Tetanovka v těhotenství, máte zkušenost?

sarinka0411
30. čer 2016

Ahoj holky nejspíš trochu blbý dotaz, ale vyděsilo mě jak se včera zarazila moje praktická lékařka.. Když jsem šla 21.6. na kontrolu nechali mi píchnout tetanovku, že prej je čas. A já následně pár dní na to zjistila, že jsem těhotná. Teď se trochu bojím jestli to nemůže nějak vadit, když se doktorka tak zarazila... Hrozně mě vyděsila a nejhorší je, že mi vlastně nic neřekla jediný co udělala napsala mi to do zprávy pro doktorku na gyndu a poslala mě pryč. ☹ A já teď prostě nevím, co... Máte někdo zkušenost, nebo nevíte o tom něco?? ☹

andreaandrejka
30. čer 2016

No, většinou co vím, když vyjde tetanus na období těhotenství, tak se to odkládá až do doby po kojení.
Nechci tě ale plašit. Zvedni telefon, zavolej na gyndu, vysvětli situaci a dr. ti sám řekne.

sarinka0411
autor
30. čer 2016

@andreaandrejka jenže já to v tý době nevěděla, že jsem říkám že jsem to zjistila až pár dní po tom ... Zítra tam nesu papíry tak se zeptám

andreaandrejka
30. čer 2016

@sarinka0411 Já vím, já to četla. Já jen psala, co vím. Zítra to tedy řekni svému dr. Držím palce.

sarinka0411
autor
30. čer 2016

@andreaandrejka tak já děkuju za názor a radu

mrskato
30. čer 2016

Ahojky, já jsem se nechala v prvním těhotenství takhle naočkovat na encefalitidu - pár dní na to jsem zjistila, že jsem těhotná. Myslím, že tetanovka není takovej průser, určitě to bude ok 🙂

sarinka0411
autor
30. čer 2016

@mrskato děkuji už vím byla jsem u doktora.. naprosto nic to neznamená tohle preventivní horší je prej to sérum co ti píchnou v nemocnici při nějakým úrazu.. Ale u tohohle o nic nejde 🙂

mrskato
30. čer 2016

@sarinka0411 to je dobře - klidek v duši je hlavní. Pamatuju si, že mi doktor taky říkal, že je to ok 🙂 přeji bezproblémové těhotenství 🙂

sarinka0411
autor
30. čer 2016

@mrskato Děkuji moc 🙂 koukám že ty máš termín v září 🙂 tak hodně štěstí 🙂

lucenek
22. srp 2016

já to absolvovala tak u dcery a je z ní krásná zdravá velká holka - bylo to když jsme myslela, že těhu být nemůžu tak jsem na tetanovku šla 😀DDD

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru