Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

kamino
23. kvě 2012

Tak to máš dobrý, mně ještě nedorazily...
To že se ti do ničeho nechce chápu, lenora mně chytá kapitální. Zvlášť v tomhle vedru. Dej si zmrzku, hoď kopyta nahoru, případně večer až bude chladněji prochajdu a klííííd 🙂

mihaji
23. kvě 2012

@kamino Ahojky, koukám, že máme společné problémy - štítka + alergie na přítele. Nechceš se přidat do soukromé diskuze?
To slintání jsem četla, že je možný příznak těhu, takt "lahůdka" 😀

kamino
23. kvě 2012

@mihaji Klidně se přidám, ale nevím jak 🙂 Slintání bylo super, mněto nenapadlo, že by to mohl být příznak, ale chytrý internet mně na to navedl 🙂 Ono je to legrace, když přemlouváš dlužníka aby zaplatil a teče ti slina 🙂 Okamžitě jsem si vzpomněla na film Bohouš, jelikož jsme si byli s tím bernardýnem moc podobni a nakonec čekám Bohumíra ( to jsem chtěla já, je to od přítele rodinná tradice a být pátý je už závazek 🙂 ) Tak ten Bohouš stejně bude 🙂

mihaji
23. kvě 2012

@kamino Je to diskuze "Šrekovi - aneb těhotné baculky", já tě jdu přidat. 😉

berunina
23. kvě 2012

@veverka.terka my už podstoupili kdejaké vyšetření....já jsem byla na krvi..ta je prý na jedničku, přítel byl na spermiogramu...ten vyšel jakš takš dobře..jen je má línější, takže baští selen, zinek a vit. E. Taky jsem byla na kdejakých stěrech a ty byly taky ok...teď jsme se domluvili s Dr, že když nebudu těhu do vánoc tak půjdu na laparo, aby mi prohlédly vejcovody. Jinak já jem taky zdravotní sestra a pokud se mi někdy podaří otěhotnět, tak nemám v plánu jít hned na PN, domluvím se s vedením na směnách a práci snad mi výjdou vstříc. A kdepak sestřičkuješ??? Jo a tyky už mám za sebou asi 5 měsíců užívání Duphastonu a 4 měsíce Clostilbegytu. Duphaston už 3 měsíce neberu a bez Clostíku jsem 2 cyklus. Ale ten Duphaston mi znovu nasadil. Bez něj jsem mívala cykly dlouhatánský až 52 dní...šílený...s ním se mi zkrátily na 30, ale teď se mi to zase začíná natahovat, tak mi ho zase nasadil.

berunina
23. kvě 2012

@mihaji zatím jsme se snažily jen přirozeně s podporou léků (Duphaston, Clostibegyt a přítel selen, zinek a vit. E) což o to já bych to nějak řešila, ale příteli se moc nechce...asi si myslí, že máme furt dost času. Věří v to, že to půjde přirozeně..prohlásil i větu, že uměle ani náhodou. Snažila jsem se mu to vysvětlit, ale je to prostě chlap..navíc býk, takže s ním ani nehnu, ale myslím, že když se to do konce roku nepodaří, tak pochopí, že to prostě jinak nepůjde.
jinak můj gynekolog mi říkal ať zhubnu, že to může mít vliv na to, že nemůžu být těhu (myslím si, že je to blbost) a taky říkal, že se pak v těhu neunesu a taky ty komlpikace....cukrovka, tlak a tak. Snažím se jíst jakš takš zdravě, ale je to prostě celoživotní boj. Hubená nikdy nebudu...

oktarina
23. kvě 2012

@berunina nevím, jestli je to blbost, respektive jsem důkazem, že není 🙂 Mě to vysvětlila gng tak, že zhubnutí aspoň 10 kg napomůže až 30% k vstřebávání těch hormonů, které se zobou k napomoci otěhu a regulaci cyklu. Tak nevím 🙂 Myslím, že duphaston je něco, jak utrogestan? Ty blbý kecy o nadváze v těhu pusť z hlavy, už nevíja, jak by před náma dělali chytré. Komplikace může mít 100 kg mamina i 50 kg úplně stejné ☹

berunina
23. kvě 2012

@oktarina tak možná že na tom něco bude, ale věřím, že se nám i tak podaří otěhotnět....samo že se snažím váhu dostat aspoň pod tu stovku...4 kg už jsou dole....tak ještě 6 a budu o 30% blíž 🙂)) Jj Duphaston je to samé jako Uroš...akorát jsem četla že je šetrnější, že po něm nebývá tak zle...mě teda nebylo vůbec nic.

oktarina
23. kvě 2012

@berunina Každé kilo je úspěch 🙂 a třeba tvému tělu stačí právě těch - 4 kg = -12% 😉 aby léky zabraly, hm? 🙂 Já k tomu měla totiž ještě vliv PCO (Vlastně mám už na celý život 🙂

mihaji
23. kvě 2012

@berunina Víš o tom, že průchodnost vejcovodů se dá zjistit i bez laparky? Mě pořád honil gyndař na laparku (naštěstí jsem se nedala) a v CARu mi vejcovody zkontrolovali za 5 minut metodou HyCoSy bez narkózy a hned jsem šla domů.
To zhubnutí pomoci určitě může, ale taky nemusí. Každopádně každé kilčo dolů je jen pro tvoje dobro, ale sama moc dobře vím, jaký je to boj. Obzvlášť s hormony.
Nechceš taky k nám do soukromé diskuze? 😉

veverka.terka
23. kvě 2012

@berunina teda, takže vyšetření taky už máte kupu za sebou....já pracuju v domově důchodců, docela opruz 😒 a jinak já sem žádný Closták nebo tak nebaral, prvně nám udělali vyšetření a když zjistili, že to těmahle lékama nepůjde a jiná šance než přes IVF není, takže sme šli rovnou na IVF. přirozeně prý to byl zázrka, kdyby se nám podařilo otěhotnět. a ty pracuješ kde?

berunina
23. kvě 2012

@veverka.terka to je náhodička...taky pracuju v domově důchodců....na oděělení ochrnutých a po amputacích..takže samý ležák...naposto přesně vím o jakém opruzu mluvíš.
Já pořád ještě doufám, že to půjde přirozeně...nemáme peněz nazbyt na IVF...jak je to vůbec finančně náročné???

berunina
23. kvě 2012

@mihaji jo jo vím, že existují i jiné metody....a jak probíhala ta tvoje???Moje kolegyně byla pod RTG a zaváděli do ní kontrastní látku...říkala, že takovou bolest ještě nikdy nezažila....a já jsem na bolest posera...nevím, zda bych to dala bez oblbnutí anestezií

mihaji
23. kvě 2012

@berunina To mi gyndar taky nabizel,ale je to zastarala metoda a prave bolestiva. HyCoSy je pod ultrazvukem, taky ti tam soupnou nejakou kapalinu. Nekoho to neboli vubec, me trochu bolelo,ale jen chvilicku. Cele to trvalo max.5 minut. Taky jsem posera na bolest,ale tohle bylo fakt v pohode.

lena_1
23. kvě 2012

ahojík holky,nezlobte se,že Vám sem vpadávám,ale taky mi bylo řečeno,že mám dost zhubnout,jestli chci mimčo.ale to já vím,jen to nejde ☹,ať dělám,co dělám ☹.Moje gyn.mě i řekla,že se může stát,že mi nebudou chtít udělat um.opl.,kdyby k tomu mělo dojít.Už nad ním uvažujem,a v mém Car,jsou v pohodě.U nás dr.mají ve zvyku,každou věc,se kterou k nim jdu,tak svádějí na mou váhu.Tak už mám naučenou odpověď,když já to mám váhou,tak čím to mají Ti hubení lidé a hned je po kázání 🙂

mihaji
24. kvě 2012

@lena_1 To je tedy fakt "skvělý" přístup, tím ti akorát podryjí psychiku, která je taky důležitá. Mně se akorát doktorka ptala, jestli jsem takhle silná byla vždycky a jinak ani slovo o tom, že by nebylo možné dělat umělé oplodnění. Samozřejmě, zhubnout není nikdy na škodu, ale sama vím, jaký je to boj. 😒
Nechceš se taky přidat do soukromé diskuze? 😉

fretecka
24. kvě 2012

Ahoj tak jsem tady ve skupině nová. Mám v současne době problémy s nadváhou.Za poslední půl rok jsem nabrala 15 kg (kortikoidy no a přestala jsem pravidelně jíst). Tři roky se snažíme o miminko. Před měsícem mi byllo zjištěno PCO,přítel v pořádku.Dostala jsem radu ,že by bylo potřeba nějaké kilo shodit,ale nedržet dietu. Dostala jsem Metformin a clostilbelgyt a hned po prvním měsíci mám 5 kg nahoře. Chodíme do reprofitu

mihaji
24. kvě 2012

@fretecka Ahoj a nemysleli to tak, že nemáš držet nějakou drastickou dietu? Myslím, že jíst zdravěji, pravidelněji v menších porcích nikomu uškodit nemůže. Já tedy při hormonech a kortikoidech taky nic neshodila ☹

mihaji
24. kvě 2012

Holky, kdo byste chěli do soukromé diskuze " Šrekovi - aneb těhotné baculky ", hlaste se 😉

lena_1
24. kvě 2012

@mihaji ahojky....klidně se přidám 🙂 a kde Vás najdu?

mihaji
24. kvě 2012

@lena_1 Šrekovi - aneb těhotné baculky - hned tě přidám 😉

fretecka
24. kvě 2012

Jo to držím,ale po tom jsem neschodila ani kilčo,mě chybí ta moje posilka,ale tam ted moc nemám chodit.Ted čekám co a jak. Jsem 32 DC a nic,ovu jsem měla vyvolanou pregnylem 16DC,no a test nic a MS taky nic.jsem z toho zmatena

fretecka
24. kvě 2012

Ahoj pokud mě vezmete taky se přidám,alespoň nebudu myslet na hlouposti 🙂

mihaji
24. kvě 2012

@fretecka Jdu tě hned přidat. 😉

veverka.terka
24. kvě 2012

@berunina teda, to je fakt náhoda...já pracuju na dementním oddělení- stařecká demence a Alzheimer, takže taky super slast, samí pomatenci 😒 hele, já taky doufala, že to půjde přirozeně,a le už sem nechtěla čekat dalších x let a pořád se jenom trápit a mysle, jestli jo nebo ne...určitě bych být tebou s tím něco dělala. je jasný, že IVF není zrovna nejlevnější, ale vyplatí se to. my sme za to dali cca 25 tisíc a to je tak průměr- počítám do toho i zamražení embryjka, který zbylo po kultivaci, nějaký vyšetření, léky.

berunina
24. kvě 2012

@veverka.terka tak 25 tisíc nemám ani náhodou....teď jsme rekonstruovali domek a ten spolkl vše co jsme měli..zadužená jsem tak na dva životy..takže asi nám nic jiného nezbyde než čekat, že se zadaří přirozeně. Prokleté peníze...při všem hrají obrovskou roli.
A jetě k té práci....senilní demence, bývalí alkoholici a Alzheimer je u nás taky na denním pořádku...jestli brzo neotěhotním a aspoň na 3 roky si od důchodců neodpočinu tak asi brzo vyhořím :-/ práce jako taková mi nevadí...ale to vedení...to je děs.....takový stát ve státě....
A jakpak se cítíš???

mihaji
24. kvě 2012

@berunina A IUI zkoušet nechcete? To tak finančně náročné není. Platíš jen za léky, samotné IUI nic nestojí.

veverka.terka
24. kvě 2012

@berunina no, to mi povídej, sme taky s penězma na štíru, ale prostě miminko chceme, takže se to musí nějak udělat, taky opravume baráček.....s tou prací sme na tom úplně stejně, samotná práce mi neva,a le jak píšeš, to vedení je hnus!!!! jinak mně je fajn, akorát mě bolí prsa 😀

eliss2
24. kvě 2012

Ahoj děvčata 🙂 Jdu za vami za radu.. dojedla jsem zmrzku se slehačkou a zajidam to bramburkama... da se s tim neco delat ? 🙂

zzikk
24. kvě 2012

@eliss2 Je to tvrdý, ale znám na to jedinou odpověď - umět si poručit. Nedokážu si představit, že něco obdobného sním, protože bych se asi znechutila sama sobě (ale to je můj problém) a ber to tak, že tento sladko-slaný a tučný blivajz posíláš mimču!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru