Těhulky nad 100kg

karotky
18. dub 2010

Ahojky!
Zdravím všechny těhulky i maminky,kterým se váha v těhu vyšplhala nad metrák.Při předchozím těhu jsem to dotáhla na 105kg(přibrala jsem 22kg)a momentálně to vypadá,že se do 100vky nevejdu ani náhodou(mám už 94kg). 😀
Jak jste na tom Vy a jak úspěšně se ne/dostaly na předchozí váhu(před otěhotněním)?
Já po předchozím těhu byla na původní váze za 5 týdnů. 😉

kamisek2000
15. zář 2010

@storm07 budu drzet palce at se povede🙂 Ja si taky vzdy rikala jak zacnu a vydrzelo mi to chvili😀 pak jsem otehotnela, tak uz jsem to nechala byt🙂 a chci pak zacit po porodu, ale to taky asi nebude hnedka🙂 Nez se zabehnu atak... uvidime🙂 jsem na to zvedava🙂

pajmou
15. zář 2010

@storm07 Tak to jsme na tom stejně, poprvé jsem byl na hubnutí v lázních už v 6.ti letech a jsem pěkná furt 🙂 taky mi to neva, hybu se od mala jak blázen, takže mě naštěstí nic není 🙂

storm07
15. zář 2010

@pajmou já taky v Křetíně - všechny děti odcházely s kily dole a já s 10 dkg po 6 týdnech 🙂

pajmou
15. zář 2010

@storm07 Jo, konečně někdo mě podobný, takle to vypadalo celé roky na všech hubnoucích pobytech 🙂 Tak do 19 jsem to řešila a pak už ne, jsem šťasná jako blecha, manžel mě miluje takovou jaká jsem a miminko jsme taky bez nejmenších problémů počali,tak co chci víc, za tu nadváhu to stojí 😀
Kamarádka nemůže po porodu (1 rok, nabrala 30kg, teď má tak 85kg) zhubnout a tak si její manžel našel ženskou, nemůže to zkousnout.

pajmou
15. zář 2010

@storm07 Koukala jsem na Martinku,je krásná .-) bylo vše ok?

kamisek2000
15. zář 2010

@pajmou tak to je peknej kraten ten jeji manzel...

pajmou
15. zář 2010

@kamisek2000 To mi povídej, je z toho na prášky, cvičí, přividělává k mateřské, stará se o Ondráška i o domácnost, o výstavbu baráku a on takle

kamisek2000
15. zář 2010

@pajmou ja bych ho zabila... ale i takovy chlapi se najdou no... jak ja jsem rada za to svoje zlaticko.. taky me miluje takovou jaka jsem a verim tomu ze se na tom nic nezmeni...

pajmou
16. zář 2010

Ahoj holky, hezký den všem.

Dneska zase bazík a odpol návštěva kamarádky,budem drndat.

kukulinka
16. zář 2010

@pajmou Ahojky, ty se máš .-). Já už lepší, začínám smrkat hnis, ale pro změnu se mi to usazuje v krku, takže kašlu ☹. Jedu hlídat dopoledne babičku a beru si tam prádlo, které aspoň vyžehlím.papa

pajmou
16. zář 2010

@kukulinka Kup si v lékárně homeopatický sirup Stodal, pomůže ti, v této fázy mi zabral skvěle a je to homeopatikum.

kamisek2000
16. zář 2010

Nazdareeeeeeeeeeek 🙂 🙂
taky bych potrebovala neco poradnyho, se ty rymy nemuzu zbavit.. ty kapky co jsem se koupila stojej za starou belu... vubec to nepomaha... 😀

pajmou
16. zář 2010

@kamisek2000 Nejlepší je ten zázvor, ale ne každý ho snese...

storm07
16. zář 2010

dobré ráno, ale opatrně i homeopatické sirupy proti kašli obsahovali alkohol. Já jsem skončila u Vincentky - mají i tabletky na bolest v krku.

kamisek2000
16. zář 2010

@pajmou Ja tady v okoli nemam kram😀 jsme na okraji mesta a nejblizsi je asi 3km... auto ma manza, tak az odpo si ho zkusim koupit a uvidime🙂
@storm07 dobre rano i tobe🙂

storm07
16. zář 2010

@pajmou Děkuji, přidám nějaké fotečky. Roste jako z vody. Všechno bylo v pohodě, během těhu jsem neměla ani problémy s tlakem, nic. Paní doktorka říkala, že to zvládám velice dobře. Vzhledem k mému onemocnění a váze - pochopila bych. jen se malé nechtělo na svět,ale mám podezření, že termín špatně spočítali. Nakonec jsme byli objednaní na vyvolání. Beruška se rozhodla v den indukce na svět přijít sama, ráno mi spont. praskla voda (ještě doma). ale kontrakce byly slabé a čípek tuhý - takže 2 tbl. a infúze s oxytocinem. Začali kolem 8 ráno. ve 4 to už byl fičák - kontrakce téměř kontinuální, k tomu křížové bolesti a malé se to nelíbilo, tak si vyšplhala zpátky k žaludku a čekalo se na opětovné srotování. Epidurál jsem nechtěla, měla jsem strach,aby se porod nezpomalil nebo nezastavil. Stejně si myslím, že přes moje špíčky by mi ho ani nenapíchli. Nabídli mi alternativu. Infúzní pumpa s opiátem, který je rychlo vstřebatelný a miminko nijak neovlivňuje. Sama si dávkuješ. Předávkovat se nemůžeš, je nastavená max. dávka a pokud dávkuješ příliš často, tak ti stejně mašinka žádnou nedá. Sestřičky mi říkali, že zbytečně trpím, viděli kolik jsem si dala pravých dávek,ale opět strach, že se to zastaví a bude třeba pozdě na SC a budou muset použít kleště byl větší než bolest. Jinak si myslím, že se dá vydržet všechno a to bolest snáším velmi špatně a není třeba hysterčit. To bych se ani nemohla soustředit na dýchání. Nakonec vám je odměnou nádherný voňavý uzliček. 😉 🙂 jediným problém byl, že malá měla omotanou pupeční šňůru a stačila se nalokat i plodové vody. Navíc měla na hlavičce poporodní hematom až "nádor" který se vstřebával 2 měsíce (mužík si dělal srandu, že to babulka vzala s rozběhem a netrefila se) a na poslední chvíli mi strčila vedle hlavičky ruku (říkáme, že šla na supermana) a potrhala mě. Nejprve jsem se lekla, položili na mě fialový nehýbající se uzlík. Její první kňouňutí, byl ten nejkrásnější okamžik - i slzičky štěstí byly. P:S: jem co jsem nemohla dlouho přenést přes srdíčko bylo, že nemůžu kojit,ale hlavně, že je sluníčko naše zdravé.
Určitě chci druhé děťátko a takové maminy, co říkají, že už znovu trpět nebudou nechápu.

matysekk
16. zář 2010

@kamisek2000 ahojky,tak si jdu zas postěžovat.Doma všichni nachlazení,jen já zvracím a bolí mě hlava.Včera jsem se nehla z postele.
Jinak všem přeji hezký den,léčím se paralenem,ale moc to nepomáhá.Nevíte jaké množství se může.Včera jsem si dala večer dva po dvou hodinách,už jsem tu bolest hlavy nemohla vydržet.A ráno jsme si vzala ještě jeden.Ale moc to nepomáhá.Hlava bolí pořád a břicho taky.Jinak už trochu jím,jsu na rohlíkách.

pajmou
16. zář 2010

@storm07 Tak jsem si početla, neměla jsi to jednoduchý, ale stálo to za to 🙂 mami nekojila ani z jednou z nás (3holky) a jak jsme pěkné 🙂

pajmou
16. zář 2010

@matysekk Mě říkala doktorka max.3/den tak ať je ti lépe.Razím na plavčo, zatím ahoj

kamisek2000
16. zář 2010

@matysekk jee taky hezky, ta ta moje ryma oproti tomu je prd:( tak at se brzy uzdravis... ale jak je to s paralenem nevim... radsi bych se mozna zeptala dr... ja myslela ze ani paralen v tehu nesmis.. pokud ti ho primo dr neda... :(

matysekk
16. zář 2010

@pajmou díky a užij si to.Já dneska valím se synem na preventivní prohlídku tak se musím dát trochu do kupy.

matysekk
16. zář 2010

@kamisek2000 díky,četla jsem na netu,že se může jen paralen.Doteď jsem nic nebrala,ale když mě bylo tak zle.Dneska se radši stavím u doktorky.

kamisek2000
16. zář 2010

@matysekk je to desn jak to furt radi... :(

matysekk
16. zář 2010

@kamisek2000 a to jsu doma,jen jsem něco vyřizovala na úřadech,ono stačí jít do obchodu a máš to hned.

kamisek2000
16. zář 2010

@matysekk jj to jo no, ja to chytla od manzilka a ten to dotahl z prace od kolegy😀 😀

matysekk
16. zář 2010

@kamisek2000 ten můj to taky chytl v práci a syn ve škole.Já se zatím držím.Ale co je horší střevní chřipka nebo nachlazení:Asi si nevybereš.Snad vydržím a nebudu mít oboje.

kamisek2000
16. zář 2010

@matysekk Budu drzet palce🙂 🙂 Mne to dneska zase doma tak nebavi😀 kdyby mi alepson prisli penizky, tak muzu do mesta,... ale ono to zase prijde az po 20. se z ty marodni fakt picnu.. :(

matysekk
16. zář 2010

@kamisek2000 Moc děkuju.Mě to taky doma neba.Jsem na pracáku,ale teď se rýsuje nějakej kurz.Tak aspoň vypadnu z domu.Už by to chtělo.Je to strašně dlouhý.
Za chvílu jedu pro syna do školy,musí na preventivní prohlídku tak aspoň na chvílu pryč.vůbec si nedokážu představit jak to do března vydržím.To první těhotenství mi tak nějak uteklo,chodila jsem do práce a bylo to takový jiný.Už jsu ve fázi,že mě nebaví ani televize.
Nic jdu ještě chvilku žehlit,třeba přijdu na jiný myšlenky.

kamisek2000
16. zář 2010

@matysekk Mne to doma taky nebavi🙂 nebavi me ani nic delat... ale zase to docela utika, kdyz vezmu to cele tehu... 🙂 na jakej kurz pujdes?🙂 Ja bych si chtela udelat ucetni, ale nemam na to finance:( je to doceka drahy...
zehleni fuj fuj fuj😀 to nemam rada... mam tam na vyzehleni taky nejaky cejchy ale moc se mi do nich nechce.. nastesti nikam neutecou😀

pajmou
16. zář 2010

Ahoj holky,jak vám je, nějaké změny od rána?V bazíku super,za odměnu jsem si dala kávu a zákusek 🙂 čekám na kamarádku a jdem drndat s kočárem...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru