Ultrazvuk - holka nebo kluk?

reninecka17
27. pro 2016

Ahoj holky jsem v 17 týdnu a miminko je tak akční,že nám řekli 1* holku na screeningu ve 12 týdnu(mimi bylo ukázkové klidné) a v 16 týdnu paní dr řekla že asi kluk (mimi bylo moc akční fotku mam jen jak je otočené jinak se to nedalo 😂)...A další kontrolu mam až za mesic...Co myslíte? 🙂 Každý mi dle fotky říká holku

lajla
27. pro 2016

Holcicka...taky cekame😁

reninecka17
autor
28. pro 2016

@lajla Faaaaakt??? A jak to poznáte? 🙂 Já v ní doufám mam doma už 2 kluky.

lajla
28. pro 2016

@reninecka17 no tak dle me tam jde jasne videt tzv kavove zrno...mam to tak stejne s 3D a dr teda ze to kluk fakt neni...a i manza poznal ze to bude holka...jasny nic neni 100% ale ja rikam holcicka

keksikova1
28. pro 2016

Ve 12 tt genital není hotovy a vypadá obojetne, takže to muže byt tak či tak. A kávový zrno je vidět az ve 3.trimestru,sama jsem se na to ptala. Dítě nemá tuk,který by to kávový zrno tvořil. A na tech fotkách není genital vidět..

lajla
28. pro 2016

@keksikova1 to je hodne zajimavy...protoze mi bylo receno uplne neco jineho...na velkem utz jsem byla ve druhem trimestru cca 21tt a bylo to krasne videt...i dr to potvrdil...👏

lajla
28. pro 2016

@keksikova1 http://www.babyonline.cz/vyvoj-miminka/jedenact...
Teda netusim ani zaboha proc by to v 17 tt nemohlo byt znat...vysvetlite?🙂

reninecka17
autor
28. pro 2016

@lajla to mi říkala i švagrová s tím zrnem..Mě dr poznal u kluku jednoho ve 12 druheho v 16 týdnu takže to poznat určitě už jde i tady mi dr rekl na screeningu první odhad a teď na UTZ v 16 týdnu další taky nechápu proč to poznat nejde 😀

keksikova1
28. pro 2016

Protoze když se podivate jak vypadá kávový zrno,asi to bez tuku nepůjde. Rozlišuje se to tak,ze tam bud pindík je,nebo není. Eventualne podle pysků, ale rozhodne ne kávovým zrnem-logicky. Do 16tt (+/-)jsou to jen odhady,embryologie takova proste je. V 21tt jsou vidět pysky,ne kávový zrno..

keksikova1
28. pro 2016

@lajla protoze oboji genital má společný embryologicky základ a do toho +/- 16tt vypadají stejne..Tim spis na ultrazvuku. A ano,po 16tt se dá poznat holka,protoze nemá pindíka (varlata nejsou v sourku),ale ne kávový zrno- viz vys).
I proto se rika,ze kluk bývá jisty,kdežto holka dlouho nejista,pindík se prostě muže přehlídnout, ale kdyz už tam je,tak tam prostě je.

lajla
28. pro 2016

@keksikova1 no omyl stoleti...doted jsem si myslela ze pysky maji tvar kavoveho zrna...😝
No nebudeme slovickarit...kdyz se na fotku zretelne zakoukate...uvidite...pohlavi neni nikdy jiste...az do narozeni...ale tady to "tipuji" na jasnou holcicku...shledla jsem tech fotek docela hodne...ale jasny i.dr se muze mylit...
Rozliseni pohlavi je od 12tt ne od 16tt...ale hodne zalezi na kvalite utz.takze tak
A hezky den

keksikova1
28. pro 2016

Pysky nemají tvar kávového zrna,to az temer kompletni dívčí genital. Nerozumim poslední odpovědi, ale jasne vidim "tipuji,pohlaví neni nikdy jiste" atd.
Jsem ráda,že máte pravdu,sve státnice z gynekologie a porodnictví (a s nimi rigorozni zkoušku z embryologie)vyhazuji do koše.
I vam hezký den! 🙂

alcar
28. pro 2016

Podle me tady na tech fotkach ten genital teda neni vubec videt. A to ze lekari neradi urcuji pohlavi drive nez po 20.tt o necem vypovida. Do te doby je to "dojmologie" a spoustu pochybeni. A i tehdy stejne nebudes mit jistotu, dokud dite nevyleze z bricha nebo pokud ti nevysetri plodovku. Moji kamaradce tak behem tehotenstvi zmenili pohlavi trikrat dva ruzni lekari, takze vysledek vedeli s jistotou az po porodu. 😀 Tip od @lajla je usmevny. 🙂

keksikova1
28. pro 2016

@alcar presne! 🙂

lajla
28. pro 2016

@alcar zajimave ze mi bylo receno pohlavi vzdy kolem 17-18tt a kolem 20tt potvrzeno znovu...ale je fakt ze mi lekari asi hodne dobre tipuji
Jsem rada ze jsem vam zvedla naladu😋
Kamaradovi rikali kluk kluk kluk...a narodila se holka...coz docela odporuje tomu co rika
@keksikova1 ze kluk byva jisty...
Nic neni jiste az do porodu...u me se ale lekari nikdy nemylili

alcar
28. pro 2016

@lajla ano, v 17.-18.tt si lekari pohlavi tipli a ve 20.tt si svuj tip overili. Ale porad to byl tip. Ne 100% urceni. Proto obdivuju, ze tu s takovou jistotou pohlavi tipujes i ty, i kdyz na utz nejde vubec, ale vubec nic videt. 😀 Rozhodne ho nejde urcit podle jedne (mimochodem ne zrovna kvalitni) fotografie z utz nahrane na internet.
Ale jo, kdyz uz mame zakladatelce tipnout pohlavi, tak ja tipuju kluka - vidim tam jasna varlata. 😀

lajla
28. pro 2016

@alcar v 16 tt je to 80-90% spolehlivost...staci si precist ci zagooglit...ani ten ve 20tt neni 100% nic neni 100%...ja se s vami nepru a urcite se vam nebudu nad vasim tipem posmivat ani vas nikterak urazet, je to pod mou uroven
Krasny zbytek svatku

keksikova1
28. pro 2016

@lajla hlavně se hádat o každý slovíčko,jenom abych nemusela přiznat, že nemám pravdu,že. . samozrejme, že když vidim pindíka, je to jistější, než když ho nevidím. A pokud vím, napsala jsem, ze "se rika" ,ne že to tak je..Takže prosím, chytejte me aspoň na tom,co jsem řekla, ne na domnenkach..

lajla
28. pro 2016

@keksikova1 nejsem doktorka ale kdyz nejakou info podavam...vzdy se to snazim overit...bezny homo sapiens nepouziva lekarskou terminologii a pysky jsou pro nej kavove zrno...bezne zajeta slova beznych maminek...slovickarit jste zacla sama...
Ale neni to fuk?🙏 blba vlastnost vsech zenskych..
Samotnou by me zajimalo co miminko vlastne bude...treba se autorka pochlubi🙂
Nemam problem uznat svou chybu, kdybych verila ze jsem ji udelala...coz se v jinych diskuzi stalo...
Krasne svatky i Vam

keksikova1
28. pro 2016

Já už to vzdávám.Pokud pysky jsou lekarska terminologie, vidím,ze nemá smysl se snažit dohodnout. Nedala jsem jediný neověřený fakt.
Klidný vstup do nového roku preji.

alcar
28. pro 2016

@lajla ja teda nevim, co tam vidis, ale kavove zrno tam teda neni. A to byla tva prvni (resp.druha) odpoved. Hodne matouci ci dokonce nepravdiva odpoved. Pravdu nemas, i kdyby ses na hlavu stavela (s tim, ze to tam je). Podle techto fotek z utz si ani odbornik netroufne odhadnout pohlavi!
Nad mym tipem se klidne posmivej, ja to tu napsala schvalne, at je to 50:50 a zakladatelka se neridi vyhradne tvym tipem, protoze to s jakou jistotou sis tipla je pro me porad usmevne. 🙂

medulinek
28. pro 2016

necetla jsem to cele,jen to kavove zrno a to fakt z profilu neuvidis,dcera ho mela ukazkove a musi byt UZ zamereny opravdu mezi roztazene nozky.U dcery to bylo videt nejak kolem 23-25tt - uz nevim s presnou jistotou.
Ted pri druhem nam uz ve 12+0 doktorka rikala holku - podle smerovani pohlavbniho hrbolku,pokud jde nahoru,je to kluk,pokud dolu,tak holka,ale je to doktorka,ktera to dela x let a dela jen toto,takze uz to ma v oku,pri UZ v 16+6 na 3d i 2D paní doktorka říkala též holku a sama se na ni cítím,takže tomu i věřím.
At tak ci tak,hlavne at je zdrave

valmaxa
28. pro 2016

@lajla vždyť není vidět genitál. kde to zrno vidíte? nechci se hádat ale tak ze zvědavosti? první fotka bude z utz z 12 tt - tam o kávovém zrnu nemůže být řeč páč pohlaví se určuje dle pohlavního hrbolku. Genitál stále čouhá z těla, jen pod jiným úhlem.
a na druhé je dítě foceno zezadu. tzv tři čárky už by mohli být vidět ale né na zádech :D

keksikova1
28. pro 2016

Jo,pohlavni hrbolek, nebo taky zakřivení páteře,to se urcite da i dřív, než v 16tt,ale zatím to moc lékařů nedela..a pokud se na to vylozene nezameruji,asi se na to moc spolehnout nedá, teda zatím 🙂

keksikova1
28. pro 2016

@medulinek u nás byla holčička taky určena někdy kolem 23tt,ale porad to není ještě kávový zrno,ale ty pysky,mam na mysli ty tři čárky jak rika valmaxa 🙂

alcar
28. pro 2016

@valmaxa mne ta druha fotka prijde focena zepredu, ale tezko rict no... 😀 Je pravda, ze tam je jakesi kolecko a v nem carecka, ale to bude podle me mocak a ne to "kavove zrno".

medulinek
28. pro 2016

@keksikova1 to je mozny,mne to pripadalo tenkrat jako pulka broskve bez pecky,pak jsem rikala manzelovi,ze uz chapu,kdyz nekdo rika broskvicka 🙂

medulinek
28. pro 2016

@alcar nebo jeste mozna zaludek a carecka si myslim,ze je ta,co jsou bezne na UZ

luccy556
28. pro 2016

Ja bych se taky přikláněla k holčičce, dle úhlu pohlavního pahorku u první fotky. Přikládám pár fotek holčiček z ultrazvuků...

valmaxa
28. pro 2016

@alcar dle mě je mimčo položené zády k nám, ručičkou si šahá na čelo, v hrudní části je patrné srdíčko a dole je pánevní pletenec, stěží jsou vidět kolínka natož pohlaví.
Ale jestli si byl genetik na prvotrim screen. jistý neházela bych flintu do žita 🙂

medulinek
28. pro 2016

@luccy556 tady aspon clovek vi,na co ma koukat 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru