• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Tvrdnutí břicha - co to je, jak se to projevuje?

29. listopadu 2013 
Ahoj maminky a budoucí maminky, často tu čtu o tzv. tvrdnutí břicha, ale vůbec nevím, co si pod tím mám představit. Může mi prosím někdo vysvětlit, co to je a jak se to projevuje?
28. lis 2013 ve 21:03  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jakoby stažení svalů a když sáhnete na břicho, je úplně tvrdé. Mě to začalo ve 27tt, poznáte to, je to docela nepříjemné. Teda pokud to přijde, což vám nepřeju :slight_smile:
28. lis 2013 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
přesně jak píše zuza01, stažení a břicho jak šutr. nepříjemný pocit. Jsem se nemohla vůbec pohnout, než to přešlo. A začalo mi to hodně brzo,v třetině těhu, brala jsem dlouho magnesko.
28. lis 2013 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mysicka_lb Jj to určitě poznáte... jak říká paní tvrde bříško jak kámen a je to tak nepříjemné ale nebolí to... Možná to ani nezažijete... a to by bylo lepší... :slight_smile:
28. lis 2013 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zuza01 Právě mě mate, že mám břicho na dotek úplně tvrdé pořád (od té doby, co začalo růst). Ale nebolí to. Tak asi jztvrdne ještě víc? A jak dlouho takovýhle stav trvá? To je jen chvilková křeč, co přijde a poleví, nebo je to třeba měsíc v kuse? Omlouvám se za hloupé dotazy, ono se o tom všude píše, ale nikde se ten pojem pořádně nevysvětluje.
28. lis 2013 ve 21:30  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mysicka_lb Ne ne to tvrdne několikrát za den a nemělo by tvrdnout víc jak 20 krat za den jsem četla... je to chvílkový tak jedna minuta a přejde to... a pak znovu. Pokud vám to enpřejde měla by jste to anhlasit u doktora.. napíše vám magnesium a mělo by to pomoc. jinak pak na kapačky do nemocnice a klid na lužku... :frowning2:
28. lis 2013 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
To byste poznala. Je to na pár vteřin, ne měsíc. Žádný dotaz není hloupý, prostě pokud nezažijete, nevíte, stejně jako my ostatní.
28. lis 2013 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě něco takového trápilo asi měsíc před porodem (až do porodu), a rozhodně to nebyla vteřinová záležitost, ani minutová ne... břicho mě ztvrdlo třeba na půl hodiny, někdy i více... měla jsem z toho dost velké nervy, doktorka to nijak neřešila, říkala, že pokud břicho není tvrdé celé, tak to nevadí (všechna vyšetření byla v pořádku). Tvrdla mě spodní polovina břicha několikrát denně, bylo to docela nepříjemné, rozhodně se neboj, že bys něco takového nepoznala.
28. lis 2013 ve 22:20  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky mi občas ztvrdne břicho,ale neboli to,je to nepříjemné,ale dá se to,oproti tomu,co mě nebo násčeká,to nic není :slight_smile:
29. lis 2013 v 10:04  •  čeká miminko, termín má v lednu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Břicho ztvrdne jako kámen,šílený stah,ale to poznáš,mětokolikrát i bolelo
29. lis 2013 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek