Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

mercymay
13. dub 2012

@janalinh jasne vitaj medzi nami a zelam ti prijemne tehulkovanie. 🙂))

oktarina
13. dub 2012

@kacnov taky jsem si myslela, že takovou "smolnou" kombinaci musí mít tak 1 žena v každém kraji v republive 🙂 a vidíš, je nás víc, můžem se podporovat a zvládnout to... Je mi líto, že to nevyšlo, ale věřím, že na tebe "na houbách" čeká taky jedno miminko, které se už těší, až se ti hormony v těle zharmonizujou do hladiny, která je pro něj pro celé těhu v pořádku. Pro mne bylo lepší přemýšlet, že mimi houbaří a čeká na mne tam, kde je mu dobře, než poslouchat, že "hlavně na to nemysli a najdi si jiný cíl, ono se to poddá"... Jsme s Tebou 😵

gable
13. dub 2012

Dlouho jsem tady nebyla, ale musím se s váma podělit o zážitky ze středeční poradny 🙂 za poslední měsíc jsem přibrala 4,5kg. Prvně se doktor smál, co jsem dělala a že byly Velikonoce, že by se to dalo omluvit, ale potom zvážněl a začal mi promlouvat do duše, ať trošku zpomalím s papáním, hodně chodím na prochajdy a mám dostatečný přísun ovoce a zeleniny... Tak jsem mu říkala, že chodím, zeleniny a ovoce mám dostatek, ale taky omáček, knedlíků a polévek 🙂 holt nikdy jsem na ně neměla takovou chuť jako teď, tak si dopřávám 🙂 ale je fakt, že mi říkal o komplikacích na konci těhotenství, které jsou spojené s rychlým váhovým přírustkem a vzhledem k tomu, že mimi má přijít v červenci, tak jsem si jeho rady vzala k srdci,ať se potom vůbec vykulím z bytu... Takže celkové skore prozatím +12kg... uvidíme, jak dlouho mi vydrží mé přesvědčení papat zdravě 🙂
A jak jste na tom vy? Kolik kg + jste měly ve 26. týdnu?

mercymay
13. dub 2012

@gable ahoj tak ja len 25-ty tyzden zacinam a po Velkej noci mam spolu + 5 kg, na poslednej poradni ma sestricka tiez napomenula, lebo som za mesiac pribrala 3 kg, takze teraz mam ciel max 1,5 kg. A zatial vychadza. 🙂))

radun
13. dub 2012

@gable V tomto těhotenství jsem měla 3 kg navíc ve 26., teď skoro na konci mám 11 a doufám, že už nepřiberu. Minulé těotenství to bylo jiný kafe - v tom 26 určitě přes 10 kg a celkově přes 20 - mno, hrůza 🙂... Samozřejmě jsou i důležitější věci než váha, ale jak píšeš - zdravotně je určitě lepší přibrat míň 😉 Tak ať se daří!

jitulik4
13. dub 2012

@gable +3kg

gable
13. dub 2012

když já bych tak jedla 🙂 a pořád a všechno 🙂

oktarina
16. dub 2012

Holky a úplně mimo mísu přibírání v těhu - zvětšil / zvětšje se vám obvod stehen? A kdy tak? Já pořád nevím, jestli si mám koupit nějaké těhu kalhoty - tk jsou velikost. Jelikož jsem celou dobu před těhu stříadavě hubla a nabírla, tak to zatím zvládám obnosit z domácích zásob 🙂

jitulik4
16. dub 2012

@oktarina kalhotky jse řešila až v 8m

sons
16. dub 2012

Kočeny XXL 🙂 No a co my XXXL 🙂 Moje prve tehotenstvo zacalo na 105 kg pribrala som 35 kg a moje druhe tehotenstvo zacne omnoho viac kg ako to prve.

gable
16. dub 2012

@oktarina no, vzhledem k tomu, že mám už 12kg + se mi stehna samozřejmě hooodně zvětšily.... těhotenské džíny vel. XL už měsíc neobleču, takže jsem marně sháněla kalhoty. Nakonec jsem koupila v Kiku klasické černé strečové kalhoty, které si stáhnu pod pupík, vel. 46. Ale mají tam i větší velikosti, kalhoty s úpletem, různé legíny (ty ale doporučuju od vietnamců, za cenu jedněch z kiku, mám od nich troje 🙂.... a za chvilku snad budeme moct nosit sukně 😀 Každopádně se mi v těhotenství změnila postava, nakynula jsem hodně právě přes nohy a boky (tzv. nádstavce nad zadkem) takže sehnat těhu kalhoty pro mě fakt bylo utrpení.... já bláhová jsem si totiž myslela, že poroste jenom bříško 😀

oktarina
16. dub 2012

@jitulik4 hm... ježiš, na kalhotky se tu neptám, to neé 🙂 Normální kalhoty, těhu s takovým tím volným pásem jsem myslela 🙂

oktarina
16. dub 2012

@gable Hm, tak s tou poslední větou se zcela ztotožňuji 😀 Ono jsem slyšela pořekadlo o zadku jak štýrská kobyla a pomalu mám poícit, že už rozumím, co tím chtěl básník říci 😀 😀 😀 Takže asi udělám zátah na vjetmance i u nás... ď za zprávu

jitulik4
17. dub 2012

@gable koupila jsem si povolovací lacláče mají až 46-48

gable
17. dub 2012

@jitulik4 já mám laclovou sukni, strašně se mi líbila, ale tím, že jsem se fakt rozplizla do boků v ní nevypadám nejlíp 😀

miskachrumka
18. dub 2012

Ahojte dlhooooooooooosom tu nebola vidím že to tu žije 🙂
ako sa tu máte ?

mercymay
18. dub 2012

@miskachrumka dobre sa mame..teda ak mozem za seba. A ty ako? Co nove ako kontroly a vysledky? Vsetko ok?

miskachrumka
18. dub 2012

@mercymay všetko je v poriadku chvalabohu neviem sa dočkať dalsej poradni 30-teho 🙂
to už budeme mat skoro 24tt 😉

zuzumatel
18. dub 2012

Kočeny,mňa v pôrodnici nevedeli odvážiť... Mali váhu len do 120kg 😀

mercymay
18. dub 2012

@miskachrumka parada my ideme do poradne 23. v pondelok juchuuuu... sa tesim na tu malu velku hlavicku na tom monitore. 🙂

mercymay
18. dub 2012

@zuzumatel nevadiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 🙂)))

miskachrumka
18. dub 2012

@mercymay jáj tak vy to už máte zachvilku bože za dva tyzdne necelé tu máme máj lásky čas 🙂
a aj o mesiac sme bližšie k porodu 🙂

zuzumatel
18. dub 2012

@mercymay To bolo pri prvom tehu 🙂 čakala som dvojičky 🙂

mercymay
18. dub 2012

@miskachrumka no veru, blizi sa to neskutocne rychlo ale teśim sa....ze budeme mat babuliatko doma. 🙂

mercymay
18. dub 2012

@zuzumatel no tak? to bola ich chyba, neboli na teba pripraveni 🙂

miskachrumka
18. dub 2012

@zuzumatel jéj ako sa dá zvládnuť dvojíčky a ešte aj čakať dalsie ?
klobuk dole

miskachrumka
18. dub 2012

@mercymay veru je to radosť som zvedavá ako to zobere náš starší krpec !

mercymay
18. dub 2012

@miskachrumka hladka ti maly brusko? 🙂))

zuzumatel
18. dub 2012

@mercymay brali sme to s humorom 🙂 Už tam teraz majú digitálnu do 150kg 😀
@miskachrumka vďaka holkám som zatiaľ pribrala 0,7kg 🙂 dá sa to zvládnuť,baby sú relatívne dobré 🙂

miskachrumka
18. dub 2012

@mercymay občas ale nejak si to asi nechce priznať že pride bába 😒
dúfam že všetko bude okej !
a že si zvykne a že sa budú lubiť ale malý je velmi rozumný a chápavý !
tak verím že to všetko bude okej !
a on mi hovori že nechce bábu že bude brat hračky 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru