Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

zanetanovotna
26. led 2018

@martinato1989 já byla dneska na kontrole a řekli mi že jsou to bolesti co jsou falešné kontrakce nebo co.. ale dobrá zpráva je že mi otevírají porodní cesty takže mám být v pohotovosti že buď dnes nebo o víkendu můžu rodit. Včera jsem ty bolesti měla především v noci a přes den jen občas a ne tak bolestivý a dneska je mám od noci i ve dne takže jsem zvědavá na zítřek. Jo a malá má odhadem 3500g 🙂🙂 aha si to měla bez nástřihu? To je bezva. A jak si na tom ty když jsi doma? Je vše v pořádku?

martinato1989
26. led 2018

@zanetanovotna tak to to hrozné držím palce ať už to brzy přijde! My měly odhadem 3300 a nakonec to bylo 2700 😂😂 doma je vše super, malá se naji a pak do dalšího kojeni zase spí 😂 takže mám čas se věnovat i domácnosti....doufám, ze ji to vydrží 😂 jinak doktor mě nastrihnout nechtěl, jen prý kdyby to opravdu neslo. Takže jsem rada ze jsem se Romů vyhnula, přesto stehy mám ale vnitřní.

zanetanovotna
28. led 2018

@martinato1989 ahoj tak malá je na světě po velkým boji jsem musela na císařský řez.. takže malou u sebe ani nemám.. Dneska se mi ani nechtěla přisát no doufám že budu kojit aspoň. Malá měla 51cm a 3.270g takže taky min než mi říkali odhadem 😃 doufám že vy máte vše v pořádku 🙂

hlasimse
28. led 2018

@zanetanovotna Krásná! 🙂

martinato1989
29. led 2018

@zanetanovotna mooooc gratuluji! Je úžasná! Zvládly jste to, holky šikovný! 🤗 s kojením si nelam hlavu a už vůbec v porodnici, i když nevím jak je to u vás. Mě tam díky kojeni několikrát rozbreceli. Vypadalo to ze kojit vůbec nebudu a 5. Den konečně mléko přišlo. Jen malou pořad prikladej k prsu,ono to půjde.

martinato1989
29. led 2018

@zanetanovotna malá se mi po porodu taky neprisala, povedlo se to až druhy den

natysnovec
29. led 2018

@zanetanovotna gratuluji!!!🙂🙂🙂

timotek69
29. led 2018

Ahoj vsichni. Mel jsem 132 kg, nyni cca 123, zacala jsem fitko, strava a tak...a najednou jsem zjistila ze jsem tehotna..predtim cca 2roky snazeni a nic..i tak mam bobky z dr co mi rekne, jsem teprve v zacatku cca 4 tyden, ale mam cukrovku 2.typu tak uz to resim od zacatku kvuli zmene lecby, mela jsem jen prasky tak uvidim co a jak....je tady nekdo kdo by mi dodal odvahu nebo mi vynadate?

hlasimse
29. led 2018

@timotek69 Já ti pogratuluju, co má být bude, a budu ti držet palce, ať se ti komplikace vyhnou obloukem! 🙂

katy48
29. led 2018

@timotek69 můžu ti jen pogratulovat 😊😊 a na to co ti řekne nebo neřekne doktor na vahu se vyprdni, hlavně ať jste ty i malý v pořádku na hubnutí bude spoustu času potom 😉

zanetanovotna
29. led 2018

@natysnovec děkuji 🙂🙂

zanetanovotna
29. led 2018

@hlasimse děkuju 🌼🌼

zanetanovotna
29. led 2018

@martinato1989 no tak já mám mléko už druhej den po císaři.. Ale ji se nechce 😐 už Mi jedna paní sestřička říkala že bych měla máknout ale ono to taky není jen tak po císaři. Včera přišla na svět a ještě druhej den nic..no snad zítra už to bude jinak.
A co ty a malá doma? Je vše ok? Jak to zvládáš mamino? 🙂🙂🙂🙂

timotek69
29. led 2018

@zanetanovotna dekuji moc!
@katy48
@hlasimse

Co vy vse ok?

hlasimse
29. led 2018

@timotek69 Zatím jsem příliš na začátku, jen 8tt... 🙂 takže momentálně to je ok...

timotek69
29. led 2018

@hlasimse ju a odkud jste? Tak uz mate stdicko ze?

hlasimse
30. led 2018

@timotek69 Z Prahy 🙂 No na utz jsem byla minulý týden a to se tam srdeční akce pěkně mihotala, takže to bylo ok 🙂 Teď ještě vydržet do další ko až v 12tt!! To je strašná doba..🙂

ilonne
30. led 2018

@timotek69 Nikdo ti nevynada. To, ze mas cukrovku ber jako.vyhodu. Nepriberes, nebo jen minimum a po porodu ti sjedou dalsi kila. Ja mela vzdy tehotenskou, v prvnim zjistenou v 22tt a pribrala jsem 5 kg se startovni vahou 88 kg, v druhem zjistenou uz v 15tt a prirustek srejny se stejnou startovni vahou. Ted mi ji zjistili uz v prvnim trimetru, startovni vaha 90kg, jsem 29tt a nepribrala jsem ani kilo. Doktor me na posledni poradne pochvalil. Vzdycky po sestinedeli jsem zhubla 18-20kg, coz jsem drzela celou dobu kojeni. Pak se zase bohuzel vyzrala.

zanetanovotna
30. led 2018

@martinato1989 normálně jsem myslela že to břicho víc splaskne ale ono prdlajs .. 😮😮 jak to vypadá u tebe?

martinato1989
30. led 2018

@zanetanovotna ono ti ještě splaskne 😂 já ještě několik dni držela vodu a až doma to začalo vše splaskavat, ale ne úplně samozřejmě 😂 to je přesně ono, strašně stresují s tím kojením a pak to nejde a já v nemocnici kvůli tomu brecela ze mi malá umře hlady. Doma jinak zvladame v pohodě, malá přes den spinka skoro furt, v noci občas kvikne ale neplace. Je to zlato...a co ty po císaři, jak ti je? A co malička, jak často ji mas u sebe?

katy48
30. led 2018

@timotek69 jsem v 16tt takže taky mám ještě větší štreku před sebou, ale veškerá vyšetření v pořádku 😉 takže se vůbec ničeho neboj. Já jsem z Českých Budějovic ☺ bohužel mám doktora který váhu strašně moooc hrotí, ale jestli máš normálního gyndaře tak se nemáš vůbec čeho bát

timotek69
30. led 2018

@katy48 tak to je fajn, drzim pesti at je i dale vse ok...;) snad u nas taky bude, no dr rikal ze pak nemusi videt mimi a tak jenze ja chtela zhubnout, dokonce jsem mela pred bariatrickou operaci a ..sup... tak uvidime no;) ve ctvrtek jdu na prcni kontorolu ale asi jeste nic neuvidi...je to asi 4+4...dekuji za podporu
@hlasimse je tak ja z Ostravy;) no to mi povidej ja jswem asi 4+4 takze cekacka na srdicko a pak na screen;(
@ilonne dekuji za podporu tak uvidime;)

katy48
30. led 2018

@timotek69 bude ti stejne dělat jen vnitřní utz ted takze tam mimi uvidi neboj se a hlavne hlavu vzhuru a starosti ted hod za hlavu 😉😉😉 taky jsem chtela hubnout ale bohuzel s tema vsema hormonama co jsem mela to moc neslo a ted to holt musi pockat az po porodu do te doby to neresim 😊😉

natysnovec
31. led 2018

Holky jsem v 5+4 a mam nejaky vytok svetly...co to je?

ceekanka
31. led 2018

Ahoj holčičky, omlouvám se, že vám sem píšu, když nejsem těhu, teda alespoň to zatím ještě nevím (9DPO,takže čekačka), ale mám holčičku a tak jsem se chtěla podělit o svoji zkušenost. Otěhotněla jsem s 128 kily v podstatě bez problémů, první těhu bylo na první dobrou, bohužel to ale nevyšlo a druhé bylo po třech měsících snažení. Na moji váhu mi dr neřekla nikdy ani ťuk, jediné co jsme řešily byl KT - mám syndrom bílého pláště a i přes lehkou medikaci,co mi nasadila jsem ho měla astronomický. Za celé těhotenství jsem nepřibrala ani deko, naopak jsem šest kilo shodila. A co se UTZ týče? Někdo ty psal,že by to mohl být problém,že by nebylo nic vidět,tak to snad taky ne. U mě bylo vidět všechno krásně (samozřejmě mluvím už o UTZ přes břicho), naopak si o mě o mě gynekoložka doma povídala s manželem - též gynekolog, jak je u mě všechno nádherně vidět,že to ještě neviděli. Takže určitě mamky žádný strach a užívejte si. 🙂 Já doufám, že si budu užívat brzo i já, tentokrát lehčí o 26kilo 🙂

alkuska
31. led 2018

@ceekanka Já jsem na kecy o váze narazila pouze jednou, a to na screeningu na Veveří v Brně. Doktorka byla protivná s prominutím jak p*****, manžela vyhodila i s dcerou na chodbu, takže nic neviděl, ale já koneckonců taky ne. Do zprávy napsala, že kvůli mé tloušťce a poloze plodu nic neviděla. Na druhém screeningu tamtéž, ale u jiného doktora, bylo vše vidět parádně. Na konci mi doktor opatrně říkal, že "u mě nečekali, že něco uvidí, ale nakonec to bylo vidět moc pěkně" - a to mě ani neviděl jak vlastně vypadám, jen vycházel z té zprávy od té baby předtím a z mé váhy co tam měli v počítači, poprvé mě viděla až při tom vyšetření samotném. Vážila jsem v té chvíli stejně jak před otěhotněním, tj 105. Jinak mi nikdo nic neříkal.

timotek69
31. led 2018

Holky jsem uplne na zacatku cc4-5tyden, myslite ze muzu tatarak?

hlasimse
31. led 2018

@timotek69 Nedávala bych si ho....

timotek69
31. led 2018

@hlasimse nakonec stejne nejdem a dame si neco jineho riskovat nebudu;)

timotek69
1. únor 2018

Tak dnes k dr-mam strach..posilam aktualni foto snad me nevyhodi ;(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru