Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

evocka15
13. únor 2020

@eva_marie Byla jsem teď ve 14 tt z důvodu že z jednoho měření jsem měla výsledek 5,66 (původně mi bylo řečeno 5,1 ale asi se sestra přehlédla) . Paní doktorka říkala že je lepší to podchytit dřív. Test mám za sebou, bylo super že sestřička používá kanylu takže jen jeden vpich. Glukózový roztok chutnal jak hodně ale hodně sladká pomerančová šťáva. No a to bych nebyla já abych neměla něco extra, asi po 40 minutách se mi udělalo hrozně zle a chtělo se mi zvracet. Dostala jsem od sestřičky do žíly nějaký hustý roztok (vypadalo to jako gel) údajně nějaký hormon,, no a za 10 minut mi bylo fajn. Teď už čekám každou chvíli na výsledky. Jen je trapné že nás tam bylo asi 5 a špatně bylo zase jen mě. Já jsem koukala ale zdá se mi že Dula je strašně dráha a já nemám moc nasetreno 😑

eva_marie
14. únor 2020

@evocka15 aha no ale je divné, ze to ten test vůbec dělali, protože pokud mas 5,1 tak té pozvou ještě jednou a pokud opět námeri víc jak 5,1 tak se test vůbec nedělá a rovnou řeknou ze mas tehu.cukrovku. Správně by ten test měl probíhat tak ze prijdes,vezmou ti krev, vyhodnotí ji a až pokud je pod 5,1 tak ti daji vypít tu sladkou vodu, a pak znovu odběr po hodině a po dvou hodinách. To je blby, ze to bylo blbě. Mě bylo divné cely den, ale dalo se to přežít.

eva_marie
14. únor 2020

@evocka15 Nemyslím dulu k porodu, ano to stojí kolem 8000, ale duly mají normální predporodni kurzy tak jak v porodnici a stojí stejně jako v porodnici. Myslela jsem ten predporodni kurz ale s dulou a ne ve spitale, tam té jen vystradi a řeknou ti, ze je musíš poslouchat 😉

evocka15
16. únor 2020

@eva_marie to je hrozný kolik člověk musí udělat věci před porodem a pak ještě po porodu. Dneska jsem se nervovala při registraci do porodnice, nakonec se mi podařila registrace do Podolí tak snad jsem vybrala dobře.

eva_marie
16. únor 2020

@evocka15 tak u nás se naštěstí neregistruje a prý jsou tady na Moravě vstřícnější vůči porodum bez zásahu, ale i tak člověk musí být obezretny. 😉 včera mi začalo být blbě, to je jak u první dcery-nevolnosti až kolem 8tt. Mám jen zaludek na vodě, nevhapu, jak jsi přežila to bliti. Ještě mě poboliva občas podbrisek, tebe už asi ne, co?

evocka15
17. únor 2020

@eva_marie tak břicho mě občas bolí, ale pomalu odchází to zvracení. Jen mám pocit že se mi to zvracení přesunulo do ranních nevolností, nechutenství stále pokračuje ale už jsem schopná sníst třeba polévku s masem. Pokud by jsi zvracela tak mi opravdu hodně pomohl Degan

eva_marie
1. bře 2020

@evocka15 ahoj, tak co jak to jde? Chytla jsem něčí od malé a skončila na antibioticich, měly by být v pohodě i pro těhotenství, bránila jsem tomu, šle měla jsem zánět dutin i průdušek a prý je ta infekce horší než ty antibiotika. Tak teď už ti snad bude dobrý. Ve středu jdu na krev pro prvotrimestralni screening a koncem března na sono. Ještě ti je furt blbě? Já mám pořad zaludek na vodě, ale je mi hůř když nejim. Váhu zatím držím a jsem za to rada.doufam ze to tak zůstane, protože se obavám, ze pokud začnu nabírat, tak z toho budí hodně nervózní.

evocka15
1. bře 2020

@eva_marie už je to mnohem lepší, zvracím jen obden. Váha aktuálne 119Kg nejméně byla 117, 5 ale budu se hlídat abych moc nenabrala. Jinak já jdu 9.3 na ultrazvuk kvůli pohlaví jestli se nám ukáže 😁. Jsem stále doma na nemocenské a po dnešním přečtení že už je ten virus v ČR tak asi zůstanu do konce.

werry85
4. dub 2020

Ahoj holky, přidávám se, jsem taky baculka, mám dotaz moje poslední menstruace byla 15.brezna, 27.brezna jsem spinila, zatím jsem to nedostala?? Těhotenský test vyšel negativní 🤔. Poradite mi??

natysnovec
4. dub 2020

Holky budte v klidu ja sla rodit a mela jsem 132kg...🤣🤣😱

werry85
Autor odpověď smazal
Zobraz
agneska7
4. dub 2020

@werry85 a není ještě brzo na ms? To máš tak krátké cykly ?

werry85
4. dub 2020

@agneska7 podle ovulacniho kalendáře jsem to měla dostat 30,mam ještě jeden ovulační starší anglicky kalendář a tam mě právě ukazuje MS 12 nacteho😂 takže se ptám, jelikož mě přijde divné to spíneni, mám nafouknute bříško, bolí mě pod bříškem, prsa mě bolí, takže nevím. 😂😂😂😂 Zatím jsem to nedostala, těhotná taky nejsem podle testu 😂😂. Jsem úplně zmatená. Tak asi bude lepší počkat do toho 12nacteho, mám prave pravidelný 😂, podle toho staršího kalendáře mám to dostat 12, ten nový ovulační kalendář, český mě ukazuje 30 až do 5.4. Menstruaci. 😂🤔

werry85
4. dub 2020

@agneska7 to je ono

agneska7
4. dub 2020

A nemáš tam špatně zadané data? Vždyť to je úplně blbě to by jsi měla celý cyklus jen 15 dní to je blbost dobře bude ten kalendář co ti ukazuje 12. ..... Nebo máš tak krátké. Cykly?

petula.bir
4. dub 2020

Ahojky, můžu se k Vám přidat?
Jsem ve 25tt a mám 85kg :( před tehotenstvim jsem měla 90,5 ale kvůli nevolnostem jsem “zhubla”
Je tu někdo stejně jako já? 🤣 nebo alespoň těhotná? 🤣🤰

evocka15
4. dub 2020

Tak se hlásím aktuálně 21tt vaha 121Kg a čekám chlapečka. Nevolnosti už mě úplně opustily a vystřídali je chutě.

werry85
4. dub 2020

@agneska7 22 mám cyklus

agneska7
4. dub 2020

@werry85 a u Dr jsi byla ? Kdy ti vychází ovulace? Tohle je dost krátký cyklus .

werry85
4. dub 2020

@agneska7 zatím ještě ne, přemýšlím o tom

petula.bir
5. dub 2020

@evocka15
Ahojky, taky čekáme chlapečka 😍💙❤️
Já naštěstí měla nevolnosti jen do Vánoc (zhubla jsem při nich 6,5kg, byla jsem i v nemocnici na kapačkách) pak jako sem - tam, aby se neřeklo ale přesně jak píšeš, teď úplně chutě 🙈🤣 ale bohužel na ty nezdravé věci. Snažím se říkat manželovi když jde na nákup ať mi koupi ovoce a zeleninu 🤣 minuly týden jsem snedla během 2dnů celou Milku, raději jsem ji zabalila do šuplíku jinak bych ji sežrala celou 😔🤷🏼‍♀️

@werry85
Ahojky, a měříš si teplotu? Já měla nainstalovaný FF ten je super 🙂 přesně ukázal ovulaci a pak i utz seděl přesně na den. Jinak já mám LF 10-11.dnů chtela jsem to řešit s doktorem ale pak jsem otěhotněla 🤣

evocka15
5. dub 2020

@petula.bir no já jsem sežral za minulý týden 600g mléčné čokolády 😂. Přítel mi koupil Mega velikonočního zajíce a bohužel se velikonoc nedožil.

petula.bir
5. dub 2020

@evocka15
Nooo jsme na tom stejně ... a já sladké právě vůbec nejim 🙈 ve středu jdu na cukrovku tak jako mám docela strach 🙁 ale první hodnota (18-20tt) byla 4.3 tak uvdime. Manžel sel nakoupit a píšu mu ať mi koupí susenku a pak jako přijde domu a tam velká Milka 🤣🤣🤣🤷🏼‍♀️ Už jsem snedla 2 proužky 🥺🙈

werry85
5. dub 2020

@petula.bir ahojky měřila jsem si teplotu a mám 37,4 a už od 27.3Jen spinim, takže vůbec nevím co se děje 🙄 bolej mě prsa jak při menzes, záda, pichlo mě pod bříškem na pravé straně, nebo mě poboliva,jsem hrozně nafouknuta 🙄. Přitom test mi vyšel negativní, tak fakt nevím 😂😂😂

werry85
5. dub 2020

No, snad na mě nic neleze 🙄. Nemocná být znovu nechci 😂😂😂. Ale poslední dobou nemůžu ani spát, potim se.

petula.bir
6. dub 2020

@werry85
Ta teplota je divná :-/ nemáš třeba něco s teploměrem? 🤣 jinak je ti dobře? Nejsi nachlazení nebo něco? já akorát spinila asi 3.dny v době ms ale už jsem měla pozitivní test. Tady je můj “výtězný” graf 🥰

Otěhotněla jsem 1.11. 🤣🤣🤣 Vlastně v den kdy ani sex nebyl 🤣🤣🤣🤣🤷🏼‍♀️🙈

evilin
6. dub 2020

Ahojky, taky se přidávám. Sice už nejsem těhotná ale bojují s váhou odjakživa. ☹️ Do prvního těhotenství jsem šla s 85 a taky jsem si myslela, že kojením zhubnu. Nakonec mi 10 zůstalo. No a druhé těhotenství 95 kilo. ☹️ A pokaždé jsem rodila dost přes 100. Snažím se s tím něco dělat hlavně kvůli dětem. Naštěstí se mi podařilo se dostat zatím (11mesicu po porodu) na těch 95. A doufám, že váha půjde ještě dolů. Jim zdravě, žádné diety a hlavně hodně piju, hladam si min.2,5l vody denně. Ale samozřejmě hlavní jsou krásné zdravé děti, jen musí být zdravá i maminka. Přeji vám ať si těhotenství užijete a zdravá miminka. ♥️💙💛💚

petula.bir
6. dub 2020

@evilin
Ahojky, já měla vždy okolo 65-68kg ale po rozvodu jsme byla na antidepresivech a nabrala na 90kg 😔 u prvního jsem šla rodit na 86kg, dceru na 74kg u obou jsem pribrala 9.kg které jsem z větší části nechala v porodnici nebo do 6.nedelí zhubla na původní váhu. Když jsem se s novým manželem začala snažit o mimi tak jsem byla na 93.kg - snažení neslo tak jsem se dala na hubnutí a teď moje váha byla 90,5 - “díky nevolnostem” jsem se dostala na 84kg nyní jsem ve 25tt a mám 85kg tak se úplně bojím kolik budu mít v 9mesici 🙁
Jinak mě pomohla LC strava 😊 po porodu zase najedu, teď prostě prasím a manžel mi pořad nosí nějaké dobroty a dělá nezdravá jídla 🙈🤣 jak staré máš děti?

werry85
6. dub 2020

@petula.bir to je pěkný, jsem dostala MS, ale je mi pěkně zle. Spíš jsem nachlazena 😂😊😊, tak přeji hodně štěstí 😊, hlavně ať jde všechno v pořádku 😊😊.

paja285
6. dub 2020

Zdravim vsechny 😊 zatim jeste k vam uplne nepatrim, jsem teda xxl, ale jeste ne tehotna 😀 pridavam se sem, protoze si rada prectu zkusenosti ostatnich 😊 ja ted zacla hubnout, za mesic se mi podarilo dat dolu 8kg, zacla jsem protoze se mi stopla menstruace, ktera uz ted zpatky naskocila, snad prijde I I pristi mesic hezky, uplne otehotnet se zatim bojim, ze by se mi doktori vysmali ze se svoji vahou nemuzu male odnosit 😥 tak se snazim prvne zhnubnout jeste aspon neco a pak uvidime snad to pujde....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru