Vitamínové doplňky v těhotenství, máte zkušenost?

milli23
13. pro 2016

Zdravím maminky 🙂 doslechla jsem se o teorii, že když se v těhotenství berou speciální (těhotenské) doplňky, že se pak rodí větší děti. Máte s tím někdo nějakou zkušenost? Doplňky užívám, ale samozřejmě nechci mít nějakého valibuka :D Děkuji ;)

portinari
13. pro 2016

"Až mýtizovaný vliv vitaminů na váhu plodu nebyl nikdy prokázán. To je holý nesmysl, " tvrdí třeba gynekolog a porodník Michal Koucký
Zdroj: http://ona.idnes.cz/za-velke-novorozence-nemuzo...

lilie16
13. pro 2016

Ja uzivam chytre miminko, v CARu mi doporucili, at uzivam jen do 12teho tydne. Pry se pak rodi deti o 10% vetsi 🙂

portinari
13. pro 2016

Můj gynekolog mi užívání vitamínů doporučil po celou dobu těhotenství.

paraple98
13. pro 2016

U první jsem užívala celé těhotenství, u druhé už jsem nějak zapoměla a první byla podstatně drobnější než druhá 🙂 Takže u mne to určitě neplatilo ...

pet359
13. pro 2016

taky jsem se ptala mého doktora a říká: narovinu Vám řeknu, že je to tahání peněz a jenom byznys...a zvlášť pokud jíte ovoce i zeleninu....samozřejmě, že Vám můžu nabídnout ty a ty vitamíny, že na tom má taky něco...ale.... Takže u mě tak....neberu nic, jím dost ovoce a zeleniny, jen mám doma listovku, kterou si vezmu třeba jednou za 2-3 dny...teď jsem třeba zapomněla týden...

fallingstars
13. pro 2016

Já beru od začátku Femibion, a tedy nevím, jestli je to tím, ale zatím jsem neměla ani náznak nějakého nachlazení nebo rýmy, a to příležitostí bylo dost, chodím normálně do práce i mezi lidi, a v tomhle období je skoro zázrak, když na mě nikdo neprská... třeba to není jimi, samozřejmě jsem zvýšila i podíl ovoce a zeleniny, ale třeba kolegyně je o šest týdnů dál, žádné vitamíny nebere, a je věčně na kopici...
Většího dítka bych se teda rozhodně nebála...

milli23
autor
13. pro 2016

Dámy moc děkuji za odpovědi 🙂 mě samotné to přijde blbost, ale jak se říká, když nevíš, tak se zeptej 🙂

adelkaw
13. pro 2016

Já beru chytré miminko a dělám to hlavně proto abych si byla vnitřně jistá že dělám vše co je správně pro miminko. Hlavně uvažuji nad tím zda mi něco nechybí protože od mala nejím maso a teď stím začínat určitě nechci.

milli23
autor
13. pro 2016

@adelkaw Já také nejím maso 🙂 a myslím, že když nic nechybí mě, tak by nemělo ani miminku... ae jistota je jistota :D takže raději nějaký ten doplněk teď zblajznu...

bekyc
13. pro 2016

Brala jsem jen kyselinu listovou a pak až později jodid a železo na radu mého gynekologa. Jestli Vám můžu poradit, vykašlete se na všechny vitamíny typu chytré miminko, gravimilky a podobné věci, kupte si kyselinu listovou, těhotenský bylinkový čaj, jezte denně aspoň kus ovoce a zeleniny, případně se poraďte se svým gynekologem, co by navrhl, když nejíte maso.

milli23
autor
14. pro 2016

@bekyc Děkuji za rady ;) Moje strava je velice pestrá a o zeleninu a ovoce v ní neni nouze 🙂 gynekologa se určitě zeptám, chtěla jsem jen slyšet i názor z vlastních zkušeností...

veg
14. pro 2016

@milli23 ja jsem cele tehotenstvi brala vegvit, multivitamin, ktery se smi i v tehotenstvi, mala mela 2,9kg a 51cm. podle me je to blbost, kdyz budes jist hory cukru a hybat se, tak to podle me zadnej macek nebude, i kdyz urcite zalezi na genech, ale taky jen do urcite miry..

adelkaw
14. pro 2016

@milli23 já třeba nevím jak poznat zda mi něco nechybí. Přece jenom chybějící minerály se projevují až po dlouhé době a to už může být pozdě ☹ ale pravděpodobně po třetím měsíci je přestanu brát, pouze magnesko si nechám předepsat.

pet359
14. pro 2016

@adelkaw myslím, že kdyby ti něco chybělo, tak ti to řeknou po odběrech krve...nebo já si to tak říkám...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru