Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

ynett
22. dub 2014

@pt1981 no ja teplo neznášam aj v netehu stave😀 ja som sa mala narodiť niekde v Skandinávií😀
fíha máš teda napráskaný program🙂

ynett
22. dub 2014

@wimisci 🙂 no ale aspon vieš že je starostlivý🙂

ynett
22. dub 2014

@domca89 držím palce🙂

pt1981
22. dub 2014

@wimisci tak to je super, že jste to zvládli i s miminkem. Já si taky myslím, že injekce je mnohem lepší, než ty stresy, co člověk prožívá u vrtání, tahání atd....
Já jsem se na ty pohyby třepala takovou dobu! Už jsem si i myslela, že jsem divná, když jsem všude říkala, že stále nic necítím... A pak to bublání v břiše začalo 😀. A dnes v noci jsem cítila i takový občasný ťuknutí 🙂, je to super

domca89
22. dub 2014

@ynett ty už jsi to zažila, co vše dělají na tom screeningu a platí se?

ynett
22. dub 2014

@domca89 no ja som nič neplatila, brali mi krv a robili utrazvuk. krv brali kvôli PAPP testom a ultrazvukom zisťovali prítomnosť nosovej kostičky a NT. vlastne je to taký prvý test či náhodou bábo nemá nejakú vývinovú vadu. všetky tieto parametre niekam poslali a odtiaľ prišli výsledky. následne o cca 4 týždne triple testy🙂

wimisci
22. dub 2014

@ynett To teda jo no, až na tu sestříčku 😀 doneste moč ale nedala v čem 😀

@pt1981 jeeeee tak to je bomba 🙂 Gratuluji 🙂

ynett
22. dub 2014

@wimisci 😀 no zlatá sestrička🙂 tak ale zasa nemôžeš mať všetko, aj super doktora aj super sestričku 😉

domca89
22. dub 2014

@ynett a ty triple testy jsou zase krevní?

ynett
22. dub 2014

@domca89 ano🙂

wimisci
22. dub 2014

@ynett No taký si říkám, že všechno dokonalé by bylo moc 😀

domca89
22. dub 2014

@ynett 😢 😢 😢 co jsem komu udělala. To jim posledně nestačilo těch 5zkumavek? ☹ ☹ ☹

ejdzi
22. dub 2014

@domca89 niekde som citala, ze tehotna zena ma v tele o 40% viac krvi, tak to asi uz telo robi zasoby, aby mali z coho brat :D ja mam tiez pocit, ze uz pomaly ani krv mat nebudem, co mi ju furt na nejake testy beru.

@wimisci tie ampulky maju urcite v lekarni, ja som to raz kupovala. Mne inak dala sestricka jednu, a ze mozem nosit do tej istej, lebo ze nemusi byt sterilna.

a mam dobru spravu, mimi zacalo cez sviatky kopkat 🙂

domca89
22. dub 2014

@ejdzi no je to hrozný, já první krevní testy a hned 5 těch velkých zkumavek a zbytečně na AIDS, žloutenku a krevní skupinu... Snad vím, s kým jsem kdy spala, abych tyhle choroby měla, či ne.

wimisci
22. dub 2014

@ejdzi děkuji,určitě zajedu dneska do lekarny 🙂
A gratuluji 🙂

mikulinek
22. dub 2014

Ahoj, ráda bych se k Vám přidala. Je mi 34 před rokem a půl jsem přišla o chlapečka ve 22 týdnu díky neléčené štítné žláze. Moc bych to chtěla zkusit znovu ,ale moje váha je dost vysoká ,nyní mám 130kg. Když tak koukám tak se některé cítí na xxl s váhou 85 kilo. Já se cítím dobře..nemám žádné problémy ani cukrovku ani otoky. Strašně bych chtěla, ale pořád se bojím . Snažím se jíst zdravě, ale ta představa,že bych měla čekat rok než schodím aspoň 10 kilo je hrozná. Hledám aliby, výmluvy, neustále se snažím utěšovat....třeba u dcery ve škole je učitelka angličtiny daleko silnější než já a čeká druhé dítě s touhle váhou a já si říkám jak je to možný. Při pohledu na kočárek se mi rozpadá srdce na tisíc kousků. budu ráda za jakýkoliv názor. 🙂 😉

wimisci
22. dub 2014

@domca89 To dělaji všude ☹ mi taký brali =) a sestříčka mi udělala mudřínu. Jen to vydržet, zatnout zuby. Zas si říkam alespoň mám klid co se tyče zdravi meho mimi.Že to vydržím 🙂

domca89
22. dub 2014

@mikulinek No taky znám paní, co je hooodně silná a má už 3 děti. Já mám 100kg a čekáme s přítelem mimčo, tak si myslím, že i u Vás by to stálo za zkoušku.

wimisci
22. dub 2014

@mikulinek Ahoj, moc mě to mrzi ☹ A neboj taký jsem obezni a pribiram ☹ ale to je přiroda a každa žena je indyvidualni. A ničeho se nebat =) asi to byl jen osud. Co se má stat stane se. Hlavně dat tomu ještě šanci anevzdavat se bez boje 🙂

domca89
22. dub 2014

@wimisci to jo, ale já mám křehké žíly a nejdou najít, takže mě napichují na slepo a doufají, že se do něčeho trefí, když pak kvůli jednomu odběru krve odcházíš třeba s 20vpichy a oni jsou rádi, že alespoň něco mají, tak pak jsi nešťastná z každého dalšího odběru. Jako já... 😒

ejdzi
22. dub 2014

@mikulinek ahoj, vitaj v klube a pokial sa citis dobre a nemas ziadne zdravotne problemy, tak sa nemusis vobec bat. Ja som toho zivym prikladom, problem mam jedine s tlakom, ale nie kvoli tehotenstvu, to som mala aj pred tym. Prve tehotenstvo som zacinala cca 112 kilova a teraz druhe, neviem ci som to uz pisala, ak ano tak sa budem opakovat, na zaciatku som mala 132 a pocas prvych mesiacov som schudla 6 kg, teraz to vyzera ze mam 2kg naspat, ale to sa mi tak pohybuje +- podla toho ako sa najem :D No ale to som tym chcela povedat, ze aj my vacsie maminky mozeme mat bezproblemove tehotenstvo, hlavne sa nestresuj a hura do plodenia :D

mikulinek
22. dub 2014

všechny jste zlaté děkuji...moc mi to pomohlo. Začala jsem se zásobit vitamíny jako listovka a koupila jsem si včera calibrum baby plan. Co říkáte na kontryhelový čaj mám ho k tomu přidat?

ejdzi
22. dub 2014

@mikulinek ja sam pred otehotnenim nebrala nic, nechala som to na prirodu a kyselinu listovu som zacala brat az ked som bola u doktora a pytal sa ma ci uz beriem, tak vtedy som zacala inak si obcas uvarim tehotensky caj. Takze v tomto moc skusenosti nemam, vsak dievcata napisu, co ktora brala 🙂

veri0007
22. dub 2014

Holky, co už máte pokročilejší těhotenství, mám na vás dotaz. Od kdy cítíte pohyby miminka?? S nadváhou to prý trvá déle než se mimi ozve, nicméně mám občas pocit že už je to ,,ono", ale jsem prvorodička a možná spíše pracují střeva😀

wimisci
22. dub 2014

@mikulinek tak já jsem před tehu taký nic nebrala, a jak pise @ejdzi nechala jsem tomu volny pruběh, teď od 13 tt uživam tobolky femibion. Jsou i pro prvni trimestr ale to jsem se dozvěděla až teď na konci. A jinak normalni bežna strava plna na zeleninu a ovoce masa a pod. třeba i kavu vůbec nepiju.

slunicko_sedmitecne
22. dub 2014

@mikulinek Ahoj mám stejnou váhu a jsem ve 12. týdnu těhotenství. Zatím jsem úplně v pohodě a právě doufám, že moc nepřiberu, mimi si snad bude brát ze mně. Zatím jsem teda nepřibrala 😉

mikulinek
22. dub 2014

@slunicko_sedmitecne fakt...vždycky jsem měla pocit, že pro ženy s vysokou váhou je těhotenství zakázané , ten dojem dělali i někteří lékaři ,ale moje gynekoložka je super vůbec jí moje váha nevadí.

veri0007
22. dub 2014

@mikulinek je pravda, že ke konci těhotenství může být nadváha obtěžující ještě s mimipupíkem, ale jinak jsem se nedočetla nikde že je těhotenství zpravidla s obezitou komplikovanější. Komplikace můžou mít i vyžlata😉 Spíše je dokázáno, že se dá hůř otěhotnět, může být problém s ovulací. Vsadila jsem na ovulační testy a hned první měsíc co jsem testy použila se zdařilo😉 Můžu je vřele doporučit😉

wimisci
22. dub 2014

@domca89 Aha to je teda blby ☹ tak ti držím palečky ať to zvladneš 🙂

domca89
22. dub 2014

@ejdzi @wimisci No holky já si občas beru ten femibion co je pro 1.trimestr, ale často zapomínám, jinak jím hodně zeleniny, ovoce, maso, ryby, vajíčka a hodně mléka a jogurtů kvůli vápníku.
A k otěhotnění, jako baculka jsem doteď žádný problém neměla, tlak ok, vše jak má být. Jediné, co mi dělalo problémy byla pravidelnost cyklu, musela jsem brát hormony na srovnání a jen co jsem je začala brát, hned druhý měsíc se zadařilo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru