Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

lenushka_th
26. lis 2012

@misha1104 presne jak ja 😀 ostalo mi zle, zalial ma studeny pot a tma pred očami zle od žalúdka .. ale vždy som si lahla a prešlo to ... a to pávanie je vraj pre tehotnéuplne ideálne , lebo netrpia klby, voda nadnaša a aj po psychyckej stránke, vraj sa ženy necítia také " velké" 😀 aj ked mne to niikdy nevadilo ... ale plávanie je super

misha1104
26. lis 2012

@lenushka_th len som zace na druhej strane citala ze mozes dostat mykozu ze su tehotne na to nachylnejsie...ja vkladam do 12tt este utrogestan tak asi budem musiet tak ci tak pockat....a v kolko tt ti byvalo zle?teda kedy to zacalo

lenushka_th
26. lis 2012

@misha1104 ja som sa na to plavanie pytala doktora a ten mi povedal ze bazeny su neni moc idealne, ze skor prirodne vody a uplne idealne more lebo to ma liecive schopnosti , tak sme to v lete vyuzili naplno .. a tu v trnave robia plavanie pre tehotne v specialnom zariadeni tak tam maju aj bazeny usposobene tomu asi .. a zacalo mi byvat zle okolo 8tt ..

misha1104
27. lis 2012

@lenushka_th Ja som teraz v 6tt tak ma to mozno este caka... ☹ a uz som sa tesila ze mna sa to netyka... 😎 no to more je asi najlepsie to hej....slana voda..a to sme cez leto planovali konecne po 3rokoch manzelstva dovolenku pri mory a male by sa mala norodit v july....tak asi nikde nepojdeme...co uz.....hlavne aby bolo babatko ok...dnes idem na sono tak som zvedava ci nakoniec nebudu dve srdiecka bit... 🙂

misha1104
27. lis 2012

@evikj33 ahoj dnes som bola na sone a lekar potvrdil dve bijuce srdiecka......ty cakas tiez dvojicky po ivf....povedal mi ale ze jedno babo moze do 12tt odist mam teraz z toho taku obavu....proste ze sa prestane vyvijat.....som doma na pn citim sa sice dobre....fuu ty si tiez doma? uz to mas zapar...

lukaslumbersky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
evikj33
27. lis 2012

@misha1104 Moooc gratuluji.Jj říkají to všem,ale unás se to nepotvrdilo,musejí tě nato upozornit.Tak moc držím pěstičky at je vše v pořádkua a hezky těhulkuješ bez potíží.Jo já byla taky od začátku na PN a pokud je ti fajn tak je to dobré znamení-věř miminkum že to zvládnou,hlavně odpočívej a máš nějaké vitamíny?U dvojčátek se doporučují že se to jen stravou nepokreje.Jinak to nejde ovlivnit,pokud by bylo něco v nepořádku tělo rozhodne samo.

misha1104
27. lis 2012

@evikj33 a ako to druhe babo odide nechapem tomu ked uz bije srdiecko......? no mam teraz strach....

misha1104
27. lis 2012

@evikj33 ake konkretne vitaminy mas namysli ?beriem kyselinu beta cartin je v tom vit B1,B2?B6B12,vit c,d.e

evikj33
27. lis 2012

@misha1104 Nemyslím nic konkrétního,hlavně něco s listovkou.Já brala nejdřív Femibion400(byl mně ale doporučen kvuli štitce) pak Femibion 800 a cca od 5měsíce beru GS Mamavit a Magnelakticid(na tvrdnutí břicha a křeče) Jinak se tomu říká s.mizejícího dvojčete,zanikne srdeční akce a miminko se vztřebá-bývá to většinou do 14tt.Unás rozhodl 1tr,screning(12tt) tam se potvrdilo že jsou obje miminka v pořádku a takřka stejně velká.Dříve ti asi nikdo neřekne co bude.

misha1104
27. lis 2012

@evikj33 ake velkostne rozdieli....jaj teraz som poplasena lebo jedno u nas je mesie a druhe o trosku vacsie.....jaj uz len pockat zase do dalsieho tyzdna....

evikj33
27. lis 2012

@misha1104 NO je to asi rozdíl více jak týden v rustu dle tabulek,ale navíc se ten rozdíl musí další kontrolu prohlubovat.Jinak je běžné že tam nepatrnej rozdíl je třeba 3-4dny je tuším ještě v normě a hodně se to v pruběhu mění.Nesmí se hodně opoždovat. 🙂

evikj33
27. lis 2012

@misha1104 Mrkni je tady i diskuse čekáme dvojčata je nás tam více a v ruzném tt.Více zkušeností 😉

misha1104
27. lis 2012

@evikj33 tak musime len cakat.......nic ine nam neostava.....a rodit budes prirodzene alebo cisarskym?

lenushka_th
27. lis 2012

@misha1104 hlavne sa nestresuj zbytočne, lebo ked si ty v strese určite to škodí aj bábenkám ... nerozmýšlaj čo bude, len ver že bude všetko ok, ked budeš v pohode ty budú aj miminka 🙂

misha1104
27. lis 2012

@lenushka_th dakujem si zlata troskusa toho obavam lebo dve deti dva krat tolko starosti sice aj radosti....hadam budu babatka ok 🙂 ako sa mas?

lenushka_th
27. lis 2012

@misha1104 no ja sa mam celkom fajn len moje mimi už je velké a tlačí mi na všetko možné, cikám každých desať minút 😀 ale nestažujem sa lebo baby majú horšie problémy jak tieto moje banality 😀

misha1104
27. lis 2012

@lenushka_th uz mas za par....rychlo ti to uslo pracovala si normalne?

babatkonr
27. lis 2012

Ahojky babule, pridam sa k vam s mojim tehu... Pozdravujem vsetky tehulky v tejto skupinke
Ostatnim clenkam aj pre @misha1104
Ahojky ja som zacinala z vahy 80 a doteraz som pribrala asi 8 kg... Ale stale sa snazim si to strazit, a dost sa sledujem v jedle, pretoze mam rizikove a musim od 18tt lezat doma s vylozenymi nohami, kludovy rezim. Este ma caka posledny trimester 😒 Takze do 10 kg za cele tehu sa asi nezmestim, kedze by som mala mat co najviac obmedzeny rezim. Kazdy mi sice hovori, ze neni vidiet, ze som pribrala, ale na nohach a zadku sa to odzrkadlilo ☹
Len dufam, ze po porode, nepriberiem este lebo vraj sa to stava. AJ moja svagrina tusim este 4 kg pribrala a to je tiez tak ako ja ☹
Ale babenko mame inak zdravucke a zodpovedajuce rozmerom podla tabuliek.

evikj33
27. lis 2012

@misha1104 Pokud jde o porod ráda bych přirozenej,ale rozhodnou lékaři v zájmu zdraví miminek i mého.Při včerejší kontrole říkal dr.že maj děti idealní polohu ke klasickému porodu,tak doufám že už se nebudou moc točit,jinak se rozhodne až v porodnici zatím indikace k CŘ není.Do péče porodnice mně chce předávat kolem 35tt takže pak se dovíme jakej názor budou mít tam. 🙂

lenushka_th
27. lis 2012

@misha1104 nie, som doma na rizikovom na pn, ale o dva tyzdne uz nastupujem na matersku .... ale ubehlo to tak rychlo, že som sa ani nenazdala, uvidim jak pojdu posledne tyždne 😀

misha1104
27. lis 2012

@lenushka_th nenudila si sa doma?...som zvedava ako to bude u mna.....strasne sa tesim na tie babatka uz by som bola najradsej keby bol jul.. 😀 ale vsetko ma svoj cas.....

misha1104
27. lis 2012

@babatkonr ahoj vitaj ja som sice len v 6tt s touto vahou ako mas aj ty....a dnes som sa akurat dozvedela ze asi budu dvojky no uvidime ako to pojde dalej hadam bude vsetko dobre....asi si z tych kg netreba nic robit hlavne ze su babatka ok...mozno to vybehame potom ked uz budu na svete....

lenushka_th
27. lis 2012

@misha1104 ale ani nie vždy som si našla nejakú zábavku, plus máme psa maximálne aktívneho, v lete dovolenka potom chata a cez pnku som si vždy volačo našla, ubehlo tojakk voda 😀

evikj33
30. lis 2012

@veverka.terka Kdepak se schovávate holky,co nového povážené poměřené? 😕 Mi byli v pondělí a zatím Ok čipek drží a prckove rostou takřka stejně.

veverka.terka
1. pro 2012

@evikj33 ahojky 🙂 😉 jj, sme povážený, poměřený 😀 minulý týden sme byly na velkým UTZ v Brně, malá měla ve 31.tt. 2050g, takže dost veliká, o 2 týdny větší a byla hlavičkou pěkně dolů. tedka v úterý sem byla u svojí Dr. na KO a už je opět hlavičkou hore, je to potvůrka a nějak se nechce usídlit 😒 🙂 😉 tak sem zvědavá, jestli se umoudří nebo budu muset na císaře. rozhodně bych nechtěla rodit KP klasicky. jinak čípek taky naprosto OK, takže žádnej předčasnej porod nehrozí 🙂 akorát je mi dost šoufl od žaludku, asi jak prcek tlačí a taky pálí žáha ☹ a celkově si přijdu jak vorvaň, jenom se ohnout je fuška 😀 a co vy, jak se máte? neříkej mi, že ještě pořád zvracíš?! a co kila? pořád ještě nemáš nic navíc v plusu? 🙂 😉

evikj33
1. pro 2012

@veverkaterka Tak to je kus ženské 😀 Malej má ve 30+3 odhadem 1545g a 38cm a slečna 1521g a 38cm tak prej to je OK a sedí to.Jinak opravdu jsem ještě nenabrala jsem stále na 91kg a ještě blindím(jsem nachlazená)možná je to tím a jak potřebuju kucat nebo frkat pořád se mně navaluje 😝 Jinak jsem natom podobně jak mamut nikam se nevejdu,pořád někde narážím,než se uložím ke spaní už zas letím na wc.No prostě radosti a věčně pokypanej pupajz 😅 Jinak na posledním UTZ byli oba hlavama dole,což říkal dr.je idealní k porodu-zdá se mně že jsou zatím pořád stejně,tak už by to tak mohlo zustat 😎

veverka.terka
1. pro 2012

@evikj33 no, tak to je paráda! 🙂 teda až na to zvracení, to si fakt užíváš.... 😠 jéé, tak to já mám taky furt pokydaný břicho, říkám, že je to takovej nárazník na odpadající jídlo 😀

evikj33
1. pro 2012

@veverka.terka Což oto doma to ještě jde,ale unás je to samá oslava a já jak male děcka budu chodit s ubrouskem na pupku 😀 Jinak je ještě trapas někde na kávě se nemužu dostat za ty stolečky co jsou napevno 😅 a jak sedám nebo se zvedám musím dávat bacha at něco nesejmu 😕

sunflower87
1. pro 2012

Ahojte baby, nedá mi nezapojiť sa....keď som zistila, že som tehotná, schudla som cca 6-7kg, bývalo mi aj dosť zle, takže som veľmi málo jedla...ale na druhej strane som sa nenapchávala....za celé tehotenstvo a to som už 39tt, som pribrala 4kg. Normálne som jedla aj jem....až na to, že si dávam pozor na sladké....a po 18:00 už nejem, max.nejaké ovocie alebo zeleninku, alebo biely jogurt. Som rada, že som nepribrala, bude sa lepšie zhadzovať 😀 . Takže vám poviem nie je to o tom, že šak ked sme tehotné musíme s prepáčením "žrať". Tak veľa síl všetkým prajem 🙂 , my už len čakáme kedy sa našemu drobcovi bude chcieť ísť vonku 🙂 .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru