V 17ti a maminkou. Komu to mám říct? Chci si ho nechat

pajulda
21. dub 2008

Ahojky bude mi v Červnu 17 a mě se nedávno na testu ukázali dvě čárečky. 🙂
Ale Problém mam v tom že nevim komu to mam říct. 😖
Ono tady de hlavně o tu školu že mamka je naštvaná Protože sem už Podruhý v Prváku na další škole a až zjistí že sem v tom tak je asi jasný že tu školu nedodělam.
No a toho se taky bojim že já bych si to miminko chtěla nechat ale až to řeknu mamce tak se bojim že o to Přídu. ☹
Taxem Vás chtěla PoProsit jestli už ste se někdo s takovym Podobnym PříPadem setkali u někoho nebo jestli mi nemůžete ňák Poradit třeba ňáký náPady co bych měla dělat nebo tak, děkuju moc.

micanek
21. dub 2008

Bershka: Já jsem poprvé spala s klukem v 16 a nikdy jsem něměla pocit, že bych udělala kravinu. Milovala jsem ho a připadala si dospělá. Dodneška jsme velice dobří přátelé a vážíme si jeden druhého.

micanek
21. dub 2008

Jo a ze začátku taky bez žádné HA a neměla jsem pocit, že bych měla otěhotnět.... ale jak říkám, díky kamarádkám mi došlo, že by tak mohlo bejt a proto jsme šly k dr. Někdo takové lidi u sebe nemá.

r.o.s.s.i.b
21. dub 2008

Z velké části ano.Dnešní doba je o tom,že když si v 16 pana tak si divná takhle to vidím já a proto je dost nezletilých matek.Mladý se předháněj s kolika klukama už spaly atd...

meleri
21. dub 2008

Micanek: to je pravda! a jestli jednou budu mít dceru, tak se s ní taky o tom budu bavit. U nás byl rozhovor o sexu a podobných věcech tabu, a do dnes skoro je. Proč to fakt nevím, ale je to ze strany rodičů! Takže jsem taky věděla prd..internet v té době tak rozšířený nebyl, a tak byl spoleh jenom na rady kamarádek..

Jo taky si myslím, že napadání nepomůže....mi přijde že 17. let je normální věk na sex, i když jsem to sama v té době ještě neprovozovala.... 😕 Jedině věřící lidi to fakt dodržujou do svatby...a to fakt nechápu jak to vydrží 😨

meleri
21. dub 2008

jo a taky si pamatuju, že když byla některá v 17. ještě panna, tak byla divná, a kdo byl panna ještě v 19. tak se s tím už radši nikomu nesvěřoval...přitom mi to přijde uhozené řešit věk..bud to chceš a nebo ještě ne! Já to třeba chtěla už od 15-16 ale nikdo nechtěl mě! 😅 a nemyslím si, že je to jen dnešní doba, ale že to tak bylo asi vždycky.

majina
21. dub 2008

Víte pořád se tu píše že to je chyba matky ale tak když chci přeci souložit s mužem tak jako první myslím na ochranu, samozřejmě že se to může stát i přes ní ale už alespoň vím že jsem tomu zabránit chtěla... nevím proč dnešní mládež musí mít za zadkem pořád rodiče... když chceš sex tak se taky starej! Máma ti při něm taky pomáhat nebude! Na každém rohu jsou reklamy o antikoncepci, je tolik možností, takže já si myslím že za to hlavně můžou ti dva co co spáchali!

Tohle si každá přeberte jak chcete, myslete si klidně že jsem ten nejhorší člověk ale je to pravda!

Nic proti Pajdule!!!!! 😉

r.o.s.s.i.b
21. dub 2008

meleri:Přesně tak 😉 dříve bylo normální,že měli děti v 18,19 letech a dnes si klepou na hlavu,když má holka ve 20.mimčo

kulicka
21. dub 2008

Tak na co by ti bershko byla HA? Kdyz jsi nespala s chlapama? 🙂 Ono staci jednou a treba i pres kondom. No nic. Nechme toho ju?

Nerozvijejme ani diskuzi na tema je-li HA dobra nebo ne v jakemkoliv veku, pac to neni tema tehle debaty. ju?

Pajuldo, myslim, ze v resumé ti holky doporucily zajit na gyndu, trebas s nejakou kamaradkou, a pak az budes vedet vic sverit se mamce kdyz to bude potreba. Dej pak vedet, jak to dopadlo.

petris
21. dub 2008

rossib, to je to co jsem psala já že si myslim že to není chyba Páji ale její mamky, za prvé v 17ti zrovna nemáš na "vyhazování " za Ha a stydíš se 😒 Já doufám že mi taková to věc s mojí dcerou neunikne, protože je to celkem podstatný krok dospělosti jesstli to můžu takhle napsat, snad chápete! 😉
Musí to vědět ona jelikož jí neznáme a nemůžu posoudit......snad ještě napíše abychom se o ní dozvěděli více a mohly případně poradit 🙂
A fakt hlavně aby zjistila případně jak dlouho je těhotná aby mohla jít eventuálně na potrat ☹

kulicka
21. dub 2008

Souhlasim s majinou, pac v tomhle veku nam rodice/ucitele muzou rikat 100x co by kdyby, ale clovek si rika, ze jemu se to prece stat nemuze 🙄

majina
21. dub 2008

petris... před čím nebo kým se stydíš? Jako před doktorem? 😅

micanek
21. dub 2008

jak už jsem tady psala já v 16ti milovala a vůbec mi ndocvaklo, že bych zrovna já měla otěhotnět. Asi po půl roce, co jsem začala sexuálně žít, tak jsem teprve začala brát HA

Když jdeš sníst buřta, tak taky hnedka nebereš pankreolan aby ti nebylo blbě .... přeberte si to jak chcete 😀

majina
21. dub 2008

mica... tak to je sice pravda ale srovnávat to když ti je špatně a to když si těhotná je trošku divný néééé??? 😀 Ale jinak dobrej vtip 😀

micanek
21. dub 2008

Jo, jo, ještě štěstí, že čekám syna. 😀

petris
21. dub 2008

majina já stebou souhlasim, když se nad tím člověk zamyslí tak v konečný fázi je to pravda že v podstatě ta holka si má na to myslet sama hlavně, asi kor když ví že máma na to "peče" , a v dnešní době ty mladý si hrajou co koukám kolem na dost dospělý takže by se měli aspon snažit o tom ostatní 🙂

petris
21. dub 2008

jiojo před dr., no já ne, ale myslím to když ti je třeba těch 17!Vísš?

micanek
21. dub 2008

Majina: proto jsem napsala přeberte si to jak chcete .... to s tím špatně nemělo nic společného ... ale to je jedno 😀

majina
21. dub 2008

Možná jsem divná ale když já začala sexuálně žít, jako při mém prvním pohl, styku tak už jsem 3 měsíce brala antikoncepci, přišlo mi to tak správné... něchtěla jsem jednou ublížit sobě ani tomu nevinnému dítěti, které by vlastně bylo neplánované. Je pravda že pře doktorem jsem se trošku styděla ale když jsem "to" chtěla tak jsem taky musela zabránit všem možným následkům... kapesný jsem sice dostávala ale protože sex je věc dvou lidí tak i ochrana, proto mi přítel na ni vždy polovinu dával. nechci tady zavádět nějaká moudra ale myslím že jsem byla zodpovědná a nemám se za co stydět 😨

petris
21. dub 2008

jo a vzpoměla jsem si že když jsem začla poprvé spát s klukem ( 16 let ), do kterýho jsem byla mimochodem taky zamilovaná a nelitovala jsem toho, tak jsem řekla mámě že potřebuju HA jestli tam se mnou nepůjde, a bylo 🙂

majina
21. dub 2008

petris... jk už jsem psala, taky jsem se trošku styděla ale jinak to snad ani nejde 😅

mica... já to pochopila, měla to být jen hloupá legrace 😉

meleri
21. dub 2008

Podle mě je dnešní mládež úplně stejná jako dřív, ale každý se dnes bojí mít dítě, každý si chce cestovat, studovat, a hledá kariéru..ale za komančů byla taky jiná doba....lidi dřív neměli moc na výběr..co je čekalo za budoucnost, no fakt nic moc...proto aspon měli děti a vedli rodinný život...kdežto dneska jsou to ty možnosti co lidi mají-..proto s tím hodně lidí čeká...já mám kamarádky kterým je přes třicet a dítě prostě nechcou, ale jsou štastné. a pak mám kamarádku co začla v devatenácti a je moc štastná že ty děti má..jen má strach z budoucnosti, že nic pořádně nevystudovala a tak...prostě at je to jakkoliv, vždycky to má ta žena těžší..když dítě má brzo tak se na ni dívají jak na blbku, a když je má pozdě tak zas jako na kariéristku, přitom obojí je úplně vedle!!

Proč furt do sebe rvát tu antikoncepci když je kondom v pohodě! 😕

A je to drahé jak prase. ta antikoncepce...

micanek
21. dub 2008

ty brďo .... tady je toho najednou nakecanýho 😅

petris
21. dub 2008

meleri:myslím že diskuze na antikoncepci by strhla tady trošku lavinu a tato stránka neni přímo na to si myslím! 😉 Já mám na to rozhodně jiný názor, a vzpoměla jsem si jestli jste náhodou někdo neviděl na ČT1 nevim jak se jmenuje ten pořad s Jílkovou, bylo to zhruba před 14 dny na téma potraty, já se musela u toho tak rozčílit, debatovali tam samozřejmě i o antikoncepci.....no názory tak z 19 století 🙂

majina
21. dub 2008

meleri.... jiné procento ochrany má kondom, jiné antikoncepce, já se chtěla chránit na co nejvíce procent a tak jsem zvolila sice to dražší ale pro mě lepší a jistější řešení....

micanek
21. dub 2008

Meleri: s tím kondomem s tebo zajedno nebudu. mela jsem nádor na čípku a dr. mi řekla, že jen díky HA se mi to nerozjelo víc. Odoperovala se jen neplecha a zatím dr.

Já jsem zastánce HA. A je i HA dobrá, ktará stojí 300,- na 3 měsíce. Já si na to v pohodě brigádou vydělala.

kulicka
21. dub 2008

Hm, tak to ja jsem o tehle vecech s mamkou taky mluvit nemohla 😒 Poprvy to bylo s klukem, co jsme se meli radi (skoro v 18) a to uz jsem mela po mature, takze jsem si rikala, ze kdyby nahodou, tak se nejak protlucem. Blba jsem rozhodne nebyla a on uz mel skolu dodelanou. Ale jak tak koukam, tak malokdo, vcetne me, na tyhle mozny nasledky vubec nemysli 😔

Micanku : dobry prirovnani s tim burtem 🙂

petris
21. dub 2008

at si každý používá co mu víc vyhovuje ale neodsuzovala bych ani jedno, kor hlavně když jsem četla že antikoncepce je jed!!nesmysl 😉

micanek
21. dub 2008

No když se čtu, tak se stydím .... pokračuji dále 😀 jak porodím, tak začnu brát hned antikoncepci ( teda po 6 nedělí) která se může brát i při kojení.
Představa, že bych hned čekala druhé ... to fakt ne.

petris
21. dub 2008

micanek:přesně mojí mamce doporučil též dr. HA kvůli léčbě a né jen proti početí, takže jaký jed, nechápu 😝 😀

kulicka
21. dub 2008

petris : dost kategoricka odpoved tvuj "nesmyl", nemyslis? Pro nektere holciny to jed je, nemuzou zadnou antikoncepci (napr. co trpi varixy).
Je to neco neprirozeneho at chceme nebo nechceme, prestoze se vyuzivaji hormony, ktere telo produkuje prirozene. Dodavame je ale v neprirozenych mnozstvim a v neprirozene kombinaci, a v neprirozenych obdobich. Tot vse.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru