Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

miskachrumka
29. led 2012

aké ste zlaté 😉

irriss
29. led 2012

@stardust
nastesti muzi koukaji jen a jen do ociiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a ty mam pronikave...mozne jedine krasne z meho tela jsou prave oci..proto je UTAPIM nejdriv tam a az potom, kdyz jsou "utopeni" a nevedi ci jsou, je vykoupu "v krvi a mliku".. 😀 😀 😀 😔 😔 😔 😔 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐

zitaje
29. led 2012

caute, ja vam sem obcas pisem a stale citam 🙂 , ale idem sa asi priznat 😀 , aj ja mam dve ciarky, som cca. 6. tyzden. Buduci tyzden chcem ist k lekarovi, nech mi to potvrdi a usiti ma, ze tam je len jedno babo 😖 , nejak ma to mata.
Ja som xxl ako sa patri, a to pred pol rokom som sa na kontrole pytala dokiho, ci je vsetko ok, mozem otehotniet, a on ze jasne, v pohode, ale radil by mi pred tym schudnut... Nuz, za ten cas som nabrala dalsie dve kila 😠 , ale tak mam tu svoje vzory, ktore chudnu alebo aspon nepriberaju, budem sa snazit aj ja 🙂

stardust
29. led 2012

@irriss potvora...take modre prenikave oci ma moj zubar...mam co robit, aby som sa na kresle nerozpustila 😀 😀

jarka23
30. led 2012

prostě holky, jsme krev a mlíko. a co by za nás daly chlapy v africe 🙂 🙂 🙂 🙂
@miskachrumka jo jo ve všem jsou sacharidy, nejsou jen v zelenině a v minimálním množství jsou v mléčných výrobcích a masu. takže hrůůůůůůůůůůůůůza 🙂

layla06
30. led 2012

Ahojte, mozem sa pridat?🙂 tusim som sem uz pisala, ale to bolo daaaaavno...Tak co ako sa mi mate tehulky🙂 Mne sa to uz poriadne krati, ale stale zatial nic... pekny dnik Vam prajem vsetkym...

stardust
30. led 2012

@jarka23 hehe, co myslis, preco im tam posielaju kostry typu Angelina Jolie? Aby si mysleli, ze aj my na zapade hladujeme a aby sa k nam nehrnuli 😎

miskachrumka
30. led 2012

@stardust si tomu teraz dala 😀

jarka23
30. led 2012

@miskachrumka no to je tedy svatááááááááá pravda, ale holky zasamůžu říct, že když jsmem byla v egyptě na dovolené a videla jsem, že tam můžu mít na každem prstě pietich 🙂)) byla jsme jako alenka v říši divů, ale i tak jsme byla ráda za svého manželíka

@layla06 jéééé to opravdu, já ještě 35 dní + - 🙂

miskachrumka
30. led 2012

@jarka23 pekné teda musím aj ja vyskúšat v budúcnosti 😀

jarka23
30. led 2012

@miskachrumka jen vyzkoušej, ale dávej pozor takový obdiv je vysoce návykový 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 já jsem ještě blondýna a oni to maj tak, že si myslí, že když máme velikosti xxl tak jsme bohaté 🙂)))))))))))))))))

jinak holky co máte nové v těhulkování?

sunysara
30. led 2012

Ahojky holky, vím že sem nepatřím, jen jsem chtela znát váš názor, máme chlapečka skoro dva roky a už bychom chteli pomalu druhé, ale já od porodu nemůžu shodit tech 25 kilo i když zdravě jím a cvičím a pohybuju se, proste nevím, jeslti by bylo dobré otěhotnět, máte s tím nekdo zkušenosti? bojím se že kdybych zase tolik přibrala tak bych ohrozila to malé i me s vysokým tlakem ( i když ho ted nemám). děkuji moc za jakoukoli radu.

miskachrumka
30. led 2012

@sunysara poviem ti tak resp.napíšem že ja som pred prvým tehu mala 83kg a pri porode cca 102kg teraz mám 98kg čiže vahu porodu a maýl už má tri roky o mesiac !a nebála som sa otehotniet skor sa bojím už v tom tehu viac pribrat 🙄 ani nemám dovolené vela pribrat ved kto by aj mal pri váhe 100kg :(((( ani nechcem teda sa snažím !už by som potom neviem ako vyzerala keby som pribrala dalsích 20kg 😔 infarkt a určite trauma na celý život ... verím že bude moj druhý porod max pri vahe 105kg 😕 ale čo už hlavne nech sem zdravý a čo sa tíka stravy nehovorím že si nedoprajem vobec keks čokoládu či arašidy ale 85%mojej stravy je celozrnny chlebík a veeeela ovocia a velllllllla zeleniny !milujem ju a aj tak mám strašnú vahu a som bacula niesom tip ktorý rád cviči to si priznám radšej nebudem tzv .žrajkat 😀 😀 ako sa mám trápit v telocvični to nieje premna 😒 ale ked vidím baby čo sa napchávajú slaninou keksamy a čokoládky idú jedna za druhou a nič iné len chladnička je ich revírom a sú tenke alebo také "akurát " tak am ide rozhodit neviem prečo práve ja musím mat taký metabolizmus ! ☹

sunysara
30. led 2012

@miskachrumka jenže já přibrala a nevím jak když jsem 7 mesíců skoro nejedla páč jsem nemohla ato jsem přibrala 19 kilo a další dva mesíce sjem jedla a to jsem přibrala 4 kila 😕 proste to nechápu ani voda to asi nebyla nevím no bojím se ale můj gynekolog mi řekl, že by to nemel být problém že v druhém tehu se většinou tolik nepřibírá tak já nevím.

já fakt se snažím jíst zdrave, jím 5krát denne piju skoro 3 lítry denne, každý den cvičím a stejne se mi váha nehne. jsem už zoufalá. chjo.

stardust
30. led 2012

@sunysara tak nastal cas sa zmierit so svojou vahou a zacat zit. V tejto teme je kopec xxxxl kociek, co otehotneli a stastne donosili deti..

sunysara
30. led 2012

@stardust když me se s tou váhou nechce smiřovat, a chci shodit ale nedaří se mi to, a navíc chceme druhé tak se fakt bojím abych pak nemela zdravotní problémy a tím bych ohrozila miminko i sebe třeba.

gerdusha
30. led 2012

ahojte baby,

mnohe z vas tu pisu, kolko ste mali alebo mate kg...ale nepisete aku mate vysku...pretoze mat 90 kg pri 163 cm a 180 cm je rozdiel.

preto by ma celkom zaujimalo, ake BMI ste mali, ked ste otehotneli. ja sa uz 3,5 roka snazim otehotniet, mam nadvahu, moje BMI je 34-35, lekar tvrdi, ze sice nic moc, ale VELMI sa znizuju sance pri BMI viac ako 36

tyzden sa uz snazime jest zdravo, racionalne a najma pravidelne...to bol moj a aj manzelov problem...ale kedze by som chcela otehotniet, zaujimam sa teraz skor o BMI snaziliek...

tak ake su vase skusenosti? budem rada za kazdy prispevok

miskachrumka
30. led 2012

@gerdusha to je tá ovela lepšia miera ja som velký človek mám 178cm tak som dost vysoká ....vydiš to som mohla dopísat a tá vaha vazerá potom lešie no mne napr. nikto netipuje 100kg 😕 každý hovorí tích 80kg až 85kg maximum a to robí tá výška 😉 dokonca ani setrička neverila ked som sa postavila na váhu ale čisla neklamú 😠

miskachrumka
30. led 2012

@gerdusha tak by si mi mohla vypočítat BMI výška 178cm a váha 100kg daj 101 možno som zas probrala za 10dní od poradni 🙄 🙄 🙄

sunysara
30. led 2012

jo rozdíl to je já mám 161 a mám 90kg jsem fakt už zoufalá co delám špatně ale podle me je to tím,že moc chci druhé mimi a zhubnout a tím to proste nejde no.

gerdusha
30. led 2012

aby som vam to ulahcila, tu je kalkulacka na vypocet BMI

http://primar.sme.sk/kalkulacky/vypocet-bmi-ind...

@miskachrumka ,
u teba je to 31,88

gerdusha
30. led 2012

@sunysara

34,72

miskachrumka
30. led 2012

@gerdusha no dakujem to je preboha dost 😕

sunysara
30. led 2012

@gerdusha to je taky dobrý u mě no 😠 a to fakt mesíc nedelám nic jiného než cvičím, aspon podle výživové poradkyne mám víc svalů a méne tuků proto mi ta váha stojí , ale já to chci videt na váze.

gerdusha
30. led 2012

nuz, ja s tou "strasne zdravou stravou" zijem este len par dni...snazim sa o tom vela nastudovat, ale zatial mam z toho v hlave velky zmatok...na 1 chybu, ktoru som robila som uz prisla...ja MILUJEM ovocie, dokazala by som ho zjest za vlecku denne. a to je ta chyba...ono sice obsahuje VELA vitaminov, ale aj VELA cukru...takze ked ovocie, tak len 2 ks denne a aj to len doobeda...poobede uz len zeleninu...

to je zatial ta najvacsia chyba, na ktoru som prisla...a samozrejme pohyb pohyb pohyb...ale ten musim zatial velmi obmedzovat, kedze som doma na PN so zapalom priedusiek...

stardust
30. led 2012

BMI pred prvym tehotenstvom: 23,62,
na zaciatku druheho: 34,79 ufff, ale to posledne cislo boli 😖 😖 😖 ☹ 😒 😔 😕 🤐 😲

gerdusha
30. led 2012

@stardust ,
fuuha, to ti tolko zostalo po porode??

stardust
30. led 2012

@gerdusha ano a zostalo tolko aj mojej babke. Babka sa zatvorila na cely zivot do bytu, ja som sa zmierila a zijem normalne dalej.

gerdusha
30. led 2012

@stardust ,

ano, kazda sme ina...mne to kedysi tiez strasne vadilo, ale naucila som sa to uz az tak neriesit...ale teraz mi ide o babo...zacala som to riesit kvoli zdravotnej stranke, nie preto, co si o mne kto mysli....UZ mi je to fuk...mm ma ma rad taku aka som /aspon tvrdi!!! 🙂

stardust
30. led 2012

@gerdusha vies, aj napriek tym kilogramom som mala normalne tehotenstva, na konci trochu zvyseny tlak, ale medikamentozne mi to neriesili. Deti sa tiez narodili zdrave, prirodzene a doteraz su zdrave. Naopak, videla som mnoho vychrtnutych, co mali riadne problemy s tehotenstvom. Takze tie reci o rizikach u obeznych rodiciek berem s rezervou.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru