Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

ynett
7. bře 2014

@7danka7 no ja tam plánujem budúci týžden zavolať. že čo a ako, ale majú napísané že sa dá len v čase od 07:00 - 07:45 a to som ešte v hlbokom spánku. Tak snád sa nejaký den obetujem. 😉
ja som síce 29tt podľa termínu pôrodu ale to je zlý termín. bábo je o 2 týždne staršie čo viem 100% takže už pomaly ťahám 31tt tak už sa mi to zdá že by som sa mala rozhýbať a zavolať tam 🙂

ynett
7. bře 2014

@7danka7 no a že vraj od dnes je tam nejaká prerábka do konca marca, tak dúfam, že to nijako neovplyvní a budú zdvíhať telefony. 🙂

7danka7
7. bře 2014

@ynett To som citala, ze na sestonedeli menia linoleum.. Ta priprava by inak zaujimala aj mna. Ked tam budes volat nespytas sa ci by som mohla prist s tebou aj ked som teraz 27 tyzdni? Lebo tiez tam chcem ist rodit a celkom rada by som isla tak, ze by sme na tu pripravu isli dve a boli by nam veselsie 🙂

ynett
7. bře 2014

@7danka7 jasné opýtam sa 🙂 dám potom vedieť.

7danka7
7. bře 2014

@ynett super potom by sme mohli skocit nikam na cajik 🙂

ynett
7. bře 2014

@7danka7 inak som sa chcela ešte spýtať že tam sú také zvláštne termíny na kurzy tak či môžeš kedykoľvek alebo to máš nejako obmedzené:
Termíny:
Pondelok, streda a štvrtok o 8.00
Utorok o 11.00 hod
Piatok o 13.00 hod

milbaby
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
7danka7
7. bře 2014

@ynett 13teho mam poradnu a inak mne je to jedno len byvam vo vrakuni tak 8.00 je mi dost skoro ale tak privstala by som si

andulam
9. bře 2014

Ahojte baby,necitala som vsetky prispevky,ja by som sa len chcela spytat,kedy a ci bude citit kopanie aj pod rukou?pred otehotnenim som mala 167cm a 71kg,teraz som v 21tt a mam 76kg,mam dost slaniny na bruchu a je mi luto,ze to nie je citit pod rukou ☹

monik13
9. bře 2014

@andulam ahoj
to ze svými 76 kg se stavíš jako baculka?? 😀 😀 já mám 130 kg, jsem ve 25 týdnu a kopance i přes ruku cítím tak týden. 😎

whitelilith
9. bře 2014

Děvčata... jak přibíráte??? Já se začínám trochu děsit. Začínala jsem s 82kg a v 27tt mám 94kg. A to jsem si na začátku říkala, jak se budu hlídat, abych nebyla přes 90 :(

cukrik580
10. bře 2014

Ahojte babulky.vobec nebol cas napisat vam ...Saminko nam prisiel na svet na valentina a mal 3090g a 47cm...nakoniec 3 dni pred terminom sekciou lebo maminka sa ani po 4 vyvolavackach po jeden a pol dni bolesti v dvojminutovych intervaloch neotvorila ani o chlp 🙂 takze sme sa vytrapili pred aj po ale zvladli sme to.Samko je zdravy a to je hlavne 🙂 maminke sa otvorilo asi centimeter sitie tak ma v brusku malu dierku ale snad sa coskoro dame dokopy 🙂 je to len vonkajsie sitie 🙂

kamilka2012
10. bře 2014

ja ked som sa pokusala o babatko som vazila 90kg a za cele tehotenstvo som pribrala 5 kg,pred porodom som mala 95 kg takze som nepribrala nic,lebo tych 5 kg bolo dietatko,plodova voda, placenta.Teraz mam svoju povodnu vahu 90kg.Ale som vysoka,meriam 178 cm.

andulam
10. bře 2014

@monik13 nie nepovazujem sa za baculku,aj som to chcela napisat,ale bolo mi to blbe,ale stihla ani priemerna nie som 😀 tak dakujem za odpoved,budem cakat kedy to aj my budeme citit🙂

ynett
10. bře 2014

@7danka7 ahoj, tak som volala na Antolskú. Na ten kurz berú od 28 tt. S tým, že potrebujú odporúčanie od gynekologa. Tak som volala svojmu a že to odporúčanie znamenajú rôzne krvné testy a prehliadky, vlastne že by ma už odovzdal lekárom na Antolskej. Takže to ešte nebudem riešiť. Až ked ma odovzdá oficiálne mesiac pred pôrodom tam pôjdem. To mám ešte času 🙂 aspon tak som ich všetkých pochopila.

helka107
10. bře 2014

baby našla som na FB stránku,je asi nová, ale veľmi ma zaujala, všetci sa môžu pýtať čo chcú anonymne, pridávať foto, skúste kuknúť https://www.facebook.com/pages/Materstvo-a-rodi...

ynett
10. bře 2014

@andulam ahoj, ja som teda statnejšia ako ty ale pohyby necítim pod rukou len občas. ale to je u mna hlavne tým, že mám placentu v predu a ona to tlmí. takže tuk s tým nemá nič spoločné 😉

ynett
10. bře 2014

@cukrik580 gratulujem, držte sa a veľa zdravíčka. hlavne pozor na to šitie 🙂

ynett
10. bře 2014

@whitelilith no u mna váha išla raz dole potom hore potom dole 🙂 momentálne som pod svojou váhou pred otehotnením cca 2 kg. posledný pokles váhy je ale kvôli tehu cukrovke, takže musela som veľa tučných jedál vyhodiť a tak váha poklesla. 🙂 ešte ma však čakajú 2 mesiace najväčšieho priberania tak uvidíme kam to dotiahnem. 🙂

7danka7
10. bře 2014

@ynett aha tak to este teda nie. lebo ja som len v 27tt a nechce sa mi z vrakune lietat na opacny koniec 🙂

ammellia
10. bře 2014

Baby, odporucte obchod s tehotenskym oblecenim v Bratislave. Tehotenske oblečenie ma tiez klasické číslovanie veľkostí?

andulam
10. bře 2014

@ynett Ahoj,tak to som nevedela,tiez mam placentu vpredu.

ynett
10. bře 2014

@7danka7 no mne tiež nie takže som to nechala tak. ak stihnem ísť na kurzy mesiac pred pôrodom tak stihnem ak nie tak nie 🙂 nebudem kvôli tomu stresovať 😉

ynett
10. bře 2014

@andulam ono už teraz v takom vyššom štádiu je aj vidieť a cítiť to aj na ruke ale to musí byť riadny kopanec alebo mrvenie. bolestivé to nie je lebo to tlmí tá placenta. no a ja ešte nemám ani krpca otočeného takže žiadne kopanie do rebier a podobne sa u nás nekoná 🙂
často sa mi stáva že konečne kope tak aby to bolo cítiť alebo vidieť a tak zavolám partnera a krpec just stíchne 😉

ynett
10. bře 2014

@ammellia žial to nemám, našťastie nechodím do práce tak to nemusím riešiť. mám jedny rifle tehu, ktoré využijem raz do mesiaca k lekárovi 😉 inak nosím také pekné a hlavne pohodlné tepláčiky.
tie rifle som kupila v C&A, tam majú po veľkosť 46 tuším.
Potom v Avione je baby obchod a predavajú aj tehu oblečenie ale neviem do akých veľkostí.

7danka7
10. bře 2014

@ynett ja som aj tak citala kocky co rodili a hovorili, ze v tom momente ked zacali rodit tak si ani nespomenuli na kurz co im kazali 😀.. priroda si to zariadi a nemyslim, ze nase mami chodili na nejake predporodne kurzy a seminare 😀 ja som bola akurat na laktacnom so sestrami z mamily ale inak som nebola nikde .. vela si poprecitavam, na youtube vela videi takze to bude pohodka.. a presne ako pises ked stihnem kurz tak stihnem ked nie tak nie. To dieta tak ci tak vylezie von 😀

ynett
10. bře 2014

@7danka7 tiež tak rozmýšlam 😉 ozik ked si bola na tom stretnutí s laktačnými. Je niejaká v našom okolí, t.j. vrakuna a podunajské? som rozmýšľala tiež nad tým stretnutím, len som na rizikovom tak nemôžem pobehovať kade tade max k lekárom. musím počkať ešte mesiac a niečo kedy nabehnem na materskú 🙂

7danka7
10. bře 2014

@ynett vies co bolo sedenie v MC Rybka za 5 € skus pozret ten ich program, ci este budu robit.. lebo sa mi zda, ze aj minuly mesiac bolo sedenie.. Ale pri najhorsom ked budes doma s babom a nebude dobre sat tak vrakuna ma svoju laktacnu a ta k tebe dobehne a povie ti co a ako .. boli celkom zlate.

inngrid
10. bře 2014

@7danka7 ja som si akurát objednala z bonprixu za 11 eur aj s poštovným a uz mi aj prišla a som max spokojná za tu cenu kvalita bavlna super pozri 🙂

http://www.bonprixshop.eu/vyrobok/nocna-tehoten...

inngrid
10. bře 2014

@andulam aj ja som 21tt a tiez necitim a netrapim sa kopec chudých to neciti netráp sa tym hlavne ak citiš mimi 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru