Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

kackabrcka
2. bře 2009

ahojte kocky dnes upratujem tak sa vam zase nevenujem ako vzdy.. 😒

mirunda evuse zuzkaaaa - dakujem zo skusiek som happy aj ja ved ma to stalo nerviciek ale budem to potrebovat ked si budem musiet robit este nejaku skolu tu v nemecku..
evuse - to ja mam tiez obavy ako to bude s mliekom, kamoskyn maly ma 1,5mes. a ta musi tiez dokrmovat lebo ked koji tak pije malo a pohlta vela vzduchu.. inak sterilizator si dobre kupila no ako som pozerala aj ine veci v CR mate lacnejsie na mimiku ako my..
murinda - plienky chcem kupit aj ja v SR teraz koncom maja.. na skusku a neskor dokupime v auguste dalsie.. prvorade naklady su sice vyssie ale myslim ze sa to oplati vcelku .. mozno budem na ne neskor nadavat, aj to je mozne no skusit to chcem 🙂
zuzkaaaa - mozes byt rada ze kocena bude po mamine ved je lepsie ked je babinko zdrave a vacsie ako malinke..

zuzkaaaa
2. bře 2009

mirunda možno že sa to už dnes stane ale ak nie tak už vieš že tento týždeň už určite
kackabrcka ja som rada, že maličká nie je drobná, len som zvedavá či mám aj cukor dobrý, lebo sa bojím či nie náhodou preto je maličká väčšia, hoci lekár nehovoril nič na to, testy na cukor ma len čakajú tak som zvedavá

adelinka
2. bře 2009

tak u nas uz se spinka..
peta je porad stejny..snad uz brzo zaberou ty leky a ja jsem uz taky nemocna 😠 jdu si udelat cajik se slivovickou prej to pomaha..no uvidim pac ja vubec nepiju slivovicku 😝

marianeta..chudatko male tak at jste brzo fit.. 😵

adelinka
3. bře 2009

bre ranko..tak u nas noc celkem dobra a budik v 7 asi vedel ze je me zle..dneska jsem uplne k.o. ☹

zuzkaaaa
3. bře 2009

ahojte babenky, adelinka už to bude len lepšie, mňa zas dosť pobolieva bruško už od včera večer ale asi to robí stres, vo štvrtok idem do poradne tak dúfam všetko bude ok, v noci som cítila tlak v podbrušku až som sa zľakla, že maličká chce ísť von 😒 ale teraz to už prešlo 😅

zuzkaaaa
3. bře 2009

nikto nikde dnes? 😒

adelinka
3. bře 2009

dneska nikdo
tak petan uz lezi v postylce a ja taky asi brzo zalehnu 😔
jdu neco pojist..ale chtela jsem se divat na primu na naha jsem krasna tak uvidim 😅

kackabrcka
3. bře 2009

ahoj zuzkaaaa ja som bola na cukrovej vodicke ale to este v SR tak ani neviem ci je to OK dozviem sa az 30.3. no ked ma zoberie od 12.3. dokino v nemecku do parady tak urcite mi bude robit viacero vysetreni lebo este len dostanem nem. tehu knizku a to akoze v 32tt lebo v tej zo SR sa velice nevyzna asi jedine ze budem musiet tlmocit 😀 a oni ich maju uplne ine lepia tam nalepky z krvnych testov a tak.. tak som zvedava.. neboj sa inak nicoho, cukr. voda je hnusna hlavne si zober citanie aby si sa nenudila a budes hladovat dve hodky po tej prvej davke a hodke mi bolo najhorsie. potom to ustupilo medzi 2 a 3odberom.. dopadne to dobre neboj.. a beries magnezium ? boli ta casto podbrusko ci len brusko ?

babenky - maminy kolko ste este pribrali po 31tt ?? pekny dnik, kata

zuzkaaaa
3. bře 2009

katka, sama neviem čo ma bolí neviem presne definovať, že kde, nebolí to často a hlavne len v noci, magnezium neberiem, berem jedine vitamíny Calibrum mami plus hipp čajík pre budúce mamičky, ozaj s tou tehu knižkou, myslím, že som ju už videla niektorá babenka má už v albume 😉

mirunda
3. bře 2009

Krásný večer přeji!Tak se jen hlásím, že jsem stále 2v1, zítra ráno poradna, tak jsem zvědavá, co mi tam řeknou.. teď jsem přišla z dlouhý procházky, tak tam třeba pojedem dřív než ráno rodit 😀 To by bylo fajn..

Adel, hlavně se uzdravte!!! 😒 Musí to být pěkně nepříjemný, když jste nemocní oba :(

Kačko, já ještě za ty dva poslední měsíce nabrala tak 4-5kg ☹ Bohužel.... ještě že už jsem na konci těhu, už na sobě nechci vidět ani o gram navíc 😀

marianeta
3. bře 2009

Cavte.

Tak u nas dalsia noc na h...o,som uplne vyflusnuta a navyse aj na mna nieco lezie,ale moj muz to neni 😀 😀 😀 😀 😀 .
Neboj Zuzi mozu to byt falosne kontrakcie ktore su uplne bezny jav v tehu,ale iba ak nie su bolestive.
Ak by ta nieco bolelo,tak radsej chod k dr skor.A netvrdne ti trosku brusko?

zuzkaaaa
3. bře 2009

marianeta bruško mi netvrdne, aspoň to, skoro som dnes váhu vyhodila cez zatvorené okno! 😀
mirunda ešte stále 2v1... ešte možno zajtra alebo zas som sa mýlila, však som ti hovorila, že do stredy porodíš, ach som zlá bosorka 😀

kackabrcka
4. bře 2009

ahoj kocky som hore od 5tej, nejako nemozem spavat 😀
mirunda tak drzim palceky nech uz teda ides na to a mas to za sebou.. no som zvedava s mojim pribratim posledne dva mesiace .. 😒

adelinka
4. bře 2009

bre ranko..u nas noc jako vzdy..

mirun..tak at vse dopadne dobre drzim palecky 😀 a u nas petan trosku lepsi a ja nic moc..nejhorsi je ze petan nepotrebuje moc spinkat a tak si nemam jak odpocinout pac manzela vidim tak 4 dny v mesici a nekdy ani ti ne 😢 😢 😢

marianeta
4. bře 2009

Zdravim.

U nas uz lepsie. 🙂
Zuzi pokukaj tuto stranku ja som sa v nej hrabala cele tehu http://tehotenstvo.academy.sk/.

mirunda
4. bře 2009

Holky děkuju, držení palců budeme potřebovat, když neporodím do neděle, tak v pondělí nastupujem na vyvolávačku :( Už mi to chtěli vyvolat v pátek, ale nenechala jsem se a slíbila, že o víkendu porodím 😀 Tak mě nechali po víkendu 😀

marianeta
4. bře 2009

Mirun tak dufam,ze to pride do vykendu a drzim tiez moc palce 😵

zuzkaaaa
4. bře 2009

ahojte babenky, marianeta díky za stránku už som ju pozerala a veľa som si aj prečítala, mirunda držím palčeky aby už konečne maličká prišla na svet 😉

adelinka
4. bře 2009

tak u nas uz se spinka..mamka volala at zitra dojedu at se trosku vylezim pac je me strasne 😖 tak snad ji nenakazim
jdu povesit pradlo a udelat teplou cokosku a zacit pomalu balit

evuse
4. bře 2009

Ahoj holčiny, vlastně dobrý večer, nebo už dobrou noc 🙂

Káťo, já přibrala za ty poslední dva měsíce taky asi kolem 6 kilo. Prostě jsem si už říkala, mám to za pár, tak si užiju 🙂 .
Jinak sterilizátor dneska došel a je bezvadnej. Už se těším na zítra, až ho naplním a poprvé vysterilizujem 😉

Včera jsme Terezce dělali otisk nožičky. Vodovkama na čtvrtku, šlo to dobře . Ona byla taková unavená, tak ani neprotestovala 😀 . Dneska jsme sjeli do Ikea, koupili stříbrné rámečky a dědové a babičky dostanou dáreček.

Mirundo co všechno už jste zkusili na vyhnání Lilianky 🙂 . Držím palce ať se zadaří do pondělí nejpozději.

Marianeta, Adel, kde to berete ty bacily ?? Ba ne, to byl vtípek, já začla smrkat a kašlat asi 4 dni po návratu z porodnice, po mě tchýně, tchán a nakonec manžel. A Terezka? To je držák, nic jí nebylo, pravda, to bylo ještě v době, kdy jsem jí částečně kojila, tak ode mě měla asi protilátky.
Je počasí na houby, to je určitě tím, už aby bylo jaro. Ale radostně vám hlásím, že na pondělní procházce jsem už na zahrádkách viděla SNĚŽENKY !!!

Včera jsme měli z manželem výročí seznámení 3 a půl roku a oba jsme zapoměli 😀 . Zajímavé, že zapomínáme až od svatby. Holt nová etapa života.

Tak dobrou. Jo Adel, čokoška je dobrej nápad, asi si taky udělám.

kackabrcka
5. bře 2009

ahoj te kocky 😀 ja uz nemozem najnovsie spavat od 5tej som vzdy hore ☹
evuse videla som malinku a je strasen krasna , gratulujem este raz 🤐

zuzkaaaa
5. bře 2009

ahojte babenky, ja som dnes mala otrasnú noc, bola nenormálne dlhá nevedela som spať a potom mi bolo veľmi zle, pálila ma zaha 😖 dnes som bola na poradni, všetko dobre sono mi nerobil, ale vyšetril ma zdola a spravil vyter tak dúfam, že všetko bude v poriadku, ďalšiu poradňu mám až 2.5.09 tak si zas troška počkám, jaj a pondelok musím ísť na diabetické testy 😒

kackabrcka
5. bře 2009

zuzkaaaa aha ty chodis raz za mesiac dokimu ze ? ides na diabetologiu ? ci iba ganda na cukor??

marianeta
5. bře 2009

🙂 🙂 .

Mne robili testy na cukor u gyndosa v ambulancii.Tam ma pichla do prsta,potom som vypila tu sladku vodu(treba vypit jednym hltom a nezastavovat sa,inac sa pogrcias) a za 2 hod.ma zasa pichla a tie ampulky som odniesla do labaku.

Jee Evus,ze 3,5 roka ja som s mojim 10rokov ,zobrati sme z toho rok. To je doba co? 😀

zuzkaaaa
5. bře 2009

kackabrcka idem na diabetologiu asi v pondelok, hej k lekárovy chodím každé 4 týždne 😉

mirunda
5. bře 2009

krásný večer, tak poslušně hlásím, že stále nic ☹ Ani včerejší dlouhá procházka tomu nepomohla..

Taky na mě něco vlezlo, tak doufám, že nás nic nepřemůže, tak jsem dneska celý den hajala v posteli a piju čaj s citronem.. už aby to bylo všechno za mnou....

adelinka
6. bře 2009

bre ranko..ja jsem u mamky..
noc jako vzdy a venku hnusne a prsi.. 😠 😝

kackabrcka
6. bře 2009

avoojte kocky, dnes som sa konecne vyspala 🙂
mirunda este stale nic? a co povedal lekar ze mas cakat?

u nas snezi mame 10cm snehu.. to ma netesi ale co uz 😠
zase sa tesim z toho ze som kupila krasne golfky ako guinny zapp 😵

zuzkaaaa
6. bře 2009

ahojte babenky, aj ja som mala v celku poho noc, aj som si pospala, u nás už v kuse 3 dni prší, ale aspoň už nie je taká zima.
kackabrcka tan kočík je fakt pekný! ten sneh by som už nechcela
mirunda ešte stále nič??? 😉

mirunda
6. bře 2009

Ahojte holčiny, stále nic.. dneska jsme byli na posledním monitoru a když se nebude nic dít, tak v pondělí to mám spočítané 😠 Takže jen čekám a čekám.. už mě ani nic nebaví, jsem nepříjemná hned od rána, ty hormony jsou děs!!!!!!!!!!Když se každý den probudím s tím pupkem, tak už jsem vytočená 😀 Chudák přítel.. 😀 Ale třeba na to ještě budu v dobrém vzpomínat..

A co vy těhulky?Zuzi a Kačko, jak vám je?Všechno v pohodě?

Doufám, že už se uzdravujete maminky, i se svýma prďolatama 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru