Těhulky nad 100kg
Ahojky!
Zdravím všechny těhulky i maminky,kterým se váha v těhu vyšplhala nad metrák.Při předchozím těhu jsem to dotáhla na 105kg(přibrala jsem 22kg)a momentálně to vypadá,že se do 100vky nevejdu ani náhodou(mám už 94kg). 😀
Jak jste na tom Vy a jak úspěšně se ne/dostaly na předchozí váhu(před otěhotněním)?
Já po předchozím těhu byla na původní váze za 5 týdnů. 😉
Stručné shrnutí
- Těhotné ženy s výchozí váhou přes 100 kg v diskuzi hlásily přibrání během těhotenství v rozmezí zhruba 0,5 kg až 30 kg, s četnými případy porodní hmotnosti přes 110 kg.
- Po porodu mnohé ženy uváděly, že v porodnici „zanechají“ přibližně 7–10 kg, ale návrat na předtěhotenskou váhu byl velmi individuální — u některých do 3 měsíců, u jiných až 1,5 roku nebo déle.
- Jako dostupná řešení ženy zmiňovaly nutriční poradnu, úpravu stravovacích návyků (omezení cukrů, vyřazení smaženého), pravidelný pohyb včetně vodního aerobiku (příkladně 3× týdně) a v některých případech chirurgické řešení jako abdominoplastika; účinnost byla v diskuzi individuální.
Nejčastější otázky
Q: Snižuje obezita šanci na otěhotnění?
A: Lékařka v diskuzi uvedla, že u výrazné obezity může být šance otěhotnění snížena (v jedné zmínce „o 40 %“), ale více diskutujících také popsalo, že otěhotněly bez problému i s váhou přes 100 kg.
Q: Pomůže kojení automaticky srážet těhotenská kila?
A: Odpovědi se liší; jedna žena uvedla, že po porodu kojila a váha se držela kolem 79 kg (prcek 2 940 g), zatímco jiná napsala, že během téměř 9 měsíců kojení „nezhubla ani deko“, takže účinek kojení na úbytek hmotnosti je individuální.
Q: Kolik váhy obvykle „odejde“ v porodnici?
A: Více žen v diskuzi uvádělo, že v porodnici ztratily zhruba 7–10 kg; příkladně jedna zmínka uvádí ztrátu asi 7,5 kg, jiná 10 kg.
Q: Jaké metody po porodu ženy uvádějí jako účinné pro hubnutí?
A: Zmiňované metody zahrnovaly konzultaci v nutriční poradně, omezení příjmu cukrů a smaženého, zvýšení pohybové aktivity (uživatelka popsala vodní aerobik 3× týdně a ztrátu ~20 kg za 3 měsíce), postupné trvalé změny stravy a v některých případech plánovanou abdominoplastiku pro korekci břicha.
Q: Jak se v diskuzi řešila těhotenská cukrovka?
A: Ženy zmiňovaly dietu pro diabetiky a v konkrétních případech nutnost aplikace inzulinu; jedna diskutující uvedla, že má diagnostikovanou cukrovku a „si musí pichat inzulin“.
Q: Jak lékaři reagují na těhotné pacientky s váhou přes 100 kg?
A: Reakce byly rozmanité; v diskuzi jedna lékařka prý varovala, že „každé kilo navíc je komplikace“, jiní lékaři podle žen žádné ostré připomínky neřekli a sestra v poradně jednou poznamenala, že váha je „nad limit“.
Závěry z diskuze
Shoda
- Mnohé ženy s výchozí váhou přes 100 kg přibírají do porodu desítky kilogramů a návrat na původní váhu je velmi individuální.
- Změna stravovacích návyků a pravidelný pohyb jsou v diskuzi uváděné jako reálné kroky k hubnutí po porodu.
Sporné názory
- Kojení jako faktor hubnutí: jedna skupina uvádí výrazný úbytek váhy při kojení, druhá skupina uvádí žádný efekt nebo zpětné přibírání po ukončení kojení.
Otevřené otázky
- Jak dlouho typicky trvá návrat na předtěhotenskou váhu u žen s výchozí hmotností 100+ kg při různých typech intervence (nutriční poradenství, cvičení, chirurgické zákroky)?
- Jak velký vliv má výchozí váha přes 100 kg na volbu porodu (vaginální porod vs. císařský řez) a na porodní komplikace v konkrétní praxi?
Zmíněné značky a firmy
Nutrilon, Renie, Gennet, PP Klinika Kladno, Tesco
Zmíněné produkty a metody
abdominoplastika, vodní aerobik (3× týdně), nutriční poradna, inzulin, amniocentéza, ultrazvuk (UTZ), IVF, dělená strava, dieta pro cukrovku, Nutrilon, Renie
Místa a osoby
Kladno, Košice, Praha, Maďarsko, Egypt, Gennet, PP Klinika Kladno
Jejda, holky, jeste mi nezacnete i tu blbnout s tlakem :(
Ja jsem minuly tyden na konrole na gyn mela 140/90, tak si me dr prevedla do rizikove poradny v Motole, zitra jdu na kontrolu k internistce... Takze to znamena zase si tam prosedet pul dne :-/
A jak tak chodim na ruzny auditka holek, ktery jsme "zimni" s terminem, tak se to tam nejak spustilo s tim tlakem ted 😒 Tak mam stracha, aby mlada vydrzela aspon do prosince... 😕
@kukulinka drzim palcochy, aby to bylo ok...
@kukulinka nazdarek🙂 ja uz se bala jestli tam nejsi, ze si tu taaak dlouho nebyla... :( Uvidis jak dopadnes, treba te tam neposle.. :( A kdyz, prijdu se za tebou podivat kdyz budes chtit🙂
Nase mimi taky zlobilo jak cetrik bertik, ale posledni dobou jak uz jsem psala je jak andilek... 😔 😔
@pajmou nemas zac🙂 jaky bylo cvico?🙂
@kamisek2000 cvíčo super, už mi to chybělo 🙂 zítra mě taky čeká internista, tak snad to bude ok 🙂
hezký večer všem
@kamisek2000 mami říká, abych ho už koupila, manža zase že je čas, tak nevím...ale díky 🙂
@pajmou myslim ze kdyz ho koupis az v lednu vubec nic tim nezkazis🙂 My ho kupovali, ptz je meli v akci a desne se mi libil, tak proto jinak by jsme kocik kupovali az nekdy v listopadu... nebo to alespon bylo takhle v planu🙂
Jak se všechny držíte? Nemám nějak moc času poslední dobou, tak je nakukuju a jdu pozdravit. Ted toho mám nějak moc . Zítra jdu se Sofi do poradny, tak asi strhneme váhu 😀 V sobotu měla mamča narozky, tak jsme slavili a já ji pekla dort 🙂 Můj první klasický dort v životě 🙂 ALe sklidil úspěch, jak chuťově, tak vzhledově 🙂
A jak se jinak máte holky? Vypráno, vyžehleno, nachystáno vše pro mimísky? 🙂
@devila nazdarek🙂
Holky, premysleli jste nejaka o nadstandartu az budete v porodnici?🙂 Ja bych na jednu stranu chtela byt na normal a na jednu na nadstandart.. a to kvuli navstevam... tam za vami muzou kdykoliv a na obyc jen na nejaky 2hod... Ale zase na druou stranu mi je lito tech penez za to:( :( tak ja nevim... :( :(
@devila tak hlavne ze se povedl a chutnal🙂 ja bych si na nej netroufla🙂 jakej si delala??🙂
Ja uz nachystane mam skoro vse🙂 🙂 A co ty, jakpak se ma mala?🙂
@kamisek2000 jestli ti můžu poradit, tak běž na normál Já taky původně chtěla na nadstandart, ale byla jsem šíleně nakonec ráda, že jsem nebyla. Po porodu mě totiž asi třetí den chytlo Baby blues (totální depky - úzkosti), byla jsem úplně v prd....., klepala jsem se jak ratlík, malou jsem musela jednu noc dát na novorozenecké, protože jsem nebyla schopná se o ní postarat. By la jsem šíleně ráda, že jsem na pokoji ještě s jinou maminkou, která mě rozptylovala. Kdybych byla sama, tak nevím, jak by to vypadalo se mnou. Tohle baby blues se stává velice často a nepřála bych to nikomu. Nikdy bych neřekla, že zrovna mě tohle potká. jsme si říkala, jak jsem silná a nakonec takové depky. ALe po po pár dnech to bylo v pořádku a druhého mimiska už v pohodě.
Tím vás nikoho nechci strašit, ale opravdu se to stát může a je opravdu k nezaplacení, když máte někoho na pokoji, kdo vás rozptyluje.
@devila ty brdo ten je🙂 hnedka bych si dala🙂) Tady v tom je to zasde urco lepsi... nebo i o tom ze si muzes pokecat, poradit kdyz neco nevis a tak no... 🙂 a ty 4 dny se ty 2hodin. navstevy asi urco vydrzi🙂 🙂 🙂
@kamisek2000 jojo, víš co, tam jsi stejně tak unavená, že ty dvě hodky stačí a pak jsi ráda, že mimi spinká a ty máš klid. Nebo když jdeš do sprchy, tak ti druhá maminka mimi pohlídá. Fakt je to lepší než nadstandart. Teda podle mne.
A díky za pochvalu dortu 🙂
@kamisek2000 Dobrou, taky půjdu, ty mé cácorky mi udělají budíček určitě zase v 6 a Sofi ještě min. 2x za noc 😖
@kamisek2000 ahojky, možná, kdybych tam jela, tak si mi tam nechají, byla jsem nějaká KO poslední dny. Celou neděli jsem pekla dorty do práce, včera jsem měla rozlučku a dneska už se celou noc nervuju ze zítřejší poradny ☹. Nateklá jsem jako ropucha, fakt už se sobě nelíbím a na váhu raději nelezu, nechci dostat infarkt...Prsty na rukou mám jako špalíčky, prstýnek ani nesundám a nohy bolí jako blázen. Už se na mimíska moc těším, nějak mi to poslední dny zmáhá....Dnes mě čeká žehlení, kdybych zítra náhodou šla do špitálu a musím vytřít, to zase budu funět jako matrona. 😕
@kukulinka aha, tak to je hezky... ale ze se na to nevyprdnes kdyz ti neni dobre:( mas si jit lehnout a hlavne se nenervovat!!! Ja ti budu zitra drzet palce!! a uvidis no...
@kukulinka vazne, neprehanej, at mrnousovi neublizis 😕 Telo neni blby a nerika ti nadarmo, ze je unaveny. Fakt. Se to, s odpustenim, neposere, kdyz pro jednou nebude vsechno tip-top (a nebo se postara tatulda)...
@kamisek2000 my na jinem webu resily, a vsechny holky se shodly, ze jednoznacne normal pokoj. Ze na "samotce" je to sice o navstevach, ale jsi sama. Zatimco s maminama na pokoji jsi bud se stejnyma jelitama jako ty, takze vidis, ze je normalni, ze nevis nebo nezvladas, nebo naopak jsou tam zkusenejsi maminy, ktere poradi a ukazou. A navic si vzajemne pohlidate smradata, kdyz jdete do sprchy (coz po nastrihu budes delat po kazdymu wc, pro lepsi hojeni)... A pokud by to byla jo tragedie, tak tech par dni to vydrzis 😅
A na druhou stranu (doufam, ze maluju certa na zed, ale prave si to pamatuju od segry), rodime vcelku v blbym pocasi a zime, takze segra mela utrum s navstevama, "nachlazeny" obdobi a zavrena porodnice. I tatinek mohl jen proto, ze segra zrovna byla sama na pokoji, jinak by ho tam nepustili.
@tetamon joooo tak to je taky hezky.. tak to doufam ze se tohohle vyvarujem🙂
@kamisek2000 no uvidis, pak dej vedet jak ses rozhodla a jake jsou dojmy (jina mamina rikala, ze jde zase do nadstandardu, ale pry ty navstevy obcas mela chut vyhodit, pac ji tam furt nekdo caral a ona by si i obcas rada schrupla 😀
Tak jsem zvedava. Ja to mam jasne: nemame penize na to, abysme platili nadstandard. Tady to stoji tisicovku na den, pokud by byl volny, takze...
@tetamon To ja jsem rozhodla taky ze pujdu na normal pokoj, taky na to nemame 😕 Jen jsem chtela znat nazor🙂 🙂
@kamisek2000 jo tak 🙂 Tak si musime pockat na jine, jestli pujdou do nadstandardu 🙂
Čauky holky!!!!Tak jsem doma, nemocnice se nekoná, půjdeme tam až rodit, teda doufám 🙂. Seděla jsem tam v klidu skoro půl hodiny a tlak 130/80, takže hurááááá 🙂. Za dva týdny si jdu pro mateřskou a už mě předá do poradny do nemocnice, kde chci rodit 🙂.
@kamisek2000 jdeš zítra na ten poslední kurz? že bychom se sešli kolem 12:45 u brány?jdu sama bez Miloše, tak po něm můžeme jít někam na kafíčko 🙂



tlak netuším, jdu ve středu na měření..... ☹