Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

evita123
7. črc 2014

zeny, mam pocit, ze sa mi uvari pllodova voda 😀

zyoma
7. črc 2014

Ahoj holky. Plánují další dítě za pár měsíců, první se narodilo císařem. Chtěla bych se pokusit příště rodit vaginalně, ale bojím se jestli vůbec zvladnu porodit normálně. Nevím, třeba je to blbost jak uvažuju, ale všude čtu jak porod je náročná věc, hodně vyčerpávající...
Mám velkou nadvahu, ačkoliv se stravuju celkem zdravě. Ale s čím mám největší problém, je sport. Nesnášim ho už snad od narození. Nepřináší mi žádný příjemný pocit. Nesnášim, to jak se citim - zadejcham se, nesnášim když se potim, cítím po sportování hroznou únavu..... ale na prochazky chodim skoro denně, kvůli dcerce a manželovi, bohužel se rychle unavim, cítím jak mě boleji nohy atd. A tak si říkám, jsem vůbec schopná zvládnout porod sama, myslím aniž by mi skakali po břiše nebo byli nucení pouzit kleště atd. protože prostě budu tak vysilena, že dítě sama ani nevytlačim?
Prosím, má s tím někdo zkušenosti, jaké to je, kdo je na tom podobně jako ja?

inngrid
8. črc 2014

9 🙂 dobré ranko prajem

zyoma
8. črc 2014

Opravdu nikdo? ☹

evita123
8. črc 2014

@zyoma Ahoj,nie som lekar,tu bovec nejde o kila,ale myslim si,že po cisarskom by sa nemalo rodit normalne,predpokladam,že opat budes mat cisara.

domca89
8. črc 2014

Ahojky holky, tak dneska jsme byli na matrice pro přiznání otcovství a určení jména pro našeho uličníka. Vybrali jsme mu sympatickou milou paní doktorku a tak už jen pár věcí do výbavičky a může klidně na svět. 😉

domca89
8. črc 2014

@evita123 To mám taky, ale naštěstí mám před barákem bazén s příjemnými 26°C a ještě krytý, tak tam chodím malého a sebe chladit. 😉 Pozvala bych tě, ale asi budeš z ruky.

evita123
8. črc 2014

@domca89 ooo,v dobrom ti zavidim. 🙂 uzi si to aj za mna 🙂

domca89
8. črc 2014

@evita123 No včera jsem se rochnila na lehátku a nebo na kruhu v bazénu přes hodinu a půl a bylo to vážně fantastické. Zaprvé mi po tom splaskávají otoky a pak se líp cítím i několik hodin po tom. Ty dusna jsou vážně hrozná.

zyoma
8. črc 2014

@evita123 dneska opravdu lékaři souhlasí s normálním porodem po císaři, pokud neni důvod ( tenká jizva, otočené miminko...) jsem z Prahy, a tady s tím doktoři opravdu nedělají problém...

pt1981
8. črc 2014

@zyoma tak moje sestřenka měla první dítě císařem a druhé rodila normálně.... Moc si přála normální porod... Oba měla komplikované a říkala, že dnes už by se asi na situaci dívala jinak a nevydupávala si ho.... Z druhé stránky byla po normál porodu skoro hned použitekná, což u císaře rozhodně ne.... Myslím si, že šanci rozhodně máš, pokud budeš chtít..... Já řeším opačný problém: mám 3 posudky od různých mudr, že bych měla rodit císařem a v porodnici mi stejnak řekli, že budou ještě vše posuzovat oni sami, bez ohledu na posudky....

evita123
9. črc 2014

@zyoma to som nevedela.držim ti palce,aby si mohla rodit normalne🙂

ejdzi
9. črc 2014

@evita123 vseobecne neplati, ze ak bol prvy porod cisarskym tak aj druhy musi byt, zavisi hlavne od toho co bolo dovodom pri tom prvom. Ak to nie je tajomstvo kolko zhruba vazis a preco si mala cisarsky?

ejdzi
9. črc 2014

@inngrid pekne sa ti to blizi, ty pocitas dni do porodu ja dni v robote :D akurat som si na Teba niektory den spomenula a normalne som znervoznela, ze nesmiem zabudnut drzat palce 🙂))))))) ako zvladas horucavy? Mne vcera zase lavy clenok napuchol, to je vzdy znamenie, ze uz je velmi teplo, inak nastastie opuchy ziadne. Ja este 3 dni v praci a mozem konecne rano spat 🙂 na to sa tesim najviac, lebo rano vstavam dost skoro a vtedy sa mi najlepsie spi, kedze aj mala zrejme vtedy v brusku vzdy odfukuje.

evita123
9. črc 2014

@ejdzi ja som cisarsky nemala, o cisarskom pisala zyoma... som rada, ze som vivedena z omylu, fakt som si myslela, ze po cicarskom nie je normalny porod mozny... u mna je to naopak po normalnom porode mi hrozi cisarsky kvoli ociam, mam silne dioptrie, (nosim sosovky). teraz zalezi ci mam v poriadku ocny tlak a pozadie, musim ist na vysetrenie a tam sa lekar vyjadri, ci mozem rodit spontanne....

zyoma
9. črc 2014

@ejdzi ahoj, možná to byla otázka na mě 🙂 mám 95 kg. a císaře jsem měla z toho důvodů, že jsem přenášela uz týden, a stále moje tělo nebylo připravené, dávali mi tam gel na uvolnění, 3 x hamiltnuv hmat (lahudka...) a nakonec řekli, že dítě je na mou výšku docela velké, tak se přiklonili k císaři.
Když jsem otěhotněla poprvé, tak jsem vážila 82 a z porodnice odcházela s 80. Pak jsem brala antikoncepci a za 10 měsíců pribrala 20 kilo. Doufám, že něco ještě zhubnu, chtěla bych aspoň na 85 kg. než otěhotním znovu. Trapi me hlavně velký nedostatek energie, štítnou žlázu mám v pořádku....

inngrid
10. črc 2014

@domca89 jéééééj a aké meno ste vybrali?

inngrid
10. črc 2014

@ejdzi juuuuuuuuuj moja ja vstavam rano o 5-6 neskôr nie tiez som si hovorila ako budem spat ked ostanem doma ale nejde to tak ako by som si to predstavovala zato poobede si dam 2 hodinky spánku kazdy den lebo mam deficit a tuto noc som moc nenaspala bruško ma začalo pobolievat a dnes sa citim ako keby na mna niečo liezlo som uplne slaba dnes idem lezat cely den elbo mam 7 dni do sekcie musim byt fit dufam, ze nejde na mna viroza lebo tak sa citim ( ale ked si spomeniem čo som včera všetko pojedla ani ma to neprekvapuje )

tak snad bude zajtra lepšie 🙂

inngrid
10. črc 2014

@ejdzi a je super ze sa ti to kráti 🙂

ejdzi
10. črc 2014

@zyoma
@evita123 dievcata dakujem za upozornenie, trocha som si vas poplietla :D
@zyoma len preto som sa pytala na vahu lebo si pisala ze mas velku nadvahu, tak len som ta chcela ukludnit, ze ja som otehotnela ked som mala skoro 130 tak aby si vedela ze aj horsie pripady su 🙂 co sa tyka chudnutia, aj ked teda nie som momentalne dokazom, ale z vlastnej skusenosti mozem potvrdit, ze to ide, hlavne pevna vola aby bola, a ked nemas rada sport, to vobec nevadi, lebo 70% uspechu je strava a iba zvysnych 30 pohyb, takze ked sa budes spravne stravovat, staci ist aspo 2-3krat do tyzdna na prechadzku, aj tento pohyb sa pocita. Mne to zabralo, dufam, ze po porode to pojde znova. Tak drzim palce hlavne sa nestresuj a prajem uspesne planovanie babatka 🙂

domca89
10. črc 2014

@inngrid No příjmení bude mít po tatínkovi. Museli jsme uvést jméno pro holku i kluka. Takže chlapeček Jan a holčička Adéla.

ejdzi
10. črc 2014

@inngrid mna tiez nieco obchadza a som z toho dost vyplasena, lebo akurat vcera kolegyna volala, ze ma zapal pluc a zacalo jej to tak, ze ju skrabalo v krku... mna uz skrabe v krku tyzden, ale hrdlo ma neboli, akurat som uz treti den dost zachripnuta a rano sa vzdy budim s riadnou nadchou, cez den je potom dobre.. tak mozno len alergia, uvidim ako mi bude v pondelok, kedze uz budem doma, mozno zbehnem k doktorke, nech mi kukne do hrdla preventivne 🙂
na to poobednajsie spanie sa tesim najviac, ja si cez viken vzdy schrupnem, dokonca sa mi podari aj syna presvedcit, aj ked tvrdi, ze on uz je velky a nepotrebuje spat, vzdy zaspi a ked sa zobudi, tak ma presviedca, ze on nespal ani minutu :D Vsak musime spat kym sa da, ktovie nakolko nam to nase deticky potom dovolia 🙂
Ake ti robili vysetrenia pred sekciou?

ynett
11. črc 2014

Ahojte dievčence, ako sa máte?🙂 Dúfam, že u všetkých všetko oka🙂 Adam mal včera dva mesiace, bol u lekárky a všetko je v poriadku tak sa teším. Má 4800 gramov.🙂

ynett
11. črc 2014

@domca89 Adélka, krásne meno🙂

domca89
11. črc 2014

@ynett To jsme vybírali s přítelem. Taky se nám to moc líbilo.

inngrid
11. črc 2014

@domca89 jééééééééj Adelka sa mi velmi páči skoda ze mojmu mm sa nepáči 🙂 a Janko je take pekné ale u vás je to Honza ne?

domca89
11. črc 2014

@inngrid No jo, stejně jako tatínek. Bude to Honza a Honzík. 😀

inngrid
11. črc 2014

@ejdzi Vieš čo čo sa vyšetrení týka iba internista a anesteziolog u internistu to bolo na dlho rano odbery o hodinu a pol vysledky krvy a potom ekg mi urobili pozrela mi opuchy - zmerali tlak - pozrela kartu diagnozy popočuvala srdiečko hrdlo prehmatala pozrela nozky zili pokecali sme o zdravotnom stave a vypisala listok do nemocnice aj s vysledkami krvy
anestezionolog nič povedal ze doporučuje spinal a ze tu je dotaznik naordinoval mi čo a ako lebo beriem euthyrox a dopegyt ze si mam rano dat ten euthyrox dopegyt pred zakrkom uz nie ze mi dajú spinal a ten mi znizi tlak aby som nemala velké boelsti hlavy a dotaznik ze pred príchodom si ho mam vypisat inak nič to bolo všetko tam sme len pokecali

ja včera moja hard fakt som nevedela či mam ist na wc-ko kakat či vracat zjedla som 2 rozky a potom som na nete čitala ze to uz telo sa môze pripravovat na pôrod tak som večer pre istotu dobalila tazku nakoniec sme noc prezili v klude 🙂 hlavne malinky pekne kopkal v pravidelnych intervaloch a to ma upokojovalo cely den ze on je v poriadku.
Ale ti poviem ostala som vyplašená dnes uz lepšie tak verím ze do needle som v poriadku musim ved v stredu uz idem do nemocnice 🙂 ale včera mi nebolo všetko jedno ti poviem 🙂

inngrid
11. črc 2014

@ynett juuuj krásne priberate a rastiete len tak dalej !!!!

inngrid
11. črc 2014

@domca89 ešte ze to máš rozdelené môj mm preto nechcel po sebe ze budem kričat po jedom a ozyvat sa budu obaja 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru