Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

martasl
11. čer 2010

eri-teda,zAa chvilku máš rodit a nějak se kupěj problémy,co??ale to bude dobrý,doktoři určiitě vědí,co mají dělat. 😉 a jakou barvu kočárku máte?kamarádka má taky casualplay,konstrukci a spor´ták kupovali v Polsku a korbičku koupila použitou.takže cena jim vyšla taky solidní.jen mi připadne dost malinkej,hlavně korbička.a korbička na zimu ne zrovna praktická.ona má takovou vykrajovanou boudičku.nevím,třeba se to dá zdělat.ale jezdí se s ním perfektně,mi kočárek půjčila 🙂

jinak to vedro mě asi zabije,v práci máme klimošku,tak aspoň něco.teď mám volnej víkend,jdu až v pondělí na noc.tak raději snaženíčko ještě pojistíme... 🙂

zuzi-taky bych jela na dovču,ale my nejezdíme,to bylo furt málo času a tak.tak sned se taky někam někdy vypravíme.holka se dnes vrátila ze školy v přírodě,tak mám konečně co prát.děsně ráda věším prádlo 😀 😀

miru-rak už máš předsvatební nervózu??už to máte za pár,co??dnes jsem koukala na Sama doma-měli tam svatební šaty.krása 😀hned bych se znovu vdávala,ale manža se nechce rozvést a znovu ženit.achjo 😅

mirunda
11. čer 2010

Marti, stále žádná předsvatební nervoza 😀 Už to je za 2 týdny, to tak uteklo.. už se fakt hrozně těšíííím, jak mi to bude slušet.. ale řeknu ti, že podruhý bych to zařizovat nechtěla teda, je s tím dosta starostí..
dneska mám rozlučku se svobodou, tak už vidim, jak se zdělám 😀 😀 😀 Je to jen dámská, o to víc se těšim.. ;) Ať už to je radši taky za mnou.. zítra dám fotečky z rozlučky na fb, tak uvidíte, jak jsem byla rozdováděná ;)

martasl
11. čer 2010

no tak ať ta rozlučka stojí za to a na fotečky se budem těšit.a pánský striptýzek bude?? 😀 prkud ano,tak prosím aspoň fotečkuuuu 😉 no já bych tu svatbu chtěla jen kvůli těm šatům samozřejmě.

evuse
11. čer 2010

Ahojte holky,

moc vám všem děkuju za gratulace. Už jsme doma, ale upřímně vám řeknu, že jsem dost vyřízená, možná jsem si ještě měla dám aspoň přes víkend lehárko v porodnici 😀 . Dost mě začaly bolet záda, jak pořád chodím a něco dělám, do toho mě začalo bolet to šití, a i tak se mi blbě chodí, jsem hrozně unavená. Naštěstí Lukášek je hodnej, moc nepláče. Mlíko nemám , takže ho sice nechám přisávat, ale musíme dokrmovat.
Dneska rámo mě výborně počůral a včera počůral sebe až na hlavě , umělec 😀
Přidávám fotky, víc zatím nemám staženo.
A jdu se na chvíli natáhnout

luci.kon
11. čer 2010

Ahoj Evy Lukášek je krásnej, už se těším na toho našeho cipíska 🙂

martasl
11. čer 2010

Evičko-Lukášek se vám fakticky povedl.vypadá spokojeně,no hlavně že je venku.teď v tom vedru by to bylo děsný,tahat se s bříškem,co??a jakej byl porod??a stihl to manželk porodu??

luci-neboj,dočkáš se.kdy máš termín??

luci.kon
11. čer 2010

marti termín mám až 26,října, jestli budou takový vedra tak asi umřu 😒

luci.kon
11. čer 2010

už máme vybranej kočárek 🙂 , ten červenej byl pro holčičku 🙂 , v úterý jdu na velkej ultrazvuk, tak snad mi to potvrdí na 100%, že to bude klučina

erikahla
11. čer 2010

Ahojte !!!
Evi, maly je krasny. To ste sa museli teda pekne posnazit, aby sa takto podaril 😀 😀 😀 Hlavne, ze ste v poriadku a ze ste uz spolu doma. Uzi si, ze drobcek je taky tichucky. Z celeho srdca ti to zelam 😉 No a oddychuj, aby si co najskor nabrala sily do dalsich dni a potom nam napis, ako to zvladol manzel a ako sa sprava Terezka. Strasne sa na to tesim 🙂
Marti, ten nas kocik je taky bledunko zeleny, mozno by sa dalo povedat, ze tak jemne kaki. Ked sa mi bude chciet, hodim sem nejake foto. Uz by sa patrilo 😉
Vzdy som si tak hovorila, ze od Evkinho terminu ma deli mesiac. Teraz je uz Evik aj s batoztekom doma a ja som si viac ako inokedy uvedomila, ze uz je to fakticky asi za par 😅 Ide na mna trosku strach ako to zvladnem 😅 Hlavne nech je drobcek v poriadku a vsetko bude ok !!!
Zelam vam krasny vikend !!!

martasl
11. čer 2010

luci-pěkný.já mám ve fotoblogu taky dva kočárky od taka,co se mi líběj.jsem zamilovaná do toho šedýho s fialkovýma doplňkama.ale nevím,jestli by zrovna tento typ koleček byl u nás ideální,máme tady horší terén.

simisimca
12. čer 2010

Ahojte... 🙂

Dlho som tu nebola, nejako nie je cas pisat, ale citam poctivo... 😀

Eviiiiii, gratulujem k Lukaskovi, prajem mu vela zdravicka je prekrasny.... 🙂 🙂 🙂

simisimca
12. čer 2010

A este som zabudla, predvcerom mal nas Filipko pol rocka a takyto je uz velikyyyyyy 😀

evuse
12. čer 2010

Ahojte. Holky díky 🙂

Eriko, už to máš vážně za pár 😉 .
Manžel to zvládl, jak péči o Terezu, když jsem byla v porodonici (ale bydlíme s tchánnovcema v baráku, tak to měl o to jednoduší). Porod zvládl asi taky, já jsem ho nevnímala, každopádně neomdlel 😀 . Tereza se prý po mě vůbec nesháněla.
Když jsme přijeli z porodnice a vystupovali z auta a Tereza mi mávala z okna, tak sjme začala dojetím řvát. A když sjem došli domů, místo aby se vrhla na mě, vrhla se k autosedačce a byla unešená z mimina.

Martasl, no já nevím, jestli není lepší tahat se s břichem, než totálně zpocená šahat a chovat miminko. Navíc na hojení nástřihu tió teplo taky není nic mo. Můžu vám říct, že mě to bolí nějak čím dál víc, asi jak pořád stojím, chodím, tak se to prokrvuje a bolí 😒 .
Manžel to k porodu stihl, protože jsem mu zakázala ráno odjet do práce.

Ve 4:50 jsem měla první stah, tak jsem vstala z postele, že budu chodit a něco dělat a uvidím, co se bude dít dál. No a další byly po 6-5 minutách. Tak jsem se tak nějak umyla, učesala, připravila jídlo a čaj pro Terezu. Asi po půl hodině už byly stahy po 4 minutách , to už fakt bolelo a musela jsem je prodýchávat a než jsme stačili vyjet do porodky, byly už po 3minutách . V autě se prodloužily asi po 6 minutách a když jsme asi v 6:50 dojeli do porodnice, tak jsem byla už na 6 cm otevřená. Takže hned na sál, žádná příprava- klistýr , sprcha,atd. Převlíknout, dali mě na lůžko, napojili monitor, napíchli kapačku, vyplňovali jsme nějaký papíry a ptali se mě na všechno možný. Asi v 7:20 mi PA říkala, že tak asi za hodinu mi praskne vodu, ať si lehnu na bok aby mimino dorotovalo, to jsem byla pořád asi na těch 6cm. Jenže jak jsem lehla na bok, tak jsem se rychle otevřela, takže mi tu vodu praskla skoro hned a za chvíli už jsem měla tlak na konečník a šlo se tlačit. Jestli si to pamatuju dobře , tak jsem tlačila asi jen 2 kontrakce, takže asi 4x a byl venku. Akorát, že šel s ručičkou před obličejem, takže mě potrhal vevnitř, mimo to, že mě nastřihli, ale to jsem ani nevěděla, PA mi to řekla až po porodu, že mě šmikla. Narodil se v 7:40 takže 2h50min od první kontrakce a asi 50 minut po příjezdu do porodnice. Fakt rychlovka 😀

martasl
12. čer 2010

evi,tak to byl fakt fofr.hlavně,že to máš za sebou a malej je na světě.jo,ten nástřih se v teple hojí hůř.já se máčela v lázni z dubové kůry a nebo heřmánku a opravdu to hodně pomohlo.heřmánek pěkně vysušuje,tak na mokvavý místa fajn.

simi-teda toto letí.nedávno jsi rodila a malej má už 6 měsíců.teda je z fešák,na koho je víc podobnej?má krásnou pusinku,jéžiš,já bych chovala a dlachnila... 😀

mirunda
12. čer 2010

čaute kočky!
Tak já se v 6 ráno vrátila z té mé rozlučky, byla to bomba, fotečky jsou na fb 🙂 Striptér byl fešák, líbil se nám všem :D Natož, že jsem spala jen 5hod, tak jsem docela ok, ale už ležim v pelechu u ntb a pustim si nějakej film a usnu.. Kuba čučí na fotbal - nastala fotbalová sezona - bože 😠 😝 🙄

Evi, takovej porod bysme ti tu myslím mohly závidět, ale v dobrém.. 🙂 Kdybys pak někdy rodila třetí mimčo, tak musíš hned odjet do porodnice, abys neporodila doma tímhle tempem 🙂 A už jste byli venku s novým kočárkem? Jaký to je? A co Terezka, má radost?

hanula83
12. čer 2010

Simi, fešák a velkej frajer to už je 🙂... já myslím, že je na manžela, ale něco má i z tebe 😉

Evi, tož to teda byl fofr, no super, hlavně, že to je už za váma a teď už se bude rána jen hojit a bude to lepší... a teda macíček to byl, no krása.

Miru, fotečky z rozlučky jsou teda super, úplně z nich čiší, jak sis to užívala 🙂)... teda a co na to Kuba, když to viděl? Mojeho by asi trefil šlak 😉))... Jo a moc ti to slušelo, kočena 😉

Přidala jsem nějaké fotky do alba, především z dnešního "plaváníčka" 🙂)...

mirunda
13. čer 2010

Simi, malej je nádhernej, zapomněla jsem to včera večer připsat, přijde mi, že je spíš po tobě..? Co? 🙂 Ikdyž on asi každej říká něco jinýho.. 🙂

Hani, děkuji, užívala jsem si to neskutečně.. jako co říkal na striptéra? Já jsem ho na to upozorňovala, nebylo to žádné překvapení.. mě by taky nevadilo, kdyby měl na rozoučce striptérku.. vždyť o nic nejde, je to jen zábava a nic jsem s ním neměla (škoda 😀 ).. takže Kuba to pochopil a vzal to jako rozumnej člověk..
Holky jsou krááásný, ale Hani, měla bys popisovat, která je na fotce 😀 Kdybys mi prostě nakecala, že je to pořád jedna z nich, tak ti to v klidu věřím.. nevím, na co se mám zaměřit, abych je bezpečně poznala od sebe 😀

simisimca
13. čer 2010

Ahojteee....🙂

Hanul malicke su prekrasne, na spapkanie....🙂

Mirun tak som pozerala fotecky na fb,su super.... to teda bola rozlucka so slobodou, zavidim,samozrejme v dobrom, ja som nemala ziadnu...mozno pred druhou svadbou... 😀 😀 a este som zabudla...ten stripter tak to bol kus... 😀

No Filipko neviem na koho sa podoba, ako hovori Mirunka tak kazdy povie nieco ine.... 😝 😝 ...len viem ze usi ma po mne a pery... 😉

Krasny den prajem vsetkym... 😉

mirunda
13. čer 2010

Simi, u nás taky povídá každý něco, ale do Kuby něco určitě má, jak má toho nejmenšího brášku, tak vidím, že si jsou s Lili právě podobný.. takže to spíš beru tak, že je do Kuby.. má po něm dolíčky v tváříčkách, ale u Kuby to přes vousy není vidět ;) a taky zelený oči a já tak chtěla modroočku 😀 Jo a taky zdědila lásku k pivu 😀 😀
Doufám, že pery jsou rty, protože jsem si právě říkala, že má tvojí pusinku ;)
Neměla jsi rozlučku? Nechtěla jsi? Já se o to hrozně nechtěla připravit, taky je to příležitost vypadnout ze všedního života.. odreagovat se.. já se ani neopila, o tom to není, jen jsem se bavila a to bylo fajn.. 🙂

hanula83
13. čer 2010

Miru, jasně, já to chápu, je mi jasny, žes s tím striptérem nic neměla, aby tak jo!! .-)))... Spíš jde o to, že když tě Kuba vidí, jak šaháš na jinyho chlapa, fakt to s ním nic neudělá? Já jsem asi žárlivější. Samozřejmě s mírou a určitě míň, než třeba ve 20, ale vevnitř v sobě bych to musela chvíli zkousávat 😉... Miru, já ti teda holky popíšu jo. Sice už mi dlouho nikdo neřekl, že by byly stejné, ale že jsi to ty 🙂)))...

Simi, děkujem 😉... na snězení opravdu jsou při těch svých 9 kg 😅

mirunda
13. čer 2010

Hani, myslím, že v týhle situaci to kuba bere prostě sportovně.. není žárlicí typ, ale určitě všeho s mírou a já si myslím, že jsem v míře byla rozhodně.. ;) On se tomu smál a jako první se mě ptal, jestli jsem mu šahala na... ehmm... tamto.. 😀 Samozřejmě ze srandy, prostě to přešel, zase se nevyptával na podrobnosti.. za tohle ho zbožňuju, můj bejvalej by z toho udělal hroznou hádku všech hádek a měla bych aspoň tejden utrum 😀 😀
Věřím, že kdybych viděla holky naživo, že je poznám.. když jsou vedle sebe, tak taky vidím, že je v nich rozdíl ;) ale když je každá zvlášť... 😀 😅

jabera
13. čer 2010

baby, srdecne vas pozdravujem. som v bratislave a stale nieco mam, tak moc nestiham a na pc nemam cas uz vobec, ael spomenula som si na vas.
mirunko, ci tam posledny prispevok a vidim... no, ja bych ta hnala 😀 sa drz toho kubu teda fakt 😉

drzte sa a majte sa krasne, ja zas niekedy mrknem.. idem trosku pocitat, kym bart chrni..

martasl
13. čer 2010

Miru-tak jsem taky omrkla fotky z rozlučky a teda,byl to MAZEC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 Ten striptér byl teda fešák a je vidět,že jste si to všichni parádně užívali,a ty samozřejmě nejvíc,je to vidět.

jaberko-no už jsem myslela,že si se nám ztratila.jak dlouho v Bratislavě pobudeš?

hani-taky jsem nepoznala,která z holčiček je na fotce,ale plavečky jim seknou.a líbilo se jim plaváníčko??byly jste poprvé nebo jsi s něma chodila už dřív??

hanula83
13. čer 2010

Miru, pokud to berete oba takto stejně, tak není absolutně co řešit a jak píše Jaberka, toho se fakt drž zuby nehty, každej by to fakt nezkousl, přestože jsi vlastně nic neudělala 😉)))). Podle mě je to taky v normě, prostě rozlučka se svobodou. Ale chlapi bývají často majetničtí na to, aby takové věci zkousli 🤐 😉

Marti, my jsme nikdy na žádnym plavání nebyly, tohle je z domácího bazénu a holky tam byly poprvé 😉... Ony ani nekvikly, tvářily se strašně neutrálně, takže nebylo poznat, jestli se jim to líbí nebo ne. Každopádně neřvaly a vypadalo to, jakoby byly v bazéně každej den 🙂))

frieda
13. čer 2010

Ahoj holky, tak se k vam pridavam taky 🙂 ma prvni zkusenost s diskuzi o tehulkach - jsem rada, ze nejsem sama, ktera neni uplne modelka 🙂

mirunda
14. čer 2010

krásné ranko!
Holky moje, to víte, že se ho budu držet zuby nehty, proto si ho brouka beru, mám to v plánu na celej život, tak uvidíme 😀

Frieda - vítám tě mezi náma.. tak nám o sobě něco písni, v pase toho moc nemáš ;) Jako třeba kolik ti je, jak dlouho jsi těhu, jestli už nějaký děti máš a tak.. ;)

luci.kon
15. čer 2010

Ahoj, tak dneska jsem byla na ultrazvuku a všechno je v naprostém pořádku, mrňous krásně roste 26cm a 430g,
zkusím sem dát fotku a je už na ní jen hlavička a ručička

martasl
15. čer 2010

luci-tak to je bezva,že je vše ok.toto utíká,co??tak jen tak dál! 😀 😀 😀 😀 😀 😀

erikahla
16. čer 2010

Ahojte babulky,
kde ste vsetky ? Spravy z UZV - prietoky: vsetko ok, polohoa dolu hlavickou, velkostne zodpovedame 36. tt. Najblizsia kontrola o tyzden u mojej dr. Som rada, ze nie zas tak vsetko mi dopadlo zle 🙂 ATB som dobrala, tak snad ten mizerny streptococ zmizol. Inak tasku mam na radost svojho manzelika uz zbalenu. Teoreticky som pripravena, uz budem cakat "len" na maleho 😉

martasl
16. čer 2010

eri-tak manžel se už nemůže dočkat,až tě odveze??a budeš ho mít u porodu??teď je fajn,že nejsou takový vedra,co??(jen ten minulej týden byl mazec).
já jsem napnutá jak kšandy,jestli nám to vyjde.příznaky mám vsugerovaný všechny-takže jim nepřikládám žádnou váhu,ale prsa mě bolej jako prase,ale už asi 2-3 týdny,takže to k těhu taky nebude. ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru