Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

miskachrumka
18. dub 2012

@zuzumatel ja som pri malom pribrala 19kg som mala navyše v den porodu !
teraz som kilo schudla ako som tehu!
ale nejak som sa začala rozjedať a to nieje dobre 😠
ked su dobré to je super !
musia byt chutné 🙂

miskachrumka
18. dub 2012

@zuzumatel musí to byť riadne unavné ja mám 3,5 ročného pomaly a z neho mám tiež niekedy dosť !
nie to ešte dve a také maličké preto ta obdivujem !
a to tretie asi nebolo plánované či ?
a už viete čo čakáte ?

zuzumatel
18. dub 2012

@miskachrumka ja som si na sálu niesla skoro + 30kg 😀 A sú na spapanie,hlavne,keď obidve naraz spustia koncert 😀

miskachrumka
18. dub 2012

@zuzumatel tak pribrala moja mama preimne ale ona bola naliata vodou a puchla ako presne ja !
no teraz si dávam pozor hlavne na slané a velmi bublinkavé ale už to zas začína puchnu mi trošku večer členky a prsty na nohách ☹

miskachrumka
18. dub 2012

@zuzumatel a kolko mali dievčence cm/kg ?pri porode !
a ako si rodila ?
ja som sekciou po 15hodinách aj teraz ma čaká sekcia 😒

maudn
18. dub 2012

holky, tak já mám 12 dní po porodu a mám o 16kilo méně...drsné, že

zuzumatel
18. dub 2012

@miskachrumka Dvojičky máme po umelom,pretože prirodzeným spôsobom to nešlo - nepriechodný vajcovod ( mám iba jeden vaječník ).Po pôrode som odmietla antikoncepciu,však načo??? 🙂 A 29.1. nás čakal ŠOK 😀😀

miskachrumka
18. dub 2012

@zuzumatel aha hlavne že ich máte doma !
a ako som čítala tak majú 11mesiacov tak pomaly budete aj dubkať za nejaké dva mesiace joj v tom teple nezávidím 😒
ja už teraz mám mindráky ako sa budem mrožiť v tom najvčšom teple s velkým bruchom

silvinka25
18. dub 2012

prosím Vás mala niektorá žienka problémy s otehotnením kvôki tomu že je baculka??.ďakujem 🙂 🙂

zuzumatel
18. dub 2012

@miskachrumka aj ja som mala problém s vodou v tele a ešte kadečo iné... 🙂 Išla som sekciou,dievčatá boli v brušku priečne a na sálu som išla po 17hod. kontrakcií 🙂 Rodila som 35tt+5 a Viktorka mala 2250g/47cm a Kristínka 2780g/49cm.

miskachrumka
18. dub 2012

@silvinka25 ja teda niesom trieska ale ja som obidva razy hned otehotnela pri malom na prvý krát a pri malej sme to skušali asi 2-3 krát 🙂

zuzumatel
18. dub 2012

@miskachrumka už cupitáme a pomaly máme tendencie sa aj pustiť,tak sa teším 🙂

miskachrumka
18. dub 2012

@zuzumatel fu to boli dosť velike na 35tt 🙂
náš bol rodená na začiatku 38tt a mal 3400g a 50cm

mal ešte čas len ja mávam mrchu každých aj 39dni aj 42dní tak mne je ťažko presne určiť termín porodu mohol tam ešte ostat 2 týždne !

miskachrumka
18. dub 2012

@zuzumatel jéj krásne !
náš začal koncom 11mes a niečo po roku už dupkal sám !

silvinka25
18. dub 2012

@miskachrumka ďakujem za odpov eď.ja mam sestru,ktorá je dost celka baculka,a snažia sa s manželom už tri roky,gynekolog jej tvrdi že je v poriadku,ale boji sa že to je z toho že je velka.

miskachrumka
18. dub 2012

@silvinka25 no neviem teda !
lebo mnoho baculiek ma deti !
ja by som skumala dalej !
či nieje v nom chyba alebo niečo podobné ked ona je v poriadku !

zuzumatel
18. dub 2012

@miskachrumka dôležité je,že sa narodil v poriadku. Ja teraz dúfam,že druhá sekcia nebude...

miskachrumka
18. dub 2012

@zuzumatel no neviem teda !
ja som tehu po troch rokoch a idem na sekciu a ty si ovela menej tak si myslím že tiež pojdeš !ale može to byť ináč 🙂
nepýtala si sa ešte gynekologa ?
mne hned povedal že to bude sekcia že nebudeme zbytočne riskovať a komplikovať to !

zuzumatel
18. dub 2012

@miskachrumka jasné,že pýtala. Zatiaľ nevidí problém,ale necháme sa prekvapiť. Ale tak rada by som si to odrodila klasicky 🙂

miskachrumka
18. dub 2012

@zuzumatel ak to neohrozí teba ani dieta tak prečo nie 🙂

miskachrumka
18. dub 2012

@miskachrumka len sa čudujem že je to možne tak skoro po sekcii rodiť normálne :/
ale asi sa ti to skoro zahojilo lebo viem že by mal byť odstup aspon 2-3 roky minimálne !

miskachrumka
18. dub 2012

@zuzumatel to bolo teba nie sebe 😀 😀

zuzumatel
18. dub 2012

@miskachrumka pochopila som 🙂 Pýtala som sa dvoch gynekológov,ani jeden z nich nevylúčil spontánny pôrod. Ak nebudem mať komplikácie pri tehotenstve,tak by sa to mohlo podariť 🙂 Lebo keď si predstavím to rozpárané brucho a následnú bolesť...brrrrrr...

mercymay
19. dub 2012

Dobre ranko vsetkym prajem 🙂

miskachrumka
19. dub 2012

@zuzumatel doverne to poznám 😔

miskachrumka
19. dub 2012

@mercymay aj tebe 🙂

miskachrumka
19. dub 2012

Ahojte
tak ja sa musím podeliť s tím že mne od rána ako som vstala bublinkuje na jednej strane brucha ale skoro vkuse ako by mi zo spodu po vrch bruška unikali bublinky máte to niektorá ?
ešte som to za toto tehu nemala !

oktarina
19. dub 2012

krásne ráno, žienky 🙂 lůbím slovenčinu - je to pro mě jako pohlazení, když ji slyším/čtu 🙂 Mám dotaz, je normální, přibrat za 2 dny 1 kg, když jsem doteď měla +- pořád stejnou váhu jako před otěhu? Mám z toho blbý pocit, jestli to takto půjde až do konce těhu, tak bych jim strhla v porodnici aj tu digitální váhu ☹
Podotýkám, že jídelníček ani jiné zvyky neměním, prostě sem nakynula ze vzduchu ☹

elka74
19. dub 2012

@oktarina možno si len telo zadržalo vodu.. 🙂

oktarina
19. dub 2012

@elka74 to mi ale stejně kila naíc zůstanou, jedno jestli voda nebo tuk ☹ Přemýšlela jsem i nad tím a dala si včera okurkový salát, že ten je močopudný, ale bojím se, že to spíš jen zvyšuju zásoby topiva na zimu (=čti špek) ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru