Tehotenstvo

malcica
3. kvě 2017

Ahojte, som v 6tt. V momente, ked som uvidela pozitivny tehotensky test sa mi rozbuchalo srdce, roztriasli ruky a aj ked som to čakala a bábo sme plánovali, bola som v šoku. Odvtedy prešlo už niekoľko dní a ja mám stále také zmiešané pocity a premýšlam, že či sme to už naozaj chceli (mám 29 rokov) a že moj život sa úplne zmení, že už si nebudem môcť robiť, čo sa mi zachce, ale budem zodpovedná za malého človiečika. Chvílami mám strach, chvílami si poviem, že asi to tak má byť... Proste nečakala som, že sa zadarí tak rýchlo...
Premýšľam, čo bude, ako sa všetko zmení, čo som nestihla a mám zrazu pocit, že na dieťa nie som pripravená... Až sa hanbím za tieto pocity.... Viem čo by iné žienky za to dali :( ..je mi luto, ze to takto vnimam, ale neviem si pomoct...dokonca mi hlavou blisla interupcia, som otrasna buduca matka, ktora sa nevie tesit z toho maleho cloviecika, ale panikarim, aky bude dalsi zivot, kedy budem musiet byt k dispozicii 24 hod.tomu malemu clovieciku... mala nejaka z vas take pocity? Preslo to? Som zufala...

petruuushkaaa
3. kvě 2017

@malcica ahoj, nezoufej, to v tobe pracuji tehotenstke hormony 😊 tvuj zivot se zmeni urcite k lepsimu, sama uvidis, bude to super a vse zvladnes 😉

terykk
3. kvě 2017

Ahoj, měla jsem podobne pocity . Taky se nám za dařilo velmi rychle. Ale jak ve mě ten prcek roste tak už se velmi tesim 🙂 určitě se ti to také obrátí, je to jen strach z te změny ;)

milu2015
5. kvě 2017

My jsme se s přítelem snažili asi rok. Moc jsem si to přála a jsem šťastná, že se nám to povedlo, ale mám podobné pocity. Bojím se, zda to všechno zvládnu. Vždycky jsem se bála si něčí mimi pochovat a najednou budu mít své vlastní...🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru