ci je to 100% 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru