Výbava do porodnice - co si zabalit?

zuzan88
20. črc 2018

Ahojte zenušky, nevím kam přesně dotaz zařadit, tak ho dávám sem😉chci se vás zeptat, co vše si zabalit sebou do porodnice... K porodu, po porodu... Vím, že je toho plný internet, několik stránek mám už projetých. Ptám se ale ještě vás zkušených, ať toho netahnu třeba hromadu zbytecnistí☺️

preiba
20. črc 2018

Většinou na stránkách Tvoji porodnice je seznam doporučených věcí a podle toho je nejlepší se zařídit 😊

duckie
20. črc 2018

@zuzan88 Taky bych se řídila tím, co je doporučené na stránkách porodnice, kde se chystáš rodit. Protože někde poskytnou skoro všechno a jinde musí ženská mít skoro i vlastní hrneček na čaj.
Třeba u nás je pro mimčo úplně všechno, pro maminky pak jedno balení poporodních vložek a dostatek erárních košil.
Takže s sebou nebudu pro malýho brát nic (věci na cestu domů doveze manžel, až si pro nás pojede).

cherris
20. črc 2018

mimo doporučené věci byla určitě jedna z nejpraktičtějších věcí role papírových utěrek na spodek

ladyhacek
20. črc 2018

Na stránkách porodnice je seznam co si vzít.bkazda porodnice poskytuje něco jiného.
Já mám zabalenou malinkou tasku kde je noční košile, jednorázové kalhotky a 2 vložky ( nemocnice je poskytuje ale raději jsem si vzala) to budu mít k dispozici hned po porodu.
Pak v tašce přebalovací podložky ( pod sebe i miminko), pleny, ponožky pro sebe a mimi, noční košile, hygiena pro mě ( sprchový gel- neparfemovany, šampon zubní hygiena, hřeben Mimi kosmetická taška, toaletní pspir- mají ten hrubý, vlhčený toaletní papír s dubovou kůrou, vložky do podprsenky), 2 kojící podprsenky, 2 ručníky, jednorázové kalhotky, látkové pleny na obklady prsou.
Přezůvky + boty do sprchy
Kuchyňské utěrky na spodek místo ručníků

Za mě i když poskytují noční košile vem si posledně jsem rodila o víkendu, hodně rodiček a košile došli, dobře je mít i něco k jídlu a pití ( v noci můžeš mít hlad...) V automatech jsou jen limonády...

mary.jane
20. črc 2018

@zuzan88 kazda to ma jinak - co je pro jednu totalni nezbytnost, to je pro druhou zbytecne (u me jsou to treba doporucovane zupany a ponozky - v nemocnicich je na muj vkus strasne pretopeno, takze za me jsou to zbytecnosti, ale jina ti rekne, jak tam klepala kosu a nosila dvoje fusekle pres sebe 😜). Ja za sebe pridam jen jeden “zlepsovak”, ktery mi pri prvnim diteti v porodnici desne chybel a pri druhem mi ho kazdy chvalil jako super napad, a to nocni svetylko. Pro me bylo peklo, kdyz se dite vzbudilo uprostred noci, muset si rozsvitit klasicke svetlo - to jsem myslela, ze mi to vypali sitnici 😂. A hlavne te to totalne probere. A pak ty uz tady doporucovane kuchynske uterky na utirani spodku po sprse, abys nemela zakrvacene rucniky (ale musi to byt takove ty tluste, aby se nerozmocily a nedrolily se).

priefi
20. črc 2018

@zuzan88 mrkni na stranky porodnice, kde chces rodit, mivaji tam seznam, co s sebou. Nektere poskytuji skoro vse, nektere naopak skoro nic 😉 ale urco si vem balzam na rty, cistou neperlivou vodu na piti, pripadne i vychlazenou coca colu (energie + kdybys mela zaludek na vode, nevim, jak na tom jsi), hroznovy cukr na doplneni energie, obycejne suche susenky, presnidavku. Sitovane kalkotky, rucnik zvlast na telo a zvlast na spodek, kartacek, pastu, sprchac atd., hreben.... Urcite si porid kuchynake papirove uterky, kdyz v sestinedeli pujdes do sprchy, krev proste pojede nonstop a abys nemela vzdy spinavy rucnik, utirej se tam prave temi uterkami a pak, nez si das vlozku, tak Ti to pomuze nezaspinit vse kolem. Dale urco neco na cteni, kdyby si mimi davalo na cas, tehu prukazku, prukazku zdrav.pojistovny, obcanku. Zbytek zalezi uz od seznamu porodnice. Nektere porodnice poskytuji tehu.vlozky, plenky, kojici kosile, mydlo jine ne.

priefi
20. črc 2018

@mary.jane nam v porodnici svitilo nonstop nouzive svetlo, bylo to na zesileni. Sestra mi pak prinesla hadru, aby aspon trochu to zmirnila

newwi
20. črc 2018

Ono opravdu zalezi na porodnici... jak to tady tak procitam... my mely k dispozici snad vse!nekonecne mnozstvi poporodnich vlozek,vse pro mimi (latkove pleny,jednorazove pleny,oblecky,zavinovacky,myci potreby,masticky...),piti (caje,stavy,...) pro nas,vyber vzdy ze tri druhu jidel (snidane,obed,vecere),automat se susenkami a cip-kazdy den pouzitelny s kreditem od porodnice...
Potrebovala jsem jen hygienu pro sebe (sprchac,sampon atd..),kosile a kalhotky pro sebe a cistou vodu mi partner nosil...

mary.jane
20. črc 2018

@priefi no tak to by me svihlo 🙄

mary.jane
20. črc 2018

Jo jinak ctecka je taky super vec. Ja jsem v porodnici cetla vlastne furt - bud kdyz deti spaly (a ze mi starsi klido chrnela ctyri pet hodin v kuse) anebo pri kojeni. Pamatuji si, ze u dcery jsem precetla asi tri knizky Zaklinace a u syna skoro cele Kingovo To 😂

cherris
20. črc 2018

@mary.jane můj prcek taky pořád spal, já tam měla knížku, ale jenom jsem čučela na něj, jak na svatý obrázek 🙂

veronikanj
20. črc 2018

Ahoj, jak pise mary.jane ty ponozky a zupan naprosta zbytecnost. Rodila jsem v unoru a stejne jsem nevyuzila, protoze na porodnim byva na muj vkus desne pretopeno. Treba ja zupan ani bile tluste ponozky nevlastnila, tak jsem si musela koupit. No a ted mi to doma lezi a ja v tom vidim akorat ten litr, ktery jsem vyhodila do pryc 😀 co ale mi jeste dost pomohlo byl Hipp rozpustny kojici caj. Jako vim, ze asi ty granulovane caje nejsou zadna hitparada, ale pit slazeny hnusny ovocny nebo cerny caj, nebo perlive limonady z automatu tak to fakt ne. Jeste bych pro ne musela asi 60 metru chodbou. Kdyz nemuzes nekdy ani chodit, fakt super! U nas v porodnici se na pitny rezim moc nehralo a pritom je to za me strasne dulezite pro rychle najeti laktace ;)

kac_kac
20. črc 2018

@cherris
@ladyhacek
@mary.jane
@priefi
Děvčata děkuji vám za ten geniální nápad s papírovýma utěrkama. Rodila jsem třikrát, ale takhle primitivní řešení mě zatím ani jednou nenapadlo. Vždycky jsem si na "frndu" nabalila několik malých ručníčků, a tentokrát se na ně vyprdnu 😀 a zabalím roli papíráků, hurááá, vivat a třikrát sláva, tak primitivnímu, ale účinnému řešení.
Děkuju

zuzan88
autor
20. črc 2018

Prozatím holky děkuji za Vaše rady😉

monaluza
20. črc 2018

Jidlo!!! Ja bych snedla po porodu i slona, dokonce i z tech nemocnicnich blafu jsem snedla vic, nez bych do sebe byvala rekla, ale absolutne to nestacilo. Ty tri dny v porodnici jsem v podstate prozrala 😉.

priefi
20. črc 2018

@monaluza ja jsem behem tehu nemohla moc jist, takze pak jsem snedla naprosto vse, co mi dali 😂

kejt29
20. črc 2018

@kac_kac
@zuzan88 ty uterky doporucuji taky, ale idealne bez potisku. Jednak lip sajou a jednak to barvivo je tam celkem zbytecne, at to nedrazdi. Pouzivala jsem u obou deti a vynalez stoleti 😂

jakumi
19. čer 2019

Ahoj já jsem zrovna napsala tento článek, třeba pomůže 🙂 https://dokonalamaminka.cz/co-si-s-sebou-zabali...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru