Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

finezuza
12. lis 2011

Ahoj s tou váhou to je boj, jsem na tom stejně 🙂 Když jsem zjistila, že jsem těhotná, ručička váhy ukazovala 89 kg! Týden na to státnice, měsíc na to svatba a najednou jsem měla 86kg, aniž bych se snažila. Příští týden začínám 5 měsíc, dnes ráno jsem vážila zase dokonce o kilo míň, a to jím normálně a nemám žádné problémy. Takže jsem ráda, že zatím nepřibírám, nic na mě není znát a normálně se vlezu do svého oblečení, doufám, že to ještě nějaký ten týden vydrží. Měla jsem příšernou hrůzu z toho, že bych vážila metrák! Ptala jsem se doktora, jestli moje váha může způsobit nějaké komplikace, ten se na mě podíval a jen mávl rukou s tím, že když žádné nemám, tak to nemám přivolávat 🙂

mima1983
12. lis 2011

@mima_mama ahoj, dakujem za povzbudzujucu spravu 🙂 ja som v juli 83 🙂 ja idem na dalsiu kontrolo 23.11. tak som straaaaaaaaasne zvedava, a tiez mam pocit ze mam vacsie brusko, a hlavne ho nemozem stiahnut ako doteraz :-/ ale hlavne nech je vsetko v poriadku 🙂

maudn
13. lis 2011

Ahoj holky, já mám (respektive min. týden jsem měla) 102kg, moje váha rychle stoupla, protoze jsem od malicka držívala diety (už s rodiči poprvé snad v 8 letech), takhle jsem se potkloukala asi až do 22, do té doby jsem si žila bud anorektický či bulimistický život v šílených utrapach a nenavisti sama k sobě. Před rokem jsem se "vyléčila" a váha šla asi o 20 kilo nahoru, myslím, že je to hlavně zapříčiněno metabolismem za ta léta, co jsem prováděla. Ale mohu říct , že ted jsem konecne štastná, protože jsem se na učila se mít ráda a jídlo pro mne není stresor číslo jedna. Po těhu bych se chtěla pár kilogramů zbavit, uvidím jak to půjde, už jsem se pokoušela před těhu a za měsíce jsem neubrala ani deka, na to kolik priberu za tehu nemyslim, protoze vim, ze by me to hodně stresovalo a ona predstava 25kilo nahoru a jak s nima dolu taky neni nic moc- hlavne kdyz nezacinate na vaze 60...

z.vrablova
13. lis 2011

ja vas babulky "tajne" smirujem, aj ked neprispievam vela... vcera sa mi posunula rucicka na vahe o 1kg hore, z coho nie som moc nadsena, ale tak snad to do konca nebude viac ako v prvom tehu (+8kg)... Zacinala som na 102kg!, takze xxl ako sa patri... 😉 Kedze je to moje druhe tehu, tak aj brusko skor vykuka... ja som ale prave tehu brusko nemala, rodila som na konci 8. mesiaca. Tak snad si pri tomto tehu uzijem aj pravy kotlik pred sebou... 😀

stardust
13. lis 2011

@maudn s rodicmi si drzala spolocne dietu vo veku 8 rokov?? Na neuverenie!

maudn
13. lis 2011

@stardust no naši drželi diety, co si jen pamatuji, pak jsem drzela diety i sama na vlastni pest, treba uz ve 12 letech jsem pila ultrafitnslim, ale pakse to rozjelo v anorexii a bulimiii, naši byli vzdycky silnejsi, ale za poslednich 5 let hodne zhubli a chodi s nosem nahoru a me jako "ostude" rodiny to davaji patricne najevo

stardust
13. lis 2011

@maudn prepac, ze kydam na tvoju rodinu, ale co su to za rodicov a ludi?? Moj otec tiez nevie prehltnut, ze som pribrala tak vela pocas tehotenstiev a teraz mi tie kila nechcu dole...dokonca sa na mna nevedel ani pozriet, ked som nieco hovorila pri poslednej navsteve.

maudn
13. lis 2011

@stardust na mě otec s matkou zase koukali jak na lochnesku, a pak mi ke kafi prinesli talir zeleniny a mezi reci se me zeptali,jestli nechci zhubnout, a pak mi letos v cervnu otec koupil na tri mesice prasky na hubnuti.. fuj po mesici jsem je prestala brat nejen,m ze jsem nezhubla,ale mela jsem desetrkat za den prujem...

stardust
13. lis 2011

@maudn uz len z principu by som pred nimi nahlas rozmyslala nad tym, cim zacnem na tanieri...oblizprstom alebo kremesom, ci tou mrkvou z marcipanu...To by asi aj zinfarktovali.

kolacek98
14. lis 2011

ahoj holky,byla jsem minulý týden v pátek na test těhotenské cukrpvky a vyšlo mi pozitivní,mám s toho hrozný strach nebo vůbec nevím co mě čeká,a jakou budu mít dietu a sestra mi ani nerekla kolik mi to vyšlo,takže nevím jak je to vysoke a nechtěla bych píchat inzulín,měla jste některá těhotenskou cukrovku?poradíte co to obnáší? ☹

eyael
14. lis 2011

@kolacek98 - také mi při testu na cukrovku zjistili mírně zvýšené hodnoty. Důležité je vědět, jakou jsi měla hodnotu a jakým způsobem byl test provedený, protože někde ho provádí špatně - nesmí se dělat z krve z prstu (rozptyl až o celé jednotky), má se dělat na lačno-po hodině- a po dvou hodinách, někde vynechávají kontrolní odběr po hodině, no každý gynekolog (laboratoř) si to dělá jak se mu zlíbí.
Ale chci tě uklidnit, v 90% případů stačí upravit stravu pomocí diety, která není klasickou dietou, ale je o hlídání počtu sacharidů v jídle. Stručně se dá říct hlídat nejen volné cukry - nesladit, nejíst čokolády, bonbony, dorty a podobné, ale počítat i množství sacharidů v bramborách, rýži, těstovinách, pečivu (přílohách) a ovoci. Zelenina a maso se můžou v neomezeném množství 😉
Výborně je popsáno na www.tehotenskacukrovka.cz.
Nevím sice, jaký jsi týden těhotenství, ale ty dva až tři měsíce do porodu se to dá v pohodě zvládnout uhlídat, jde přeci jen o zdraví miminka a tu chvíli to vydržíme 😉

kolacek98
14. lis 2011

dekuji za radu,právě jsem se ptala a ona mi to neřekla,jen že sem to mela zvýšené už pred vypitím toho roztoku,no mě ráno vzaly krev,daly vypít ten roztok a po dvou hodinách mi braly krev,takže já ani nevím jak to vubec delají,jdu tam zítra si pro kartičku říkala,to je asi diabetologická že?no jsem ted 27 to ja už vydržím,ale přes vánoce to sladke to je utrpení 🙂 jo to uz od dneska nic nesladím ani sladke jen tmave pecivo a hodne zeleniny,a brabrory muzu v malém množství že?to jsem ráda že maso se může,a práve to máme v rodine měla jí babička cukrovku takže bylo jasne že jí budu mít taky,a doufám že vymizí.ale mimkinko je zatím ve velokosti ktera presne odpovída tt,takže není veliké tak je to dobre,musím to zvladnout nějako no dekuji moc za radu prečtu si odkazek

eyael
14. lis 2011

@kolacek98 - podívej se pořádně na ty stránky co jsem psala, je tam dobře rozepsáno co jíst. V podstatě můžeš všechno, jen si hlídat množství dané potraviny a tím pádem počtu sacharidů, které obsahuje. Dej si třeba pozor na tmavé pečivo, je často jen dobarvované karamelem atd...

mima_mama
14. lis 2011

@z.vrablova to sa mi ani nechce verit, ze 102 kg, vyzeras tak stihlo. 🙂 asi mas tazke kosti xi ako ja xi

jajabajaja
14. lis 2011

Ahojte , rada by som sa k Vam pridala. Zacinam byt z mojho "objemu" asi na nervu. Bohuzial aj ked sa blizki snazia viac ci menej, toto proste chapat nemozu. A tak rada by som si uz s niekym "normalne"pokecala 😉 o svojich obavach i radostiach suvisiacich s tehotenstvom i obezitkou.Som este len v osmom tyzdni a uz mam 102,5kg, teda 2,5 kila naviac od stimulacie/ kedze moj drobcek je z IVF/.Aj som si vravela najprv, ze to je z tych hormonalnych injekcii este a bola som kludna. No teraz to na mna nejak dolahlo. Ze uz mam tolko viac a pri mojej vahe by som vraj mala pribrat co najmenej, podla jednej knihy za cele tehotenstvo idealne 7 kg. Doktori v Centre asistovanej reprodukcie mam povzbudzovali, ze ta nadvaha nie je az taky problem-kedze vsetko bolo ako ma. Ale pri poslednom ultrazvuku som musela dokimu trochu pomoct poposuvat brusnu slaninku,aby vobec videl na jeden vajecnik. To ma znepokojilo. A aj to, ze ma obvodna gynekologicka , jej sestricka aj moja kamaratka strasia. Ked som koncila VŠ nosila som velkost M a predtym xvilu dokonca S. Pocas 5tich rokov som si nazbierala viacnasobne XL. Odkedy sme sa pokusali o dietatko, snazila som sa chudnut-teda skoro rok a pol. Dosiahla som presny opak a dopracovala sa k dnesnej vahe. Najviac ma desi to, ze nemozem sportovat ako pred tehotenstvom. To som chodila pravidelne plavat, na zumbu a prilezitostne aj na vysokohorsku turistiku a neslo to dole. Ako to pojde hore teraz?...to si radsej nepredstavujem....Nesladim, pijem cistu vodu, resp. caj, snazim sa obmedzit pecivo i maskrtenie, takisto vyprazane, jest viac zeleniny a ovocia, zmensovat porcie. Prve tyzdne mi nechutilo jest, to bolo fajn. Ale posledne 2 tyzdne podlieham navalom vlcieho hladu, pecivu i sladkostiam-nedari sa mi ich odriect a potom mam vycitky. Ako to zvladate vy?Upravovali ste vyrazne stravu pocas tehotenstva?Mam sa preventivne drzat rad z tej stranky tehotenskacukrovka.cz?

z.vrablova
14. lis 2011

@mima_mama ... lichotnicka, dakujem 😉... fotka skresluje, ale za posledny pol rok som schudla 20kg, tak sa vytesujem aj z toho... 😉
@jajabajaja... ja mam zatial nejake to pol kg- 1 kg naviac oproti tomu, co som otehotnela... som doma na rizikovom, preto sa to nabalilo az posledne tyzdne... Ja som sa pred tehu stravovala 5-6x denne, vyvazena strava na bielkoviny, tuky a sacharidy, pocitala som kJ a takto sa mi podarilo chudnut. Ked som otehotnela automaticky som musela postupne navysit porcie, vlci hlad bol neuprosny... tak som jedavala lhke jedla aj kazde 2 hod, vaha sa nastastie drzi... ale mam obcasne ulety a hlavne, co som doma cim dalej, tym castejsie... nahly chut na sladke, mastne... tak som si vstupila do svedomia a idem zase upravit jedalnicek na zdrave stravovanie.... 😉

domi1988
15. lis 2011

ahojte tak som si dnes nechala zopakovat ten moju nestastny prolaktin... vysiel uuuplne krasne boze ja som taka stastna... dufam ze sa nam coskoro zadari ten nas mimisek 😅

jajabajaja
15. lis 2011

@z.vrablova Aj ja som doma na PN. KJ som nikdy presne neratala. Ale je skvele, ze si pribrala tak malicko. Snazila som sa nakukat nieco na nete-mam pocit, ze vsade pisu len to sa nema, tamto sa nema, hento sa nema...Takze mi vyslo ze cele tehotenstvo budem pit asi len cistu vodu 😉 a vyvarujem sa bylinkam vo vacsom mnozstve. Neporadis mi prosim nejaky dobry recept na nejake zdrave jedlo?Ja strasne nemam rada zeleninu a vyslovene sa musim do nej nutit. Vobec mi nechuti a este som nenatrafila na recept, ktory by ju tak nejak "zakamufloval". A cim nahradzas biele pecivo? Hnede rozky potom ako som sa dozvedela, ze su prifarbovane karamelom nekupujem. Bezne dostupne su bez stitku so zlozenim Skusala som balene chleby a slavny Knackebrot-ibaze unho som si vsimla, ze ma rovnako sacharidov ako chlieb obycajny. Mozno tomu nerozumiem ako treba. Obmedzit pecivo na ranajky sa mi darilo tak, ze som si namiesto neho dala Acidko alebo Cottage cheese, resp. odtucneny tvaroh s trochou jablka a mandli-ale pomaly ale isto mi uz zacinaju liezt krkom...

zitaje
15. lis 2011

@jajabajaja je na trhu 100%-ny celozrnny chlieb (sami tvrdia, ze je to jediny chlieb, ktory je 100%celozrnny), vola sa slatinsky, tusim 1/2 kg, baleny, mavaju napr. v Bille.

z.vrablova
16. lis 2011

@jajabajaja .. ja si chlieb vacsinou peciem sama a viem, ze je 100% celozrnny... ked nestiham, zvyknem si kupovat v bageterii celozrnne bagetky, alebo zemlicky.... verim im, ze tam pridavaju celozrnnu muku...
Co sa tyka energetickych hodnot... je sice pravdou, ze biely, ci celozrnny chlieb maju podobne hodnoty, hlavne sacharidy... rozdiel je, ze v celozrnnom pecive ide o tzv. pomaly sacharidy, ktore tak rapidne nezvysuju hladinu krvneho cukru a tym padom dlhsie zasytia, pretoze cukry sa rozkladaju pomaly, postupne. Biele pecivo som nejedla uz od aprila... Ja uz kJ tiez neratam, mam to viac-menej v hlave... Aby som pocas dna neprepadla chutkam na sladake, snazim sa jest silne ranajky, bud celornne pecivo+sunka+zelenina alebo ovsena kasa+ovocie+orechy... aby v kazdom jedle bolo optimalne zastupenie B-T-S... ovocie jedavam doobeda, aj ked teraz v tehu ich jedavam cely den (hlavne mandarinky, pomarance), navecer navysim viac bielkovin.... a hlavne pocas celeho dna pijem vela cistej vody (z vodovodu), pridavam si do nej aj citronku, ked mam chut a nesladene caje...
Co sa tyka zeleniny... nie kazdy ju oblubuje... denne sa odporuca s kazdym jedlom aspon 100-200g zeleniny v akejkolvek forme - surova, dusena, grilovana, varena... zelenina obsahuje vela vlakniny, zasyti preto creva na dlhsi cas a pocit hladu sa minimalizuje, zaroven v dobrom ovplyvnuje stolicu a tiez prisun vitaminov a mineralov.... zeleninu je proste potrebne naucit sa jest. Na ranjky sa nesnaz obmedzovat pecivo.... kludne si daj okolo 100-120g (celozrnne), pecivo obmedzuj skor na vecer... Obed vela bielkoviny, zeleniny a 1/4 taniera priloha.... Cottage, acidko, tvaroh su uzasny zdroj bielkovin, kombinuj ich s kuskom peciva a napr. hrst orieskov, ked si das odtucnene, ja odtucneny tvaroh nemozem ani citit, kupujem si krasny plnotucny... 😉 AK by si este nieco chcela vediet, kludne napis.... ked budem vediet, poradim... 🙂

jitulik4
16. lis 2011

@kolacek98 no mě dělali testy taky a je to velmi velmi přísná dieta, vše se váží, ale inzulín jsem neslyšela, že by někdo dostal, jen prášky a jinak jak normální cukrovka, malinké porce, každé 2h a hlídat cukr glukometrem, já to mám rodové a minulé těhotenství mě taky hlídali......užívali jsme bylinky................

kolacek98
16. lis 2011

ahojte,tak jsem byla včera poprve na dia poradny,tak zjistily mi ji teda na lačno jsem měla 7,0 a dvou hodinách jsem měla 9,8 takže jsem dostala dietu a glukometr a mám si meřit jen jednpou denně,a to vzdy jeden den hod. po snidani,dalsi den hod.po obede a dalsi den zase po veceri,mám to pokaždé zvyšené jen po snidaní,.u nich mi naměřily po snidani hod.9,3 a dnes jsem si už ráno nameřila sama po snidani hodku 8,9 a to jsem mela pulku cer,bulky,trochu ramy,sunku,okurek črství jako ,a tvaruzkymmuzete mi nekjdo napsat jestli jste to meli taky a co vám pomohlo třeba ke snižení ráno,mám si vzit treb ajen tu bulku a okurek nebo jinou zeleninu abych to mela menší?jsem zoufalá že to nepujde dolu ☹ poradíte co ejnejlepsi po ranu na snidani?

mima_mama
16. lis 2011

@jajabajaja ahoj nemaj obavy, ja som sice bola skoro vzdy XXL, ale posledne roky co som s manzelom, asi klud a kila isli hore. Zacinala som na 101 kg, snazim sa jest male porcie, ale aj kvoli tomu, ze mi byva zle keby som toho zjedla vela na posedenie. A teraz mam takych 101,5-102 kg. To pojde dole po porode neboj, hlavne je ze si zdrava aj ked aj mne prekaza, ze asi neuvidim tak krasne drobca na ultrazvuku cez slaninu ako stihle tehulky... No co uz, pred tehu som schudla 15 kg a po porode som mala 98 kg a akonahle som prestala kojit tak to vybehlo na neuveritelnych 115kg... Nestresuj sa nie si jedina XXL tehulka 🙂 hlavne nech je babatko v poriadku.

makmitka33
16. lis 2011

@mima_mama ako keby si mi čítala myšlienky 🙂

kosticka32
18. lis 2011

@kolacek98 já snídám cereálie s banánem a čerstvý džus třeba ,a nebo si dám i čaj a chleba s marmeládou,necpu se večer ,ale snídani si dopřeju

martina28p
19. lis 2011

@mima_mama ahoj,bola som celý týždeň preč....no už sa akosi nestresujem,kašlem na to a termín mám 15.12. ale dúfam,že to bude skôr 😀

stardust
19. lis 2011

Caute. Dnes som musela vydrzat cely vecer so svokrovcami. Svokor mi hovoril cosi o discipline a ze by som mohla aj viac schudnut. Ako dlho drzi tie svoje diety, a stale je nafuknuty ako Michelin!!! Joj, ale sa tesim, az jedneho dna schudnem na svojich 70 kg, to si na nom poriadne zgustnem! Akoby to nebolo dost, starsi syn vyjedal "vyjedal" zmrzlinky z jeho dupla stavebnice, so svokrou sa podelil a som mnou ani kusok...aka drzost a to mu este davam zo svojeho taniera!

jajabajaja
20. lis 2011

@zitaje vdaka za radu, pozriem sa po nom. Najblizsiu Billu mam sice 20 km-ale skusim

jajabajaja
20. lis 2011

@z.vrablova Dakujem za rozsihlu odpoved 😉 . Tiez mi ten odtucneny tvaroh nechuti,ale co uz. No dobre vediet, ze tie ranajky si mozem trosku dopriat. Chut na manadarinky a pomarance mame uplne rovnake 🙂 . Ja co si inak na ovocie pocas roka ledva spomeniem /bezna spotreba odhadom tak dve jablka, 2 ananasy a 4 pomela rocne/, ich mam teraz na dennom poriadku,hihi. S cajom som opatrna kvoli tomu, ze som sa docitala, ze obsahuje vela kofeinu a taninu. Ale chyba mi, nedokazem sa ho vzdat uplne. Kavu som vylucila uplne kvoli kofeinu i prekyselovaniu organizmu a vraj aj sposobuje nedostatok draslika...Tiez mi chyba ale nie az tak ako caj. Viem, ze v tomto sa nazory rozchadzaju-niekto vravi, ze raz za cas to nie je problem ani kava, ani alkohol, ani caj. Ako teda s tym cajom- je to ozaj problem?

jajabajaja
20. lis 2011

@mima_mama Si zlata. Si ma trochu ukludnila a dodala mi optimizmu 🙂 . A ze som ho potrebovala!! Mne bohuzial /aj ked na druhej strane je to dobre/ velmi zle nebyva, takze to ma v jedeni nebrzdi. Praveze mi chuti ozaj ako za dvoch 😉 . musim sa vyslovene krotit inak by som zjedla snad aj topanky. Co sa tyka UTZ mne nevadi, ze neuvidim dietatko uplne jasno-skor to, ze tym, ze ho bude horsie vidno, ci sa nemoze nieco zanedbat-ak by UTZ mohol odhalit nejaky pripadny problem a toto to znemozni.Ci?Je to moje prve tehotenstvo a v tychto veciach sa totalne nevyznam. Ultrazvuk cez brucho mi zatial nerobili , len "zdola". Zajtra idem na kontrolu k obvodacke asi ma budu aj merat a vazit prvykrat-tak som zvedava zas na to poucovanie....Idem sa dobre naladit nech to hrdo a veselo ustojim 🙂 . Prajem pekny vecer

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru