Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

ynett
22. kvě 2014

@ejdzi super🙂 skvelé správy🙂 aspon o problém menej🙂 cukrovka je otrava 😀

ynett
22. kvě 2014

@domca89 neboj to ubehne ako voda, tod nedávno som tiež toto hovorila čo ty - už "len" 5 mesiacov - a teraz tu sedím a krpčok vedľa mna spinká. čakáme kým sa zobudí a ideme sa kúpať a jesť🙂

ynett
22. kvě 2014

@wimisci prosím ťa za to známe "najkrajšie obdobie života ženy" by som zabíjala, ja som si teda tehu otrpela nie užila, takže presne viem ako sa cítiš🙂

domca89
22. kvě 2014

@ynett No páni, závidím, už mi natékají nohy. Boty co jsem si koupila před měsícem, páskový, mám povolený na max a stejně mě škrtí.

ynett
22. kvě 2014

@domca89 tak to teda nezávidím, ja som s opuchmi nemala problém. mne po pôrode napuchli nohy, ale teraz sa mi to zdá už v poho🙂

domca89
22. kvě 2014

@ynett jo já vyžírám asi vše, nevolnosti, otoky, bolest zad, už se nemůžu dočkat, co mě potká než se dohrabeme k porodu. 🙂

ynett
22. kvě 2014

@domca89 neboj to všetko prejde, len musíš vydržať. ja som tiež už pomaly počítala dni, kedže som mala aj tehu nádchu a teraz je to už v pohode🙂

domca89
22. kvě 2014

@ynett Dobře, budu ti věřit.

ynett
22. kvě 2014

@domca89 hodná holka 😉

domca89
22. kvě 2014

@ynett no to nevím, přítel říká, že zlobím a zasloužím na holou, tak nevím 😀

ynett
22. kvě 2014

@domca89 😀 si ma teraz pobavila😀 tak povedz drahému že teraz môžeš čokoľvek, on to musí len akceptovať 😀

domca89
22. kvě 2014

@ynett no vážně, kolikrát mi poplácává bříško, kam podle poslední UZ vycházel zadeček se slovy, že musí malé připravit na to, až se narodí, hned ho plácnou.

ynett
22. kvě 2014

@domca89 môjho krpca ani plácať po zadku nemuseli, ten spustil taký rev keď ho vytiahli, že až. Partner hned vedel, že už je vonku😀

domca89
22. kvě 2014

@ynett mno to je super. 🙂

ynett
23. kvě 2014

@domca89 veru bola som rada, lebo ked ja som sa narodila som ani nepípla, nechceli ani mame povedať či som dievča abo chlapec lebo si neboli istý či prežijem. tak som si veru vydýchla ked ten môj spustil ako tur😀

domca89
23. kvě 2014

@ynett no to věřím.

inngrid
23. kvě 2014

@domca89 niektorým zenám sa to prejavuje skôr je to zadrziavanie vody a v tomto teple čo je je podla mna jedno či si v 5 či v 7 mesiaci zalezí ako ti reaguje telo treba vela vody pit a vykladat nozky a večer davit take ovlaženie ze horuca studena horuca studena aspon minutku ale iba na tie nozky snád pomôze 🙂

inngrid
23. kvě 2014

@pt1981 juuuuuuuj tak čítam, ze to nemáš lahké ja mam s tlakom od začiatku problem do toho sa mi pridala štítna zlaza asi v 5 mesiaci ale ostatné zatial ok tazko sami dýcha bruško v noci tiez uz zavadzia zajtra začíname 32tt tak ked si presdtavim ze ešte 6-8tt v týchto teplách uff závidim ynett ze to má za sebou uplne vyčíhala to počko k🙂

inngrid
23. kvě 2014

@ynett mojka akurát som včera na Teba myslela ze ako závidim ze to uz mate za sebou a hlavne ze sme sa rozhodli mať aj my Adamka 🙂 tak snád pôjdeme v tvojich uspešných slapajach čo sa donosenia týka 🙂
aj ze napíšem ti ale ze ty máš teraz upppppplne iné starosti s malinkym ze ved sa ozveš
no mi nehovor o vahe ved mi riadne brušisko rastie uz som pribrala +6kg sa bojím kam to ešte porastie a to velmi mala jem snád to zhodím po pôrode ked budem okolo kprca behat
a uz sa mi aj platnička začala ozývat rastucim bruchom tak dufam, ze ešte vydrzím dlho fungovat normalne a ze krpec nebude mat vela max tak 3,2 kg 🙂 aby som to znašala ako tak ale rastie riadne 🙂

domca89
23. kvě 2014

@inngrid No dneska jdu nožky máchat v 18°C vodě našeho bazénu, nevlezu tam, na to je ještě moc studená voda, ale na nateklé nohy, by to zabrat mohlo.

inngrid
23. kvě 2014

@domca89 ty si ako ja he uz ratam dni a tyzdne a vlečie sa to vlečie a vlečie 🙂

inngrid
23. kvě 2014

@domca89 juuuuuuuj budem tíško závidiet 🙂 dnes hlasia u nás 30 ach jáj sa z bytu asi nepohnem 🙂

domca89
23. kvě 2014

@inngrid mě hlavně nebaví sedět doma, jsem zvyklá pracovat, loni jsem měla poprvé po 6ti letech dovolenou a chyběla mi práce. Takže mě to doma nebaví. Hlavně, když mi fakt nic není

inngrid
23. kvě 2014

@domca89 ja viem teraz máš to obdobie kedy si plná elánu 4-7 mesiac super - počkaj ked budeš v 1/2 7 mesiaca budeš tak vdačna zato ze si doma 🙂

domca89
23. kvě 2014

@inngrid No jenže od 7měsíce už se na mateřskou smí, teda na netu jsem četla cca 6-8týdnů před porodem, do té doby jsem mohla klíďo pracovat.

ejdzi
23. kvě 2014

Jaj dievcata, tak to pocasie fakt dava zaberat. Som zvedava ako to vydrzim do polky jula v praci. Nastastie my mame kancelariu na vychodnu stranu, takze nemame teplo, ale vonku je to hroza. Hlavne tie horuce autobusy, no pomoc, a len to teraz zacina.

@domca89 skoda, ze sa ta nemocenska nerozlisuje ci si chora alebo tehotna, je im to jedno, mozes von iba na vychadzky, ale co narobis. Pre mimino treba vydrzat, ja by som si vedela predstavit chodit do prace tak 2x do tyzdna, lebo nejak nic doma nestiham 🙂 rano si vzdy narobim plany co vsetko chcem stihnut a ked dojdem z roboty tak som taka znicena, ze vacsinou si na chvilu lahnem a hned zaspim. Esteze maly si robi ulohy sam, tak staci iba skontrolovat.

@inngrid no trafili sme to pekne na najvacsie horucavy viacere, ja som pri prvom v lete iba zacinala, teraz to akurat vyslo opacne, ale jedine ma ukludnuje, ze od jula uz budem doma, tak zaleziem do chladku a nejak to preckam 🙂 ty uz v tom case budes pomaly mamina 🙂

wimisci
23. kvě 2014

@pt1981 Ty jo a pak že druhy trimestr je nejkrasnejsi, hlavně se drž a vydrž to a děkuji za podporu 🙂

inngrid
23. kvě 2014

@domca89 8 tt pred pôrodom je uz 8 mesiac 🙂
no nič musíš byt bojovníčka 🙂

inngrid
23. kvě 2014

@ejdzi ja robím do polovice júna takže ešte 3tt ale tiez mam dosť - v stredu ako som inak išla od lekára nastupim do busu a na kompletku bol plny za mnou stal taký chlapík mala som pocit ze je trošku pripity ale vedla sedela panička staršia s barlami a mala na druhom sedadle tašky a bus bol fakt plny ludia stali tak ja som ostala tiez stáať 11 hod. doobedu všetky babky išli k lekarovi alebo od lekára 🙂
a on začal na nu ze či sa neciti ze vidi ze som tehotná a ze tie tašky nedá dolu no proste sa koli mne pohádali
na jednej strane ma to potešilo lebo mal pravdu isť 20 min v plnom buse v tychto 30 tka uz skoro v 8 mesiaci a s mojou vahou neni mi všetko jedno ale na druhej strane cely bus na nas pozeral 🙂 takze neboj nič aj u nas je to s busmi ad opravou sranda
ja normalne premyslam, ze budem iba doma zavretá v noci vetrame cez den si pozatvaram okná a zatiahnem zaluzie byt mame otočeny super vsade same stormy a budem iba tu prechadzka rano do 8*00 a večer po 21*00 taky mam plan 🙂

ynett
23. kvě 2014

@inngrid jéééj budete mať Adamka🙂
kašli na váhu, vôbec to nerieš🙂 budeš to riešiť až po pôrode.
no s tými tvojimi problémami nič moc teda, snád ti to rýchlo ubehne a už sa nič nevyvrbí🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru