Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

inngrid
3. bře 2014

@mamulkaivulka tak super vidim, ze máš 2 detičky tak nam napiš ako si prezivala tehu či a kolko si pribrala ako si to zdravotne zvladla a všetko ak budeš mat chut a čas 🙂 budeme vdačné

inngrid
3. bře 2014

@ejdzi ja pôjdem o mesiac v tom 25tt a neboj nič ja som takto išla pred 2 tyzdnami na endokrinologiu a vyfasovala som vitaminky 🙂 takze radšej skôr ako neskôr 🙂

monik13
3. bře 2014

@mamulkaivulka ahooj . děkujem ... jinak na mě asi nemáš já mám těch X hóóódně..

monik13
3. bře 2014

holky.... já včera koukala na 4 v tom... ten porod chudák holka 30 hodin bolesti ani sílu už neměla. Jsem koukala s manželem a on mi pak povídá když už jsme leželi v posteli, že na to pořád myslí a že se bojí víc než jáemoticon)) Ale ten pocit když ti ho pak dají na prsa, to balo krásný a manžel měl i slzičku, krásnýýýýý emoticon emoticon

Jinak holky dnes jdu k zubaři... emoticon
Jo holky do Brna na veletrh jedeme v pátek... moooc se těším že tam nakoupíme snad už všechno,jedete taky někdo?

velkaverca
3. bře 2014

@monik13 Hojky, tak na čtyři v tom jsme se taky dívali a ten můj mi říkal, že se mi u toho porodu bude smát 🙂 Tak jsem ho z toho velice rychle vyvedla, že se budu maximálně smát já, až bude ležet na zemi a budou ho křísit. Do Brna bych taky ráda jela, ale pojedeme tam až příští týden v pátek do Prenatalu na ultrazvuk, nemůžu se dočkat, ale zároveň mám hrozný strach, aby bylo všechno v pořádku. Jinak do poradny jdu zítra, konečně zase uvidím prcka. A jak se vede? Vše v pořádku? U mě v pohodě, váhový přírůstek cca 8 kg 😒

monik13
3. bře 2014

@velkaverca no u mě je váhový přírustek už 12 kg... příští úterý jdu na test cukrovky, jinak snad vše v pořádku- ťukťuk.

ynett
3. bře 2014

@ejdzi super, gratulacia k dobrým výsledkom 🙂 neboj aj nevoľnosť ustúpi 🙂

ynett
3. bře 2014

@inngrid tak o to pokoj, času má krpec ešte dosť aby sa otočil 🙂 len dúfam, že sa neotočí tesne pred pôrodom bo ked ja budem nastavená na cisarak a nakoniec by som šla normálne tak ma to poriadne vystresuje 🙂 😀

ynett
3. bře 2014

@monik13 no budem musieť povedať frajarovi nech mi ten film stiahne. Mi stiahol film Ako prežiť pôrod a to si myslel že je to nejaký dokument a ono normálne film komerčný len bol zle preložený v originále to znelo Čo očakávať ked očakávate 😀

zubára som mohla mať už za sebou ale ochorel 😒 tak čakám do budúceho týždna. neznášam zubárov. držím palce 🙂

V Brne je nejaký bábatkovský veľtrh?

nienna
3. bře 2014

ahojte 🙂 môžem sa k vám pridať? tiež som XXL. a mám na vás otázku, našla som takú tabuľku kde je uvedené, koľko by žena mala pribrať počas tehotenstva. a je tam, že ženy ktoré majú obezitu (čo ja podľa BMI už mám) tak môžu pribrať za celé tehotenstvo max 7kg.....no mám z toho depku, lebo som len v 19tt a už som pribrala 2 kg, pritom mi všade vravia že rapídne začnem priberať po tom 20tom týždni. Ale logicky mi to nejak nevychádza, ved len dieťa váži cca 3,5 kg+placenta+voda+neviem čo všetko, nech mi nevravia že sa zmestím do tých 7 kg 😠

ynett
3. bře 2014

no ja som mala prírastok 0,7 kg od váhy pre otehotnením, ale tehu cukrovka to zmenila, som mínus dve kilá. tak ale rátam, že teraz ked som začala 3 trimester tak ešte priberiem. 🙂

inngrid
3. bře 2014

@monik13 drzím palce ja idem 28*3 prvý krát zubárovi a uz tesz si sem-tam nato spomeniem tak nech to mame za sebou šup šup 🙂

inngrid
3. bře 2014

@ynett tak sa pripravuj aj aj 🙂

ynett
3. bře 2014

@nienna ahoj, vitaj medzi nami. Ono to priberanie naozaj záleží od veľa faktorov. Sú bacuľky, ktoré schudli pár kíl a do pôrodu nepribrali. Sú bacuľky ktoré pribrali do tých 7 kg a sú maminky, ktoré pribrali viac. Ja som akurát vyššie písala, že ja som zatiaľ pod váhou pred otehotnením. ale váha bola kolísavá. najprv som v prvom trimestri schudla 3 kg. nevoľnosti a tak. potom som nabrala 3,7 kg od cca 5 mesiaca do 6 mesiaca. no a pred mesiacom mi zistili tehu cukrovku, tak som upravila stravu a zhodila som 2 kg.
čaká ma ešte 2,5 mesiaca toho najväčšieho priberania takže uvidíme ako sa to u mna vyvinie 🙂

ak nemáš žiadne zdravotné problémy a bábo prospieva tak by som si nerobila starosti s nejakými tabuľkami a normami 🙂 keby bolo niečo zlé tak ti to lekár povie 🙂

ynett
3. bře 2014

@inngrid no však totok že aj ja. chcem kúpiť epi-no a tak čakám či sa otočí, lebo je to dosť drahá záležitosť 🙂 ked pôjdem cisárom tak mi je zbytočný 🙂

ynett
3. bře 2014

@inngrid @monik13 mimochodom baby, zubár musí dať nejaký záznam do tehotenskej knižky, že sme boli u zubára? či už to nie je povinné? aby som vedela čo mám pýtať 🙂

destinka30
3. bře 2014

@nienna moja nestresuj🙂to si uplne malinko pribrala ja som 19tt a mam 5kil navyse.a ties som baculka..mne doktor povedal ze hormony si aj tak urobia svoje a je jedno kolko kg som mala pred tehu..ze 12 az 15kg v mojom pripade je uplne v pohode ale ze aj ked priberiem 25kil tak to jednoducho nezmenim,pretoze sa nemam stresovat kolko kil naberiem,ze to budem riesit po porode,takze nebud smutna a neries to,papaj co ti chutna,nemusis sa totalne prejedat,tak normalka a nemysli na to kolko priberies,to potom budes riesit. 😉

inngrid
3. bře 2014

@nienna
@ynett podľa mna je blbost aby ti niekde niekto písal ze ak máš podla bmi obezitu musis pribrat 7kg je to tak indivudiálne ako pri chudej tak aj pri tučnej ze asi tka by som to uzavrela.
samozrejme je lepšie pribrat menej ako viac aj pre tlak aj pre svaly aj strie aj telo aj unavu tak jasné ale zase by som to neriešila. zdravý prírasatok je 12,5 kg čo ja viem. V tom je započtíana vaha babatka plodová voda maternica ako sval prsia všetko takze ziadny stress jasné? mimi to neprospieva
a ja som v 18tt mala +3kg a teraz so msa vazila a mala som -2 od posledného merania takze som za celé tehu pribrala +1kg to neznamena ze budem stresovat ze ano 🙂 ak je mimi ok všetko je ok tak hlavu hore 🙂

inngrid
3. bře 2014

@ynett a to musis kupovat vopred nestačí ked povieš pri pôrode?

nienna
3. bře 2014

@ynett vďaka 🙂 joooj ty si ten šťastný prípad, aj ja chcem....ja sa ani tak nebojím, že nejak ohrozím bábo alebo seba ked veľa priberiem, ja som v tomto skôr egoista a myslím na to ako budem po pôrode vyzerať, kedže už teraz je to bieda 😀 no ale nejdem to riešiť, lebo ajtak nič nevyriešim, čím viac sa obmedzujem tým je to horšie
@destinka30 joj si ma potešila že niesom jediná, som zvedavá na akom čísle nakoniec skončím. môj sen je ísť z pôrodnice s menej kilami ako som mala pred otehu, ale je mi jasné že tehotenstvo nieje diétny program. Tak si držme navzájom palce a hlavne nech to dotiahneme do šťastného konca a tie naše deťúrence sú v poriadku

inngrid
3. bře 2014

@ynett ja to v tehu knizke nemam iba ze navsteva u zubara 2x za tehu tak idem lebo ak budem chciet ten náš prispevok aby som mala všetky povinné prehliadky zubár mi to dodatočne potvrdí aj tak ti tehu knizka ostane v nemocnici takze tak a sú rozne tehu knizky v mojej nato určite miesto nie je 🙂

ynett
3. bře 2014

@inngrid nemyslím epidurálku, ale taký balonik epi-no s ktorým sa cvičí aby sa predošlo nástrihu a teda hlavne natrhnutiu hrádze 😉

inngrid
3. bře 2014

@ynett aha tak to nepoznam 🙂

ynett
3. bře 2014

@nienna jednoznačne sa na to vykašli 🙂 pri kojení a behaní okolo bábatka podľa mna v pohode schudneš naspäť a aj viac 🙂 teraz pekne pozitívne mysli a užívaj si 😉

nienna
3. bře 2014

@inngrid kurník ženy 😀 vám sa radí že nestresuj ked ste všetky skoro nič nepribrali, alebo dokonca schudli 😀 ale nie, tešte sa a myslite na nás menej šťastné

inngrid
3. bře 2014

@nienna ja som v tvojom tt mala +3kg a ty mi tu píšeš o +2 tak čo 🙂 ešte môzeš zakat chudnút aj ty 🙂 a ze zalzeí aj či mas chlapčeka alebo dievčatko a ako ješ 🙂 casom uvidiš ze ti je lepšie jest viackrát za den menšie dávky aspon u mna to tak je preto si myslim, ze som teraz schudla 🙂

ynett
3. bře 2014

@inngrid aha, no však spýtam sa aj jeho. No čo som čítala tak na príspevok po narodení dieťaťa je len povinnosť navštevovať pravidelne gynekologa a nie zubára, či? ja som skôr k nemu ani nemohla lebo by som ho asi ogrckala 😉

ynett
3. bře 2014

@inngrid no ja mám paniku z nástrihu takže ja som brúzdala po nete a zisťovala ako tomu predísť 😉

nienna
3. bře 2014

@inngrid aha, čiže skúsiť viackrát menšie dávky? skúsim a uvidím, ale chudnúť asi nebudem len nech sa to aspoň zastaví alebo spomalí. díky za tip 🙂

ynett
3. bře 2014

@nienna ja som si hovorila hned ked som zistila, že som tehotná - no a teraz pôjdem cez 100 kg. no a čo 🙂 takže aj keby som priberala tak kašlem na to. aj by som priberala, lebo ja som jedávala na kvantá sladkého, ale tehu cukrovka to stopla. takže teraz len slintám nad sladkým ale nejem 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru