Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

domca89
25. bře 2014

@ynett Děkuju jsem šťastná jako blecha. Vždycky když mám jít na kontrolu přepadá mě až hrozný strach, že miminku něco bude.

ynett
25. bře 2014

@domca89 presne poznám ten pocit. vždy tam idem s malou dušičkou. teraz ma to čaká v pondelok tak uvidíme čo bude🙂

domca89
25. bře 2014

@ynett v pondělí jdu taky na kontrolu, pro průkazku a na krev.

ynett
25. bře 2014

@domca89 jáj už dostaneš vodičák na malého či malú😀😀

domca89
25. bře 2014

@ynett jj už se těším.

ynett
25. bře 2014

@domca89 to verím🙂

ynett
25. bře 2014

@inngrid tak som dnes robila tie halušky, boli mnam🙂 cukor mám zdvihnutý ale stále v limite, tak som bola rada, že som mohla jesť niečo iné ako masové jedlo 🙂
čo sa týka receptu tak som rozmixovala 4 veľké surové zemiaky (nechcelo sa mi ich strúhať na jemno😀), dala cca 1 čaj. lyžičku soli (to ale záleží na každom či má radšej slanšie). Následne dala jedno vajce a pomiešala. Zemiaky pustili dosť šťavy tak som vodu nedoplnala. No a potom postupne pridávala polohrubú múku. Neviem množstvo lebo som pridávala a pridávala dovtedy kým lyžica sama o sebe nestála v tom ceste🙂 ale zasa cesto nesmelo byť uplne tuhé, kedže ho musíš potom prepchať cez haluškovač🙂 prvú dávku som do vriacej vody dala menšiu, trošku sa mi rozpadli tak som ešte pridala múku a potom to už bolo oka🙂 Ja dávam následne čistú bryndzu, neriedim smotanov. No a oravskú slaninku na to. Ale to už si každý dá podľa chuti🙂

ynett
25. bře 2014

@inngrid fuj aká hrúbka, že smotanov, samozrejme myslela som smotanou😀

inngrid
25. bře 2014

@ynett prosím ta som si ani nevšimla tu hrúbku 🙂 no super vies čo mozno aj skúsim cez víkend urobiť halušky len musím kupiť haluškovač mam len na take male halušky k masku to nie su na velké halušky 🙂

ynett
25. bře 2014

@inngrid no môžeš to skúsiť aj ako naše staré mamy robili, že dáš cesto na lopárik a nad vodou z toho cesta ako keby odkrajuješ a padá ti to rovno do vody. neviem ako sa tomu hovorí🙂 ja som na to nešikovná tak používam haluškovať. 🙂

inngrid
25. bře 2014

@ynett poznam &to 🙂 jasne loparik

cecilka88
26. bře 2014

halooo dámy čo na seba aby som nevyzerala že idem stanovať 🙂 ?
nosíte aj legíny -lebo ja si v tom pripadám ako jelito 😀

ejdzi
27. bře 2014

caute caute, tak mam za sebou cukrovkovy test a velmi sa tesim, lebo je uplne v poriadku. Budem si ho ale musiet este raz zopakovat v 24 TT no ale co uz 🙂 zajtra mam ultrazvuk, tak som zvedava ako sa mam mimi.

@ynett no mna by na loparikove halusky nikto nenahovoril a obdivujem kucharky co sa na to daju 🙂 moj maly fici na haluskach, takze robim dost casto, a uzijem si aj s haluskovacom, kedze moji chlapi to zjedia az az :D ale veru urobili ste mi chute, mozno niektory den urobim, slaninu uz v chladnicke mam :D

ynett
27. bře 2014

@ejdzi mna tiež nie. ja som vdačná za haluškovač. Ak by som ich robila z lopáriku tak by mi po prvé ruka odpadla a po druhé by to neboli halušky ale minimálne super knedle hihi. nemám na takéto veci cit😀

domca89
27. bře 2014

no holky, ještě cca týden a dočkám se vymodlené neschopenky.

vandik83
27. bře 2014

I já se hlásím, včera jsem byla na kontrole ve 12.týdnu, tlak mám 120/70, glukózu nalačno jsem měla při posledních odběrech 5,0, takže zatím ok. Podle domácí váhy vážím 90,2, u doktora oblečená 90,9 takže zatím nepřibírám, spíše jsem něco maličko zhubla, juchuuu. Měla jsem včera být teda přesně 12+0, ale miminko je o pár dnů menší, měřilo přibližně 5 cm, příští týden ve středu jdu do centra prenatální diagnostiky na screening (na krvi jsem tam už byla minulý týden), tak snad bude vše ok a taky se konečně dozvím TP. Podle MS ho mám 8.10., ale podle UTZ asi bude o pár dnů později.

Jinak já bříško mám, včera byla v ordinaci jiná doktorka (jinak chodím k dr.) a ta když mě viděla ve dveřích, tak myslela, že už jsem v pokročilejším týdnu těhotenství. Ale to bříško jsem měla už i dva poslední roky. Jen teď se s ním konečně budu moc chlubit.

wimisci
27. bře 2014

Holky chci se zeptat, jsem v 9 tt. a mám strašnou chuť jít na bazén, zaplavat protáhnout trochu kosti, myslíte že mužů? neuškodí to maličkému když jsem na rizikovém :( ?

ynett
27. bře 2014

@domca89 no konečne sa nechala lekárka zlomiť?

ynett
27. bře 2014

@vandik83 výsledky zatiaľ dobré tak gratulujem🙂

ynett
27. bře 2014

@wimisci to by som sa na tvojom mieste poradila s doktorom kedže si na rizikovom. neviem prečo si na rizikovom, či máš mať kľudový režim a vyložené nohy tak vtedy bazén určite nie. aspon nie prvé tri mesiace.

velkaverca
27. bře 2014

@wimisci Ahoj, taky jsem na rizikovém a bylo mi plavání doporučené, ale i přesto se zeptej doktora, já jsem byla a bylo to fajn 😉

domca89
27. bře 2014

@ynett No ta už mě uháněla v úterý, ale to jsem odmítla zase já, že chybí v práci lidi a do týdne se kolega vrátí, tak hned pak jdu a ona se už konečně umoudřila a uznala, že bych měla být doma

ynett
27. bře 2014

@domca89 🙂 tak najprv ona nechce a potom ty. no snád to už dobojuješ ten posledný týžden a potom budeš už len doma odpočívať🙂

wimisci
27. bře 2014

No k Dr. jdu až 8.4 :( já vím že mám sedět v klidu doma s nohama nahoře, ale nejsem zvykla jsem taková hyperaktyvnější co se tyče klidu :D aj když jsem byla nemocna mimo těhu jsem dlouho nevydržela ležet nebo sedět na zadku a nic nedělat :D ... Ale děkuji za rady určitě budu muset vydržet 🙂

ynett
27. bře 2014

@wimisci no tak skús to dovtedy vydržať lebo ak máš naozaj ležať s nohami hore tak plávanie nie je dobrý nápad. tie dva týždne ti ubehnú a potom možno už doktor uzná že môžeš ísť🙂

domca89
27. bře 2014

@ynett jj jen co se kolega vrátí do práce, tak bez váhání jdu.

ynett
27. bře 2014

@domca89 správne🙂

wimisci
27. bře 2014

@ynett Už jen kvůli maličkému to vydržím 🙂 A děkuji za rady, jinak jsem fakt nevěděla zda mužů nebo ne 🙂

ynett
27. bře 2014

@wimisci no to je ťažké zhodnotiť, ja som tiež na rizikovom a mám to zakázané. verča to mala povelené, takže naozaj to záleží od lekára🙂
Viem presne čo myslíš, že kvôli maličkému vydržíš. Ja som už 6 mesiacov doma. Niektoré dni boli ťažké. No a z toho dva mesiace mám tehu cukrovku a to som doslova čokoholik, zbožnujem čokoládu. Ale kvôli maličkému som doma a bez sladkého na diete🙂 a ide to🙂

wimisci
27. bře 2014

@ynett to je mi lito že máš cukrovku :( jen to vydrz a bude vse oki =) ... Jinak to máš pravdu nektere dny jsou opravdu tezke hlavne s tema myma naladama ktere odnasi chlap :D Ja totiz na nikom jinem nemuzu se vyradit tak chudak to schita ze vsech stran :D ...Ale chape to :D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru