Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

zuzkaaaa
1. čer 2009

ahojte babenky...
tak som ešte stále tu a nejaký čas ešte určite budem, boha som na nervy, minulý mesiac sme dali na opravu auta 6000sk a dnes sa znova poj.balo ☹ buď nám ten opravár nevymenil to čo mal len peniažky vypýtal teraz sa bol manžel pýtať u iného opravára a ten hovoril, že keď je pokazené to čo si myslí on tak oprava bude stáť aj 40 000sk! boha to si už hneď nové auto môžeme kúpiť, len neviem z čoho, 🙄

jabera
1. čer 2009

mirun, chapem tvoj spravodlivy hnev! hahahaha
ja by som sa ozrat ani nepotrebovala, ale zapalila by som si teda desne! keby som tak raz dokazala fajcit jak evina, ze krabicka na mesiac, alebo tak..., ale to ja nedokazem. bud vobec, alebo normalne. a nechcem kvoli bartikovi... ale taku mam chut, ach jo... a to ma moj manzel uplne nespravne navadza, ze on mi kupi krabicku a ze obcas si dam po dokojeni vecer... no des... na taketo veci mam slabu volu, to keby som mala doma...chudak decko.

evi, inac si ma potesila s tymi potnickami, furt lepsie ako nieco ine. hlavne alergie som sa bala, kedze ja som alergik. ale dufala som v tie potnicky kvoli tomu umiestneniu prave...

mirunda
1. čer 2009

Jaberko, ono by ji jedno cigaro asi nic neudělalo, kdyby sis ho dala po kojení.. ale chápu, že kvůli Bartíkovi nechceš.. je to zvláštní, že po tolika měsících to člověka uplně nepřejde, že? 🙂 Já jsem vždycky říkala, že přestanu jen kvůli miminku, jinak bych schopná nebyla.. i teď mě drží jen Lilinka a bůh ví co bude až dokojim 😀 😀

Dneska je venku tak pěkně a já se dokopala s malou jen do hospody na zahrádku na oběd 😀 Jinak hnijem doma.. ☹ Takže se asi oblíknem a půjdem se provětrat.. (třeba do hodpody na zahrádku 😀 😀 )

jabera
1. čer 2009

jeeee, vy mate zahradku s hospodou? to je super, hnad by som si tam dala kaficko... a cigaretku, hahaaha.

adelinka
1. čer 2009

ahojky
mirun..petan mel prvni zoubek ve 3,5 mes..

mirunda
1. čer 2009

Mno, jsem ráda za tu zahrádku, aspoň si tam můžu jít s někým posedět..

Adel, a jak jste snášeli první zoubky?Bolelo to Péťu?

jabera
1. čer 2009

zuzka, ja som prave isla pozerat, ze co je s tebou a zbadala ta davnejsie. uplne som ta prehliadla predtym, asi sme pisali naraz. no, to je pruser to auto. velmi dobre ta chapem, mame to cerstvo za sebou. cloveka ide porazit z toho. kopa prachov v riti a najhorsie je, ked ich ani nemate... presne to sa stalo nam, nastastie nas ten opravar poznal z videnia a dal nam to na splatky, lebo bol koniec mesiaca a my sme proste 170 eur nemali...
drzim vam palce. ja mam pocit, ze niekedy ti opravari kydaju jeden na druheho, aby sa ukazali, tak trebars skuste, ci vam iny nepovie nieco ine. ale zas, ak ho poznate, tak snad by nekecal..

adel, tak to mal zubok dost skoro... dufam, ze bart pocka, lebo ak ma byt este uknucanejsi, to sa snad ani neda.

ale teraz krasne spinka, taky je nadherny... dufam, ze vydrzi, lebo idem prave strihat borisa. nerada by som isla kojit cela od vlasov...

mirunda
2. čer 2009

Dneska tu jsem první!!! 😀

mirunda
2. čer 2009

Tak tady je opět hrozně hnusně, v noci pršelo a nám opět napršelo do bytu střešníma oknama..takže máme na koberci kaluže vody, už se to ani nestačilo vsáknout 😒

mirunda
2. čer 2009

Jsem tu dneska první a taky jediná koukám 😀

marianeta
2. čer 2009

Cavte mamule a tehule.

Idem vas pozdravit,citat nemam kedy ako obycajne... 😔 .

Zuzka aj nam sa pokazilo auto,len mame to stastie,ze to bude za 400sk a muz si tovie spravit sam 🙂 .

Momentalne nam rozbijaju celu ulicu kvoli plynu a Matko nespal viac akohodinu,strasny rachot robia, som z toho na nervy.Trva to uz tyzden 😠 😠 😠 😠 .

idem kuk dietky vase a hlavne som zvedava na Kackinu Sofinku.
Tak zatial pa .

zuzkaaaa
2. čer 2009

caute babenky...
tak som tu, zajtra poradňa som zvedava čo povie lekár, už chcem rodiiiiiťťťťť
jaberka pozerala som pridala si fotečky, zlatučký je bartík a ten úsmev 😀
tak to auto nás včera riadne nasralo, zobrali sme inde k opravárovy ten dal auto na počítač a ten mu vypísal, že pokazené je to za čo druhý opravár vypýtal tých 200€ takže dnes to ide manžel vybaviť, ale to je blbé lebo čo keď ma chytí pôrod a auto bude pokazené, nemocnica je 25km od nás a sanitka ma neobere do bratislavy ale automarticky do dunajskej stredy a tam nechceeem, tak dúfam, že sa to dá čím skôr do poriadku 😠

michala.l
2. čer 2009

Ahojte 🙂

No s tymi autami je to na figu 😠 , zlate skodovky - stailo buchnut a bolo 😀 , teraz sama elektronika a hned s tym na diagnostiku a dokola sa nieco kazi ...aj my sme sotva opraviili auto, vymenilli komplet rozvody, opravili ukostrenie ... a odisiel termostat 😀 ....
S tou sanitkou by to bolo ozaj nic moc ...a este cakat kym pride ☹ , nemate nejakeho suseda, co by v pripade nudze pomohol? Urcite by neodmietol 😉

Ja som prave dosla od internistu, kam ma moja Dr. poslala a odisla som pekne namosurena - vraj sa musim objednat, inak ma nevezme - a to mal prazdnu ambulanciu 😠 .... tiez mam zajtra poradnu, tak som dufala, ze budem mat aj vysetrenie za sebou, ale objednal ma az o dva tyzdne ...a na USG som sa pred dvoma tyzdnami objednala tiez, ale tam ma supli az na 3.7. ...
Uz som na nervy ako nase zdravotnictvo "funguje" ... Baby aj vonku je to take zle?
Aleuz sa tesim - zajtra mam ist na velky UZV, tak snat sa uz dozvieme, koho mam nastahovaneho v brusku 😉

zuzkaaaa
2. čer 2009

michala ale áno niekto by ma určite zobral ale tak manžel je manžel 😀 baby vy ste mali pri pôrode manželov? môj nechce 😠

zuzkaaaa
2. čer 2009

michala buď rada keď objednávajú u nás sa zas čaká ale niekedy aj 5 hodín, a ak chcem na čas tak 10€ a keď si predstavím, že každý týždeň toľko tak to mám za mesiac 40€ plus sa platí za monitor 4€ a za sono ďalších 10€, to pomaly celá materská 😖

michala.l
2. čer 2009

No ja by som gynekologicky tiez normalne platila, ale tam mam zaplateny rocny poplatok 150 € , takze tam mam vsetko uz v cene ..., ale toto je normalna interna ambulancia a na sono mam ist koli peceni, nie babatku ..., tak sa mi to zda moc ...hlavne, ked vidim prazdnu ambulanciu a Dr. ma kludne posle domov potom, co sa tam hodinu trepem MHD 😠

Moj manzel bol pri porode a chcel by aj teraz ist, je lepsie ak tam niekoho mas..., ale ked nechce, tak zas nemozes nutit - niekto na to nema zaludok ☹ ... i ked on by aj tak stal pri tvojej hlave, takze by aj tak vela nevidel 🙂

jabera
2. čer 2009

ahojte, baby.
dnes behame od rana, bartik je pekne nervozny zas raz.. v noci tak blbo spal, normalne mam pocit, ze musel mat zle sny, neviem si to inak vysvetlit, tak sa strhaval zo spanku a tak sialene plakal, ze som sa zlakla, co sa stalo, ale vzdy, ked sa ozaj prebral, plakat prestal.. chudatko. len ja som jak zbity pes po tej noci.

marian, tak to musi byt paradicka ten hluk a aj prach, predpokladam vsade..

michalka, to je na porazenie, ze tam nebolo ani nohy a nevzal ta... desny pristup, fakt... tu je to tak, ze sa objednavas uplne vsade,ale ked mas bolest,alebo tak, zoberu ta hned. neviem ako to je, ak by si trafila prazdnu ordinaciu,ale predpokladam, ze by ta vzali. tu je totiz super, ze aj doktori, aj nemocnice o pacientov vlastne bojuju. lebo maju za kazdeho prachy a chcu, aby si chodila prave tam. ale aj tu najdes kretenov, ale ineho druhu...niekomu vadi, ze si cudzinec, ale to uz si clovek v inej krajine nikdy uplne nepomoze..

mirun, u vas sa dnes nespalo? tu je krasne, konecne sa to upravilo, dufam, ze to vydrzi.

zuzi, ja som mala manzela pri porode aj kvoli prekladu, ale aj tak by bol. asi nema vyznam ho nutit, ale aj prenho by bol zazitok uvidiet sofiu ako prvy... boris prestrihol bartovi snuru, hovoril, ze to bolo velmi krasne, ze mal dojem, ze ho pusta do zivota... mne bol "na nieco" vlastne az po samotnom porode. rodila som rychlo a ked uz mi bolo ozaj zle, vadil mi kazdy dotyk. ale keby sa mi dlho rozbiehal porod, bol by mi prijemny, uz len na pokec. a potom je fajn, ze mozte spolu pozerat na miminko a vypravat sa, lebo 2 hodiny musis este ostat na sale.. a keby ste to urobili tak, ze by pocas tlacenia trebars vysiel von a vratil sa potom? mozno sa boji krvi, ale ono jej tam moc neni. ked ti sedi pri hlave, ani krv poriadne nevidi.

prajem vsetkym funkcne motorove vozidla!

jabera
2. čer 2009

jeej, tak kym som to dopisala, medzitym urobila 100 veci, tak michala v skratke napisala to, co ja, hahahaa.
zuzi, za monitor vzdy platis????

jabera
2. čer 2009

to si u sukromneho, alebo to normalne?

zuzkaaaa
2. čer 2009

jaberka áno vždy sa platí a pritom nie je súkromný lekár, len to nechápem, že keď si v nemocnici, už pri pôrode za monitor neplatíš a keď máš poradňu tak zas áno 😠

jabera
2. čer 2009

zrejme v nemocnici to uz berie cele na seba poistovna. ale aj tak ma to prekvapilo... a to aj u inych lekarov? myslim gyndosov, nevies? bezne sa plati za tieto veci? a odkedy, ja som bola do 5. mesiaca na sk a neplatila som za sono... nechapem.

evuse
2. čer 2009

Ahojte.
Mirun, tak mě jen zmoklo prádlo - teda přesněji 3 prostěradla, co mi zdobytčila Rézička 😀 . A vám to blbě těsní, nebo jste ty okna nezavřeli? Nám takhle prší oknem, co bude mít Rézi pokoj, je to myslím na západ, odtamtud jde většinou déšť a jak prší víc, i kdyby to bylo jen na mikroventilaci, tak to proleze- a to je normální, ne střešní.

Zuzko, to je teda masakr s těma platbama u doktora. Já platím ročně 700Kč a během těhu jsem nic dalšího nedoplácela.

zuzkaaaa
2. čer 2009

áno u každého, lebo poisťovňa ti hradí len sono v 12, 20,30,36 týžni a potom sa ešte robia prietoky v 34,36 a mne robili ešte aj v 37 a tie prietoky už nehradí poisťovňa lekár hovoril, že poisťovňa to považuje za zbytočnosť pri tom je to veľmi dôležité, a to je tiež 10€

jabera
2. čer 2009

zuzi, tak ja normalne cumim, to som vobec netusila. my sme platili 70 eur na uzv na cele tehotenstvo, ak by sme to neplatili, tak by urobil iba 4. a takto to bolo kazdu navstevu aj s 4d. a to sa mi zdalo, ze drahe, ale zase som si povedala, ze mi to stoji za to, ze vidim vzdy babo. nevedela som, ze aj na sk sa nieco este plati...
som velmi zvedava, co ti povie zajtra dr...

evi, to mate dobre to okno! a neda sa s tym nic urobit? nejake tesnenie prilepit,alebo tak?

michala.l
2. čer 2009

Ja som pi prvom neplatila nikde nic, ale teraz sa plati vsade ☹ , ja som dala v prepocte 4500 a zhruba to tak vychadza na rovnako ako keby som platila zvlast, ale mam v tej cene uz aj 4D, tak zas sa to oplati ;) ..., ale je to hruza, ked clovek da 2000 mesacne za poistne a potom este plati taketo palky 😠

zuzkaaaa
2. čer 2009

tak 4D som si dala robiť inde, pretože to u nás nerobia a dala som za to 50€, u nás bude teraz riadna búrka taká tma je ako večer ozaj a fotku maličkej mám len z 20 týždňa ináč nedajú a ak veľmi chceš ďalšie 4€ 😀 keď som si ja minule pýtala tak lekár hovoril, že on nie je povinný dať 😠 takže tak asi ten prístup lekárov,
jaberka zajtra si tam zas posedím a v celku mi nič nebude robiť len monitor a vyšetrí ma 😅

michala.l
2. čer 2009

ja este nemam fotku ☹ , zajtra musim vypytat... snad nebude chciet za to nieco navyse 😒 , ale asi radsej budem pripravena na vsetko 😀

jabera
2. čer 2009

zuzi, to cakanie je sila! nic by sa mu nestalo, keby mal do poradne objednane baby na cas a krasne by to odsypalo. mne tam pripada desna taka neucta k tym holkam.. ved s tymi bachormi, aby ste tam cakali, jak...

michala.l
2. čer 2009

...a nerobia to oni naschval, nech vas donutia platit? 😠 To je ozaj nenormalne ...

zuzkaaaa
2. čer 2009

presne jaberka, zajtra tam skúsim ísť ešte skôr dúfam, že okolo 5tej už budem doma ale aj tak by som už najradšej išla rodiť, v noci sa mi snívalo že som išla rodiť a nič som nemala nachystané prázdnu tašku som mala 😅 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru