Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

miskachrumka
1. únor 2012

@zitaje ani nehovor ja sa bojím tích teplot strašne huručavy velke brusko zataz pre telo strašná už teraz mam velký strach ☹ ☹ a opuchy som mala aj ja ale len okolo členkov ale ke dma niekto pri porode 100kg tak sa nečudujem nohy trpia 😔 😔 a ešte ktomu teplá ☹ ☹

mercymay
1. únor 2012

@miskachrumka len sa tolko neboj, vsetko bude dobre a dobre dopadne, mozno toto leto az take horucavy nebudu...🙂)).

miskachrumka
1. únor 2012

@mercymay no ostáva mi len dúfat ! 😒

mercymay
1. únor 2012

@miskachrumka aaaaaaale co tolko pesimizmu? Ci aj prve tehulkovanie si mala v lete?

miskachrumka
1. únor 2012

@mercymay nie práveže !ja som otehu v mají a a ešte som mala male brusko v lete a malý je marcový !

mercymay
1. únor 2012

@miskachrumka no tak vidis, nejako to zvladneme vsetky 🙂). Co dneska robite? Ja pracujem a vytesujem sa z jasneho dna, aj ked vonku zima ako v ruskej rozpravke. :P A poobede na badminton, ale ja sa len zucastim a trosku zahrejem, nebudem skakat. Ozaj, necvicila si nejake cviky v tehu? Potrebovala by som sa hybat a zatial som u nas natrafila len na pripravu pred rodenim vratane cvicenia na fitlopte, a aj zumbu a ze tam chodi aj tehulky, ale mne to pride az moc, ja som na zubmu chodila a to je dost akcne. 🙂

miskachrumka
1. únor 2012

@mercymay ja dnes idem oslavovat mám dnes narodeniny 🙂 tak pripravujem pochutky pomaly .....
aj mi tu mame krásne len straaaaaaašnu zimu brrrrrrrrrr

mercymay
1. únor 2012

@miskachrumka tak vsetko najsamlepsie nech si zdrava a malicke v poriadku. 🙂

zitaje
1. únor 2012

@miskachrumka jej tak pekny narodeninovy dnik prajem!
Ja mam termin az koncom septembra, cize ceeeeleeee leto predo mnou 😠 . Prave dnes som si hovorila, ze ja som v lete este nikdy nebola tehotna - teda len tak trocha 😅 , starsia je majova a mladsia februar.

paula80
2. únor 2012

@zitaje Jéj ako pozerám,ty máš tiež dve detičky ako ja a čakáš v rovnaký termín bábo ako ja,no ja som si to ešte nedala do pasu,je to ešte len začiatok tehu,tak nech to nezakríknem,ja mám doma pre zmenu 2 chalanov,tak by potešilo dievčatko,u vás zas asi chlapček,však?no ale hlavne nech sú zdravé 🙂
No a tiež idem byť tehu v lete prvýkrát,mám aprílového a májového,tak uvidím s tými mojími kilami navyše to bude asi fuška ☹

sunysara
2. únor 2012

@miskachrumka všechno nejlepší 😀

já dneska masáž nohou, pak malý mel kroužek a ted doma ráno -16 no hnus vítr nikam nejdu 😀

zita30
2. únor 2012

Nebude to fuska, neboj 😉 Ja som bola 4-krat tehotna v lete so 100 kilami. Nemala som vobec ziadne problemy okrem zvysenej dychavicnosti, ale to nie je vynimka ani pri chudych babach 😉

miskachrumka
2. únor 2012

@zitaje no ja budem mat tiež premierua už teraz sa modlím nech nebude horuce leto 😒 náš je 1.3 marec presne mesiac po mojich narodkách ja som 1.2 🙂 🙂 🙂

zitaje
2. únor 2012

@paula80 no presne, tiez este cakam s uvedenim do pasu aspon kym sa dostanem ku gynekologovi.
A ano, nebola by som proti, keby to bol chalan 😀 , ale zas nebudem proti, ani ked to bude baba 😎 .
@miskachrumka keby bolo cele leto 28 stupnov, budem spokojna 😉 No vsak uvidime.

miskachrumka
2. únor 2012

@zitaje tak 28C sa dá 🙂 😉 😉 😉

stardust
2. únor 2012

@paula80 kde mas kila navyse?

paula80
3. únor 2012

@stardust 🙂 fotka v pase je stará z minulého leta, teraz mám 79 kg.Pred prvým tehu som vážila 63 kg.Po druhom synovi som vážila až 85 kg,no držala som dietu do minulého leta a dala som dole na 68 kg,no a teraz prišiel zas jojo efekt a pribrala som,takže dúfam,že do konca tehotenstva to s kilami nejako ustojím a nepriberiem až moc ako pri oboch synoch až 20 kg 😒

stardust
4. únor 2012

@paula80 chodis nakupovat oblecenie ku cinakom, ze si sa priradila do xxl??? 79 kg, to je hola hej 😵 😵

paula80
5. únor 2012

@stardust no veru v klasických obchodoch končia veľkosťou XL,ale je taká mini,že máločo oblečiem,no možno sa ti zdá 80 kg málo,no ako som písala,keď budem priberať ako v predchádzajúcich tehu,tak metrák je moj 😒
No ale posnažím sa,aby to tak nebolo,moj problém je ten,že rada jem,neviem sa prepchať ovocia a zeleniny a mať pocit,že prasknem 😉 😉 😉

eficka
5. únor 2012

Aho j holky..ja jsem ted v 11tt a vazim 91,4 kg...takze rodi tpujdu jako metracek.. 🙂 jestli to bude tak jak u prvni dcery ze moje vychozi vaha byla 65kg a ted je tohle tak budu muset asi zvetsovat dvere.. 😎

kosticka32
5. únor 2012

Ahoj holky tak se mi to krátí do TP asi už jen 25dní,a mám 99kilo ☹ a můžu vám říct,že je to hrůza,špatně chodím dýchám vše bolí ☹ takže už se na porod moc těším a pak se začne s hubnutím,protože tohle odmítám tahat! Hnus jsem na sebe naštvaná jak jsem to mohla dopustit,ale snad neni pozdě 😉

stardust
5. únor 2012

@paula80 z ovocia a zeleniny sa nepribera...ledaze, by si si pochutnavala na niecom inom. Nehromadi sa ti len voda v tele? Pozeram, ze si z Trencina...kde tam byvas? Ja som tiez, z Biskupic 🙂

mady
5. únor 2012

ahojkýýýýýýýý já jsem první těhu měla 86 kg a při porodu 93 a u druhého jsem začínala s 87kg a při porodu jsem měla 96 kg a nebyla to taková hrůza 😉 ani jsem se necítila nijak extrémě tlustá 😀 a druhé těhu jsem měla přes léto a to mi dělalo zle akorát ty vedra ale to asi skoro všem těhulkám 😉 takže se toho nebojte !!!!!

mercymay
6. únor 2012

Pekny den prajem tehulky, ako ste zacali novy pracovny tyzden? Ja pracou, ale uplne pohodovy rezim, ziadny stres. Inak - uz ste to oznamovali v praci nadriadenemu? Ja este stale cakam, aj tak to na mne vidno nie je. 🙂 Ozaj a pracovala niektora z vas, co uz ma jedno dietatko aj po porode? Napriklad po pol roku ze ste isli do prace alebo robili z domu?

paula80
6. únor 2012

@stardust no myslela som to tak,že neviem pocit hladu zahnať hlavne zeleninou a ovocím / ako sa to odporúča pri zdravom stravovaní/,ja sa vždy musím najesť aj iného,chutí mi hlavne to a preto priberám,to je moj problém,no teraz v tehu je to ok,treba jesť všetkého s rozumom a hlavne veľa zeleniny a ovocia.Nie som priamo z TN.

stardust
6. únor 2012

@paula80 pred par tyzdnami mi prislo strasne zle od zaludka, az som si myslela, ze som zase tehotna...potom som zistila, ze som dostala brusnu virozu...presne tie iste neprijemne stavy, ake som prezivala v tehotnosti, ked som sa nenajedla a preto som jedla, aby mi nebolo furt tak zle...a potom mi ide nejaky chytralek vykladat, ako som sa nemusela prezierat.

paula80
6. únor 2012

@stardust vidíš,včera a dnes sa cítim presne tak ako píšeš,je mi celý deň zle,keď sa najem prejde,chvíľu dobre a potom zas.No ak to takto pojde ďalej,neviem,neviem 😒

stardust
7. únor 2012

@paula80 v tom pripade to nie je o tom, ze ti chuti, ale ze si chces ulavit....

bbubinkaa
8. únor 2012

ahojte babulky
, je tu niektora, ktora ma termin v auguste alebo juli 2012?

mercymay
8. únor 2012

@bbubinkaa ahoj ja mam termin na prelome, teda skor 2.8. ale uvidime ako to dopadne. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru