Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

lucynka123
1. říj 2016

Ahoj 🙂 chtela bych se poradit s maminkama ktere prestaly kourit a pribraly hoodne hned na zacatku těhotenství. Jsem 10tt a pribrala jsem uz 5kg.. coz je moc. A to ani moc nejim. bojim se abych do porodu nepribrala tak 40-50kg to by byla hruza jak pro me tak pro pritele.. poradte co delat..

gariena
1. říj 2016

@lucynka123 🙂 To by mě zajímalo, kde jsi přišla na to, že bys mohla přibrat 50kg? 5kg není moc. S kouřením jsem taky sekla po nalezení //,ale nemyslím si, že bych nějak zvlášť žrala nebo trpěla, že nekouřím. přibrala jsem 20kg,ano je to hodně, ještě nejsou všechny pryč a přesto mě můj muž miluje pořád stejně 😉 Neboj, jez střídmě a zdravě a netřeba se stresovat 5ti kg.

lucynka123
1. říj 2016

@gariena těmi 50kg mě straší mamka.. taky jsi přibrala tak brzo ( na začátku těhu) ,a přibírala jsi postupně? Nebo nejvic po tom co jsi přestala kouřit?? Promiň za tolik otazek.. 🙂 a zároveň děkuji za odpověď 🙂

adusku
1. říj 2016

Ahoj děvčata, snad nevadí, že se k vám přidam 🙂
Jsem bacule, velká. Sice se mi podařilo dát dolu 25kg, ale i tak mám 115kg.
Snažíme se o mimi, začínám cyklus Ivf.
Zajímá mě zda máte zkušenost, zda jste nabraly po hormonech a kolik a jak se na vás pak při těhotenství tvářili doktoři při kontrolách a utz? 🙂

bredda
1. říj 2016

Ahoj holky jsem tady nová teprve se snažíme o první mimčo, ale už teď mě napadlo, že i já bych jednou až se zadaří chtěla mít ty krásné těhotenské fotky. Ale protože už teď nejsem žádná modelka 😀 a v těhotenství určitě ještě přiberu říkám si jestli je to vůbec vhodné nechat se fotit.. Fotily jste se některá? 🙂

janunulinka
1. říj 2016

@adusku mam o dost vyssi vahu a nechce dolu, taky zacinam ivf ☹

adusku
1. říj 2016

@janunulinka
Mě taky nešla, ale pak jsem se kousla a vyloženě se ke snížení prožrala 😃

A lékaři v poho? V jaké jsi fázi?

nevesta172
1. říj 2016

@nika to je parada, jak se ti to povedlo? Zmenila jsi jidlo a pridala pohyb az v tehotenstvi?

gariena
2. říj 2016

@lucynka123 Přibírala jsem postupně a myslím, že jsem byla asi taky na pěti kg, jako ty teď. Konec kouření nemělo vliv na prudší přibírání. První tři měsíce jsem měla opravdu velké nevolnosti a tak jsem žila jen z mléka a rohlíků. Nic zdravého, já vím, ale fakt to nešlo, pouhý pohled na jakékoliv jiné jídlo vyvolal okamžitou nevolnost. Ale přežila jsem 🙂 Moje sestra nabrala 37 kg a to jedla jen zeleninu, moje druhá sestra 6kg a žrala jak nezřízená 🙂 Každá je v tomhle naprosto jiná a i kdyby jsme se stavěly na hlavu, tak to neovlivníme. 😕

gariena
2. říj 2016

@bredda Nemám žádné profi těhotenské fotky,jen co co mě vyblejsknul manžel,ani nejsou nahaté,normálka oblečené. Právě,že jsem se konečně nestyděla za břicho,takže já jsem pro focení. Tady ukázka 142kg v akci, omlouvám se za ten čtvereček, ale já se strašně stydím.. 😅

gita17
2. říj 2016

@gariena 149 kg??? neverim, sak vyzeras perfektne. Keby si odmyslim to tehotenske brusko tak zenska s idealnou postavou. Tie kila mas asi neako dobre schovane

gabulkam
2. říj 2016

@gariena No tak to bych teda vůbec neřekla, že na té fotce máš tolik kilo kolik píšeš... vypadáš skvěle 😉

gariena
2. říj 2016

jééé a ještě jsem tu dala blbou fotku 🙂 už to nešlo vrátit.. Nevadí, jen jsem chtěla napsat, že těhu focení jde i s kily navíc, hlavně ne v sedě, to se kila víc rozloží a člověk je širší jak delší 🙂 Mám přes zadek 140cm,ale když se člověk šikovně pootočí... Měřím 180cm,jsem opravdu pořádná baba. Postavu mám téměř dokonalou, jen těch 40 kg navíc 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

momopu
2. říj 2016

Ahoj holky, mel by tu nekdo zajem o nenosenou mexickou bolu na brisko? Vice info zaslu do zpravy.

pavlina112
2. říj 2016

@gariena tak to bych fakt do tebe neřekla, vypadáš parádně. A co se týče váhy, tak v pohodě u porodu? Já se bojím, aby mi neřekli, že tam nemůžu ani rodit, abych jim nerozbila tu kozu nebo co to je. Mám chvilku před termínem a jsem na 128kg a začínala jsem na 109kg. Hrozně dlouho jsem se držela na 123kg, ale díky otokům rukou a nohou jsem za 2 dny přibrala 5kg a nemůžu je dát dolů ☹

monikacz
2. říj 2016

@lucynka123 Ahojky, když jsem čekala první mimčo, tak jsem taky přestala kouřit a běhěm měsíce jsem přibrala 5 kg. Do porodu jsem přibrala asi 25 kg. Ke konci jsem se už raději nevážila protože jsem už nemohla na tu velkou cifru dívat. Měla jsem sedavé zaměstnání a žádný pohyb. Po porodu jsem do roka všechno shodila. Kila šly nejvíc dolů při kojení. Teď čekáme druhé, jsem v 5 měsíci a mám 4 kg nehoře. Chodím s dcerkou každý den na procházky. Mám slabost pro sladké Nutela, koblížky, čokoládky atd ... Myslím že každodenní lehký pohyb pomůže tomu aby jsme nepříbíraly 🙂 .

lucynka123
2. říj 2016

@monikacz no ja prave jsem na PN kvůli toho že praci ktera se nesmi delat v těhotenství.. takze sedim doma.. :( na procházky moc nechodim.. ale určitě začnu 🙂 tak dekuji za odpověď 🙂 a jsem rada že se tu mohu podělit o sve pocity.. me břicho v tomtu týdnu vypadám tak na 7 měsíc.. :(

nika
2. říj 2016

@nevesta172 hlavně režim a jídlo. a vynechala jsem sladké. přes léto spousta zeleniny 🙂 a hlídala jsem si i přílohy. ale měla jsem to obdobně i v prvním těhu, takový jako ustálený metabolizmus nebo pohoda, stresy šly stranou ikdyž by mohly být, ale hlava byla nastavena na těhu a mimi a omezovala je.

u mě stres = přibírání

zato teď jak kojím a mám ještě starší dceru v první třídě jídlo odbývám, prostě je furt něco přednější, a není to dobře, ale příští týden končí šestinedělí a začnu pomalu s orbitrekem a lehkým posilováním břicha a jestli se ještě vyčasí tak brusle s kočárkem 🙂

gariena
2. říj 2016

@pavlina112 Absolutně žádný komentář k mé váze jsem si nevyslechla, ani porodní lůžko jsem nezdemolovala 😀 , vše proběhlo výborně. Ani mě nějak víc nesledovali, tlak v pořádku, vše ukázkové, porod v poho, jen nástřih, malá měla 3,8kg a z porodnice jsem šla s mínus 16ti kg.

myshoun
2. říj 2016

@gariena teda, asi mate rozbitou váhu, nebo kosti z železa?! Vypadáte báječně, rodila jsem s dámou, co měla 150 Kg a to byl sakra rozdíl!

gariena
2. říj 2016

@myshoun 🙂 Díky, váha je bohužel plně funkční a já mám asi fakt těžké kosti, ikdyž jsem slyšela, že je to blbost. Vždy jsem byla větší a vyčnívala jsem z davu, teď mám 130kg a chtěli bychom druhé, ale to jsem si dala za cíl, že musím aspoň 15 kg sundat ,nerada bych jít rodit třeba se 155kg,co je moc, to je moc..

bredda
2. říj 2016

@gariena 142kg tak to bych vůbec neřekla 😲 to vypadáte fakt dobře 🙂

janunulinka
3. říj 2016

@adusku Když jsem byla na konzultaci na CARu tak dr, jen do papírů napsala vyšší BMI, na váhu se neptala. Pak jsem byla na genetice, tam taky nic, moje gynekoložka nikdy nic nenamítala. Teď měním na CARu doktora a uvidím co řekne on. Já už jsem bezradná, mám jídelníček, pohyb a váha nic. Už několik lidí mi řeklo že musím přepnout hlavu .-(

adusku
3. říj 2016

@janunulinka
Je to v hlavince 🙂 A hlavně se tím nestresovat a hodně pít 🙂
Mě gyndařka nebo doktoři v CARu nikdy nic neřekli, ale za to primář na gyndě, když jsem šla na laparku, ten si smlsnul a byl pěkně hnusnej. Ale co, každej jsme nějaký a on taky nebyl krasavec, i když si to o sobě stopro myslel :D

janunulinka
3. říj 2016

@adusku no z laparky mám šílený strach jestli mě tam pošle ☹

adusku
3. říj 2016

@janunulinka
není z čeho 🙂 já na ní šla skoro se 140 ti kily a udělali mi jí 🙂 Sice s kecama a trochu víc mě pak to břicho bolelo, ale nic co by se nedalo zvládnout 🙂
Hlavu vzhůru 🙂

janunulinka
3. říj 2016

@adusku já mám šílený strach z doktorů, ale je mi 34 a miminko moc chceme, tak jsem se dokopala na Car ☹ jinak se doktorům vyhýbám jako čert kříži ☹

janunulinka
3. říj 2016

@adusku kam chodíš do CARU?

adusku
3. říj 2016

@janunulinka
Jezdíme k Apolináři 🙂 A můžu říct, že tam nikdo k váze nic neřekl 🙂
Hele taky nesnášim doktory, pokud vyloženě nemusím, nikam nejdu, ale když to mimi 3 roky nepřišlo, musela jsem se svěřit do jejich rukou.

marthaking
3. říj 2016

@bredda neměj strach 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru