Teplota vody na koupání v těhotenství

nagojka
22. led 2021

Ahoj holky...mam takovej asi blbej dotaz...Ale vsude mi kazdej rika ze v tehu se pry nemuzu do teple vany treba se soli,olejickem atd...Ja sem dost zimomrivej clovek,sprchu i vanu mam radsi teplejsi,kort ted v zime..Miluju se nalozit do teplejsi vany a relaxovat...Nicmene celych 14 tt tehotenstvi sem nevykoupala ani jednou,vzdy jen sprcha...Muzete mi prosim rict a poradit jakou teplotu vody maximalne muzu na brisko abych mimcu nak neublizila nebo si neprivolala nejake komplikace?hrozne mi mi chybi virivky,viriva vana atd...Dekuju za rady a zkusenosti🙂

rickym
22. led 2021

@nagojka já se celé těhotenství vždy jen koupala..nijak extra horká, ale teplá ano... s vířivkami zkušenost nemám...

lida9
22. led 2021

ja se s obema detmi v brichu koupala ve varici vode, proste mi to delalo dobre, miluju to🙂 verejnou virivku jsem zamitla z duvodu mozne infekce, ale soukromou doma bych si dala klido... poslouchej svoje telo, kdyz ti to bude prijemne, tak se vyhrivej... moje telo mi reklo az pri porodu, ze teplou vodu fakt nechce a to jsem se tak na ni tak tesila do nemocnice na porodni vanu...

nagojka
autor
22. led 2021

@lida9 to je prave ono...pro me tepla voda je na pritele varici voda...dekuju za zkusenost...varici voda pry nedela dobre na delohu tak ja prave nevim...pritelovo rodina ma i soukrome welnes kde maji virivou vanu...samozrejme to pokazde detinfikuji a napousteji cerstvou vodu...me to tak strasne laka jet tam na vikend a uzit si to...ale mam trochu obavy...tehotna sem poprve,dlouho sem sem na to cekala tak bych nerada delala neco,co tehotenstvi neprospiva a skodi...

j.a.n.i
22. led 2021

@nagojka Hele, min cti a vic si uzivej toho, na co mas chut 😉

nagojka
autor
22. led 2021

@j.a.n.i 🤩🤩👍👍🙈🙈🙈

jane46
22. led 2021

Ber to jako se sportem... Kdo necvicil, tak by asi tezko mel zacinat v tehotenstvi behat 10 km denne, kdo to ubehne s prstem v nose v tehotenstvi klidne muze behat dal i kdyz treba jen pulku nebo kolik zvladne.
Staci poslouchat svoje telo...
Tohle je stejne, jsi zvykla na hodne horkou vanu (ja taky), dej par stupnu dolu a uzij si ji...

keksik002
22. led 2021

Muzete vse.. Virivky se nedoporucuji z prosteho duvodu - hygiena, pokud se muzete spolehnout na čistotu vody tak klidne muzete i do vířivky 🙂 a teplotu vody jakou snesete, telo si rekne samo, totez mimi.. Pokud vam to nebude sedet poznate to ;)

maaaadlaaaaa
22. led 2021

@nagojka Taky miluju horkou vanu. První trimestr jsem se bála a napouštěla si ji teplou tak do 36°C jak se doporučuje dětem. Koncem druhého trimestru už začínalo sem tam něco pobolívat a mě horká vana dělala dobře, takže teď si hodím do vany teploměr a mám dáno, že přes 40°C si nenapouštím, ale ležím si v ní jak chci dlouho. Čím víc stupňů tím méně stráveného času ve vaně pro svůj klid. Známá mi na to řekla, že chodila celé těhotenství do finské sauny a má dva zdravé už 30 leté syny, takže horká vana zase asi takové riziko nebude, pokud probíhá těhotenství jak má.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru