Týden těhotenství neodpovídá datumu porodu

lenfru
2. srp 2014

Ahoj chtěla bych se optat jsem ve 28tt a datum porodu mám vypočítaný na 18.října. Počítala sem si to ale nevychází mi to na 42tt. Tak sem se chtěla optat jak to je těhotenství nemusí trvat přesně 42t ?? měla ste to tak některá?? nebo udělal doktor někde chybu?

curdibilka
2. srp 2014

@lenfru Těhotenství se počítá na 40 týdnů - resp. TP se tak počítá a nechává se třeba 10 dnů přenášet, proto holka může rodit v 42.tt.

blahova_andrea
2. srp 2014

@lenfru běžné těhotenství trvá 40tt 😉 pokud žena přenáší, tak obvykle ji nenechají déle než dva týdny, takže tam by to maximum bylo 42tt. většina má ale těhotenství kratší 🙂

mesiacik2924
2. srp 2014

no u mna sa doktorka prepocitala skoro o mesiac...tp som mala mat 19.10.2010 a narodila sa mi dcerka 29.9 no a vahu mala 3820 a 49cm🙂 tak som si doktorku hned zmenila a pri druhom som bola tyzden v predstihu..🙂

blahova_andrea
2. srp 2014

@mesiacik2924 tak já taky rodila o měsíc dřív dítě s donošenými mírami, ale že bych dala ruku do ohně za to, že se dr. o měsíc přepočítal, to teda ne. občas je dítě větší a chce už prostě ven. já jsem byla nakonec ráda. nosit ho do termínu, tak ho neporodím 😀

mesiacik2924
2. srp 2014

no doktorka na SVK mi vypocitala zly termin no a robila som v CR a musila som ist na pohotovost a tam mi druha doktorka vypocitala termin porodu presne.....

janie1988
12. srp 2014

Záleží na tom, jak je velký plod...To ti vypočítá podle UTZ...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru