Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

mufinka26
10. lis 2011

@pejullka ahojky ty si měla dneska UTZ vid? tak co srdíčko určitě už bilo jak o život vid? 😉

mufinka26
10. lis 2011

holky já vypadám jak těsně před porodem 😀 ještě, že máme doma široký futra 😀

eyael
10. lis 2011

@basimka - říkám, může tam být víc faktorů dohromady a u každé jinak 😉 Záleží taky na stavbě těla, jak velkou má dělohu, jak jí má zakloněnou, kde má umístěnou placentu apod 😉 Pokud má @kolacek98 pořád stejně pohyby 3x denně a v malé intenzitě, tak má prostě línější dítko 😉 však ono až bude mít v děloze méně místa bude ještě se slzou v oku vzpomínat, jak jí málo kopalo 😉 😎
ale samozřejmě, jestli máš z nějakého důvodu pochyby, dej na vnitřní pocit a zeptej se mudry až budeš na kontrole, ať se na tebe podívá 😉

pejullka
10. lis 2011

@mufinka26 ahoj, díky za optání. Srdíčko už bouchalo, já to teda neviděla, ale pan doktor tvrdil že tluče🙂 jinak jsme o týden menší než dle ms, každopádně termín máme stejnej. Jsme objednaní na genetiku, protože jsem s první dcerou měla zvýšené riziko a tam mají lepší utz, takýe pokud se nám natočí, cca za 4 týdny budeme vědět, co to je. Tlak mám o něco větší, ale snad bude příště dobrý. Jinak na nevolbnosti mám Torecan a je to parááááááááda, nic mi skoro není

mufinka26
10. lis 2011

@pejullka tak to je krásný, že takhle tlouklo 🙂 já začínám mít trošíčku strach jdu na UTZ 16.11 to budu 7+4 🙂 No na ten prvotrimestrální screening chci jít taky, je to prý jistější a určitě to bude OK 😉 no mě je dneska lépe, dokonce i vařím 😀 ale teda divně mi je pořád. Tlak mám vysoký, sem zvědavá co mi na to daji 😉

ktore
10. lis 2011

babenky ja som na teto strane nova.ja som mala v prvom teho na zaciatku59 kil pridbrla som 30 ale rokmi to islonaspet na tych 60 da s povedat.potom som nasla robotu a isla to al na 63-4 kila trez mam37 rokouPO5Rokoch hak a ale mamproblem ze z TIETO POSLEDNE DVE ROKY MA UZ 75 KG.JOJJOJOJMAMNIZKY PROGESTERON A NEVIEM OTEHOTNINIET.TO LEN TAK VAM PISEM ZE MA TO NAPADLO.VADI AK SO ZA POSLAEDNE DVA ROKI PRIBRALA ZO 65 NA 75 KG?

ktore
10. lis 2011

CO AK OTEHOTNIEM ZASE A BUDUM VAZIT ZESE AKO PRED TYM SAK BY TO BOLO AJ VYSE STO KIL.SKODI TO?

maudn
10. lis 2011

ahoj holky, můžu se přidat mezi pořádný holky? 🙂

pejullka
10. lis 2011

@mufinka26 ja jsem dnes 7+3, ale mimco 6+3 a tluce, takze u tebe bude taky, jinak na genetiku jdu 22.11.

pejullka
10. lis 2011

tady je foto

martina28p
10. lis 2011

ahojte,môžem sa k vám pridať?ja som vždy bola baba,ktorú je za čo chytiť 😉 aj som bola z toho nešťastná...pri prvom ked som otehotnela,som vážila 63kg,do pôrodu sa to vyšplhalo na 80kg....potom som schudla,ale do Maťkových 3 rokov som mala váhu takmer spôť-74kg...teraz som otehotnela ,pomaly sa to kráti a pôjdem rodiť,ale to už mám 82 kg....som z toho v hrôze,ja neviem,či to pôjde dole...neviem si predstaviť,že sa to pomaly ťahá k 100....ale hlavne že je mimino v poriadku-no nie? pekný večer vám prajem 🙂

sysula11
10. lis 2011

ahojte mam uz 104kg dufam ze to nejako nevadi plodu ktora mate skusenosti take ozvite sa mi diky som v 21t.t.dik!

stardust
10. lis 2011

@sysula11 tvoj plod nemal este moznost podlahnut modnemu osialu a kultu xxxxs modeliek a ked v tebe zotrvava, je to asi znakom toho, ze sa mu u teba paci.

domi1988
11. lis 2011

ahojte takze moje porvomesacne snazenie dopadlo najhorsie ako mohlo... MS neprisla a zacalo ma boliet brucho testy negat, ale stale som dufala. v praci som si nechala vysetrit hcg 0. uz som vedela, ze to bude nejaky problem. sla som na gyndu. na ultrazvuku boli cysty, doktorka mi nechala vysetrit muzsky hormon testosteron, ten mam ok a este som si ja vysetrila ostatne hormony vsetky su ok az na PROLAKTIN, ten je vyssi. nemate s tym niektora skusenosti prosim? 😢 bojim sa ze kvoli nemu neotehotniem, na nete som si precitala same strasne veci. od dnes zacinam zdravo jest, ziadne sladke a podobne kaloricke hnusoby.. 😒

layla06
11. lis 2011

Ahojte🙂 krasne dobre ranko....mame sa??? Ja sa mam inak vyborne, malinke kope a to je hlavne...uz sa nevieme dockat... dnes pojdem asi nieco kupit pre malinke... pekny dnik a este krajsi vikend babenky 🙂

lenulka79
11. lis 2011

Ahoj holky, vsechny vas zdravim, chtela jsem se zeptat, mohla bych se pridat. Cekam druhe ditko - koncim 19tt, prvnimu chlapeckovi byli v rijnu 3 roky. Jiz od mala bojuji s vahou,pred prvnim tehotenstvi se mi podarilo zhubnout na 80kg (pri vysce 171cm), ale pribrala jsem 23 kg, kila sli zpocatku pri kojeni rychle dolu,ale po ukonceni kojeni, se vse pekne vracelo zpatky, takze jsem podruhe otehotnela pri 94kg,nyni jsem zatim pribrala 2kg.....snazim se drzet.......uz kvuli tlaku, ktery mam vyssi....Vcera jsem byla na kontrole, miminko pekne roste, zatim se poradne neukazalo, takze nevime, zda to bude chlapecek ci holcicka....je nam to jedno, hlavne aby bylo zdrave....Preji vam vsem pekny den, at se dari!

makovicka53
11. lis 2011

ahojte je tu niektora tehulka ktora ma na vajecniku aj cystu?chcela by som vediet ake mas pocity...mna dost boli brusko...

kosticka32
11. lis 2011

@domi1988 Tak to je mi líto,zkušenost s tím nemám,ale držím palečky ať se změna podaří a vše dopadneok 😉
@lenulka79 zdravím gratuluji a přeji ať nenaberem moc kil,začínala jsem taky na 94 a mám nahoře 4kila jsem 23tt tak nic tak hrozného to neni,žaludek mám smrsklý takže se toho do mě ani moc nevejde,k véče banán a funim 2hodky.Přeji také pěkný den

kosticka32
11. lis 2011

Holky tak nikdo nesháníte těhu džíny:(? jsou pěkné,ale mě fakt moc velké:(

basimka
11. lis 2011

@makovicka53 ja som mala pravy vajecnik plny malinkych cist a tiez som rpela bolestami,chodila som k lekarke a asi pol roka som uzivala vaginalne cipky, tie city mi zmizli ale co mi zostalo je maternicovy myom ale da sa aspom ma moje babo spolubivajuceho 😀
Treba to liecit len tak ti to nezmizne! ☹

jarka23
11. lis 2011

@makovicka53 mohlo by to byt spinění z důvodu zahnízdění vajička do dělohy.

makovicka53
11. lis 2011

@basimka a aj si spinila alebo nie...ja som si nasla po velkej na papieri maly hlienik 1x za den len po velkej...fakt mam strach...raz som uz potratila...a tie bolesti brucha su akoby som mala dostat

makovicka53
11. lis 2011

@jarka23 zahniezdenie v 4-5tt? to by uz malo byt zahniezdene nie?

basimka
11. lis 2011

@makovicka53 nespinila som a rovnaka bolest ako pred menstruaciou ☹
bolo to dost neprijemny pocit ale ten mavam aj teraz ,ale je to zapricinene tym ze sa zvacsuje maternica ,ale ty si len v 5 tt tak sa ti este nic nezvacsuje. Lekar to isti 🙂

jarka23
11. lis 2011

@makovicka53 no počítej s tím, že ovulace proběhne kolem 14dne to jsou 2 týdny těhotenství a nějakej ten týden trvá než vajíčko doputuje tam kde má a zahnízdí se. takže ve skutečnosti když počítáš týdny těhotenství od posledního dne menstruace, tak je těhotenství skutečně o 2 týdny mladší.

mima_mama
11. lis 2011

@mima1983 neboj sa, len mám niekedy pocit, že som jediná. Keď som bola prvýkrát tehotná, tak som začínala na váhe 96,5 kg a keď som prišla k lekárovi a boli tam aj iné tehuľky, tak som si pripadala ako slon keď vraveli váhu do knižky v 7 m.tt mali 65kg a to už pribrali riadne... No sila som si pomyslela, toľko som mala na základke a bola som štíhla xi Ešte sme aj rovnaký ročník, ja som v marci a ty? A teraz si v ktorom tt? Ja podľa kalkulačky 7+1tt. a 15.11. idem na sono, moč, krv už sa neviem dočkať. Snažím sa váhu držať, no už pár dní som sa neodvážila, tak zajtra nato vhupnem. Mám pocit, že už sa mi dosť bruško zväčšilo.

mariakajelova
11. lis 2011

@tehulkaxxl ahoj, ja sa tiež pridávam, hoci som už po pôrode. mala som vyššiu hmotnosť už aj pred tehotenstvom. do šiesteho mesiaca som pribrala len päť kíl, a potom k tým kg pribudlo ďalších trinásť kíl. tlak som mala veľmi nízky - 90/65. po pôrode som do troch týždňov dala dole trinásť kíl a do dnešného dňa zvyšných päť. netreba sa trápiť, keď nie ste tenké ako paličky. materstvo pristane každej 🙂

mima_mama
12. lis 2011

@mariakajelova tehotenstvo síce pristane každej a nezáleží na váhe, len ma mrzí, že tak dobre nie je bábatko vidieť na 3D ultrazvuku, kvôli hrubej brušnej stene, ako povedala lekárka čo mi robila minulé tehotenstvo ultrazvuk. A ani tak nevidieť nožičky, ručičky keď kopká na brušku, čo som si chcela užiť. Preto som aj chudla pred tehotenstvom, ale nepodarilo sa mi to ako som si predstavovala. Aj ked som schudla 15 kg. Ja som po tehotenstve prvom schudla na povodnu vahu, ale ako som prestala kojit bolo hore za 2-3 m. 15 kg hore.. Teraz sa drzim a vazim 101 kg od zaciatku az doteraz. Tak dufam, ze sa mi podari nepribrat az tolko, uz kvoli drobcovi, nech nemam problemy. Aj lekarka mi odporucala pribrat tak 10kg.

mima_mama
12. lis 2011

@martina28p Nemaj strach z toho ci to pojde dole, to si este stihla. Ked si zoberiem ze ja mam teraz na zaciatku 101 kg... Drzim palceky, a kedy presne cakas v decembri? Na Jeziska?

mariakajelova
12. lis 2011

@mima_mama mne tiež odporučila lekárka nepribrať veľa. ale napriek tomu, že som nebola špáratko ani predtým, som nebola priveľmi okrúhla. mala som malé bruško, kg sa mi rozložili rovnomerne po celom tele, takže nebolo veľmi vidno, že som tehotná. až tesne pred pôrodom si ľudia všímali, že mám bruško 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru