Vitamíny Chytré miminko, jsou vhodné pro začátek těhu?

nnniki
26. únor 2016

Zdravím, jsem v 1.trimestru a brala jsem kyselinu listovou. Pak mi už došla a šla jsem do lékárny a tam mi paní dala Chytré miminko - Superfolin 1. Dočetla jsem se, že je to vhodné pro plánování těhotenství... Je tedy tento výrobek vhodný jistě jak pro plánování, tak i pro začátek těhu? Vím, že pak mají i jiné typy... Jen mě zarazilo, že jsem se tam dočetla že je to pro plánování a o těhu se tam nic nepíše...Děkuji

kolibrik007
26. únor 2016

Ahoj, ja jsem brala pred otehotnenim a v 1. trimestru take kyselinu listovou (Femibion) a pote uz nic. Na doporuceni me gynekolozky, ktera tvrdi, ze pote uz neni potreba ba naopak kyselina listova muze byt na skodu neb muze zpusobit, ze mimi bude prilis velke. Od 2. trimestru jsem brala uz jen horcik. Ale co je vhodne by mela posoudit tva lekarka. Ale o prascich Chytre miminko nic nevim. Rekla bych ale, ze hlavni slozka bude take kyselina listova, pokud jsou pro planovane? Takze jsem Ti asi moc nepomohla.

alboo
26. únor 2016

Neresila bych. Jsou to jen vitaminy, složení vsech je velmi podobne. Skodit to nemuze. Jinak za me zadne vitaminy, max. Tu kys.listovou. a to ze ti to lekarnice dala misto toho, je asi protoze to maj nabizwt

nnniki
autor
26. únor 2016

Trochu mě to zmátlo, ale i teď známá lékárnice mi řekla, že je to pro plánování a 1.trimestr... že většina těch vitamínů má stejně skoro stejné složení 🙂

arakad21
26. únor 2016

@nnniki jsou pro plánování a 1. trimestr, pro 2. a 3. trimestr jsou pak myslím růžové - obsahují kys. listovou a nějaké další vitamíny. Záleží na tobě, jestli si koupíš jen kys. listovou na 3 měsíce za 60,- nebo chytré miminko na měsíc za cca 300,- A vitamíny je nejlepší doplňovat normálně z ovoce a zeleniny. Jinak dost lidí tvrdí, že po vitamínech typu chytré miminko, babyvit.... jsou velké děti, ale znám spoustu případů. kdy maminka vitamíny brala a měla malé miminko a naopak ty, co je nebraly měly mimča velká - záleží na tobě, jaký názor budeš sdílet

nnniki
autor
26. únor 2016

@arakad21 Děkuji 🙂 Je to fakt na uváženou, každé tělo je jiné a vše snáší jinak. Kamarádka brala vitamíny a mimi měla malinké a kolegyňka nebrala nic a měla obříka 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru