Užíváte někdo Fraxiparin?

taknevim
15. bře 2012

ahoj ,tak mi dnes zvýšil dr.dávku a já zjistila,že si to aplikuju asi špatně.Jak si to aplikujete vy?

keksikova1
12. led 2017

Holky, boule a modřiny se dělají ze špatné aplikace! Správně to je takhle: Vytvořím kožní řasu mezi palcem a ukazovákem, vzduchovou bublinku nechávám, (dezinfekce kůže doma nebývá třeba, ale může být) píchnu kolmo ke kůži, aplikuju, jehličku vytáhnu, pustím řasu, nemasíruju místo vpichu (!). Píchá se do přední- postranní oblasti břicha kolem pupku, nebo do přední části stehen, občas se dá i do paže, pro zájemce snad najdu obrázek. Uchováváme při pokojové teplotě, v krabičce, bacha na děti.
Fraxiparine slouží k "prevenci" tvorby krevních sraženin v cévách (tj. tromboza v dolních končetinách, plicní embolie atd), ale není stoprocentní, jako prostě nic- tozn. že ani Fraxiparine nás na sto procent odtéhle příhody nezachrání, ale rozhodně snižuje riziko u žen s dispozicemi k tvorbě sraženin..

modelis
12. led 2017

Jak tak čtu ty inj za ty roky nenaostrili..šílený, mě to čeká jen díky sádře, ale nejde to :( tvrdá kůže, děs.. Uz tak inz. Se resil, že m dost břicho po striich v háji a picham si od 24.12 a silim už.
Někdy až na 10 ty vpich :(
Stehno to samý a do ruky eee

nikisnikol
12. led 2017

můžu z vlastní zkušenosti říct že to není špatnou aplikací. Podle návodu jsem si to píchala názornou ukazku mi dala i sestřička na hematologii když jsem z injekcema začínala a dokonce mi to tak píchaly i v nenocnici a modřiny a boule se mi dělaly pořád... a to mi to píchaly jak do ruky tak do nohy...

nikolacirokova
12. led 2017

chanellka Já ho mám normálně v pokojové teplotě 😀

weverkav
14. led 2017

Holky,kam do ruky si ti pichate? Mne rekla sestra bud bricho nebo stehno..

nikolacirokova
14. led 2017

@weverkav Ahoj mě řekli že jen do břicha do boků tam je lepší vstřebatelnost ale mě začli bolet ty v pichy tak to střídám a píchám to i do stehen

gepe
14. led 2017

@weverkav ja si pichala cca od 5tt, od zjisteni // cele tehotenstvi do 39+4 kdy byl porod a cele sestinedeli, ktere mi skoncilo ted. Nejdriv pouze do bricha a kdyz uz pupek povyrostl tak do boku a pouze tam taky na stridacku az do porodu. Po porodu stridacka strany bricha.
V brise a boky je nejlepsi vstrebatelnost, ostatne ted koukam jak pise i @nikolacirokova . Boulicka obcas, monokly vyjimecne. Pri vpichu jse, si hlidala abych nepichla do boule ci zilky apod., proste aby to bylo "do cisteho".

weverkav
15. led 2017

Jak jsi poznala zilku,kdyz se u Fraxiparinu neaspiruje? Ja jsem ji nabodla uz nekolikrat..Vzdy modrina..Cim dyl si to picham,tim mam vetsi psycho.Casto nejde protlacit pres kuzi nebo stlacit pist. 😞

chanellka
15. led 2017

Ahoj holky, chtela bych se zepatat jestli mate zkusenost... doktorka mi rikala, ze u poruch srazlivoste je vetsi pravdepodobnost predcasneho porodu.. prvniho syna jsem rodila 35+4... po zjistene teomboze ted jsem ve 33tt a uz zacinam byt trochu nervozni 😩🙈

denisa3101
3. říj 2017

Oživují diskusi 🙂 píchám si fraxiparin od 21 tt cca začalo to 0,3 po 10 dnech na kontrole už 0,4 a teď po 14 dnech kontrola krve kde mi sdělila ze za 3 dny kontrola znovu ... Ják často chodíte na kontroly a zvyšují vám dávky popř píchá někde třeba 2x denně ? Ó modrinach ani nemluvím někdy bez modřiny někdy s ní a někdy boule a jindy krevní podlitina jakoby :/

weverkav
3. říj 2017

@denisa3101 Ja jsem mívala kontroly jednou za měsíc.Pichala jsem si 0.3.Asi v 6.mesici jsem přešla na Clexane 0.4.Vzdy jen jednou denně.

permarti
3. říj 2017

@caricia1 ja cele tehu a sestinedeli do bricha u obou tehotenstvi...dle mudr.to ma nejlepsi vstrebatelnost,a vzduch jsem nikdy nevytlacovala...obcas se udelala boulicka,obcas modrinka...pichala jsem od pozitivniho teh.testu...asi od 5.tt

denisa3101
3. říj 2017

@weverkav aha tak proč to mám já tak často :/

mari90
3. říj 2017

Ja picham Clexan 0,4 jednou denne, na kontroly chodim co mesic. Picham od zacatku tehotenstvi az do konce sestinedeli

denisa3101
6. lis 2017

Mamky chci se zeptat poslední dobou cca 14 dní mám po vpichu boule a v okolí cca 5 cm mi to červená a je to teplé ... Bylo mi doporučeno změnit dezinfekci ale to je bez efektu ... Mám toto pořešit s dr ? Jelikož se mi dříve nestávalo že by mi to červenalo a bylo vařící :/

weverkav
7. lis 2017

@denisa3101 Mne to taky někdy dělalo.A ještě to svedilo.Nekdy modřina,někdy boule,někdy zarudlé,někdy svědivé,..Někdy pivhanec bolelo,někdy jsem o něm ani nevedela.Nekdy bylo místo vpichu ok,někdy krvacelo (dokonce i krev po vysunutí jehly vystrikla).Prostě nikdy nevíš dopředu,jak to bude...

marki00
7. lis 2017

@denisa3101 ja dezinfekci ani nepouzivam, na hematologii rikali, ze se to nemusi. A boule se mi obcas udelala, kdyz jsem pichala do bricha a ted si picham do stehna a je to lepsi, jen to obcas trochu svedi. Dr. by ti mohla dat misto fraxiparinu clexane, pry se to muze zmenit pri svedeni. Ale mne to nepomoho, pripada mi to stejne🙂

denisa3101
7. lis 2017

@weverkav
@marki00
Holky děkuji za odpověď takže to vypadá že netřeba řešit 😂 no uvidím jdu příští týden na hematologii tak se zmíním ó tom 🙂 ale děkuji

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru