Výsledky krve. Není hodnota nízká?

26. kvě 2023

Ahoj, prosím o radu..
hledala jsem si tabulku s hodnotami HCG týden po týdnu. V těchto tabulkách jsou uvedené jednotky mlU/ml, ale laboratorní výsledky zasílají v jednotkách U/l.. je v tom rozdíl?

A další dotaz ohledně mých hodnot.. MS 23.4. a cykly cca 26dní , dle aplikace bych měla být 4+5tt… testy z moči pozitivní, na UTZ zatím logicky nic není.. ale dr mi nasadila utrogestan 0-0-2 a co ho beru (cca 3 dny) tak občas přes den zašpiním, ale bolesti nemám … tak jsem si došla na krev a mám 250,2 U/l .. není hodnota nízká?

Děkuji

martulka88
27. kvě 2023

Je potřeba jít na dva odběry, zda se hodnota zvyšuje. Jinak špinění může značit cokoliv. Je to "buď a nebo". Já u druhého těhotenství špinila od 10tt do 20tt, měla jsem hematom a brala léky a teď tu mám 15měs.štěstí 😊 Nešpiníš třeba že jsi něco dělala?

merope
27. kvě 2023

Mili je tisícina - takže miliIU na mililitr je stejné jako IU na litr, jen násobíš čitatele a jmenovatele tisícem.

Špinění občas bývá kolem času menstruace (některé ženy i menstruují a přesto se dítě udrží), pokud se dítě udržet nemá, pak stejně odmestruuješ i s utrogestanem, jen o něco později.

Podle tohoto https://www.babyonline.cz/tehotenstvi/hcg článku, bys měla mít víc, ale stačí aby byla ovulace o něco později a hned je to o maličko méně - testy gravidity mají typicky citlivost 10 a vše se zdovjnásobuje denně - tzn. 10 - 20 - 40 - 80 - 160 - 320. Jelikož máš ještě kratší cykly, tak kdo ví, jak přesně to vychází - a plus minus den nic nemusí znamenat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru