Vyprazdńování miminka v bříšku

karnaska.monika
31. srp 2008

zajímalo by mne jestli někdo z vás vý jak a kam se vyprazdńuje naše mimčo v bříšku. Zatím my nebyl schopen ze starších v rodině odpovědět. Díky

zajo79
31. srp 2008

ahoj.

no do placenty predsa 😎 a doma sa mi smeju,ze ci mi nevadi ze niekto do mna cura 😀 😀 telo si to prefiltruje

bartalka
31. srp 2008

karnaska z mudrej knizky vycitam ze dietatko v brusku neprestajne prehlta plodovu vodu a potom ju z tela vylucuje von ale nekaka . to je vsetko co o tom pisu, dietatko ma prvu stolicu az po porode v podobe smolky 😉

kacka.va
31. srp 2008

látková výměna probíhá přes pupečníkovou šňůru, ne?

masinka
31. srp 2008

dietatko prehlta plodovu vodu, ked papate vela sladkeho, vraj je aj voda sladsia, tak potom ju pije viac
cika do vody (ked sme boli minule na ultrazvuku, doktor nevedel skontrolovat mechur, lebo sa vraj mala prave vycikala, tak ho nebolo dobre vidiet)
babo kaka smolku obvykle az po porode, ale ked je plodova voda zelena, tak kakalo uz predtym

bebinka
31. srp 2008

LÁTKOVÁ výměna opravdu jde přes pupečníkovou šňůru, ale miminko zároveň polyká (nacvičuje si polykací reflex) plodovou vodu, kterou vylučuje - čurá. První stolice opravdu proběhne až po porodu v podobě smolky.

helcah
31. srp 2008

Taky jsem četla chytrou knížku a je to přesně jak říká bebinka. 😀

barag
1. zář 2008

já vám sem dám odkaz, překvapilo mě, že děťátko trochu smolku vylučuje dokonce už před prodoem, jinak sem věděla, že čůrá už v průběhu těhotenství, ale ta smolka mě překvapila, jdu to najít a hodim to sem

campi
1. zář 2008

Ja cetla toto ohledne smolky:
"Plodova voda muze byt zbarvena hnedozelenou smolkou. Obvykle smolka vyjde po porodu s prvni stolici ditete. Ale nekdy, zvlaste byl-li plod jeste v deloze ve stresu nebo jde-li o porod po terminu, prejde smolka do plodove vody. Samotne zbarveni plodove vody smolkou neni jistym znamenim ohrozeni plodu. Protoze vsak muze znamenat, ze je neco v nepordku, spojte se okamzite se svym lekarem"...

barag
1. zář 2008

na tom odkazu co sem dala se píše, že to je jen přechodně, jinak v závěrečných fázích těhotenství to opravdu m,ůže znamenat ohrožení miminka, proto mě to tak překvapilo...

barag
1. zář 2008

teda ne v závěrečné fázi, ale při porodu to může- ne nutně musí- znamenat že se dítě dusilo, napsala sem to jak tatar.
v tom prvním příspěvku mělo být ne před porodem ale v těhotenství - v tom od¨kazu se píše: že to začíná ve 12 tt a pokračuje to asi 6 týdnů 😕

sirinka
1. zář 2008

asi od 16 tyzdna zacnu babatku fungovat oblicky, ked je schopne pit polodovu vodu, tak cika zase do nej... plodova voda je sterilna, aj jeho moc je sterilny. babtko sa prvy krat vykaka az po narodeni, ide o staru znamu smolku... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru